Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

Dzięki

Tak wiem o wskazówce, u Pawła widziałem ale chyba nie będę papugował :P

 

ja spapugowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie na marginesie do osób, które mają w chińskim zegarku mechanizm seagull 1655. Czy jest normalne, że dość głośno słychać ruch rotoru w mechaniźmie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy mechaniczny chronograf (na ST 1901). 

 

 

IMG_20221128_152740.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarło w piątek, dzisiaj odebrałem. Niecałe 2 tygodnie od chińczyka w wersji „darmowa wysyłka”. Miałem wcześniej tuńczyka od SM (ale to ze 3 lata temu). Powiem szczerze wydaje mi się, ze ten zegar jest lepiej wykonany niż tamten. Na plus bransoleta, logowane zapięcie, luma, praca bezela tez spoko. Polecam.

45421FC8-AB2B-4832-8B1B-EC8443D45669.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Reborn napisał(-a):

Dotarło w piątek, dzisiaj odebrałem. Niecałe 2 tygodnie od chińczyka w wersji „darmowa wysyłka”. Miałem wcześniej tuńczyka od SM (ale to ze 3 lata temu). Powiem szczerze wydaje mi się, ze ten zegar jest lepiej wykonany niż tamten. Na plus bransoleta, logowane zapięcie, luma, praca bezela tez spoko. Polecam.

45421FC8-AB2B-4832-8B1B-EC8443D45669.jpeg

Steeldive to pewniak, choć w jednym trochę szwankuje mi mechanizm (dokręcanie nie działa w NH 35). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze, ze zacząłem się zastanawiać czy nie kupić SD homara Seiko MM300. Miałem Proxime, nie powiem o niej złego słowa. I mam teraz dylemat SS, SM czy ponownie Proxima. Nie mam ciśnienia na monoblok, bardziej interesuje mnie luma/wygląd. Wiem, ze nie chce szafirowego bezela, bo taki miałem w Proxime i jak dla mnie za duży Cygan :)

Co do dokręcania, nie zwracałem nigdy na to uwagi, nie używam. 

Edytowane przez Reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Reborn napisał(-a):

No powiem szczerze, ze zacząłem się zastanawiać czy nie kupić SD homara Seiko MM300. Miałem Proxime, nie powiem o niej złego słowa. I mam teraz dylemat SS, SM czy ponownie Proxima. Nie mam ciśnienia na monoblok, bardziej interesuje mnie luma/wygląd. Wiem, ze nie chce szafirowego bezela, bo taki miałem w Proxime i jak dla mnie za duży Cygan :)

Co do dokręcania, nie zwracałem nigdy na to uwagi, nie używam. 

W pozycji "0" od siebie nakręcanie nie działa, żeby zegarek chciał działać przed założeniem na rękę muszę nim trochę potrząsnąć, potem już rotor robi swoje i normalnie pracuje. Zegarmistrz mi zaproponował naprawę za 180 zł a to trochę za dużo, bo nowy mechanizm można już kupić za 100-120 zł, przełożenie mechanizmu od 20-30 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakowało zegarka z pomarańczową tarczą, na dodatek też i stalowego bezela a że w magazynie hiszpańskim San Martina kończy się wyprzedaż, to skorzystałem. Znaczna przecena. Jest jeszcze kilka modeli w bardzo atrakcyjnych cenach. Do środy 8:59 ciagle aktualne - polecam Waszej uwadze. 

 

https://pl.aliexpress.com/store/5039187?spm=a2g0o.detail.1000007.1.53598919L8qec6 

 

Przypominam o kodach na Ali np.: BFS13 (13/110) albo BFS22 (22/180) lub BFS30 (30/250).   

 

 

 

H1a9615a1fb2d4f67ab2804366d28a17dI.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Curren kupiony na prezent dla emeryta 70+

Wygląda lepiej niż na zdjęciu. Sekundnik trafia w indeksy.

Całe 80 zł. Tarcza 44 mm. Poprzednio miał zegarek z Lidla.

 

Curen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

564564578658765.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, oszolom napisał(-a):

564564578658765.jpg

Ja mam tylko karuzela z Ezopa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam o tych karuzelach, wygląda na to, że jest to komplikacja *bardziej* zaawansowana od turbinki.

🤔

Jak Wy to widzicie? @oszolom zaczepisty ezop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to nie do końca wiem, czym to się różni ;D czytałem kiedyś, ale tego to zakupiłem na zasadzie - było tanio jak na taki wynalazek ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tourbillon jest starszym projektem a co do stopnia komplikacji są chyba równie ciekawe. Pewnie w przyszłym roku coś sobie upatrzę na Ali, by mieć oba modele. Żeby nie dublować przymierzam się do Sugessa. Ten na ST 1901 jest wykonany lepiej, niż Aesop. Nawet pasek nie jest z tektury, ale skóry, na dodatek miękkiej, dobrze układa się na ręce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu filmik z YT pokazujący różnice między tymi napędami. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za filmiki. czyli myk jest taki, że w karuzelce obrót jest "zasilany" osobno niż zespół wychwytu, a w turbinie idzie to z jednego źródła... nice. odnośnie do wspomnianego przez Paulusa paska w ezopie, to rzeczywiście trochę marny, taki typowy smok. gdybym nie był paskowym abnegatem, no i gdybym miał ten zegarek często nosić, to bym zmienił. poza tym wykonanie jest ładne, jeśli chodzi o tarczę i kopertę. o deklu już pisałem w innym wątku. naklejka z pająkiem dość obciachowa. korci mnie, żeby to odkręcić i się przekonać, czy pająk nie ma na celu zamaskowania braku jakiegokolwiek wykończenia płyt :P

Edytowane przez oszolom

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są dostępne chińskie zegarki kwarcowe z płynnym ruchem wskazówki coś na styl Bulowy.

Byłem bliski kupna takiej Bulowy jednak okazała się za duża na mój mały nadgarstek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Piotr84 napisał(-a):

Czy są dostępne chińskie zegarki kwarcowe z płynnym ruchem wskazówki coś na styl Bulowy.

Byłem bliski kupna takiej Bulowy jednak okazała się za duża na mój mały nadgarstek

Są dostępne. Np. Escapement Timealbo Steeldive posiada takowe w swojej ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bonthyc napisał(-a):

Są dostępne. Np. Escapement Timealbo Steeldive posiada takowe w swojej ofercie.

Nie do końca mechanizmy kwarcowe Seiko VK dają tylko 4 ruchy na sekundę a Bulova 8. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr84 napisał(-a):

Czy są dostępne chińskie zegarki kwarcowe z płynnym ruchem wskazówki coś na styl Bulowy.

Byłem bliski kupna takiej Bulowy jednak okazała się za duża na mój mały nadgarstek

Szukaj zegarków z werkiem seiko vh31. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.