Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

krywoj75 bardzo fajny! Już rok temu mi się rzucił w oczy ale podobnie Paulus57 obawiam się czytelności przy moim wzroku. Koniecznie opisz jak wrażenia po jakimś czasie.

 

Paulus57 podrzuć linka do tego znaleziska. Zaintrygował mnie! Jest wersja na bransolecie? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Chorwat napisał:

Wygląda ciekawie. Daj linkę ;)

 

P.S. Co to w ogóle kopiuje?

https://pl.aliexpress.com/item/1005001621847672.html?gps-id=pcStoreNewArrivals&scm=1007.23409.123629.0&scm_id=1007.23409.123629.0&scm-url=1007.23409.123629.0&pvid=b8eaed72-9f12-4134-902a-3dab8703b604&spm=a2g0o.store_home.smartNewArrivals_671705253.1005001621847672 

 

Właśnie nie wiem. Może ktoś wie? 

2 minuty temu, krisu2 napisał:

krywoj75 bardzo fajny! Już rok temu mi się rzucił w oczy ale podobnie Paulus57 obawiam się czytelności przy moim wzroku. Koniecznie opisz jak wrażenia po jakimś czasie.

 

Paulus57 podrzuć linka do tego znaleziska. Zaintrygował mnie! Jest wersja na bransolecie? 

 

 

Tylko na gumie, ale jest jeszcze drugi

H90d62f3dc25e4aab96842695dc98279dM.jpg

Hf86a12866db244368c20dab9415bd80ab.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Chorwat napisał:

Wygląda ciekawie. Daj linkę ;)

 

P.S. Co to w ogóle kopiuje?

 

Mi przypomina IWC Aquatimera

 

Ja wygrzebałem takie mechaniczne chroni w dobrej cenie 

Hc21933e6613148fba6047cb4740acc7dk.jpg

 

i jeszcze taki Zenek za grosze

 

H142f4bfed6284ad3bf74752e2e6e9c6b0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem poza Ali ten zegarek  i kosztuje połowę mniej (prawie), tylko muszę sprawdzić koszty wysyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Chorwat napisał:

Koperta jakby od Orisa rżnięta? Hmmmm

A tarcza?

 

1 minutę temu, Chorwat napisał:

Nieee, IWC mają takie:

 

 

playshark.png

Własnie chciałem podesłać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Chorwat napisał:

Nie mam pojęcia skąd tarcza. Czyżby własny pomysł?

Zwykle po etapie kopiowania zaczyna się twórczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Chorwat napisał:

Wygląda ciekawie. Daj linkę ;)

 

P.S. Co to w ogóle kopiuje?

Po kształcie wskazówek i ogólnym looku kojarzy mi się z Voctock Europe ale w modelach nie siedzę za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, tofiks_th napisał:

Po kształcie wskazówek i ogólnym looku kojarzy mi się z Voctock Europe ale w modelach nie siedzę za bardzo

Trochę przypomina ten, ale raczej trudno tu mówić o homarze. 

 

https://vostok-zegarki.pl/product-zul-43671-Zegarek-Vostok-Almaz-NH35A-320O516.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby był to samodzielny projekt chińskich braci jedynie inspirowany innymi markami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tofiks_th napisał:

Czyżby był to samodzielny projekt chińskich braci jedynie inspirowany innymi markami? 

Znajduję się coraz bliżej "wiekopomnego odkrycia" ;) . Na dodatek efekt tej samodzielności nie wygląda jak tzw. Franken-watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Taki tam tfu tfu homaż 🥴 jak to mówią niektórzy: "obrzydliwe, kupił podróbę... JAK TO taka jakość za 400 PLN? przecież oryginalne SEIKO kosztuje tylko 10 tys PLN" 😂

 

IMG_20201120_124604.thumb.jpg.f328066b871ee0b5b6d59e4dd2d474cc.jpg

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majfrend napisał mi że mogę zegarek odesłać to zwrócą mi kasę. Troszkę mi żal bo już go polubiłem, a teraz zanim odeślę zanim oddadzą kasę i zanim przyjdzie nowy to pewnie też rok już będzie nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mikas napisał:

Majfrend napisał mi że mogę zegarek odesłać to zwrócą mi kasę. Troszkę mi żal bo już go polubiłem, a teraz zanim odeślę zanim oddadzą kasę i zanim przyjdzie nowy to pewnie też rok już będzie nowy.

