Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Recommended Posts

Posted (edited)
7 minut temu, tomaliusz napisał:

Na fotce rewelacyjny ale Chińczycy do fotek się przykładają :D

A zerknij na YT, widziałem recenzję kilka dni temu. Na watchuseek też są zachwyceni Ci co mają :) Na ali dostępny z PT, ale widziałem też, że gdzieś można kupić z SW200!

Edited by Vonziej

A zerknij na YT, widziałem recenzję kilka dni temu. Na watchuseek też są zachwyceni Ci co mają  Na ali dostępny z PT, ale widziałem też, że gdzieś można kupić z SW200!

Właśnie o nim kilka postów wyżej pisałem.

https://a.aliexpress.com/_B1VN9i

Na SW200 trzy stówki droższy, chyba nie ma sensu dopłacać bo PT5000 to bardzo dobry klon tej Sellity.

Właśnie o nim kilka postów wyżej pisałem.

https://a.aliexpress.com/_B1VN9i

Na SW200 trzy stówki droższy, chyba nie ma sensu dopłacać bo PT5000 to bardzo dobry klon tej Sellity.
Na razie muszę poczekać na potwierdzenie anulowania tak to jest jak się "okazja" nadarzy... Eh!

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

3 godziny temu, Dorian06 napisał:

I jak w realu 

Pierwszy Pagani w którym bezel centruje 😂

Do jakości nie mam zastrzeżeń. Fajnie wykończona koperta. Jednak rozmiarowo mógłby być te 2mm mniejszy. 42mm przy biżuteryjnym modelu to trochę za dużo, szczególnie jak się go bezpośrednio porówna np ze sportowym gmt masterem 40mm. No i zapięcie bransolety, moim zdaniem fajniej wyglądałaby pełna jubilee bez tego długiego zapięcia. Dlatego zastanawiam się jeszcze nad Parnisem, tam jest 39mm i pełna bransoleta.

Pierwszy Pagani w którym bezel centruje 
Do jakości nie mam zastrzeżeń. Fajnie wykończona koperta. Jednak rozmiarowo mógłby być te 2mm mniejszy. 42mm przy biżuteryjnym modelu to trochę za dużo, szczególnie jak się go bezpośrednio porówna np ze sportowym gmt masterem 40mm. No i zapięcie bransolety, moim zdaniem fajniej wyglądałaby pełna jubilee bez tego długiego zapięcia. Dlatego zastanawiam się jeszcze nad Parnisem, tam jest 39mm i pełna bransoleta.
A którym dokładnie? Podrzucisz linke?

Godzinę temu, Vonziej napisał:

A którym dokładnie? Podrzucisz linke?

387,02 zł  30% zniżki | Parnis 36mm luksusowe 5ATM złoty czarny biały dial automatyczny zegarek mężczyźni unisex szafirowe szkło data lupa jubileusz bransoletka
https://star.aliexpress.com/share/share.htm?image=H0688bf0f01ff4b32a08c3a69ed364033k.jpg&businessType=ProductDetail&title=387%2C02 zł 30% zniżki | Parnis 36mm luksusowe 5ATM złoty czarny biały dial automatyczny zegarek mężczyźni unisex szafirowe szkło data lupa jubileusz bransoletka&platform=AE&redirectUrl=https%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Fitem%2F32748032064.html%3F%26srcSns%3Dsns_Copy%26tid%3Dwhite_backgroup_101%26mb%3DnOyGgrj250Lw4lq%26businessType%3DProductDetail%26spreadType%3DsocialShare

tutaj jest wersja 36mm ale z bransoletą o jakiej pisałem,

A tu 39,5mm ale zapięcie z blaszką

377,49 zł  50% zniżki | Nowy Parnis automatyczne mechaniczne męskie zegarki srebrny ze stali nierdzewnej bransoletka kalendarz biała tarcza 2813 ruch mężczyzna zegarka 2020
https://star.aliexpress.com/share/share.htm?image=U9de81411ac9842e5960007d12da61cccx.jpg&businessType=ProductDetail&title=377%2C49 zł 50% zniżki | Nowy Parnis automatyczne mechaniczne męskie zegarki srebrny ze stali nierdzewnej bransoletka kalendarz biała tarcza 2813 ruch mężczyzna zegarka 2020&platform=AE&redirectUrl=https%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Fitem%2F4000812533880.html%3F%26srcSns%3Dsns_Copy%26tid%3Dwhite_backgroup_101%26mb%3DnOyGgrj250Lw4lq%26businessType%3DProductDetail%26spreadType%3DsocialShare

