Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

no to chłopy dzięki za te wywody, teraz się zastanawiam czy brać z czajna steeldive za 700 zł czy san martina za 950 zł, obydwa w brązie, ten sam mechanizm, szafir, podobny wygląd - a przynajmniej na foto, dylemata zrobiliśta :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KobyS0 napisał(-a):

no to chłopy dzięki za te wywody, teraz się zastanawiam czy brać z czajna steeldive za 700 zł czy san martina za 950 zł, obydwa w brązie, ten sam mechanizm, szafir, podobny wygląd - a przynajmniej na foto, dylemata zrobiliśta :) 

SM wygląda dużo lepiej.

42 minuty temu, johndeacon napisał(-a):

Od lipca podobno blisko 100% przesyłek będzie vatowanych na UC. Zobaczymy co wyniknie z ich planów. 

Fizycznie nie dadzą rady albo będziemy czekać na przesyłki nawet pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

SM wygląda dużo lepiej.

Fizycznie nie dadzą rady albo będziemy czekać na przesyłki nawet pół roku.

Już wcześniej o tym mówiłem, ale powtórzę - MZ zostanie to rozwiązane tak jak w UK. Do ceny na AliX w koszyku podczas zakupu zostanie dodany VAT. Koniec i kropka. Wtedy paczki będą nawet szybciej mogły przychodzić, bo przecież nie będzie potrzeby dla nich odwiedzać celnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z was może rozkuł jak działa Aliexpres Standard Shipping?

Bo jak dla mnie jakoś magicznie omijają UC...

 

Edytowane przez Plan 9

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vonziej napisał(-a):

 

W sumie to możliwe, że masz racje, może za duży kredyt zaufania w moim myśleniu nadałem. Po prostu zachłysnęli się. A więc dla nas warto mieć zegarki z tych dobrych czasów, bo one będą bardzo chodliwe na rynku wtórnym. Nie chodzi oczywiście o zarobek tylko o to, że będą poszukiwane i jak ktoś będzie chciał sprzedać to chwila moment i pójdzie :)

 

Może jednak to chwłyt matetingowy 😉

 

Niższa jakość niższe koszta czyli wzrost ceny o podatki nie będzie wcale taki duży....

 

Do mnie idą dwa sd i parnis mam nadzieję bez rdzy he he....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a ma ktoś może tego Poganina??

https://pl.aliexpress.com/item/4001091536613.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.26a32e0ehB3y0S

Chciałbym spróbować tego z niebiesko-czarną tarczą i srebrnym bezelem ale sam nie wiem czy jakość Pagani jest ok....kiedyś pamiętam, że były problemy z klikami bezela....

Ewentualnie ciągle kusi mnie taka srebrna Phylida

https://pl.aliexpress.com/item/1005001707146292.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.134e2e0ex48x8U

....tylko, że jest tylko wersja na pasku i bez napisu, a ja zdecydowanie wolałbym na bransolecie....

No i za Paganim przemawia przesyłka z Czech która szybko przyjdzie..... hmmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Plan 9 napisał(-a):

A ktoś z was może rozkuł jak działa Aliexpres Standard Shipping?

Bo jak dla mnie jakoś magicznie omijają UC...

 

 

ASS z początkiem nr 0045 lecą do polski zbiorczo, a potem są rozdzielane w Polsce i przepakowywane. Jeżeli kilka rzeczy zamówisz w tym samym czasie to potrafią przyjść w jednej paczce (np w nowym worku są 2-3 woreczki oddzielne tego co zamówiłeś). Wpisz sobie w google -> ASS 0045 to znajdziesz dużo inf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Vonziej napisał(-a):

 

ASS z początkiem nr 0045 lecą do polski zbiorczo, a potem są rozdzielane w Polsce i przepakowywane. Jeżeli kilka rzeczy zamówisz w tym samym czasie to potrafią przyjść w jednej paczce (np w nowym worku są 2-3 woreczki oddzielne tego co zamówiłeś). Wpisz sobie w google -> ASS 0045 to znajdziesz dużo inf

No właśnie (w moim przypadku) nigdy nie leciały do Polski bezpośrednio, tylko zawsze najpierw trafiały do Liege.
A potem automagicznie były nadawane na poczcie w kraju...

 

I coś mi mówi, że UC to znają tylko z opowiadań innych przesyłek.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Słoik napisał(-a):

Koledzy, a ma ktoś może tego Poganina??

https://pl.aliexpress.com/item/4001091536613.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.26a32e0ehB3y0S

Chciałbym spróbować tego z niebiesko-czarną tarczą i srebrnym bezelem ale sam nie wiem czy jakość Pagani jest ok....kiedyś pamiętam, że były problemy z klikami bezela....

Ewentualnie ciągle kusi mnie taka srebrna Phylida

https://pl.aliexpress.com/item/1005001707146292.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.134e2e0ex48x8U

....tylko, że jest tylko wersja na pasku i bez napisu, a ja zdecydowanie wolałbym na bransolecie....

No i za Paganim przemawia przesyłka z Czech która szybko przyjdzie..... hmmmmm

Ładna ta Pylida. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Słoik napisał(-a):

Koledzy, a ma ktoś może tego Poganina??

https://pl.aliexpress.com/item/4001091536613.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.26a32e0ehB3y0S

Chciałbym spróbować tego z niebiesko-czarną tarczą i srebrnym bezelem ale sam nie wiem czy jakość Pagani jest ok....kiedyś pamiętam, że były problemy z klikami bezela....

Ewentualnie ciągle kusi mnie taka srebrna Phylida

https://pl.aliexpress.com/item/1005001707146292.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.134e2e0ex48x8U

....tylko, że jest tylko wersja na pasku i bez napisu, a ja zdecydowanie wolałbym na bransolecie....

