Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Mam ten model, tylko w innym kolorze. Wykonanie zewnętrzne bez zarzutów a środek? Tu słyszałem różne opinie o mechanizmie. Kupiłem go pół roku temu i nic się nie popsuło, ale zobaczymy co dalej. 

 

 

20230402_140348.jpg

Po prostu mi się podoba i godzę się, że może być jakościowa loteria jak to z chińskim mechanizmem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny. jeśli to homar, to czego?


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, oszolom napisał(-a):

bardzo ładny. jeśli to homar, to czego?

Doxy 600T. Dzięki. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem czego w dobie kapitalizmu typu instant gratification nie lubiłem w zamówieniach z Chin :D
Zegarek zamówiony 15 maja, leci samolotem, a jeszcze z Chin nie wyleciał :D

 

Ostatnio zamawiałem chiński zegarek przy premierze speedmastera od Pagani. Czasem chciałem jakiegoś pilota w brązie zamówić czy coś, ale powstrzymywał mnie brak opcji paczkomatowej.

 

Tu, przy merkurze w stylu vintage była. Rozumiem, że jak płaciłem w PLN to VAT i wszystko miałem doliczone i inpost bez ceregieli znanych rodem z Poczty Polskiej typu agencja celna mi to po prostu do paczkomatu wrzuci?

inpost.jpg

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

W sam raz na lato.a9994dd1627b92950ce64d0fc82c4db6.jpg

Też ładny, ale ja już mam tiffany blue w takiej wersji. 

Chociaż to może inny odcień?

 

20230216_095601.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tofiks_th napisał(-a):

Był donosiciel😁

IMG_20230522_135543.jpg

Jak oceniasz wykonanie? Krawędzie ostre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Jak oceniasz wykonanie? Krawędzie ostre?

Jestem pozytywnie zaskoczony całokształtem, choć to taki maluszek 38mm, pasek 18mm. Dolne powierzchnię dość ostre ale w codziennym użytkowaniu nic nie rani ani uwiera. Dopiero jak zaczniesz gmerac paluchem to trochę czuć te krawędzie. Ale za te cenę nie ma co marudzić, najpierw chciałem klikać suba vintage Tiffany Blue, ale stanęło na tym. Czekam jeszcze na powtórkę Tianas'a z postarzana lumą, a w weekend klikłem hi beat'a od Liege w hulkowej wersji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2023 o 21:17, Chorwat napisał(-a):

Nie wiem czy miałeś jakieś chińczyki w swoich rękach a przynajmniej dosyć znanego San Martina. Mam dwa Seesterny i jednego Sugessa a jeszcze z tej samej fabryki pochodzi Sea-Kors (tego nie miałem) i ich jakość jest na bardzo dobrym poziomie. Wspomniałem wcześniej o SM, nie bez powodu, bo jakość Seesterna i Sugessa jest lepsza a ceny niższe. 

Wiadomo, że to ocena subiektywna, ale jaka ma być, gdy jest moja? ;) 

 

 

 

20230406_092034.jpg

 

IMG_20230521_095635.jpg

 

20221228_103059.jpg

W dniu 22.05.2023 o 21:37, tofiks_th napisał(-a):

Jestem pozytywnie zaskoczony całokształtem, choć to taki maluszek 38mm, pasek 18mm. Dolne powierzchnię dość ostre ale w codziennym użytkowaniu nic nie rani ani uwiera. Dopiero jak zaczniesz gmerac paluchem to trochę czuć te krawędzie. Ale za te cenę nie ma co marudzić, najpierw chciałem klikać suba vintage Tiffany Blue, ale stanęło na tym. Czekam jeszcze na powtórkę Tianas'a z postarzana lumą, a w weekend klikłem hi beat'a od Liege w hulkowej wersji. 

Liege jakoś przeszedłem obok. Wydaje się trochę słabe, ale to ocena ze zdjęć. Ciekaw jestem jak ocenisz naocznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=102388]Paulus57[/mention], [mention=105422]MieszkoMieszko[/mention], jak oceniacie wykonanie tych Seestern'ów? Wpadł mi w oko żółtek, choć tarcza wydaje się dość blada, no i ciut pusta przez brak jakiegokolwiek logo...
 
https://pl.aliexpress.com/item/1005005134353200.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.47191881T09U0s&algo_pvid=fd785cb4-93b7-4d10-b699-7b561ecf2d2a&algo_exp_id=fd785cb4-93b7-4d10-b699-7b561ecf2d2a-0&pdp_npi=3%40dis!PLN!1645.24!704.29!!!!!%402100b69816846927510271496d0788!12000031814849701!sea!PL!906434509&curPageLogUid=NTeMBc8QamXO
Ja się bardzo długo głowiłem nad żółtym i tymże błękitnym. Na zdjęciach różnie ten żółty wypada zwłaszcza wrzuconych w komentarzach wydaje się byc blady ale z kolei na filmiku prezentacyjnym już nie. Ogólnie jak sobie spojrzałem na tego seesterna i moje poprzednie nurki od Seiko za 4 i więcej razy tyle to zapłakałem nad Seiko.

