Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Janucha napisał:

To jeszcze zapytam o mechanizm i nie zaśmiecam. Unikać jakiegoś konkretnego? Widzę, że trafiają się też kwarce np. VH31 co byłoby wg mnie niegłupie 

Przy kwocie którą zamierzasz wydać, to NH35 albo Miyota. W Seagullu jest ST17, ten ma 149 opinii, z czego tylko jedna jest częściowo negatywna. Co do kwarców, to wcześniej czy później przestaniesz je kupować skupiając się na mechanicznych. Poza nielicznymi wyjątkami to raczej zły wybór. Swoją kolekcję zacząłem od Eco-drive'a Citizen CC 3001-51L, ale tylko dlatego że chciałem mieć czasomierz o wskazaniach dokładnych (synchronizacja z satelitą), żeby móc ustawiać mechaniczne według niego. Mechaniczne to zegarki jakby żyjące a kwarce, to... kwarce. Mam obecnie tylko 4 (łącznie z wymienionym Citkiem) i pewnie coś jeszcze dojdzie, ale to wyjątki od reguły - KUPUJĘ MECHANICZNE! 

Jak się upierasz przy kwarcach, to podsuwam Ci jednego z mojej listy. Ma w swoim wyglądzie coś, co mnie przyciąga i pewnie skusi, bo drogi nie jest: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/32857375970.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.40ea2e0esic3fp 

 

Kolor beige-blue. 

48 minut temu, Vonziej napisał:

 

To co przed chwilą pytałem się o Wasze zdanie. Nie czekałem, bo tym czekanniem kod na 10$ mi uciekł to szybko decydowałem się z kodem 5$ który wstawiłem. Docelowo tak to będzie wyglądało:

 

 

547c1037b9d165655871f32d41346bc2.jpg

62623bf10917d10d678796a4a6f30aa4.jpg

Gdyby to nie był kwarc to OK. Wygląd szacowny. Mnie chodzi po głowie podobny ale teraz niedostępny San Martin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paulus57 napisał:

Przy kwocie którą zamierzasz wydać, to NH35 albo Miyota. W Seagullu jest ST17, ten ma 149 opinii, z czego tylko jedna jest częściowo negatywna. Co do kwarców, to wcześniej czy później przestaniesz je kupować skupiając się na mechanicznych. Poza nielicznymi wyjątkami to raczej zły wybór. Swoją kolekcję zacząłem od Eco-drive'a Citizen CC 3001-51L, ale tylko dlatego że chciałem mieć czasomierz o wskazaniach dokładnych (synchronizacja z satelitą), żeby móc ustawiać mechaniczne według niego. Mechaniczne to zegarki jakby żyjące a kwarce, to... kwarce. Mam obecnie tylko 4 (łącznie z wymienionym Citkiem) i pewnie coś jeszcze dojdzie, ale to wyjątki od reguły - KUPUJĘ MECHANICZNE! 

Jak się upierasz przy kwarcach, to podsuwam Ci jednego z mojej listy. Ma w swoim wyglądzie coś, co mnie przyciąga i pewnie skusi, bo drogi nie jest: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/32857375970.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.40ea2e0esic3fp 

 

Kolor beige-blue. 

Gdyby to nie był kwarc to OK. Wygląd szacowny. Mnie chodzi po głowie podobny ale teraz niedostępny San Martin.

 

To jest fajny mechanizm VH31, więc moim zdaniem super sprawa :D W końcu ile można mieć automatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Seiko na 6r15 i on jest tym zegarkiem od duszy😉 teraz chcę coś do ciurania, czasem w trudniejszych warunkach stąd bardziej bateryjka. Z g-shocków się wyleczyłem🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Janucha napisał:

Mam Seiko na 6r15 i on jest tym zegarkiem od duszy😉 teraz chcę coś do ciurania, czasem w trudniejszych warunkach stąd bardziej bateryjka. Z g-shocków się wyleczyłem🙂

 

Każdy ma swoje oczekiwania wobec zegarków i wszystko oprócz ordynarnych podrób (nie mylić z homarami), to dobry wybór. Na 6r15 mam Seiko SARB 017 Alpinist. Kiedyś o mało go nie sprzedałem, ale trafiłem na niezdecydowanego klienta i nadal jest w moim posiadaniu. Na szczęście :) . Co do G-Shocków, to ja do nich dopiero dojrzewam ;) . 

