Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, KobyS0 napisał(-a):

zrzute to moge im zrobić na tarcze ale do zegarków haha

Obywatelu pamiętaj! Płacąc VAT i cło obniżasz inflację. 

3 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Bardzo loreksowo emoji2957.png

Kolejność liter ma znaczenie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Spróbowałbym ale się waham...
Juz są w koszyku emoji2957.png0fd88de4a22aca04a908c1cdd70e8653.jpg

zdejmij wahnik i bierz..... :) 

a z drugiej strony to ja bym najpierw jednego a za dwa tyodnie drugiego, dłuższa frajda z czekania na przesyłke haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem najmniejsze zło czyli bez daty i lupy... Bez mercedesa na godzinowej się nie dało...

W sumie i tak zostanę zlinczowany za homara rolka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie lincz by może był, jakby tam pisało roleks albo reksiu a tak, jak komus nie pasi, niech nie patrzy.... 

a zegar fajny :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Wybrałem najmniejsze zło czyli bez daty i lupy... Bez mercedesa na godzinowej się nie dało...

W sumie i tak zostanę zlinczowany za homara rolka...

Fajny Kermit a homar Rolexa Suba? Któż ich nie robi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie słyszałem same pozytywne opinie o tisellu. A ostatnio po prostu mam wstręt to zegarków większych jak 40/41mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

W sumie słyszałem same pozytywne opinie o tisellu. A ostatnio po prostu mam wstręt to zegarków większych jak 40/41mm

Tylko pamięć o starej prawdzie, że o gustach się nie dyskutuje, powstrzymuje mnie przed zapytaniem: dlaczego? Mogę zrozumieć takie podejście tylko w przypadku bardzo małych nadgarstków i równie nielicznej kolekcji zegarków. Wtedy uniwersalność i "poręczność" może usprawiedliwiać taki wybór. Nie wyobrażam sobie nie kupić zegarka z powodu rozmiaru, gdy mi się podoba. Zakupy ograniczają jedynie finansowe hamulce i tzw. resztki rozsądku ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 17cm w nadgarstku i różnica w komforcie noszenia certiny 38mm w porównaniu do biedamasów 44mm jest ogromna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

W sumie słyszałem same pozytywne opinie o tisellu. A ostatnio po prostu mam wstręt to zegarków większych jak 40/41mm

Jako posiadacz 2 subow od Tisella swego czasu (czarny i smerf) powiem, że nie bez powodu mija na nie "hype". Aktualnie czy to cronos czy SM robią lepsze homary, koperty są lepiej wykończone, wreszcie są mechanizmy 28800 (to była długo zaleta tisella) ogólnie to są po prostu w mojej ocenie lepsze zegarki. Wygląda to tak, że cala branża zegarkowa w Chinach idzie do przodu z jakością, a niestety koreański tisell stoi w tym samym miejscu w którym był jak debiutował te parę lat temu.

Oczywiście, zaznaczam, że to moje opinia i przemyślenia.


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Mam 17cm w nadgarstku i różnica w komforcie noszenia certiny 38mm w porównaniu do biedamasów 44mm jest ogromnaemoji2957.pngemoji2957.pngemoji2957.png

Przy moim 18 cm nadgarstku mój przedział tolerancji jest od 33 do 47 mm. Ale to już wiadomo indywidualne odczucia. Szkoda byłoby mi sprzedawać klasyczną i bardzo zadbaną Delbanę tylko dlatego, że malutka a i automat Invicty Superman mieści się :) . Zresztą najważniejsze jest l2l, to ten rozmiar decyduje o wpasowaniu na przegubie. Jak lubisz małe zegarki, to pomyśl o Alpiniście (SARB 017). Mam, rzadko noszę, ale sam fakt posiadania go daje dużą frajdę. Rok temu o mało go nie sprzedałem, ale to byłby błąd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przez was w piekle będę smażył... Kliknąłem ten temat.

@qbapiasek tylko SM i inni klepią wszystko na czarno... Byłem blisko nawet Davosa Ternos? Ale jakoś nie mogłem się przemóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Ja się przez was w piekle będę smażył... Kliknąłem ten temat.