No i za Paganim przemawia przesyłka z Czech która szybko przyjdzie..... hmmmmm

Mam podobnego, tyle że ze stajni Pagrne Design, to chyba jeden producent bo nr modelu też chyba ten sam. Jakość wykonania jest mega dobra, parametry na papierze również. Jedynie co słabe to luma, choć po intensywnym naświetleniu latarka świeci fajnie, ale krótko. 

IMG_20210217_082247.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zastanawiam się nad zakupem pierwszego Pilota co sądzicie o tym modelu i mechanizmie. Czy warto kupić? Lub jakaś podpowiedź sprawdzonego sprzedawcy.

https://pl.aliexpress.com/item/4000989175619.html?gps-id=pcStoreJustForYou&scm=1007.23125.137358.0&scm_id=1007.23125.137358.0&scm-url=1007.23125.137358.0&pvid=37d5aeac-140e-4891-91c0-b945be57e965&spm=a2g0o.store_home.smartJustForYou_990110238.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekujesz od Fliegera. Ten model napędza klasyczny Asian Unitas, miałem taki werk w dwóch zegarkach i nie było żadnych problemów. Do zalet fajny dźwięk w sensie dość głośny i spora rezerwa chodu. Szkiełko jest lekko wypukle więc trzeba uważać na framugi itp. no i ta magia nakręcaniu. Jak się podoba to brać, lepiej dopłacić parę dyszek do szafiru. 

 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi paczka z gratami z aliex (narzędzia do zegarków), prawie 3 miesiące, jakaś masakra, ale dobrze że w ogóle przyszła :D

Naklejki na paczce to, "Fastpro sp zoo", pod spodem inna naklejka  "Polska grupa pocztowa" , "żółtych" naklejek brak.

Nie ma szans aby dojść gdzie to jeździło do tej pory ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oho Phylida wysłana! Także rozpoczynamy Timer. ASS 0045, więc bez vatu będzie, także plus za to
U mnie Escapement nie wysłał jak zwykle 0045 tylko LT..

No nic, zobaczymy ile w Liege poleży...

eacd2f0a21e9e5039e22ff463f7a235e.jpg&key=56ced642989c7d313acee25237aa19f93905c2ee7b2c05c0ecc1fbe94b1ff4bf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, michszy napisał(-a):

U mnie Escapement nie wysłał jak zwykle 0045 tylko LT..

No nic, zobaczymy ile w Liege poleży..

Ło matko boska, to współczuję. Przerąbane teraz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, michszy napisał(-a):

No nieciekawie..

Na poprawienie humoru popełniłem zakup emoji6.png

f4491d38d90272896ad11a8dc3d3a1bc.jpg

Widzę, że mamy podobny gust. Wysoko na mojej liście planowanych zakupów (ta właśnie konfiguracja). Żeby zapoznać się z jakością kupiłem żonie kwarca z tej firmy i wygląda solidnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodził za mną trochę czasu, więc stwierdziłem, że już pora 

Twojego dla żony pamiętam, fajnie był zapakowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, michszy napisał(-a):

Już tak chodził za mną trochę czasu, więc stwierdziłem, że już pora 😉

Był blisko, ale ostatecznie wygrał Berny w stylu Mondaine. Miałem już nic nie kupować, ale był kupon 6/50 więc niejako musiałem ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kusicie, ten carnival też już długo siedzi w głowie i zakładkach przeglądarki. A ja ciągle łamie swoje postanowienia, że nie kupię nowego zegarka dopóki nie sprzedam innego. I tak już wpadły 3 w tym roku. Słaby jestem, jak żyć koledzy... 🤔🤕😥

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Widzę, że mamy podobny gust. Wysoko na mojej liście planowanych zakupów (ta właśnie konfiguracja). Żeby zapoznać się z jakością kupiłem żonie kwarca z tej firmy i wygląda solidnie. 

kurde, nie wpadłem na pomysł z tą Żonką, teraz też będę na niej testował zegarkowe marki chińskie, dwa w jednym jak taki szampon, najpierw jej kupie, że niby taki prezent i będzie zadowolona a ja będę miał pogląd na sposób wykończenia zegara hahaha :) DZIĘKI !!!!!!!!! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tofiks_th napisał(-a):

 A ja ciągle łamie swoje postanowienia, że nie kupię nowego zegarka dopóki nie sprzedam innego. I tak już wpadły 3 w tym roku. Słaby jestem, jak żyć koledzy... 🤔🤕😥

 

Mam tak samo i myślę, że większość z pacjentów piszących na łamach tej poradni także 😉

Lekarstwem na tę przypadłość jest kupienie nowej skrzyneczki na zegarki... 🙂

 

P.S. Historia ze SD Store chyba będzie miała happy end.  Jakiś czas temu opisywałem dziwny przypadek. Wysłali mi zegarek. Zakręcił koło po Chinach i wrócił do sprzedawcy. 

Pisałem do nich. Odpowiedzieli, że wysłali ponownie z tym samym numerem śledzenia. Ze dwa tygodnie ma już statut "zwrócony nadawcy". Czekałem ze sporem do końca okresu ochronnego, bo sklep miał u Kolegów dobre opinie.

Dziś samoistne olśnienie u majfrindów - sami podali nowy tracking nr. Paczka już po odprawie exportowej. ufff

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Vonziej napisał(-a):

Ło matko boska, to współczuję. Przerąbane teraz :(

A cóż to znaczy? Bo tez mam przesyłkę z LT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eddi87 napisał(-a):

Nowy kolega ;)

 

1483733352_20210219_0753232.thumb.jpg.414f38af15bde2529924ea1312bce3bc.jpg

Widzę, że nabyłeś na bazarku? Witaj w "klubie", ja mam z zieloną tarczą bez datownika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.