Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Darek p napisał(-a):

(...)

Edit.

Ktoś pisał że w addiesdive trudna regulacja bransy. Tutaj ksiazkowa. Szpilki wyskakują elegancko i wchodzą też miodzio. Micro w zapięciu też bezproblemowe. 

(...)

Szpilki w bransolecie są wciskane? W tej od addiesdive wyglądają na wkręcane, do tego łby mają zeszlifowane prawie na płasko 🤦‍♂️ Mojego całe szczęście zaklepał i opłacił znajomy jeszcze zanim paczka do mnie zajechała, sam zegar ok, ale wykonanie bransy woła o pomstę... Ktoś na forum wspominał o napisie marineNaster, u mnie było "M" w środku;)

Postaram się później o zdjęcia tej bransolety, wrzucę ku przestrodze. 

Edytowane przez dzyndzl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, dzyndzl napisał(-a):

Szpilki w bransolecie są wciskane? W tej od addiesdive wyglądają na wkręcane, do tego łby mają zeszlifowane prawie na płasko 🤦‍♂️ Mojego całe szczęście zaklepał i opłacił znajomy jeszcze zanim paczka do mnie zajechała, sam zegar ok, ale wykonanie bransy woła o pomstę... Ktoś na forum wspominał o napisie marineNaster, u mnie było "M" w środku;)

Postaram się później o zdjęcia tej bransolety, wrzucę ku przestrodze. 

 

Wciskane/wbijanie generalnie nie wkręcanie.

 

Co do marinenaster to ja pisalem, że na stronie Ali na zdjęciach tuńczyka od addiesdive są zegarki z taka literowka i szukałem potwierdzenia zdjęć w realu.

 

Bede wdzieczny za zdjecia addiesdvie. Najlepiej w temacie gdzie porownywalismy sd i ad. Jest na pierwszej stronie w zegarki chińskie. Tam może te nasze dywagacje pomogą komuś kiedyś w decyzji. 

 

/Edit

Temat: Addies 2020 vs Steeldive 1975

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Darek p napisał(-a):

 

Cóż lubię różne zegarki. 

Tuna z dziś jest super, shark też. To niby te ciężkie. Suby paganiniego bicolory mam dwa "zlocone" i też je lubię bo i trochę sportowe i trochę szykowne ale i elegantsze z dziurą na balans też dwa czasomierze mam. Wiem, że to nie konsekwentne, ale takie hobby. Mnogość wzorów kusi. Różnorodność zastosowania też powoduje nowe zakupy. Samych cyganów w kolekcji bym nie zdzierzył ale kilka papużek czemu nie.

 

P.s. proszę nie odbierać tego jak przechwalke bo zarówno ulubiony skeleton jak i dziurbiliony to dolna pułka cenową. Nijak sie maja do przemyślanych kolekcji kolegow. Po prostu noszacemu sprawiają frajdę. To chyba o to w tym biega 🙂

 

Witaj zegarkowy bracie bliźniaku :) . Podpisuję się pod tym obiema rękami (w końcu klawiatura ;) ). Dowodem na to choćby moja ostatnia parka - Berny i Superman Invicty. 

2 minuty temu, Darek p napisał(-a):

 

Wciskane/wbijanie generalnie nie wkręcanie.

 

Co do marinenaster to ja pisalem, że na stronie Ali na zdjęciach tuńczyka od addiesdive są zegarki z taka literowka i szukałem potwierdzenia zdjęć w realu.

Bede wdzieczny za zdjecia addiesdvie. Najlepiej w temacie gdzie porownywalismy sd i ad. Jest na pierwszej stronie w zegarki chińskie. Tam może te nasze dywagacje pomogą komuś kiedyś w decyzji. 

Ta literówka to taki unik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz Bracie he he batwatch i Super zegar też na moim celowniku choć tym razem w bateryjce. Powoli kończą mi się pomysły z Ali i chyba urozmaice kolekcje  o jankeskie joma...