@qbapiasek tylko SM i inni klepią wszystko na czarno... Byłem blisko nawet Davosa Ternos? Ale jakoś nie mogłem się przemóc

Ja mam Suba Hulka SM. Dostawa z Belgii, ktoś ostatnio kupił za 162 USD a więc deczko taniej od Tisella, tyle że SM ma NH 35. Nowy SM Sub 41 mm ma mechanizm PT5000 albo SW200, tyle że tu już cena wyższa od koreańczyka. 

4 godziny temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Jest coś ciekawego w kopercie poniżej 40mm z zieloną tarczą i solidną bransoleta jubilee??

Jeszcze jedno mi się przypomniało. Seiko SARB 017 (38 mm) plus bransoleta. Tyle, że to już spory wydatek łącznie ponad 500 USD, ale wygląda świetnie. Taki klasyk, który się nie starzeje. Mam i polecam (choć bransoleta w planach). Oczywiście to nie chińczyk a więc jakby obok tematu. Chyba SM zrobił coś w klimacie homara Alpinista. Nie mogę tego teraz znaleźć. Tymczasem znalazłem jeszcze takiego Heimdalrra homara SKX007: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001348387026.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.120220237Z3juX&algo_pvid=d292e9d4-567a-4244-bef0-0d9b97815610&algo_expid=d292e9d4-567a-4244-bef0-0d9b97815610-43&btsid=0b0a0ac216171426802975602e7ce0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ 

 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Ja się przez was w piekle będę smażył... Kliknąłem ten temat.

@qbapiasek tylko SM i inni klepią wszystko na czarno... Byłem blisko nawet Davosa Ternos? Ale jakoś nie mogłem się przemóc

Ogólnie to nie, nie, nie ;) cronos to ma nawet z kilka rodzajów tarcz a'la carbon, kolega wyżej napisał SM masz standardowy uklad 3 kolorów do wyboru (czarny, Hulk, smerf). Dodatkowo, za trochę więcej, obie marki mają homara GMT, również w wielu kofiguracjach kolorystycznych (w tym ceramika pepsi - czyli coś do niedawna nieosiągalne dla małych brandów).

 

Ten homar alpinista to był apexrare chyba, jakoś na zdjęciach wyglądał mocno "takse" (był na wrwatches na pewno).

Edytowane przez qbapiasek

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Ja mam Suba Hulka SM. Dostawa z Belgii, ktoś ostatnio kupił za 162 USD a więc deczko taniej od Tisella, tyle że SM ma NH 35. Nowy SM Sub 41 mm ma mechanizm PT5000 albo SW200, tyle że tu już cena wyższa od koreańczyka. 

Jeszcze jedno mi się przypomniało. Seiko SARB 017 (38 mm) plus bransoleta. Tyle, że to już spory wydatek łącznie ponad 500 USD, ale wygląda świetnie. Taki klasyk, który się nie starzeje. Mam i polecam (choć bransoleta w planach). Oczywiście to nie chińczyk a więc jakby obok tematu. Chyba SM zrobił coś w klimacie homara Alpinista. Nie mogę tego teraz znaleźć. Tymczasem znalazłem jeszcze takiego Heimdalrra homara SKX007: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001348387026.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.120220237Z3juX&algo_pvid=d292e9d4-567a-4244-bef0-0d9b97815610&algo_expid=d292e9d4-567a-4244-bef0-0d9b97815610-43&btsid=0b0a0ac216171426802975602e7ce0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ 

 

Kto chce kupić zegarek heimdallr polecam sprawdzić oficjalny sklep, sporo kuponów , wydaje mi się że ten sam zegarek u nich można kupić nawet za 113 $ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie za tisell najbardziej przemawiała Miyota

Obawiam się trochę tego systemu glide lock

Ale chyba najbardziej ciekawi mnie ten ich pilot.. wybrałem wersje niebieska058b80dcfffd8c19d402e641c084500d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomo_s napisał(-a):

Kto chce kupić zegarek heimdallr polecam sprawdzić oficjalny sklep, sporo kuponów , wydaje mi się że ten sam zegarek u nich można kupić nawet za 113 $ 

Hej, a podeślesz linka ktory sklep masz konkretnie na myśli? Wydaje mi się, że na Ali nie mają oficjalnego sklepu. Kiedyś też @Paulus57 przestrzegał przed zakupem z I-fashion store. Sam się od dwóch dni łamię nad zakupem monstera, już nawet w koszyku jest, z Trendy watchstore. Nie chcę się tylko wmiksowac w 3 miesięczne oczekiwanie na przesyłkę..

