Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem. Szykowałem pizzę. :) 

 

Lobinni trafione. Czy wyższa półka? Powiedzmy - średnia. 

 

 

20230208_192254.jpg

 

20230208_192401.jpg

 

20230208_192429.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

20230208_193219.jpg

 

Jak z dużą sympatią patrzę na lobinni z mikrorotorem, to w tym nie ma ani jednej rzeczy, która by mnie skłoniła do zakupu. Niestety nim z daleka wieje chińczykiem. Poza tym słaby mechanizm, brak lumy, dziwnie osadzona koronka, blaszkowe wskazówki. Nazwa też niestety razi. Jedynie retro kształt koperty jest ciekawszy


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mkoch napisał(-a):

 

Jak z dużą sympatią patrzę na lobinni z mikrorotorem, to w tym nie ma ani jednej rzeczy, która by mnie skłoniła do zakupu. Niestety nim z daleka wieje chińczykiem. Poza tym słaby mechanizm, brak lumy, dziwnie osadzona koronka, blaszkowe wskazówki. Nazwa też niestety razi. Jedynie retro kształt koperty jest ciekawszy

Luma w garniturowcu? Raczej rzadko bywa stosowana. Mnie się podoba a jak wiadomo gust każdy ma inny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Luma w garniturowcu? Raczej rzadko bywa stosowana. Mnie się podoba a jak wiadomo gust każdy ma inny. 

Tylko, że to nie jest garniturowiec, a bardziej zegarek w stylu vintage. Grube, bułowate wskazówki też raczej garniturowcowi nie przystają. Proste, delikatne, bez lumy - owszem


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że to nie jest garniturowiec, a bardziej zegarek w stylu vintage. Grube, bułowate wskazówki też raczej garniturowcowi nie przystają. Proste, delikatne, bez lumy - owszem
Buuuuuuuuuu

Kolega Paweł kupił całkiem niezłego Chińczyka a Ty jedziesz po nim, jak to Ci się on niepodoba - normalnie brak wychowania.
Masz prawo mieć całkiem inny gust, ale nie wypada tak ostetacyjnie tego ogłaszać zaraz po rozpakowaniu przez kolegę nowego zakupu ...
Wyobraź sobie siebie na jego miejscu w podobnej sytuacji.

Może powinieneś raczej zaglądać do wątku o A.Lange&Söhne?

Bez obrazy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, alpaczino napisał(-a):

Buuuuuuuuuu emoji36.pngemoji34.png

Kolega Paweł kupił całkiem niezłego Chińczyka a Ty jedziesz po nim, jak to Ci się on niepodoba - normalnie brak wychowania. emoji2955.png
Masz prawo mieć całkiem inny gust, ale nie wypada tak ostetacyjnie tego ogłaszać zaraz po rozpakowaniu przez kolegę nowego zakupu ... emoji2955.png
Wyobraź sobie siebie na jego miejscu w podobnej sytuacji.

Ponadto to nie jest mechanizm z mikrorotorem tylko nakręcany ręcznie i widać to od razu na zdjęciach powyżej, tak więc ... emoji848.png

Może powinieneś raczej zaglądać do wątku o A.Lange&Söhne?

Bez obrazy

Pozdrawiam
 

A to na forum mamy jedynie kiwać główkami jak to nam się wszystko podoba, tak? Korea Pn, czy co?

Wyraziłem swoją subiektywną opinię, do czego chyba każdy ma prawo. Ponadto opinia poparta argumentami. A że Pawłowi się podoba, to rozumiem i bardzo to doceniam - każdy ma swój gust i to nim się powinien kierować. Paweł ma wiele fajnych zegarków i chętnie je pokazuje. Ale ten mnie nie przekonuje i tyle. Poza tym była to krytyka zegarka. W czym problem????


