Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio trochę zakupów za mną. Najpierw prezent dla matki albo żony, to jeszcze do ustalenia w czyj gust trafiłem ;) . I zaległość obiecana jednemu z kolegów, trochę obok tematu, bo to "amerykański" Timex, zapewne chińskimi dłońmi składany. Reszta do obejrzenia tu: 

 I & W Carnival, to pierwsza próba "na żywo" zegarka z firmy, która kusi mnie od dłuższego czasu. Ponieważ jednak pokus jest strasznie dużo, to nadal sobie nic nie kupiłem od nich a pierwsza  próba w dyscyplinie "damskiej". Wybrałem prezent dla matki albo żony, to się jeszcze okaże, która zaakceptuje obiekt. Potem pozostanie alternatywny wybór dla mniej zainteresowanej ;) . Co do jakości, to tak na oko wygląda bardzo dobrze i wydaje się zasługujący na cenę jaką zapłaciłem (210 zł). Pierwszy raz dostałem tak starannie zapakowany zegarek, uwieczniłem to na pierwszych fotkach. Przepraszam za średnią jakość zdjęć, ale dysponuję tylko smartfonem i dobrymi chęciami a na dodatek sam zegarek jeszcze w folii, w końcu osoba obdarowana sama ma rozpakować. 

 

Tu link do aukcji: https://pl.aliexpress.com/item/32944656170.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6b075c0f3Enwqt 

Na plus dla sprzedawcy, dostawa jak na Ali szybka - 3 tygodnie. 

Przedostatnie zdjęcie porównawcze. Nie zamierzam nosić ;) . 

Na koniec bonus - Timex University. 

oie_28191433Zh3GKUCH.jpg

oie_28191511SGMkmX8S.jpg

oie_28191552OH6xYpyf.jpg

oie_qV7K1LHjwFio.jpg

oie_CVorXvFsMbXt.jpg

oie_pyp7BeMoFjjY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, High-Castle napisał:

Dzięki. Timexy mają coś w sobie, co przyciąga moją uwagę. Chyba na jednym się nie skończy. Szkoda, że seria American Documents ceny ma już z innej bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 42 mm, prawda? Przeglądałem je dziś na ali, ale ten rozmiar... :(

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To 42 mm, prawda? Przeglądałem je dziś na ali, ale ten rozmiar...

Mierzyłem suwmiarka średnice, 40,41mm

41 setnych bo wyglada jakby pomiędzy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z nich nie jest diverem więc mi to absolutnie nie przeszkadza

Jak ktoś szuka mniejszego to wydaje mi się dobrą alternatywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, michszy napisał:

Żaden z nich nie jest diverem więc mi to absolutnie nie przeszkadza emoji6.png

Jak ktoś szuka mniejszego to wydaje mi się dobrą alternatywą.

Uważam, że kupowanie tanich zegarków z zakręcana koronką to na dłuższą metę zły pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie widziałem tego Cadisena. Ale coś mi tu nie gra. Proporcje bezel-indeksy i wskazowki-napisy wydają się być dziwne. Zwłaszcza te napisy jakieś takie nieforemne. Poganin ładniejszy moim zdaniem.

 

Już od ponad roku szukam czegoś sportowego w czerni i ca. 38 mm, a to ciężko temat. Do tej pory pluję sobie w brodę, że nie polasiłem się na SARBa, gdy były tanie jak barszcz. Na 99% padnie na tego wintydża od SM, bo spełnia niemal wszystkie wymagania. Teraz tylko zagwozdka - czekać na ten chiński nowy rok, czy nie warto? Jak myślicie? Wy te promocje macie obcykane.

 

A dziś kliknąłem zielonego pogańskiego niby-suba 40 mm. Miałem Loreo i świetnie mi się to nosiło w zieleni, ale nie mogłem przeboleć tego chronometru na tarczy. Wkładka bezela z folii aluminiowej też nie zachwycała, ale reszta była git. Poszedł jednak w końcu w świat, a ja po pewnym czasie zacząłem tęsknić do zielonego koloru. Miał to już ktoś?