Widzialem gdzieś ale nie mogę znaleźć wersję większą z zapięciem bez blaszki, zresztą zapewne można sobie na taką w zamówieniu bez większego problemu zmienić.

Godzinę temu, krisu2 napisał:

387,02 zł  30% zniżki | Parnis 36mm luksusowe 5ATM złoty czarny biały dial automatyczny zegarek mężczyźni unisex szafirowe szkło data lupa jubileusz bransoletka
https://star.aliexpress.com/share/share.htm?image=H0688bf0f01ff4b32a08c3a69ed364033k.jpg&businessType=ProductDetail&title=387%2C02 zł 30% zniżki | Parnis 36mm luksusowe 5ATM złoty czarny biały dial automatyczny zegarek mężczyźni unisex szafirowe szkło data lupa jubileusz bransoletka&platform=AE&redirectUrl=https%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Fitem%2F32748032064.html%3F%26srcSns%3Dsns_Copy%26tid%3Dwhite_backgroup_101%26mb%3DnOyGgrj250Lw4lq%26businessType%3DProductDetail%26spreadType%3DsocialShare

tutaj jest wersja 36mm ale z bransoletą o jakiej pisałem,

A tu 39,5mm ale zapięcie z blaszką

377,49 zł  50% zniżki | Nowy Parnis automatyczne mechaniczne męskie zegarki srebrny ze stali nierdzewnej bransoletka kalendarz biała tarcza 2813 ruch mężczyzna zegarka 2020
https://star.aliexpress.com/share/share.htm?image=U9de81411ac9842e5960007d12da61cccx.jpg&businessType=ProductDetail&title=377%2C49 zł 50% zniżki | Nowy Parnis automatyczne mechaniczne męskie zegarki srebrny ze stali nierdzewnej bransoletka kalendarz biała tarcza 2813 ruch mężczyzna zegarka 2020&platform=AE&redirectUrl=https%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Fitem%2F4000812533880.html%3F%26srcSns%3Dsns_Copy%26tid%3Dwhite_backgroup_101%26mb%3DnOyGgrj250Lw4lq%26businessType%3DProductDetail%26spreadType%3DsocialShare

Widzialem gdzieś ale nie mogę znaleźć wersję większą z zapięciem bez blaszki, zresztą zapewne można sobie na taką w zamówieniu bez większego problemu zmienić.

Dzięki, dzięki. Właśnie byłem ciekaw o jakie zapięcie Ci chodzi :)

7 godzin temu, tomaliusz napisał:

Karol, nie lepiej oryginała szukać? 🤔 

To nie Rolex, budżetu nie nadwyręży ;) 

IMG_20210103_121753.jpg

Bardzo subiektywna koncepcja. Dla jednego problemem jest 100 USD  a dla innego 100k USD ;) . 

5 godzin temu, tomaliusz napisał:

Na fotce rewelacyjny ale Chińczycy do fotek się przykładają :D

Akurat mam jednego Hruodlanda i zdjęcia nie oszukują. Czego na przykład nie da się powiedzieć o fotkach, mimo wszystko bardzo dobrego, San Martina (też mam - kolory podrasowane na maksa w  ofercie). 

5 godzin temu, Vonziej napisał:

A zerknij na YT, widziałem recenzję kilka dni temu. Na watchuseek też są zachwyceni Ci co mają :) Na ali dostępny z PT, ale widziałem też, że gdzieś można kupić z SW200!

