Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Recommended Posts

13 minut temu, Chorwat napisał(-a):

@Paulus57 ten kolor też fajny, ale ja od kilku lat byłem lekko zgrzany żółtko, wreszcie się udało. Muszę tylko powalczyć z majfrendem o jakiś częściowy zwrot za niedoróbki ;)

Ja jeszcze żółtego nie posiadam, ale coś tam w planach jest.

A ja mam żółtego Nethunsa i jednak jakość nie porównywalna. Wiem, że nowy Nethuns Lava to 1,5 k ale żaba też ponad 800 zł i imo z takimi niedoróbkami zegarek by u mnie nie został. 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oris, Phoibos, Zelos

Posted (edited)

Kolejna "dziura" w kolekcji załatana i to jak fajnie! ;) 

IMG_20211005_080616.jpg

IMG_20211005_080726.jpg

Edited by Paulus57

Ło *, Seiko Sumo już też skopiowane ?

Pokaż proszę kopertę z boku i od strony dekla.

Od dawna zastanawiam się, dlaczego jakże płodne Majfrendy nie kopiują GS-ów. Może problem ma charakter filozoficzny: mechanizmów od GS nie kupią na rynku, wsadzać NH35 do podróby GS-a trochę głupio, skoro się go wsadza do kopii tanich modeli, a z kolei dawać Szwajcara do kopii Japończyka to już byłby kompletny Monty Python.

45 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Od dawna zastanawiam się, dlaczego jakże płodne Majfrendy nie kopiują GS-ów. Może problem ma charakter filozoficzny: mechanizmów od GS nie kupią na rynku, wsadzać NH35 do podróby GS-a trochę głupio, skoro się go wsadza do kopii tanich modeli, a z kolei dawać Szwajcara do kopii Japończyka to już byłby kompletny Monty Python.

Może Cię zaskoczę, ale jest już jeden homar GS-a w wykonaniu SM.

3 minuty temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Pewnie któryś z tych paskudnych i nielicznych na szczęście Gieesowych diverów?

Trafiony, zatopiony, ale możesz go mieć na PT 5000 albo SW200. Cena 500-600 USD. Mimo całej sympatii do SM a jeszcze większej do GS-a nie kupię. 

Prosiłem cię, żebyś obwfocił tą sympatię.

Cofam to, co powiedziałem. Istnieją. Właśnie znalazłem jakąś dziwną stronę na rosyjskim serwerze z kupą dziwnych marek podrobionych, w tym z GS. Na czym polega dziwność? Np. były tam zupełnie mi nieznane "Cyrus Watches", a nie było Roleksów.

1 godzinę temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Cofam to, co powiedziałem. Istnieją. Właśnie znalazłem jakąś dziwną stronę na rosyjskim serwerze z kupą dziwnych marek podrobionych, w tym z GS. Na czym polega dziwność? Np. były tam zupełnie mi nieznane "Cyrus Watches", a nie było Roleksów.

Bardzo lubię Sumo, ale jakoś nikt nie chwali się pokazać jak to fenomenalnie zostało odwzorowane.

Powiedz przeciętnemu człowiekowi z przystanku autobusowego,  żeby kupił zegarek za np. 5tys.  To popuka się w czoło!  Albo powiedz,  żeby uzbierał kilkanaście zegarków.  I do nich jeszcze zapasowe klamoty.  🤪

Nawet te pingpongi są drogie dla większości! Więc ten co wysupłał na tą podjebkę 900zł, jest z tego powodu wniebowzięty i nie szuka dalej.

Tak jak szybko tu przyszedłem to spadam stąd jeszcze szybciej. Bawcie się zdrów!

9 minut temu, Burns napisał(-a):

Bardzo lubię Sumo, ale jakoś nikt nie chwali się pokazać jak to fenomenalnie zostało odwzorowane.

Powiedz przeciętnemu człowiekowi z przystanku autobusowego,  żeby kupił zegarek za np. 5tys.  To popuka się w czoło!  Albo powiedz,  żeby uzbierał kilkanaście zegarków.  I do nich jeszcze zapasowe klamoty.  🤪

Nawet te pingpongi są drogie dla większości! Więc ten co wysupłał na tą podjebkę 900zł, jest z tego powodu wniebowzięty i nie szuka dalej.

Tak jak szybko tu przyszedłem to spadam stąd jeszcze szybciej. Bawcie się zdrów!

:) wiem już co masz w swoim " awatarze" dopiero teraz zrozumiałem, to Twoje, płonące zwoje mózgowe, chłopie co Ty masz jakieś pretensje wiecznie do ludzi..... dziwny przypadek i nie wiem  czy to się leczy :( 

Owszem, ja w ogóle nikomu nie mówię, za ile mój GS występuje. Ba, suma, którą zapłaciłem za prostackiego w końcu Squale prawdopodobnie zerwałaby fryzurę z głowy normalnego człowieka - ponad 4 tysiące za SIKOR?? TAG, którego trzymam ostatnio w szufladzie na szczęście ma swoje lata, więc w domyśle zwykłego aborygena pewnie jest wart ze dwie stówki, nie budzi emocji, bo ileż może staroć kosztować 🙂

43 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

Psy szczekają, karawana idzie dalej 😉 

Jak przystało na "Jedwabny Szlak".  :)

7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Coś czego mi brakowało ;) .

IMG_20211012_100747.jpg

he, he jak to robisz?

wcześniej Monty a teraz to

oko snajpera do nowych wzorów :) 

1 minutę temu, Darek p napisał(-a):

he, he jak to robisz?

wcześniej Monty a teraz to

oko snajpera do nowych wzorów :) 

Ten dostałem przez pomyłkę sprzedawcy, ale wkrótce będzie właściwy :) a, że pierwszym być miło, to fakt :) . Dzięki. 

Jak już nie ma Burnsa to pokażę nowy nabytek. Chiński Willard kupiony z myślą o modyfikacjach. Miałem zamiar wymienić tarczę i wskazówki, ale sam nie wiem czy warto. Wiecie jaka jest w nim średnica tarczy?

Screenshot_2021-10-12-12-58-08-146_com.miui.gallery.jpg

3 minuty temu, marekvegas napisał(-a):

Jak już nie ma Burnsa to pokażę nowy nabytek. Chiński Willard kupiony z myślą o modyfikacjach. Miałem zamiar wymienić tarczę i wskazówki, ale sam nie wiem czy warto. Wiecie jaka jest w nim średnica tarczy?

Screenshot_2021-10-12-12-58-08-146_com.miui.gallery.jpg

jakoś mi brak nazwy kaleczy oko, więc zdecydowanie moduj :) . 

Dla mnie brak nazwy to akurat  jest okej.  Wskazówki wyglądają jakby było trzech różnych projektantów😁. Godzinową i minutową bym wyrzucił , a sekundowa jest fajna mi się widzi.

W dniu 5.10.2021 o 18:24, Sierżant Julian napisał(-a):

Nie bój się. Takie firmy nie maja żadnych problemów charakteru filozoficznego czy etycznego :)

.

Godzinę temu, Vergangenheit napisał(-a):

20211015_131847.jpg

Import, czy bazarek? Tak, czy inaczej gratuluję. :)