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że kupowanie tanich zegarków z zakręcana koronką to na dłuższą metę zły pomysł.

Znam przypadek markowego zegarka wr50 bez zakręconej koronki. W lecie przy dużej ilości potu na ręce, pot ten wchodził dziwnym trafem do środka, skutkiem była nieprawidłowa praca mechanizmu i czyszczenie w serwisie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cut.up.on.pieces napisał:


Znam przypadek markowego zegarka wr50 bez zakręconej koronki. W lecie przy dużej ilości potu na ręce, pot ten wchodził dziwnym trafem do środka, skutkiem była nieprawidłowa praca mechanizmu i czyszczenie w serwisie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mnie chodzi o trwałość. Nie twierdzę, że zakręcana koronka to zły pomysł. 

42 minuty temu, brz napisał:

Faktycznie, nie widziałem tego Cadisena. Ale coś mi tu nie gra. Proporcje bezel-indeksy i wskazowki-napisy wydają się być dziwne. Zwłaszcza te napisy jakieś takie nieforemne. Poganin ładniejszy moim zdaniem.

 

Już od ponad roku szukam czegoś sportowego w czerni i ca. 38 mm, a to ciężko temat. Do tej pory pluję sobie w brodę, że nie polasiłem się na SARBa, gdy były tanie jak barszcz. Na 99% padnie na tego wintydża od SM, bo spełnia niemal wszystkie wymagania. Teraz tylko zagwozdka - czekać na ten chiński nowy rok, czy nie warto? Jak myślicie? Wy te promocje macie obcykane.

 

A dziś kliknąłem zielonego pogańskiego niby-suba 40 mm. Miałem Loreo i świetnie mi się to nosiło w zieleni, ale nie mogłem przeboleć tego chronometru na tarczy. Wkładka bezela z folii aluminiowej też nie zachwycała, ale reszta była git. Poszedł jednak w końcu w świat, a ja po pewnym czasie zacząłem tęsknić do zielonego koloru. Miał to już ktoś?

Żałuj. Pamiętam styczeń 2018, gdy na eBayu była promocja i zniżka 50 USD na profil przy zakupach chyba powyżej 200 USD. Kupiłem wtedy SARBA 033 i Alpinista (na moje konto i mojego brata). Tego pierwszego sprzedałem z zyskiem a drugi do dzisiaj nabiera wartości (u mnie). Kosztowały wtedy mnie (każdy) chyba poniżej 1k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pamiętam, że w pewnym momencie zeszły poniżej 1K. Masakra. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, brz napisał:

Też pamiętam, że w pewnym momencie zeszły poniżej 1K. Masakra. :)

Nie chciałbym Cię dobijać, ale jakby policzyć na czysto to Alpinista kupiłem za 700 zł. Odliczając dzielony zysk z bratem za sprzedaż SARBa 033. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, brz napisał:

Faktycznie, nie widziałem tego Cadisena. Ale coś mi tu nie gra. Proporcje bezel-indeksy i wskazowki-napisy wydają się być dziwne. Zwłaszcza te napisy jakieś takie nieforemne. Poganin ładniejszy moim zdaniem.

 

Już od ponad roku szukam czegoś sportowego w czerni i ca. 38 mm, a to ciężko temat. Do tej pory pluję sobie w brodę, że nie polasiłem się na SARBa, gdy były tanie jak barszcz. Na 99% padnie na tego wintydża od SM, bo spełnia niemal wszystkie wymagania. Teraz tylko zagwozdka - czekać na ten chiński nowy rok, czy nie warto? Jak myślicie? Wy te promocje macie obcykane.

 

A dziś kliknąłem zielonego pogańskiego niby-suba 40 mm. Miałem Loreo i świetnie mi się to nosiło w zieleni, ale nie mogłem przeboleć tego chronometru na tarczy. Wkładka bezela z folii aluminiowej też nie zachwycała, ale reszta była git. Poszedł jednak w końcu w świat, a ja po pewnym czasie zacząłem tęsknić do zielonego koloru. Miał to już ktoś?

