Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Recommended Posts

1 minutę temu, michszy napisał:

Nowy diverek od Addies

https://a.aliexpress.com/_BUmPcz

no taki se  :) Ogólnie na WUS jedna osoba wiem, że zamówiła na ochotnika, więc zobaczymy co to za wytwór. Bardziej czekam na SM i ich Seiko, które niedługo ma wyjść ;)

Godzinę temu, blaise napisał:

Mogli to sobie odpuścić, dla mnie dyskwalifikacja. Poza tym ta mikroskopijna koronka przy manualnym naciągu też nie wróży dobrze.
Generalnie kibicuje im mocno bo widać, że próbują czegoś nowego. Czekam na ciekawe projekty autorskie, bo o jakość raczej nie ma co się martwić.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Mam zupełnie odmienne zdanie, dużo lepiej, niż brak napisu a stylistycznie pasuje do reszty. O ile napęd oryginalny Omegi, to chyba gra warta świeczki. Zamawiać bez pudełka póki jeszcze nie vatują wszystkiego jak leci. Nowy zegarek z napędem Omegi za ok 2,8k ? Chyba to dobra oferta. 

7 minut temu, Paulus57 napisał:

Mam zupełnie odmienne zdanie, dużo lepiej, niż brak napisu a stylistycznie pasuje do reszty. O ile napęd oryginalny Omegi, to chyba gra warta świeczki. Zamawiać bez pudełka póki jeszcze nie vatują wszystkiego jak leci. Nowy zegarek z napędem Omegi za ok 2,8k ? Chyba to dobra oferta. 

No tak, ale np mi nie chodzi o to, że napis jest (mi się podoba z daleka), ale to co tam jest napisane :)

33 minuty temu, michszy napisał:

4 minuty temu, Vonziej napisał:

No tak, ale np mi nie chodzi o to, że napis jest (mi się podoba z daleka), ale to co tam jest napisane :)

Oby tylko sama prawda ;) 

7 minut temu, Paulus57 napisał:

Oby tylko sama prawda ;) 

USE ORIGINAL SWITZERLAND. MOVEMEHT

Ta firma ma jakiś kierunek obrany ku takim literówkom, albo tłumacza z korespondencyjnego kursu 😉

W sumie technicznie zazwyczaj są ludzie zadowoleni, parametry na papierze okej, działa bez zarzutu podobno, ale....

Szukałem tuńczyka swego czasu i w Addiesdive natknąłem się na...... Marine Naster, gdy inni mają Marine Master...

Przypadek?

Godzinę temu, Darek p napisał:

Ta firma ma jakiś kierunek obrany ku takim literówkom, albo tłumacza z korespondencyjnego kursu 😉

W sumie technicznie zazwyczaj są ludzie zadowoleni, parametry na papierze okej, działa bez zarzutu podobno, ale....

Szukałem tuńczyka swego czasu i w Addiesdive natknąłem się na...... Marine Naster, gdy inni mają Marine Master...

Przypadek?

Escapement Time to jednoosobowa firma. Facet projektuje, zamawia i składa (każdy egzemplarz) sam. Także myślę, że można mu wybaczyć. Świetne zegarki robi :)

PS. no no, coś mam dobre przeczucia :D

Przewyt.jpg

Edited by Vonziej

Uprzejmie informuję, że pierwszy Escapement Time już u mnie. Właśnie przed chwilą był kurier :D Jutro 2 następne zegarki (najpewniej)

IMG_20210125_173722.jpg.b039534de803147abbe4ac1d762976df.jpg

Edited by Vonziej

1 godzinę temu, Vonziej napisał:

Uprzejmie informuję, że pierwszy Escapement Time już u mnie. Właśnie przed chwilą był kurier :D Jutro 2 następne zegarki (najpewniej)

Gratulacje, napisz kilka słów o nim na gorąco jakie wrażenia.

Na ręku siadł fajnie.

Godzinę temu, michszy napisał:

Gratulacje, napisz kilka słów o nim na gorąco jakie wrażenia.