 

P.s. Choć nie raz już mówiłem, że z Ali kończy mi się lista 😉 ehh....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Darek p napisał(-a):

Jak wiesz Bracie he he batwatch i Super zegar też na moim celowniku choć tym razem w bateryjce. Powoli kończą mi się pomysły z Ali i chyba urozmaice kolekcje  o jankeskie joma...

 

P.s. Choć nie raz już mówiłem, że z Ali kończy mi się lista 😉 ehh....

Tu się różnimy. Moja lista z Aliexpress mnie samego przeraża swoją długością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starm sie ograniczac, bo miejsca w pudełkach brakuje, a nie chce przekroczyć liczby którą sobie założyłem. 

Może Jeszce willard. Nie jestem pewien co do phylidy.... Potem przerwa i chyba pozbieram na jakąś turbinke dla uwiecznienia pudła. Tak sobie zaplanowałem 🙂

Pomijam te które już lecą do mnie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

(...)

Ta literówka to taki unik. 

Dokładnie to samo pomyślałem, dupochron dla towarów wysyłanych z obszaru UE(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Darek p napisał(-a):

Starm sie ograniczac, bo miejsca w pudełkach brakuje, a nie chce przekroczyć liczby którą sobie założyłem. 

Może Jeszce willard. Nie jestem pewien co do phylidy.... Potem przerwa i chyba pozbieram na jakąś turbinke dla uwiecznienia pudła. Tak sobie zaplanowałem 🙂

Pomijam te które już lecą do mnie 😉

Willard? Bierz brąz SM, Phylida jak nie masz polecam a tourbillona planuję na czerwcową wyprzedaż. Tylko nie pomyl z karuzelem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może te zdjęcia trochę pomogą w odczytaniu koloru tarczy  ale jest jaśniejszy niż na tym zdjęciu powyżej.
 
Tak na pierwsze wrażenia to jest naprawdę bardzo dobrze, jakość jest świetna.
 
 
 
20210301_174222.thumb.jpg.e2b61727c3e0c24af585b885dba3b027.jpg
20210301_173518.thumb.jpg.79e713a7e66d0ca8ea4e53d58e03d29a.jpg
20210301_173506.thumb.jpg.258fb34b922bc0f3398855be685cf6f6.jpg
20210301_173536.thumb.jpg.b30c5b9e8176a0d3af224138d07887b6.jpg
20210301_173555.thumb.jpg.f067d3fbae89e845fa9bad8e40159004.jpg
20210301_174435.thumb.jpg.9a27943263eba12864395a39e2a63312.jpg
Nawet nie brzydki ale to 'Swiss Security' na tarczy... Dlaczego te małe skosnookie skurczybyki zawsze muszą tak kabinowac?
No chyba że to oficjany zegarek gwardii papieskiej

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, blaise napisał(-a):

Nawet nie brzydki ale to 'Swiss Security' na tarczy... Dlaczego te małe skosnookie skurczybyki zawsze muszą tak kabinowac?
No chyba że to oficjany zegarek gwardii papieskiej emoji1787.png

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

Nie narzekaj IW Carnival miewa głupsze napisy :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łapcie jeszcze trochę fotek tego swiss security 😄 

 

powiem wam, że wykonania koperty nie jeden szwajcar by się nie powstydził

 

gdyby komuś się spodobał to zapraszam na pw w niedalekiej przyszłości, moja ręka jest w stanie przyjąć 40mm, powiedzmy 41mm z małym L2L jak w np. w Wardzie C65 i Carnival trochę za duży. No chyba, ze macie sposób na podpompowanie ścięgien 😜

 

 

 

20210302_080813.jpg

20210302_080850.jpg

20210302_080903.jpg

20210302_080834.jpg

20210302_080821.jpg

20210302_103715 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grawer na deklu dość słabo się prezentuje, jakby to było drapane scyzorykiem. Chyba że to tylko na zdj. 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, johndeacon napisał(-a):

Grawer dość słabo się prezentuje, jakby to było drapane scyzorykiem. Chyba że to tylko na zdj. 