Chyba wybór PT5000 jest sensowniejszy. SW200 to sporo wyższa cena a jakość? Tu nie jestem fachowcem, ale PT chyba zasługuje na zaufanie.

5 godzin temu, Vonziej napisał:

Jeżeli chodzi o homar SKXa to różnica ceny między oryginałem a homarkiem jest zbyt mała żeby to miało sens. Ostatnio był na bazarku pomarańczowy SKX za jakąś śmieszna cenę :)

SKX tanie?? Chyba coś przeoczyłem. ;) 

18 minut temu, Paulus57 napisał:

SKX tanie?? Chyba coś przeoczyłem. ;) 

Możliwe, ostatnio poniżej 1000 latały. Także zależy od wiatru ;)

Masz jakieś rzetelene opracowanie na temat pt5000? Na jakiej bazie ta teza? 
Coś jak np. to? 
https://watchguy.co.uk/comparison-sea-gull-st2130-eta-2824-2-peacock-sl3000/

Wiesz co, nie analizowaniem aż tak bardzo tych mechanizmów.

Mi wystarczyły informacje o nim takie jak te poniżej.

https://calibercorner.com/hk-precision-technology-caliber-pt5000/

https://hamtun.co/blogs/news/pt5000-vs-eta2824-2-vs-stp1-11-vs-sw200-1-automatic-movements

Na stronie Watchgecko jest też jak pamiętam opisany. No i co chyba najważniejsze, jest chwalony przez użytkowników.

8 minut temu, Vonziej napisał:

Pamiętam niedawne czasy, gdy SKX nowego można było  kupić za ok. 190 USD, teraz zdarzają się x2. To raczej powód do smutku. Biorąc pod uwagę wartość SKX, mechanizm etc, to wolę kupić homara z nowszym mechanizmem i lepszym wykończeniem za 1/3 ceny. 

Wiecie co?
Ja się chyba na chińskich zegarkach za bardzo rozpuściłem.
Jak kiedyś divery to bym garściami brał, a piloty po kieszeniach upychał (w cenach chińskich a nie szwajcarskich), tak teraz widzę, że nosem kręcę, ten to nie, tu koronka nie taka...
Śmieciowych zegarków w cenie bateryjki mam po dach (kwarcyki do ciężkich prac ręcznych)...

Garniturowców też mam zapas.

No i teraz co?

Coraz bardziej patrzę się na homarki i niehomarki chodzące na NH35 jako podstawy do modów (przetrenowałem na Poganinach - wyszło dobrze) bo SKXy (moim osobistym zdaniem, z którym się całkowicie zgadzam) są za drogie na te cele.

OK. Nie mam niczego w brązie. Ale brązu się trochę boję - słyszałem o nieprzyjemnej reakcji z potem. A w rezultacie, tentego, smrodku i brudzie na ręce. Mam nieprzyjemne przejścia z miedzią za sobą.

No i za czym tu teraz się rozglądać??? 

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Posted (edited)
22 minuty temu, michszy napisał:

Wiesz co, nie analizowaniem aż tak bardzo tych mechanizmów.

Mi wystarczyły informacje o nim takie jak te poniżej.

https://calibercorner.com/hk-precision-technology-caliber-pt5000/

https://hamtun.co/blogs/news/pt5000-vs-eta2824-2-vs-stp1-11-vs-sw200-1-automatic-movements

Na stronie Watchgecko jest też jak pamiętam opisany. No i co chyba najważniejsze, jest chwalony przez użytkowników.

Dzięki. Te informacje znałem - suche dane plus materiał prasowy, opinie użytkowników, z obcojęzycznych  forów internetowych? 

Edited by StaryWilk

4 minuty temu, Plan 9 napisał:

Wiecie co?
Ja się chyba na chińskich zegarkach za bardzo rozpuściłem.
Jak kiedyś divery to bym garściami brał, a piloty po kieszeniach upychał (w cenach chińskich a nie szwajcarskich), tak teraz widzę, że nosem kręcę, ten to nie, tu koronka nie taka...
Śmieciowych zegarków w cenie bateryjki mam po dach (kwarcyki do ciężkich prac ręcznych)...