13 minut temu, Vonziej napisał:

 

To jest fajny mechanizm VH31, więc moim zdaniem super sprawa :D W końcu ile można mieć automatów

Ja mam ponad 20 i to nie koniec ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza? Nikt nic nie zamówił w ostatnich dniach? 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

Okres między wyprzedażami.
Przed świętami było gwarno. emoji6.png

Do mnie trochę idzie, ale trzeba czekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Panowie, mój SM dzisiaj wyszedł z Hagi. Ile dni może zabrać transport dalej? ;)

 

PS. Na Wusie dzisiaj rozmawiałem z gościem z Czech, któremu zatrzymali SM Vintage Diver za to, że niby jest podróbką rolexa i musiał składać apelację do ichnego urzędu celnego. Łącznie z VATem, który przyrąbali drugie tyle za to, że składał apelację. + więcej policzyli mu za to, że dostawa była "free" ... 😮

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Vonziej napisał:

Właśnie Panowie, mój SM dzisiaj wyszedł z Hagi. Ile dni może zabrać transport dalej? ;)

 

PS. Na Wusie dzisiaj rozmawiałem z gościem z Czech, któremu zatrzymali SM Vintage Diver za to, że niby jest podróbką rolexa i musiał składać apelację do ichnego urzędu celnego. Łącznie z VATem, który przyrąbali drugie tyle za to, że składał apelację. + więcej policzyli mu za to, że dostawa była "free" ... 😮

Mnie w Holandii utknął 30 grudnia i czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Vonziej napisał:

Właśnie Panowie, mój SM dzisiaj wyszedł z Hagi. Ile dni może zabrać transport dalej? ;)

 

PS. Na Wusie dzisiaj rozmawiałem z gościem z Czech, któremu zatrzymali SM Vintage Diver za to, że niby jest podróbką rolexa i musiał składać apelację do ichnego urzędu celnego. Łącznie z VATem, który przyrąbali drugie tyle za to, że składał apelację. + więcej policzyli mu za to, że dostawa była "free" ... 😮

Nieźle ;) Mój jak wyszedł z Hagi, to po dziesięciu dniach odebrałem. Po drodze wer Warszawa, wer Pruszcz i dwa up w Gdyni. Do wszystkich trafiał w późnych godzinach, więc to też wpłynęło na dłuższy w nich pobyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widziałem tu pudełeczka z AliExpress z miękkimi poduszeczkami. Rzucicie linkiem do jakiegoś zaufanego i sprawdzonego sprzedającego? Plis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał:

Mnie w Holandii utknął 30 grudnia i czekam.

 Czyli nie ma statusu wyjścia z Hagi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Vonziej napisał:

 Czyli nie ma statusu wyjścia z Hagi? 

15 grudnia w Holandii a 30 "przejęta przez firmę przewozową". Zamówienie z 28 listopada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

To i ja się pochwalę moim Heimdallr'em. Kilka słów, gdyż sporo już było napisane. Kilka dni temu zagościł na moim nadgarstku Heimdallr Monster, a dziś miałem okazję porównać go z Seiko Monster i powiem szczerze, że jestem bardzo miło zaskoczony jakością wykonania. Przyznał to również mój znajomy, właściciel Seiko Monster'a, a równocześnie wielbiciel marki Seiko (ma ich kilkanaście sztuk). Sam przyznał, że nie odbiega od oryginału, a nawet skłonił się do opini "ciut lepszy". Ja oprócz tego co już zostało tu napisane, dopowiem że przez 5 dni przyspieszył o 1 sek. Luma jest identyczna, szafir robi różnicę, szczotkowanie jest ok, bransa spoko - czego chcieć więcej za taką kasę? . To oczywiście moja opinia, ale nie tylko. Sam mam dwa żółwie od Seiko i mam porównania.

Pozwolę sobie załączyć fotkę. 

Pozdrawiam 

received_1518531958537874.jpeg

20210110_111334.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Vonziej napisał:

Lepiej powiedz ile szło i gdzie brane ;)

Nic nie szło, sam odebrałem, ale niestety nie byłem w Pekinie 😆, lokalnie, ale nowka z foliami z grudnia; bez przebiegu 😉

Teraz, SLAWEK 01 napisał:

Nic nie szło, sam odebrałem, ale niestety nie byłem w Pekinie 😆, lokalnie, ale nowka z foliami z grudnia; bez przebiegu 😉

Ja z tych co muszą organoleptycznie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SLAWEK 01 napisał:

Nic nie szło, sam odebrałem, ale niestety nie byłem w Pekinie 😆, lokalnie, ale nowka z foliami z grudnia; bez przebiegu 😉

Ja z tych co muszą organoleptycznie 😉

 

A to rozumiem :D Ogólnie ten model na wszelkich forach wywołuje duże emocje, bo dłuuuuuugo potrafi iść, a raczej czołgać się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Vonziej napisał:

 

A to rozumiem :D Ogólnie ten model na wszelkich forach wywołuje duże emocje, bo dłuuuuuugo potrafi iść, a raczej czołgać się...