To chyba jedyny słaby punkt, bo napis można strawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uznaję dekla jako słaby punkt. Mi się podoba, grawer jest cieniutki ale ogólnie mi to nie przeszkadza. Wolę dobrze wycentrowany i sztywno spasowany bezel niż coś na co i tak rzadko patrzę. 

 

Przerobiłem już trochę chińczyków i uważam, że Carnival (przynajmniej ten model) jest w kategorii tych bardzo dobrych jakościowo. 

 

20210302_114444 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, michszy napisał(-a):

Ja nie uznaję dekla jako słaby punkt. Mi się podoba, grawer jest cieniutki ale ogólnie mi to nie przeszkadza. Wolę dobrze wycentrowany i sztywno spasowany bezel niż coś na co i tak rzadko patrzę. 

 

Przerobiłem już trochę chińczyków i uważam, że Carnival (przynajmniej ten model) jest w kategorii tych bardzo dobrych jakościowo. 

 

20210302_114444 (1).jpg

Zawsze to lepsze od przeszklonych dekli pokazujących nudne wnętrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Przepraszam z góry jeśli już było, ale nie jestem w stanie przejść przez ten wątek tyle tu postów.

 

Czy może ktoś z Was miał do czynienia dokładnie z tym modelem Steeldive?

 

Brak opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada niegłupio. Duże to?

 

Edit:

Sporawe, 42x42.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Podobno 42 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za ekstrawagancki.......w swojej prostocie!😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wczoraj, ale dziaiaj tak samo :)

IMG_20210303_230745.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Vonziej napisał(-a):

Z wczoraj, ale dziaiaj tak samo :)

IMG_20210303_230745.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Cytat

 

 

Wygląda super. Fajnie, że Daniel C. dołączył do forum ;-).

Zastanawia mnie tylko jak się ma zawór helowy do ew. serwisu zegarka? Czy otwarcie koperty by np. nasmarować mechanizm powoduje konieczność jakiejś dodatkowej procedury?

 

P.S. jakiś czas temu gdy byłem pod wrażeniem subów od PD, Koledzy zwrócili uwagę na marną  lumę. 

W sumie wydawało się, że jest słabą, ale do celów użytkowych daje radę. Z racji zafikoswoania z zegarkami na Ali od miesięcy nie nosze na nadgarstku japońskich/szwajcarskich i innych produkcji toteż zapomniałem jak jest tam.

Przyznaję Wam rację po ostatnim zakupie SD jest totalna różnica. Tak w porównaniu z SD to PD ma cieniutką lumę. Pewnie wyżej cenione mają jeszcze lepszą, ale tego nie sprawdzę na razie.

 

Zdjęcie robione kalkulatorem, więc nie oddaje realiów. Poza tym bez specjalnego naświetlania. 

 

luna tuna.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Darek p napisał(-a):

 

 

Wygląda super. Fajnie, że Daniel C. dołączył do forum ;-).

Zastanawia mnie tylko jak się ma zawór helowy do ew. serwisu zegarka? Czy otwarcie koperty by np. nasmarować mechanizm powoduje konieczność jakiejś dodatkowej procedury?

 

P.S. jakiś czas temu gdy byłem pod wrażeniem subów od PD, Koledzy zwrócili uwagę na marną  lumę. 

W sumie wydawało się, że jest słabą, ale do celów użytkowych daje radę. Z racji zafikoswoania z zegarkami na Ali od miesięcy nie nosze na nadgarstku japońskich/szwajcarskich i innych produkcji toteż zapomniałem jak jest tam.

Przyznaję Wam rację po ostatnim zakupie SD jest totalna różnica. Tak w porównaniu z SD to PD ma cieniutką lumę. Pewnie wyżej cenione mają jeszcze lepszą, ale tego nie sprawdzę na razie.

 

Zdjęcie robione kalkulatorem, więc nie oddaje realiów. Poza tym bez specjalnego naświetlania. 