Twardy solidny klik bezela centrującego w dodatku. Wskazówki wycentrowanie. Koronką pracuje gładko, szafir z AR i ceramika w cenie kilkuset złotych i do tego skręcana bransoletka? Czego chcieć więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawość zwyciężyła, a jeszcze dobra cena i parametry, ponoć syntetyczny szafir, stal i hi beat za 100 zeta to zobaczymy. Widziałem jakiś filmik z porównania tego Liege z Pagani Subem i nawet wygrał pojedynek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to że inni zastanawiają się jak tu spełnić nowe normy ISO i wciskają na siłę 1/8 indeksu z lumą zamiast zrobić tak: d1c1e2a1f4a2bc77102a8868940e978a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze opinie :) Kusi mnie bardzo, bo koperta mi się podoba.

 

Odpowiadając na pytanie czy miałem już kińczyki... Pewnie, że miałem :) Z naciskiem na "miałem", bo długo się nie utrzymały:

 

IMG-20210917-181524.jpg

 

1624017352670.jpg

 

1623069093299.jpg

 

1613673317237.jpg

 

1612775033876.jpg

 

1607069665517.jpg

 

 

i inne

 

 

 

Na dłużej zostały tylko dwa:

 

1620232594164.jpg

 

1619627008790.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz drugi San Martin mnie nie rozczarował. Teraz już na prawdę nie mam ochoty na nic szwajcarskiego ani japońskiego. 

16848267784002488387390635749090.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Miszkolc napisał(-a):

Kolejna zabawka3406e9bd1a29df4df6d789844a7aa509.jpg

Nie mam jeszcze kompresora i stąd tradycyjne pytanie - jak oceniasz zegarek i gumę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma wygodna dobrej jakości silikon, ale dosyć krótka, przy 17,5 zapinam na 3 lub 2 dziurkę. Jakość wykonania jak białego kolejowego, z tym że wprowadzili więcej płaszczyzn, oraz pokusili się na polerowane wstawki na uszach. z

Zgrywanie się płaszczyzn do poprawy, ale jest to zauważalne przy dokładnych oględzinach. Jak się nie przyglądasz to są ok. Szczotkowanie i polerowanie dobrej jakości. 

Podsumowywując, za trochę więcej niż 100$ jest ok.

Tak jak poprzedni pomarańczowy irytował mnie tym, że nie miał lumy na 12 i 6 tak tutaj luma i indeksy są ok., ale, że nie ma kropki na wewnętrznym pierścieniu, to słabe.

Gdzieś mam taką profilowaną gumę z ali, muszę sprawdzić czy będzie pasować do tej koperty. 

 

Ogólnie zauważam, że Chińczycy ostatnio zaczynają mnie zaskakiwać, wprowadzaniem takich małych smaczków, jak dodatkowy szlif, wypukłe przyciski, koronka z niestandardowym ząbkowaniem itp.

Edytowane przez Miszkolc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przybył Tianas ale nie zachwycił, więc po raz pierwszy przerabiam zwrot z aliexpres. Na szczęście nie do Chin, tylko inpostem do magazynu w Europie. A to jedyna pamiatkowa fotka gagatka. 

IMG_20230523_181213.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tofiks_th napisał(-a):

Wczoraj przybył Tianas ale nie zachwycił, więc po raz pierwszy przerabiam zwrot z aliexpres. Na szczęście nie do Chin, tylko inpostem do magazynu w Europie. A to jedyna pamiatkowa fotka gagatka. 

IMG_20230523_181213.jpg

Nie dziwię się. Nie cierpię idiotycznych napisów na tarczy a to "SUPERLATIVE CHRONOMETER" spełnia wszystkie warunki takiej oceny. Na plus nie było to np. "supertaliv kronometur" albo coś w tym rodzaju, no i zakładam że szkiełko szafirowe jednak posiada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Nie dziwię się. Nie cierpię idiotycznych napisów na tarczy a to "SUPERLATIVE CHRONOMETER" spełnia wszystkie warunki takiej oceny. Na plus nie było to np. "supertaliv kronometur" albo coś w tym rodzaju, no i zakładam że szkiełko szafirowe jednak posiada. 

 

jak wiesz będę miał kompletnie idiotyczny napis na tarczy ;) - ale o to mi chodziło.

Ile idzie przesyłka z kraju latających smoków?  Nie mogę się doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jakubos napisał(-a):

 

jak wiesz będę miał kompletnie idiotyczny napis na tarczy ;) - ale o to mi chodziło.

Ile idzie przesyłka z kraju latających smoków?  Nie mogę się doczekać.

Jako miłośnik zegarków z Chin pewnych rzeczy nie trawię, ale to osobista decyzja każdego z nas, co lubi a czego nie. Wiadomo, że znaczna część Kolegów z Forum za idiotyczny uważa pomysł kupowanie homarów. ;) 

Czas w jakim idzie przesyłka jest bardzo zróżnicowany. U mnie ostatnio był rekord na plus. Z Chin zegarek szedł 8 dni. Czasami bywa krócej, ale to już jak jest z magazynu w Polsce albo Czech. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.