Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, brz napisał(-a):

Do mnie ta Invicta nie przemawia. Coś tam nie gra w proporcjach na tarczy.

To jest ten smaczek, który do mnie właśnie przemawia. :) Tak to już jest z gustami.

18 minut temu, Darek p napisał(-a):

 

Klasyka, choć nie w moim typie. Niech się nosi.

P.s. Swoją drogą, jak już pisałem, też lubię ich zegarki. Nawet mimo, nieprzychylnych opinii na forum.

Dzięki. Na razie się tylko ogląda, bo narzędzia do skracania bransolety poza domem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pagani Design idzie w górę. Nowy fajny model znalazłem. Co o nim sądzicie? Niby homar Black Baya, ale tarcza niesie coś nowego i niestety kuszącego... A miałem już PD nie kupować. 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005002256104096.html?spm=a2g0o.cart.0.0.52753c00gDH1AX&mp=1 

H1026d00f86f7405b9410101a42c115d3N.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla tych, co nie potrafią wybrać między BB a Pelagosem. W sumie niegłupi. Czyżby wreszcie homar Tudora zrobiony dobrze? :)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Pagani Design idzie w górę. Nowy fajny model znalazłem. Co o nim sądzicie? Niby homar Black Baya, ale tarcza niesie coś nowego i niestety kuszącego... A miałem już PD nie kupować. 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005002256104096.html?spm=a2g0o.cart.0.0.52753c00gDH1AX&mp=1 

 

Super jest, zwłaszcza w tym kolorze. Gdyby zmienić mu wskazówki, to skojarzenie z tudorem nie byłoby wcale takie oczywiste.

Tylko ta cena wyjściowa wysoka, jak na PD, ciekawe, jak z jakością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, dzyndzl napisał(-a):

Super jest, zwłaszcza w tym kolorze. Gdyby zmienić mu wskazówki, to skojarzenie z tudorem nie byłoby wcale takie oczywiste.

Tylko ta cena wyjściowa wysoka, jak na PD, ciekawe, jak z jakością...

Koronka i tubus tez dość ordynarnie homarowane ;)

Ciekawi mnie jakość SM tudorowego, ale chyba za świeży wypust żeby ktoś już miał.

 

 

Na marginesie - ktoś już kliknął microrotor od Lobiniego?

Edytowane przez qbapiasek

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dla tych, co nie potrafią wybrać między BB a Pelagosem. W sumie niegłupi. Czyżby wreszcie homar Tudora zrobiony dobrze? 
Już taki jest i trochę tańszy, Corgeut. Myślę, że jakość podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, michszy napisał(-a):

Już taki jest i trochę tańszy, Corgeut. Myślę, że jakość podobna.
 

Jednak ten PD bardziej do mnie gada, na plus to, że mniej w nim tudora, niż w Corgeut-cie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, michszy napisał(-a):

Już taki jest i trochę tańszy, Corgeut. Myślę, że jakość podobna.
 

Po obejrzeniu tych fotek z aukcji śmiem wątpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, czy znacie jakiegoś jadnowskazówkowca zza wielkiego muru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2021 o 17:55, brz napisał(-a):

W końcu się doczekałem! 

 

cRQQJqG.jpg

 

Skracanie bransolety to niezła ekwilibrystyka, gdy już się ślepnie (jak ja), ale ważne, że ostatecznie leży dobrze. Liczę na wizualne fajerwerki jutro przy świetle dziennym, bo sztuczne raczej mu nie służy. ;)

 

I w życiu nie widziałem tak długiej listy zmian statusów paczki. 😯

 

https://parcelsapp.com/en/tracking/LT502403156NL

fajny bardzo, ale Ty dostałeś a ja nie.... :( 

 

https://parcelsapp.com/en/tracking/00459007738957698269

9 minut temu, Flisak napisał(-a):

Dzień dobry, czy znacie jakiegoś jadnowskazówkowca zza wielkiego muru?

https://parcelsapp.com/en/tracking/00459007738957698269

https://zegarownia.pl/zegarek-meistersinger-vintago-automatic-vt901-sv03?gclid=EAIaIQobChMI5M75lPCj7wIVHAB7Ch34oAjGEAQYBSABEgJuE_D_BwE

 

ale po co tak daleko, na Zegarowni jest :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O grubo. A 0045 niby takie bezproblemowe. Współczuję.