Na ręku siadł fajnie.

Za tą cenę? Kosmos moim zdaniem :) Koperta wzorowana na King Seiko, ale to nie jest Jak Rolex i Bolex :) Termiczne barwiony sekundnik. Super mechanizm, niespotykany często. Szafirek. Piękne polerki. Wykończenie top 

Edited by Vonziej

No właśnie miałem zamówić, ale nie ma z niebieskim sekundnikiem. Napisałem do gościa, to odpisał mi, że dopiero w kwietniu będą. Zamówiłem ze srebrną bo nie mam tyle cierpliwości

5 minut temu, michszy napisał:

No właśnie miałem zamówić, ale nie ma z niebieskim sekundnikiem. Napisałem do gościa, to odpisał mi, że dopiero w kwietniu będą. Zamówiłem ze srebrną bo nie mam tyle cierpliwości emoji6.png

Srebrna nie robi takiego wrażenia. Zobaczysz, że zaraz na bazar wrzucisz. Trzeba było poczekać kilka dni od tego jak dostanę to może być popchnął do Ciebie go ;)

7 godzin temu, Vonziej napisał:

USE ORIGINAL SWITZERLAND. MOVEMEHT

No tak to "h", to ch..owo im wyszło ;) . Ale chyba już w wersji ostatecznej takiego byka nie robią. Nie pierwszy to raz jak Chińczycy na zdjęciach mają jakieś "klopsy", których na produktach już nie ma.

7 godzin temu, Darek p napisał:

Przypadek?

To właśnie przykład literówki, której na gotowym produkcie nie ma. Tu pewnie chodzi o nazwę, która być może jest zastrzeżona.

6 godzin temu, Vonziej napisał:

Escapement Time to jednoosobowa firma. Facet projektuje, zamawia i składa (każdy egzemplarz) sam. Także myślę, że można mu wybaczyć. Świetne zegarki robi :)

PS. no no, coś mam dobre przeczucia :D

Przewyt.jpg

Skąd ta wiedza o escape?

Jakbyś sprzedawał to mimo wszystko daj znaka.

Teraz ja poczyniam nowe zakupy z Ali bo się wysprzedałem z chińczyków, nawet Escapement pilot chrono poszedł o którym gadaliśmy wcześniej

3 godziny temu, Vonziej napisał:

IMG_20210125_173722.jpg.b039534de803147abbe4ac1d762976df.jpg

Wygląda ładnie, jak to się mówi - szkoda że kwarc ;) . Tak przy okazji właśnie kupiłem kwarca "TIMEX" :) .

10 godzin temu, MieszkoMieszko napisał:

Co myślicie o tym??
1 262,48 zł | 【Czas ucieczki 】 instrukcja ETA 6498 ruch Sapphire 42mm case cyfry arabskie Dial
https://a.aliexpress.com/_BTsTQ9

Chyba za niewiele więcej można pekina poszukać...

;)

Panie i Panowie !!!!!!!!!!

Po namysłach i dedukcji w końcu się odważyłem i kupiłem.......

a kupiłem na chińskim alledrogo zegarek, który nosi wdzięczną nazwę Parnis Power Reserve ( czy jakoś tak)

przyszedł w dniu dzisiejszym

kupiłem za 450 zł

obawiałem się co to będzie ale za taką kasę mogłem sobie pozwolić na eksperyment, no i.........

odpakowałem i moje zdziwienie nie dałoby sie opisać żadnymi słowami, no normalnie jak za 450 zeta to ................. CUDO........... mechanizm może nie piękny ale dobrze zrobiony, wykończenie idealne, tarcza no piekniutka i ta rezerwa nakręcenia działa :) miło się zaskoczyłem, tylko luma a raczej jej brak, coś tam świeci ale 11 i pół sekundy :) ale nie o to chodzi, watch naprawdę piękny, do tego stopnia, że w pudełeczku za szkiełkiem zajal miejsce obok Seikacza żółwia

przekonałem się i stwierdzam, że to nie ostatni zakup u skośnookich.......

znajdę chwilkę to fotki jakieś zrobię 

a i cła nie płaciłem :) 

ps. teraz jestem ciekaw i chyba niedługo sprawdzę, jak wygladają te ich zegarki za 1000 zł :)

jeżeli ten san martin jest tak dobrze zrobiony to go zaraz kupię :) 

24 minuty temu, KobyS0 napisał:

Panie i Panowie !!!!!!!!!!