 

luna tuna.jpg

Zawór helowy to o ile wiem raczej prosta konstrukcja nie wymagająca specjalnego działania (ręczny). Automatyczny stosowany np w Ball'ach jest bardziej złożony (https://ballwatch.pl/patenty/opatentowany-system-dekompresji-zawor-helowy/ ). Świetną lumę mają San Martiny, ale i Monster Heimdallra daje radę. Ten drugi da się kupić na poziomie Steeldive'a. 

Poza tym luma to nie wszystko. Tak mogę powiedzieć od momentu otrzymania Invicty-Supermana :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ciekawe z tym zaworkiem, dzięki.

 

Co do lum rozumiem. Rozrzut pomiedzy Steel D a Pagani D mnie po prostu zaskoczył.

Mam w sumie 4 Invicty także lumy nie przedkładam też nad inne walory :) ba jedna 23533 z założenia jej nie ma a i tak to jeden z moich ulubionych amerykańców :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Darek p napisał(-a):

 

 

Wygląda super. Fajnie, że Daniel C. dołączył do forum ;-).

Zastanawia mnie tylko jak się ma zawór helowy do ew. serwisu zegarka? Czy otwarcie koperty by np. nasmarować mechanizm powoduje konieczność jakiejś dodatkowej procedury?

 

P.S. jakiś czas temu gdy byłem pod wrażeniem subów od PD, Koledzy zwrócili uwagę na marną  lumę. 

W sumie wydawało się, że jest słabą, ale do celów użytkowych daje radę. Z racji zafikoswoania z zegarkami na Ali od miesięcy nie nosze na nadgarstku japońskich/szwajcarskich i innych produkcji toteż zapomniałem jak jest tam.

Przyznaję Wam rację po ostatnim zakupie SD jest totalna różnica. Tak w porównaniu z SD to PD ma cieniutką lumę. Pewnie wyżej cenione mają jeszcze lepszą, ale tego nie sprawdzę na razie.

 

Zdjęcie robione kalkulatorem, więc nie oddaje realiów. Poza tym bez specjalnego naświetlania. 

 

 

 

Dokładnie tak jak @Paulus57 mówi. To jest prosta konstrukcja, odkręcasz zakręcasz. To wszystko. Ogólnie w środku jest poczciwa Miyota ta z Majtków, ale ja ją lubię. Lubię jak głośno się kręci, że nie ma stop sekundy. Po prostu dobry, solidny mechanizm :)

 

W tym miejscu chciałbym powiedzieć o AR, wiem, że nie wszystkim zależy, ale mi tak. No więc - to jest pierwszy chiński, który mam z dobrym antyrefleksem. Jestem w szoku jak ładnie to wygląda. Mam wrażenie, że można porównać do Majtka właśnie. Jeszcze te polerowane powierzchnie na około indeksów - miód :) 

 

Jeżeli chodzi o bezel to jest super. Idealnie trafia, nie cofa się. Tylko trochę ciężko go chwycić, ale to ze względu na to jak pierwowzór jest wykonany (chodzi o to, że nie ma ząbków, żeby dobrze chwycić. Ten tym bezela ma jakąś swoją nazwę, ale teraz nie przypomnę sobie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Darek p napisał(-a):

o ciekawe z tym zaworkiem, dzięki.

 

Co do lum rozumiem. Rozrzut pomiedzy Steel D a Pagani D mnie po prostu zaskoczył.

Mam w sumie 4 Invicty także lumy nie przedkładam też nad inne walory :) ba jedna 23533 z założenia jej nie ma a i tak to jeden z moich ulubionych amerykańców :) 

Jedna Invicta mi wpadła w oko, taka "nieinvictowa" Model 1953. Zobacz sobie wygląda jak zegarek z roku 1953 i ma klimat jak SM klasyk a cena niższa. Poszukałem trochę po necie i najtaniej jest za 145 euro. Do przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.