 

Ale warto czekać, bo zegarek jest rewelacyjny.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten nowy PD

Jakby był jeszcze w wersji w tytanie to bym go brał 😜

A tak trzeba czekać aż dotrze phylida i bliger 😝

Ale żeby nie było że bez zdjęcia to dzisiaj taki na łapce 

IMG_20210309_080838.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po obejrzeniu tych fotek z aukcji śmiem wątpić.
Oceniasz po renderach? Tam każdy zegarek piękny a akurat Pagani umie to zrobić dobrze i zareklamować.

Myślę, że 3-4 tygodnie i na WUS pojawią się już jakieś fotki czy mini recenzja, bo tam chłopaki szybko kupują nowości.

Wtedy będzie można coś obiektywnie stwierdzić. Patrząc na ostatnie modele Pagani, widać, że podnieśli cenę i jakość też trzymają. Szkoda tylko, że pakują do wszystkiego nh35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam naoczne porównanie, jak Pagani poszedł do przodu z jakością (nowy 40-milimetrowy Sub kontra Aquaracer). A te Corgeuty tłoczone wieki temu. Zatem nawet na podstawie renderów jestem gotów założyć, że jakościowo to będzie przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że PD zrobił spory postęp ale nadal to nie jest to ....bezel często jest luźny i to jest coś co mnie najbardziej boli i w przypadku tej nowości może być ten sam problem 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie widzę tej mega jakości suba PD podobnie jak kolega wyżej. Jest ogólnie bardzo dobrze, ale wpadki typu luźny bezel są na porządku dziennym. Do ich Daytony też miałem zastrzeżenia w kwestii kontroli jakości.

Z corgeuta miałem ich ostatniego Railmastera i bez uwag, także nie dyskredytowałbym tak tej firmy.

No nic, może ktoś z naszych zamówi to się przekonamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dzyndzl napisał(-a):

Super jest, zwłaszcza w tym kolorze. Gdyby zmienić mu wskazówki, to skojarzenie z tudorem nie byłoby wcale takie oczywiste.

Tylko ta cena wyjściowa wysoka, jak na PD, ciekawe, jak z jakością...

Tak w tym kolorze wygląda bardzo atrakcyjnie. W mojej liście ten homar BB spycha na drugie miejsce Corgueta. O SM wiem, ale cena już trochę zbyt wysoka a z tej firmy mam i tak wiele planów. 

5 godzin temu, michszy napisał(-a):

Już taki jest i trochę tańszy, Corgeut. Myślę, że jakość podobna.
 

Ja tam widzę różnice na korzyść PD, ale Corguet sporo tańszy i też fajny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Słoik napisał(-a):

Fajny ten nowy PD

Jakby był jeszcze w wersji w tytanie to bym go brał 😜

A tak trzeba czekać aż dotrze phylida i bliger 😝

Ale żeby nie było że bez zdjęcia to dzisiaj taki na łapce 

IMG_20210309_080838.jpg

42? Ja mam czarnego 46. Jak oceniasz bransoletę?

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe chińskie nabytki, to chyba nie tylko zegarki, ale i nowe upiększacze. Pierwszym chińskim zegarkiem, był czwarty w mojej kolekcji po trzech pierwszych japończykach, Parnis. Zegarek znany, ale od początku nie do końca udany przez fatalny nijaki i sztywny czarny pasek. Po początkowym "ponoszeniu" poleżał sobie w pudełku. W międzyczasie przełożyłem go w średnio-pasujący nato (zresztą kiepskiej jakości). W trzecią rocznicę posiadania postanowiłem zmienić go kupując stylowy pasek w stylu vintage. Pasek dobrej jakości starannie wykonany i wydaje się dobrze dobrany do zegarka. Koszt paska około 80 zł, wart swojej ceny. 