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to na forum mamy jedynie kiwać główkami jak to nam się wszystko podoba, tak? Korea Pn, czy co?
Wyraziłem swoją subiektywną opinię, do czego chyba każdy ma prawo. Ponadto opinia poparta argumentami. A że Pawłowi się podoba, to rozumiem i bardzo to doceniam - każdy ma swój gust i to nim się powinien kierować. Paweł ma wiele fajnych zegarków i chętnie je pokazuje. Ale ten mnie nie przekonuje i tyle. Poza tym była to krytyka zegarka. W czym problem????
Ja bardzo szanuję odmienne gusta w tym Twoje.
Nie podoba mi się jedynie moment wyrażenia opinii i forma - o czym napisałem.
Przypomnij sobie swój ostatni zakup, radość z rozpakowywania i wyobraź sobie, że ktoś (mimo, że ma do tego prawo) zaraz potem krytykuje prawie każdy szczegół przemyślanego wyboru.

Napiszę jeszcze raz - mnie chodzi o niewłaściwy czas i formę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również lumy bym w takim zegarku nie szukał, garniak czy nie, na pewno nie sportowy i docelowy klient raczej nie na wartości użytkowe patrzy, a estetykę.

Zegarek jest w mojej opinii elegancki i mimo tego również nie moim guście, ale nie znaczy to, że coś z nim nie tak. Nie mój smak, trochę mało się tu dzieje na tarczy. Choć jednak gusty z czasem ewoluują, powiem zapobiegawczo "jeszcze nie mój smak".

Zapewne Pawłowi się podobał i dlatego go nabył. Niech się Pawle dobrze nosi. 

 

P.S. Zapakowany jak dobro narodowe. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, alpaczino napisał(-a):

Ja bardzo szanuję odmienne gusta w tym Twoje.
Nie podoba mi się jedynie moment wyrażenia opinii i forma - o czym napisałem.
Przypomnij sobie swój ostatni zakup, radość z rozpakowywania i wyobraź sobie, że ktoś (mimo, że ma do tego prawo) zaraz potem krytykuje prawie każdy szczegół przemyślanego wyboru.

Napiszę jeszcze raz - mnie chodzi o niewłaściwy czas i formę.

Pozdrawiam
 

A to kiedy można wyrazić swoją trochę gorszą opinię o zegarku. Na następny dzień, za tydzień, czy dopiero jak się opatrzy?

Ponadto wystawiając przedmiot, siebie, swoje przekonania, czy cokolwiek innego na publiczne forum chyba powinno liczyć się z krytyką albo odmiennym zdanie. Czy nie??? Zupełnie nie rozumiem o co chodzi 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby ktoś skrytykował zegarek, który sobie kupiłem, i który mi się podoba. To tylko zegarek. Gusta są różne. Zresztą sam krytykuję niektóre swoje nabytki. Dla mnie z przodu to Lobbini wygląda OK. Zegarek jak zegarek. Dla mnie zbyt nijaki. Z tyłu mi się nie podoba. 


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, alpaczino napisał(-a):

Ja bardzo szanuję odmienne gusta w tym Twoje.
Nie podoba mi się jedynie moment wyrażenia opinii i forma - o czym napisałem.
Przypomnij sobie swój ostatni zakup, radość z rozpakowywania i wyobraź sobie, że ktoś (mimo, że ma do tego prawo) zaraz potem krytykuje prawie każdy szczegół przemyślanego wyboru.

Napiszę jeszcze raz - mnie chodzi o niewłaściwy czas i formę.

Pozdrawiam
 

Dziękuję za stanowisko, z drugiej strony nie powinno być obowiązującą formą chwalenie wszystkiego wbrew własnym upodobaniom. Ja dla zasady kieruję się w ocenach zegarków Kolegów bardziej  empatycznie. Jak mi się coś wybitnie nie podoba - nie lajkuję. W pozostałych przypadkach staram się raczej lajkować a jak coś wybitnie mi się podoba komentuję mniej lub więcej entuzjastycznie. Nie jestem zwolennikiem "wiadra zimnej wody" na kogokolwiek z Kolegów, bo mój gust może być znacząco różny od gustu nabywcy nowej zabawki. 