 

Wiesz co ja myślę? Wrzuć na jakiś hosting ten film i pokaż nam co i jak. Może dojdziemy do jakiegoś pomysłu. Nie wiem czy opłaca Ci się tracić te kilkadziesiąt PLN na tej transakcji, pomyślmy jeszcze nad tym, bo może źle się wyraziłeś, albo my źle zrozumieliśmy i problem jest mniejszy

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za zainteresowanie moim problemem, to miłe.
Nigdy nie robiłem takich rzeczy, ale spróbuję gdzieś wrzucić film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Mikas napisał:

Ok, dzięki za zainteresowanie moim problemem, to miłe.
Nigdy nie robiłem takich rzeczy, ale spróbuję gdzieś wrzucić film

 

Nie ma sprawy. Spróbuj wrzucić to i pomyślimy razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nadeszła ta wiekopomna chwila! Przyjechał 😍

Wymarzony już jest...

IMG_20201120_162844.jpg

IMG_20201120_162859.jpg

IMG_20201120_162816.jpg

IMG_20201120_162746.jpg

IMG_20201120_162714.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za delikatnie operujesz tą koronką, to trzeba energicznie wyciągnąć i energicznie wcisnąć.

Ja bym nie bawił się w odsyłanie, szkoda chyba czasu.

Poza tym, teraz się bawisz, klikasz, kombinujesz, ale jak zaczniesz nosić ten zegarek, to zapomnisz o koronce.

Ja swojego Pagana na NH35 dokręcałem codziennie, ustawiałem itp, a teraz tak od tygodnia-dwu nic nie robię, chodzi i jest oki.

Temu mechanizmowi wystarczy za 4 godziny noszenie na dobę, i to noszenia np w domu czy biurze, nie trzeba ręką machać.

 

PS

Ma ktoś link do Wilarda od Steeldive z wysyłką z Europy ???

Wrzuciłem wczoraj do koszyka (w poniedziałek jakiś bonus cenowy jest), ale mam wysyłkę tylko z Chin.

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mikas

Pierwsze pytanie, jakie mi się nasuwa, to czy zegarek jest dobrze dokręcony, czy też jeszcze nie był noszony i jedzie na końcówce rezerwy chodu.

Drugie przemyślenie - mechanizm jest nowy, świeżo nasmarowany i opór smarów może być jeszcze dość duży. Jak kilka dni pochodzi, to może problem całkiem zniknie.

Trzecie - najważniejsze - tak jak napisał @Wieniek1410 - wciskaj śmiało i dokręć koronkę a dopiero potem patrz, czy zegarek idzie lub czy też dalej stoi. To jest dokręcana koronka i dopóki jej nie dokręcisz, wałek nie jest wciąż we właściwym miejscu i dlatego stop sekunda wciąż może działać. Nawet jak coś"pstrykło" to niekoniecznie do końca. Na przykład w moim Wostok Amfibia w ogóle nie można wrócić do zerowej pozycji bez dokręcenia koronki. Sprawdź, czy chociaż jeden raz się zatnie po dokręceniu koronki. Obstawiam, że tak się nie zdarzy ani raz.

Tak więc myślę, że wszystko jest OK.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że nie do końca się wszyscy zrozumieliśmy. Moim zdaniem jest okej :) Musisz bardziej zdecydowanie podchodzić. Masz więcej zegarków z tym konkretnym mechanizmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam więcej zegarków z tym mechanizmem. A czy u ciebie idealnie za każdym razem po wciśnięciu koronki rusza mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.