Mam nadzieję, że docenicie metamorfozę :) . 

oie_jVU0ldha3UXo.jpg

oie_9231214gUUjyyYY.jpg

oie_W8oqEHZ97XL4.jpg

oie_9231426GB4gID4T.jpg

oie_MwrQ9m88uoBH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Nowe chińskie nabytki, to chyba nie tylko zegarki, ale i nowe upiększacze. Pierwszym chińskim zegarkiem, był czwarty w mojej kolekcji po trzech pierwszych japończykach, Parnis. Zegarek znany, ale od początku nie do końca udany przez fatalny nijaki i sztywny czarny pasek. Po początkowym "ponoszeniu" poleżał sobie w pudełku. W międzyczasie przełożyłem go w średnio-pasujący nato (zresztą kiepskiej jakości). W trzecią rocznicę posiadania postanowiłem zmienić go kupując stylowy pasek w stylu vintage. Pasek dobrej jakości starannie wykonany i wydaje się dobrze dobrany do zegarka. Koszt paska około 80 zł, wart swojej ceny. 

Mam nadzieję, że docenicie metamorfozę :) . 

oie_jVU0ldha3UXo.jpg

oie_9231214gUUjyyYY.jpg

oie_W8oqEHZ97XL4.jpg

oie_9231426GB4gID4T.jpg

oie_MwrQ9m88uoBH.jpg

 

Zacny, ja w końcu wziąłem podobny, choć ponoć nowszy model. Przed wczoraj dotarł.

Tamten z rezerwą chodu poza skalą co tutaj debatowaliśmy odpuściłem i przyszedł troszkę inny, ale też z zdobioną tarczą wzorem. Jakoś gładkie cyferblaty  mi mniej podchodzą. 

Zapodam fotkę jak wrócę ze szkoły (córki, a nie moje szkoły 😉)

 

 

edit:

 

Gdyby nie najgłośniejszy rotor z jakich mam (nawet od PD, ba nawet od Tevise) to zegarek prezentuj się miodzio. Może się rozkręci....

W środku Seagull 2505, koperta 43mm. 5 ATM, dziurbilion, wskaźnik power reserve, pasek bardzo wygodny choć nawet nie ściemniają napisem, że naturalna skóra...

Całość za 324 zł. 

 

001.jpg

002.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Darek p napisał(-a):

 

Zacny, ja w końcu wziąłem podobny, choć ponoć nowszy model. Przed wczoraj dotarł.

Tamten z rezerwą chodu poza skalą co tutaj debatowaliśmy odpuściłem i przyszedł troszkę inny, ale też z zdobioną tarczą wzorem. Jakoś gładkie cyferblaty  mi mniej podchodzą. 

Zapodam fotkę jak wrócę ze szkoły (córki, a nie moje szkoły 😉)

 

 

edit:

 

Gdyby nie najgłośniejszy rotor z jakich mam (nawet od PD, ba nawet od Tevise) to zegarek prezentuj się miodzio. Może się rozkręci....

W środku Seagull 2505, koperta 43mm. 5 ATM, dziurbilion, wskaźnik power reserve, pasek bardzo wygodny choć nawet nie ściemniają napisem, że naturalna skóra...

Całość za 324 zł. 

 

001.jpg

002.jpg

Bardzo podobny do mojego, ale u mnie się trochę mniej dzieje na tarczy. Ty chyba z kolei bardziej to lubisz, co widać po ostatniej fotce. Ja jeszcze skeletona nie mam, ale coś mi się planuje ;) . Chciałbym jednak by skeleton był też zegarkiem, tzn dawał możliwość odczytania czasu :) . Wiesz, że przycisk z lewej strony służy do szybkiej zmiany daty? 

5 godzin temu, incubus05 napisał(-a):

Taki duży a zliczyć do trzech nie potrafi ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Flisak napisał(-a):

Dzień dobry, czy znacie jakiegoś jadnowskazówkowca zza wielkiego muru?