No i teraz co?

Coraz bardziej patrzę się na homarki i niehomarki chodzące na NH35 jako podstawy do modów (przetrenowałem na Poganinach - wyszło dobrze) bo SKXy (moim osobistym zdaniem, z którym się całkowicie zgadzam) są za drogie na te cele.

OK. Nie mam niczego w brązie. Ale brązu się trochę boję - słyszałem o nieprzyjemnej reakcji z potem. A w rezultacie, tentego, smrodku i brudzie na ręce. Mam nieprzyjemne przejścia z miedzią za sobą.

No i za czym tu teraz się rozglądać??? 

Kup sobie Aviatora Hruodlanda. Mam takiego w brązie (nie śmierdzi), ale jest i stalowy na dodatek z 50 USD tańszy. W tym drugim jedyne co mnie razi, to fakt że na deklu w brązie jest fajny samolocik a w stalowym motocykl. Motocykl-Aviator? Brzmi trochę dziwnie.

18 minut temu, Plan 9 napisał:

No i teraz co?

Coraz bardziej patrzę się na homarki i niehomarki chodzące na NH35 jako podstawy do modów. 

Sorry, że posłuże się twoim postem, ale zupełnie nie rozumiem tego, że sporo forumowiczow miłośników zegarków kupuje "śmieciowe" zegarki z koperta z goownolitu, mechanizmem poniżej poziomu miyoty, które często przylatuja już zepsute, albo zaraz padają. Raz można się naciąć na "goowienko w sreberku", ale studiując forum kupić takich wiele? Dotyczy to też najtańszych automatów jak dla mnie. 

Nie rozumiem. Sam używam do ciężkich prac ręcznych zegarka w stalowej kopercie i z taką bransoleta (poniżej tego standardu nie schodzę), z mechanizmem automatycznym seiko, kupionym za grosze (150 zł).

Wydaje mi się, że np. na forach audiofilskich ludzie nie kupują np. taniutkich plastikowych wież z hipermarketu. To produkty raczej dla nie wymagających niczego laików, a nie miłośników. 

A może po prostu nie każdy na forum jest miłośnikiem zegarków. To chyba to. 

A teraz do Ciebie:

Jeśli nie koniecznie do modowania, a do noszenia, kupilbym coś ciut porządniejszego, wyraźnie lepszego od najtańszych homarów, co nie zrujnuje budżetu np. San Martin. 

1 godzinę temu, Vonziej napisał:

Poniżej tysia seikowy super cena. Można linka? 

3 minuty temu, Darek p napisał:

Poniżej tysia seikowy super cena. Można linka? 

Nowego za tyle nie kupisz. A nawet gdyby jakimś cudem ktoś sprzedawał, to obiektywnie patrząc zakup miałby sens tylko z tzw. obowiązku kolekcjonerskiego. Bo ma legendę jak Alpinist, ale nic innego za nim nie przemawia. Przestarzały napęd, mineralne szkiełko, to ma być powód zakupu? Jak już wyżej pisałem za 1/3 dostaniesz homara z lepszych podzespołów i  z mechanizmem SEIKO (nowszym). Jasne, że szkiełko mineralne w nurku ma sens, w przeciwieństwie do szafiru, ale tak realnie ile nurków służy do nurkowania? 5%? 

Obawiam się że mniej niż 5%. Do nurkowania używa się "komputerów narecznych" czy jak to nazwać? Liczą masę rzeczy nie tylko  sam czas i alarmują kiedy trzeba.

Dziś diver to raczej styl. 