Nie zamierzam nikomu zamykać ust i usuwać krytycznych uwag (potencjalnie mógłbym ;)). Komu się nie podoba niech pisze, ale potencjalni krytycy weźcie pod uwagę także ten czynnik, że mam zegarków nie kilka a prawie setkę, to znacząco wpływa na wybory przeze mnie dokonywane (cena i zakres modelowy). Po pierwsze sięgam po modele uzupełniające moją kolekcję elementami wcześniej nieobecnymi. Ostatni mój zakup uzupełnił dwie luki: markę i mechanizm. Markę chciałem sprawdzić, bo zegarki Lobinni robią dobre wrażenie na zdjęciach,

 zobaczyć na żywo coś przez nich zrobionego a jednocześnie w miarę taniego. Poza tym ten zegarek podobał mi się także za prostotę tarczy, nawiązującą do zegarków z lat 50, marek nie będę wymieniał, żeby nie budzić "demona emocji". 

Jakie wrażenia? Wykonanie koperty bez zarzutów. Brak ostrych krawędzi między uszami a to najczęstszy mankament w wielu tanich zegarkach. Co do mechanizmu, wybrałem go nie dlatego, że jest super, tylko zwyczajnie go nie miałem w żadnym wcześniej kupionym zegarku. Po zakupie dowiedziałem się, że podobno słaby. Zobaczymy. Zresztą ja noszę zegarki rotacyjnie (4-5 razy w roku) i to daje nadzieję na dłuższe bezusterkowe działanie. Jak się popsuje, kupię nowy mechanizm. Pewnie jego cena nie przekroczy 200 zł a więc tragedii nie będzie. :) 

Podsumowując tę "obronę Sokratesa" - Lobinni zdecydowanie na tak. Wykonanie nie powinno rozczarować kupującego, chyba że ktoś ma wymagania z zupełnie innego pułapu finansowego, no i dodatkowo ogląda zegarki przez mikroskop. 

37 minut temu, mkoch napisał(-a):

A to kiedy można wyrazić swoją trochę gorszą opinię o zegarku. Na następny dzień, za tydzień, czy dopiero jak się opatrzy?

Ponadto wystawiając przedmiot, siebie, swoje przekonania, czy cokolwiek innego na publiczne forum chyba powinno liczyć się z krytyką albo odmiennym zdanie. Czy nie??? Zupełnie nie rozumiem o co chodzi 

Nie obrażam się na Ciebie i Twoją krytykę. Nie masz obowiązku nikomu słodzić, jak nie widzisz powodu. Jak na mój gust zrobiłeś to trochę z przytupem, ale bez przesady - jest OK. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W punkt - też uważam, że dyskretna krytyka jest ... hmmm - odpowiedniejsza.

Trochę wyskoczyłem, ale... tak to czułem.

Jeszcze raz - no offence.

P.S.
Muszę się do czegoś przyznać (może tu nikt z wielbicieli nie zajrzy). Mam wysypkę, jak widzę ruską produkcję. Nigdzie, do tej pory, tego nie ujawniłem - po prostu nie lajkuję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, alpaczino napisał(-a):

W punkt - też uważam, że dyskretna krytyka jest ... hmmm - odpowiedniejsza. emoji6.png

Trochę wyskoczyłem, ale... tak to czułem. emoji2371.png

Jeszcze raz - no offence.