Tu znalazłem: 

 

https://www.alibaba.com/product-detail/New-Luxury-Vintage-24-Hours-One_60462757373.html 

 

https://postar.en.made-in-china.com/product/DsVxRfeEOpWb/China-Luminous-One-Hand-Unique-Design-Automatic-Wrist-Watch.html 

 

https://m.made-in-china.com/product/Manufacturer-Offer-Quartz-Waterproof-One-Hand-Watch-911367675.html  (tu tylko hurt) 

 

https://pl.aliexpress.com/item/32960682046.html 

 

https://www.alibaba.com/product-detail/MINI-FOCUS-MF0182G-Latest-Luxury-Watch_62228023811.html?spm=a2700.pc_countrysearch.main07.73.22882637pOkEXR 

 

https://www.alibaba.com/product-detail/MINI-FOCUS-0182-G-Drop-Shipping_62365764075.html?spm=a2700.pc_countrysearch.main07.31.22882637pOkEXR  (minimum dwie szt) 

 

https://www.alibaba.com/product-detail/Customize-Fashion-Design-Stainless-Steel-Back_62059894249.html?spm=a2700.pc_countrysearch.main07.87.22882637pOkEXR  

 

 

itd. itd. 

 

Poszukaj może sobie firmę Łucz (Luch). Wiem, że są i to calkiem ciekawe, ale nie miałem czasu szukać dostepnych aktualnie ofert (może eBay?) . 

 

Mam nadzieję, że pomogłem. :) 

Ponieważ kilka linków jest tylko do sprzedaży hurtowej, potraktuj je jako wzory do obejrzenia. Ewentualnie wyślij zapytanie do sprzedawcy, może sprzeda pojedynczo albo da Ci adres sklepu detalicznego. 

 

Tu dodatkowo strona w wieloma ofertami (głównie hurt ale nie tylko). 

 

https://www.alibaba.com/countrysearch/CN/one-hand-watches.html 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Bardzo podobny do mojego, ale u mnie się trochę mniej dzieje na tarczy. Ty chyba z kolei bardziej to lubisz, co widać po ostatniej fotce. Ja jeszcze skeletona nie mam, ale coś mi się planuje ;) . Chciałbym jednak by skeleton był też zegarkiem, tzn dawał możliwość odczytania czasu :) . Wiesz, że przycisk z lewej strony służy do szybkiej zmiany daty? 

 

 

To dobrze, że każdy lubi co innego, bo inaczej producenci by się nie utrzymali 🙂 faktycznie ja lubię więcej niż sam datownik...to mi tylko w subie przejdzie

 

Co do skeletona, bardzo też chciałem mieć, ale takie sklepowe u nas to od 6 tysi chyba latają, dlatego na próbę zakupiłem paraskeletona PD za chyba 180 zł. Wbrew pozorom jest czytelny (jak na golasa), bo ma indeksy co wcale nie jest normą.

 

W dalszej przyszłości jeszcze śni mi się turbinka... może coś od Sugees - wyglądają nieźle i nie kosztują fortuny. 

 

P.S. tak przycisk już przetestowałem, ale dzięki za podpowiedź. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Darek p napisał(-a):

 

To dobrze, że każdy lubi co innego, bo inaczej producenci by się nie utrzymali 🙂 faktycznie ja lubię więcej niż sam datownik...to mi tylko w subie przejdzie

 

Co do skeletona, bardzo też chciałem mieć, ale takie sklepowe u nas to od 6 tysi chyba latają, dlatego na próbę zakupiłem paraskeletona PD za chyba 180 zł. Wbrew pozorom jest czytelny (jak na golasa), bo ma indeksy co wcale nie jest normą.

 

W dalszej przyszłości jeszcze śni mi się turbinka... może coś od Sugees - wyglądają nieźle i nie kosztują fortuny. 

 

P.S. tak przycisk już przetestowałem, ale dzięki za podpowiedź. 

 

Przy zakupie tourbillona weź pod uwagę, że Chińczycy często sprzedają napęd carousell jako tourbillon. Ten pierwszy choć ciekawy, jednak tańszy. Ja ten przycisk odkryłem po dłuższym czasie, aż wstyd się przyznać, i zmiana dni to był koszmar. 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.