Po namysłach i dedukcji w końcu się odważyłem i kupiłem.......

a kupiłem na chińskim alledrogo zegarek, który nosi wdzięczną nazwę Parnis Power Reserve ( czy jakoś tak)

przyszedł w dniu dzisiejszym

kupiłem za 450 zł

obawiałem się co to będzie ale za taką kasę mogłem sobie pozwolić na eksperyment, no i.........

odpakowałem i moje zdziwienie nie dałoby sie opisać żadnymi słowami, no normalnie jak za 450 zeta to ................. CUDO........... mechanizm może nie piękny ale dobrze zrobiony, wykończenie idealne, tarcza no piekniutka i ta rezerwa nakręcenia działa :) miło się zaskoczyłem, tylko luma a raczej jej brak, coś tam świeci ale 11 i pół sekundy :) ale nie o to chodzi, watch naprawdę piękny, do tego stopnia, że w pudełeczku za szkiełkiem zajal miejsce obok Seikacza żółwia

przekonałem się i stwierdzam, że to nie ostatni zakup u skośnookich.......

znajdę chwilkę to fotki jakieś zrobię 

a i cła nie płaciłem :) 

ps. teraz jestem ciekaw i chyba niedługo sprawdzę, jak wygladają te ich zegarki za 1000 zł :)

jeżeli ten san martin jest tak dobrze zrobiony to go zaraz kupię :) 

Pokaż fotkę a co do ceny, to sprawdzimy, czy rzeczywiście to interes życia ;) . 

Co do wyższej półki (chińskiej), to San Martina polecam, ale też Heimdallra i Hruodlanda. Tańsze, ale bardzo solidne produkty to Escapementtime i Phylida. Zegarki tych marek mam i polecam. Zalecam jedynie ostrożność co do nasycenia barw, tu Chińczycy podkręcają rzeczywistość na maxa. ;) 

Byłbym zapomniał - SEAGULL!!

Edited by Paulus57

o i tu miła znowu niespodzianka, ja swój kupiłem za 340 zlotych, czyli stówke taniej jak mówiłem, było to dawno a teraz zerknąłem na aukcję

a wziąłem ten

https://pl.aliexpress.com/item/32836868770.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.53065c0foqu0xp

i powiem szczerze, w realu wygląda dużo DUŻO lepiej, jak i nasycenie barw teź w realu jest lepsze ..... :) 

5 minut temu, KobyS0 napisał:

o i tu miła znowu niespodzianka, ja swój kupiłem za 340 zlotych, czyli stówke taniej jak mówiłem, było to dawno a teraz zerknąłem na aukcję

a wziąłem ten

https://pl.aliexpress.com/item/32836868770.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.53065c0foqu0xp

i powiem szczerze, w realu wygląda dużo DUŻO lepiej, jak i nasycenie barw teź w realu jest lepsze ..... :) 

Fajnie, że masz z niego tyle zadowolenia. Ogólnie dosyć ciekawy model, z szybką zmianą daty i rezerwą. Dosyć duży kaliber. Jaki masz nadgarstek? Z Parnisem możesz być spokojny, pochodzi ;) 

Koledzy, którzy zamawiali z Chin San Martin - jaką wartość Majfrendy deklarują na paczkach? Zaniżają z automatu czy pełną dają? Nic ze sprzedawcą na ten temat nie pisałem, a jestem ciekaw, bo często sprzedawcy zaniżają z AliX