P.S.
Muszę się do czegoś przyznać (może tu nikt z wielbicieli nie zajrzy). Mam wysypkę, jak widzę ruską produkcję. Nigdzie, do tej pory, tego nie ujawniłem - po prostu nie lajkuję. emoji4.png

Pozdrawiam

No to mojej Amfibii nie docenisz... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, alpaczino napisał(-a):

... no nie emoji2371.png

Zapytać nie zaszkodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20230208_193219.thumb.jpg.1f3f972cb4af3094b00abcd4b7cce934.jpg
Całkiem podobne4595b82245589443f7fefb8e711edd0f.jpg

Hahahahhahaha chyba mi na łeb padło. Sorki, jednak wcale nie podobne. Dopóki nie wkleiłem ich obok siebie to wydawały mi się identyczne.
Jestem na antybiotyku więc musisz mi Pawle wybaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2023 o 15:59, Mikas napisał(-a):

Całkiem podobne4595b82245589443f7fefb8e711edd0f.jpg

Hahahahhahaha chyba mi na łeb padło. Sorki, jednak wcale nie podobne. Dopóki nie wkleiłem ich obok siebie to wydawały mi się identyczne.
Jestem na antybiotyku więc musisz mi Pawle wybaczyć

Za porównanie do szwajcara miałbyś oczekiwać na wybaczenie? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos chyba nie wypuścił modelu, który by mi się podobał. Od tego też wolałbym założyć Lobbiniego :P


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, oszolom napisał(-a):

Epos chyba nie wypuścił modelu, który by mi się podobał. Od tego też wolałbym założyć Lobbiniego :P

Lobinni ma wiele ciekawych wzorów, niestety jeden z nich kosztuje ze zniżkami ponad 350 USD. 

 

 

A2ceda80ca7ff45a3be00f0f7ea538554H.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że to nie jest garniturowiec, a bardziej zegarek w stylu vintage. Grube, bułowate wskazówki też raczej garniturowcowi nie przystają. Proste, delikatne, bez lumy - owszem
Skoro to zegarek w stylu vintage to tym bardziej po co Luma?

I zgadzam się z kolegą@alpaczino że troche za bardzo jedziesz po Koledze i obrzydzasz mu zakup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Skoro to zegarek w stylu vintage to tym bardziej po co Luma?

I zgadzam się z kolegą@alpaczino że troche za bardzo jedziesz po Koledze i obrzydzasz mu zakup

 

W zegarkach generalnie luma jest raczej pożądana i jej brak uważam za wadę (nie dotyczy garniturowców, gdzie oszczędność w formie może właśnie lumę wykluczać).

 

Wytłumacz mi natomiast gdzie ja pojechałem po Koledze? Przecież moja opinia dotyczyła wyłącznie zegarka ... A poza tym dlaczego w ogóle miałbym jechać (cokolwiek to znaczy) po Koledze Pawle, skaoro uważam Go za bardzo angażującego się w forum i nic do Niego nie mam?

 

A wracając do lobinni. Jest to firma, która dosyć wysoko ustawiła poprzeczkę jeśli chodzi o chińskie zegarki. Stosują mega werki (mikrorotor, oryginalne ety), mają fajne wzornictwo. Ale ten jest po prostu słaby, od mechanizmu poczynając. Nie jest to zły zegarek, ale negatywnie wyróżnia się na tle wyrobów firmy - tak to odbieram. Przepraszam za dosadną opinię, taki mam charakter, że rzadko bawię się w konwenanse. A zegarek ma cieszyć właściciela i wierzę, że tak jest

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mkoch napisał(-a):

 

W zegarkach generalnie luma jest raczej pożądana i jej brak uważam za wadę (nie dotyczy garniturowców, gdzie oszczędność w formie może właśnie lumę wykluczać).

Wytłumacz mi natomiast gdzie ja pojechałem po Koledze? Przecież moja opinia dotyczyła wyłącznie zegarka ... A poza tym dlaczego w ogóle miałbym jechać (cokolwiek to znaczy) po Koledze Pawle, skaoro uważam Go za bardzo angażującego się w forum i nic do Niego nie mam

Kolega Paweł ma sporo fajnych zegarków i On mi pomaga w zakupowych decyzjach nie tylko z Chin  😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McGrego napisał(-a):

Kolega Paweł ma sporo fajnych zegarków i On mi pomaga w zakupowych decyzjach nie tylko z Chin  😊

No oczywiście, wszystko prawda. Paweł widać, że żyje forum i zegarkami


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.