 

Myślę, że minimum około 190$ będzie po kodach i rabatach. Potem licz znacznie dłuższą wysyłkę, bo będzie pełno zamówień wszędzie. Mi apetyt sa rebuy SARBa (kremowego) w całości wynagrodził King ET.

 

MZ bierz teraz SM, dojdzie w 20 dni około i będziesz szczęśliwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cut.up.on.pieces napisał:

 


Tutaj porównanie obu, cadisen ma mniejsza wodoszczelność 50M i koronka jest nie zakrecana.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

Ten Cadisen to katastrofa. Na tarczy 50 atm a od spodu 50 metrów! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ali obrazki już z 5ATM. Może poprawili.

 

Sporym problemem jest natomiast spasowanie endlinków z uchami. Robili na sztukę, biorąc z innego zegarka? 😐

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, brz napisał:

Na ali obrazki już z 5ATM. Może poprawili.

Ale ten z filmu to totalny obciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wiesz, że takie wpadki to u nich standard. Pierwsze wersje Loreo też miały napis „perlative cerenometer”. Później poprawili na „superlative chronometer”, co i tak jest oczywistą bzdurą, ale przynajmniej poprawnie napisaną. :)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek. Model znany i ceniony na Forum. Ciekaw jestem czy ktoś kupił taniej, niż ja? ;) Naczekałem się, ale ostatecznie kosztował mnie niecałe 121 USD. Mam Baby Monstera Seiko i dodałem dwa zdjęcia poglądowe (jedno - porównanie lumy, Heimdallr po prawej). 

oie_J9kbsTqSOvwI.jpg

oie_29205351MCPxPHlO.jpg

oie_29205442KQHZq47T.jpg

oie_Yroei4lI2LJP.jpg

oie_292189Gq8UkDIS.jpg

oie_2921933Yu41NzQv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tytus de ZOO

Wow. Doczekaliśmy się. Ty na zegarek, a ja na możliwość zadania mojego ulubionego pytania. Jak kolor na żywo? Na Twoich zdjęciach odpowiada oryginałowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Tytus de ZOO napisał:

Wow. Doczekaliśmy się. Ty na zegarek, a ja na możliwość zadania mojego ulubionego pytania. Jak kolor na żywo? Na Twoich zdjęciach odpowiada oryginałowi?

Kolor na żywo mnie zadowala. Myślę, że na drugim zdjęciu najbliższy rzeczywistemu. Kupuj śmiało :) Photoshopa nie używam, bo nie mam i nie potrafię podkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tytus de ZOO
13 godzin temu, Paulus57 napisał:

Myślę, że na drugim zdjęciu najbliższy rzeczywistemu. 

To dobrze, bo na drugim wygląd najlepiej :) Teraz trzeba poczekać na urodziny Ali, chyba że ktoś coś wie o tańszym źródle. Z tym, że niestety ze strony producenta raczej nie wyjdzie taniej, a poza tym już raz próbowałem od nich kupić i wyszedł jakiś straszny bałagan ze skandalicznym (oczywiście moim zdaniem) wsparciem z ich strony, więc drugi raz bezpośrednio do Hemindallr nie podejdę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Paulus57 napisał:

Mój nowy nabytek. Model znany i ceniony na Forum. Ciekaw jestem czy ktoś kupił taniej, niż ja? ;) Naczekałem się, ale ostatecznie kosztował mnie niecałe 121 USD. Mam Baby Monstera Seiko i dodałem dwa zdjęcia poglądowe (jedno - porównanie lumy, Heimdallr po prawej). 

oie_J9kbsTqSOvwI.jpg

oie_29205351MCPxPHlO.jpg

oie_29205442KQHZq47T.jpg

oie_Yroei4lI2LJP.jpg

oie_292189Gq8UkDIS.jpg

oie_2921933Yu41NzQv.jpg

Kolega, a po jakiem czasie świecenia, czy od razu po naświetleniu te foty lumy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.