No właśnie czytałem o tym między innymi tu na forum i gdzieś tam jeszcze, dlatego tym bardziej nie żałuję decyzji, a cena też spoko, a że i tak akurat byłem służbowo w pobliżu to w zasadzie dostawa/odbiór za free. 

Szczerze go polecam, tym bardziej, że dziś miałem okazję porównać go z pierwowzorem. Bezel też wycentrowany idealnie, luma znacznie lepsza niż w moim też zresztą nowym SEIKO SRPC25. Jasność podobna, ale świeci dłużej. 

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Vonziej napisał:

 

A to rozumiem :D Ogólnie ten model na wszelkich forach wywołuje duże emocje, bo dłuuuuuugo potrafi iść, a raczej czołgać się...

Do mnie wysłali wczoraj po PIĘCIU TYGODNIACH CZEKANIA, ale cena za to dobra bo 120 USD. Dziś się trochę wkurzyłem, bo kupiłem ze sklepu iFashion Heimdallra Willarda za 430 zł a oni mi po kilku godzinach stwierdzili że mają 14 dni kwarantannę i nie mogą teraz wysłać. Na Ali jednak działają (ich strona), nie polecam sklepu, pewnie zbierają zamówienia a potem długo ściągają i stąd ta kowidowa bajka na przetrzymanie. Bo mogłem odczekać 14 dni na wysyłkę, ale złożyłem rezygnację i zamiast czekać miesiącami, wybrałem sobie na pocieszenie coś z innego sklepu, inną pozycję z mojej długiej listy, z dostawą z Belgii. Teoretycznie 7 dni. 

 

Tu link do lipnej aukcji, ku przestrodze: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001429652086.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2af15c0ffb2hfz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kolejne zegarki czekam a tymczasem dotarło drugie pudełko. Od razu zapełniłem i uporządkowałem :)

Wbrew pozorom i fotografii nie są krzywe, tak jakoś mi się ujęło. I choć podobno nie są drewniane, to prezentują się fajnie i co najważniejsze górna część pudełka (szyba) nie zasłania nawet minimalnie zawartości. Ta ostatnia cecha jak dla mnie jest najważniejsza. 

 

Gdyby ktoś chciał kupić, podaję link: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001614893785.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.18115c0fNiFonH 

oie_UkkX6FqYYAvA.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Paulus57 napisał:

wybrałem sobie na pocieszenie coś z innego sklepu, inną pozycję z mojej długiej listy, z dostawą z Belgii. Teoretycznie 7 dni. 

 

 

 

Co takiego? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Vonziej napisał:

 

Co takiego? :)

 

Zielony, ale nie żaba ;) . 

Jak dojdzie pokażę. Mam nadzieję, że VAT-u nie policzą . Ostatnio mnie wredoty kopnęły mocno za zakup z Ali. :( 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasu tez brałem te dostawę 7 dni jedna paczka z Czech, druga z hiszpani. Wszystko faktycznie w terminie i bez dodatkowych opłat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, SLAWEK 01 napisał:

Witam wszystkich,

To i ja się pochwalę moim Heimdallr'em. Kilka słów, gdyż sporo już było napisane. Kilka dni temu zagościł na moim nadgarstku Heimdallr Monster, a dziś miałem okazję porównać go z Seiko Monster i powiem szczerze, że jestem bardzo miło zaskoczony jakością wykonania. Przyznał to również mój znajomy, właściciel Seiko Monster'a, a równocześnie wielbiciel marki Seiko (ma ich kilkanaście sztuk). Sam przyznał, że nie odbiega od oryginału, a nawet skłonił się do opini "ciut lepszy". Ja oprócz tego co już zostało tu napisane, dopowiem że przez 5 dni przyspieszył o 1 sek. Luma jest identyczna, szafir robi różnicę, szczotkowanie jest ok, bransa spoko - czego chcieć więcej za taką kasę? . To oczywiście moja opinia, ale nie tylko. Sam mam dwa żółwie od Seiko i mam porównania.

Pozwolę sobie załączyć fotkę. 

Pozdrawiam 

 

 

A jak z wodoszczelnością, sprawdzałeś? Wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.