20 minut temu, Paulus57 napisał:

Nowego za tyle nie kupisz. A nawet gdyby jakimś cudem ktoś sprzedawał, to obiektywnie patrząc zakup miałby sens tylko z tzw. obowiązku kolekcjonerskiego. Bo ma legendę jak Alpinist, ale nic innego za nim nie przemawia. Przestarzały napęd, mineralne szkiełko, to ma być powód zakupu? Jak już wyżej pisałem za 1/3 dostaniesz homara z lepszych podzespołów i  z mechanizmem SEIKO (nowszym). Jasne, że szkiełko mineralne w nurku ma sens, w przeciwieństwie do szafiru, ale tak realnie ile nurków służy do nurkowania? 5%? 

Szafir w diverze nie ma już sensu? To raczej powielany mit... 

Którego homara masz na myśli za 333 zł? 

Posted (edited)
12 godzin temu, StaryWilk napisał:

Sorry, że posłuże się twoim postem, ale zupełnie nie rozumiem tego, że sporo forumowiczow miłośników zegarków kupuje "śmieciowe" zegarki z koperta z goownolitu, mechanizmem poniżej poziomu miyoty, które często przylatuja już zepsute, albo zaraz padają. Raz można się naciąć na "goowienko w sreberku", ale studiując forum kupić takich wiele? Dotyczy to też najtańszych automatów jak dla mnie. 

Nie rozumiem. Sam używam do ciężkich prac ręcznych zegarka w stalowej kopercie i z taką bransoleta (poniżej tego standardu nie schodzę), z mechanizmem automatycznym seiko, kupionym za grosze (150 zł).

Wydaje mi się, że np. na forach audiofilskich ludzie nie kupują np. taniutkich plastikowych wież z hipermarketu. To produkty raczej dla nie wymagających niczego laików, a nie miłośników. 

A może po prostu nie każdy na forum jest miłośnikiem zegarków. To chyba to. 

A teraz do Ciebie:

Jeśli nie koniecznie do modowania, a do noszenia, kupilbym coś ciut porządniejszego, wyraźnie lepszego od najtańszych homarów, co nie zrujnuje budżetu np. San Martin. 

W pewnym sesnie sie zgodze, ale tylko w pewnym. Fachowcem nie jestem, ale zegarki po prostu lubię i mnie ciekawią. Kazdy kupuje i zbiera jakie chce.

Mam jeden z szajsmetal i w sumie nadal mi się podoba. Wiem co kupiłem i że jak padnie pewnie go nie zreanimuje. Liczyłem się z tym. Wiem też że pewnie nie był wart 82 zlotych. Więcej takich nie planuje /chyba/ ale tego się nie pozbede bo lubię go po prostu. Z założenia nie miał być cudem techniki.

Mam też tanie homary na NH35. Całe z ss. Cieszą oko i nie widzę symptomów awarii. 

Mam jakąś awersję do zegarków z Ali za 1000+. Może uzasadniona a może nie.

W cenie takiej wole chyba ściągnąć coś z amazona lub z promocji w Polsce kupić Seiko czy Atlantic lub Bulove. Wiem to też słabe marki dla wielu znawców, ale na Patka nigdy nie będzie mnie stać, a po zakupie jakiegos rolka zżarly by mnie wyrzuty sumienia. 

Każdy ma swoje preferencje zegarkowe i nie dzielnmy się na bardziej i mniej ważnych zegarkowych entuzjastów. 

Powtarzam że sam zegarków wielu z stopu błota nie mam /jeden/, ale nie znaczy to że dziwi mnie, że ktoś ma. Każdy kieruje kolekcją wedle uznania. Nie moje wydatki - nie mój biznes. Nie mniej jednak jeśli jakiś szajsmetal mi sie szczególnie spodoba/zaciekawi mnie to też kupię bez ujmy na honorze. Rozbiorę na części, albo włożę za szybkę gablotki. Czasem po prostu jakieś rozwiązanie jest tylko w najtańszej wersji wykonania i co poradzę? Owszem jest obawa o ew. alergie, ale do  celów naukowych, czy kolekcjonerskich czemu nie? 

P.s. sorki za pisownie i znaki. Pisze to śpiewając jednocześnie córce kołysanke 😉 ćwiczę podzielność uwagi he, he. 

Edited by Darek p