Który sklep warty uwagi? Rozrzut cenowy tez spory, od 700 do 584 zl bez kuponów. Pogubić się można.

Dzięki z góry.

Edytowane przez incubus05
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, incubus05 napisał(-a):

Hej, a podeślesz linka ktory sklep masz konkretnie na myśli? Wydaje mi się, że na Ali nie mają oficjalnego sklepu. Kiedyś też @Paulus57 przestrzegał przed zakupem z I-fashion store. Sam się od dwóch dni łamię nad zakupem monstera, już nawet w koszyku jest, z Trendy watchstore. Nie chcę się tylko wmiksowac w 3 miesięczne oczekiwanie na przesyłkę..

Który sklep warty uwagi? Rozrzut cenowy tez spory, od 700 do 584 zl bez kuponów. Pogubić się można.

Dzięki z góry.

Miałem na mysli ten sklep, sam osobiście nic tam nigdy nie kupiłem.

Mają niezłe kupony, ale co do samego sklepu nie daje gwarancji.

https://www.aliexpress.com/store/911040232?spm=2114.13010408.3.33.34a7zae3zae3m0 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, tomo_s napisał(-a):

Miałem na mysli ten sklep, sam osobiście nic tam nigdy nie kupiłem.

Mają niezłe kupony, ale co do samego sklepu nie daje gwarancji.

https://www.aliexpress.com/store/911040232?spm=2114.13010408.3.33.34a7zae3zae3m0 

 

Właśnie ten sklep jest na czarnej liście producenta, oczywiście nie znaczy że nie wyślą czy coś...ale przynajmniej gwarancja pozostaje jedynie sklepu, tak stoi na stronie Heimdallra.

 

Ogólnie to ciężko się połapać w heimdallru, ja to najpewniej bym bral z wrwatches.

Edytowane przez qbapiasek

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, qbapiasek napisał(-a):

Właśnie ten sklep jest na czarnej liście producenta, oczywiście nie znaczy że nie wyślą czy coś...ale przynajmniej gwarancja pozostaje jedynie sklepu, tak stoi na stronie Heimdallra.

No to całe szczęście, że się opanowałem i nie kupiłem.

W takim razie wycofuje wszystkie swoje "polecenia" :)  z tego sklepu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomo_s napisał(-a):

No to całe szczęście, że się opanowałem i nie kupiłem.

W takim razie wycofuje wszystkie swoje "polecenia" :)  z tego sklepu. 

 

Nie przesadzajmy...na ali jest jednak bardzo rozbudowana ochrona kupujących, tu bardziej rozchodzi się właśnie o jakieś długie oczekiwanie, bo faktycznie mogą nie mieć na stanie. 

Jak napisałem wyżej, w przypadku heimdallra to ciężko się połapać ktora strona i który sklep jest ten prawilny...

Dlatego dla pewności można kupić na wrwatches, pewny sklep i spory wybór różnych chińskich "mikrosow homarowych".


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ogólnie za tisell najbardziej przemawiała Miyota

Obawiam się trochę tego systemu glide lock

Ale chyba najbardziej ciekawi mnie ten ich pilot.. wybrałem wersje niebieska058b80dcfffd8c19d402e641c084500d.jpg&key=1ef5f2cf612f70c6c865040b594a74e845715acb080ae865afc66b1795353c12
Glidelock to najlepsza mikroregulacja, ja po jej odkryciu nie moge przekonac sie do innych. Ten pilot ma zassdnicza wade - nieruvhomy bezel od logarytmow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.