Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Recommended Posts

Mam takie pytanko , jak wykorzystać monety na Ali ?? Pozdrawiam 🤗🤗🤗

5 godzin temu, TomcioMiki napisał(-a):

Mam takie pytanko , jak wykorzystać monety na Ali ?? Pozdrawiam 🤗🤗🤗

Masz aplikację na smartfonie? Jeżeli tak, to monety są jakby bankiem z którego możesz otrzymywać zniżki od ceny, w wysokości od 2 do kilkunastu procent, to zależy nie od Ciebie, ale od zniżki przyznawanej posiadaczom monet przez Aliexpress. 

Mam takie pytanko , jak wykorzystać monety na Ali ?? Pozdrawiam
Same zniżki za monety są słabe większość właśnie o okolicach 2-5 % czasem 10% jednak ostatnio była możliwość z okazji chyba urodzin Ali uzbierać lepsze kupony. Grając w grę i wspomagając się wyżej wymienionymi monetami a zużyłem ich około 10k właśnie w grze, udało mi się zdobyć kupon na 20$ prawie bez limitu kwoty więc podsumowując uważam, że warto czekać na specjalne eventy

Wysłane z mojego Infinix X6731 przy użyciu Tapatalka

Posted (edited)

@TomcioMiki, obniżki z monet są przyznawane z automatu przy dokonywaniu zakupów - o wielkości obniżki z monet jesteś informowany przy cenie, widniejącej na stronie produktu oraz podczas dokonywania płatności. I jak zauważył @Paulus57, ich wartość potrafi się mocno wahać i przy "normalnych" zakupach (dodaj kilka produktów do koszyka i zapłać za wszystkie) są to zazwyczaj niskie wartości. Jednak przez strefę monet (czy to na stronie desktopowej czy w aplikacji) można uzyskać zazwyczaj większe zniżki, przy czym z tego co zauważyłem, ta większa zniżka będzie obowiązywać, jeżeli kupisz dany produkt bezpośrednio przez "kup teraz", czyli z pominięciem dodawania go do koszyka wraz z innymi przedmiotami - ograniczasz się wtedy do zakupu tego jednego przedmiotu. W strefie monet często pojawiają się przedmioty, które przeglądasz, które przed chwilą odwiedziłeś czy masz dodane do ulubionych (choć to może zależeć od ustawień w aplikacji - nie mam pewności). No i w aplikacji zazwyczaj w tej strefie monet można uzyskać ciut większą obniżkę na ten sam przedmiot niż za pośrednictwem strony internetowej.

Edited by Hoffhoffski

2 godziny temu, Hoffhoffski napisał(-a):

@TomcioMiki, obniżki z monet są przyznawane z automatu przy dokonywaniu zakupów - o wielkości obniżki z monet jesteś informowany przy cenie, widniejącej na stronie produktu oraz podczas dokonywania płatności. I jak zauważył @Paulus57, ich wartość potrafi się mocno wahać i przy "normalnych" zakupach (dodaj kilka produktów do koszyka i zapłać za wszystkie) są to zazwyczaj niskie wartości. Jednak przez strefę monet (czy to na stronie desktopowej czy w aplikacji) można uzyskać zazwyczaj większe zniżki, przy czym z tego co zauważyłem, ta większa zniżka będzie obowiązywać, jeżeli kupisz dany produkt bezpośrednio przez "kup teraz", czyli z pominięciem dodawania go do koszyka wraz z innymi przedmiotami - ograniczasz się wtedy do zakupu tego jednego przedmiotu. W strefie monet często pojawiają się przedmioty, które przeglądasz, które przed chwilą odwiedziłeś czy masz dodane do ulubionych (choć to może zależeć od ustawień w aplikacji - nie mam pewności). No i w aplikacji zazwyczaj w tej strefie monet można uzyskać ciut większą obniżkę na ten sam przedmiot niż za pośrednictwem strony internetowej.

Dziękuję 🤗 🤗 🤗 

Jeden z ostatnich dwóch zakupów:

Heimdallr Monster V2 Orange

Poprzedni egzemplarz, opisany kilka stron wcześniej, poszedł do zwrotu z uwagi na "klikający" bezel, a że w międzyczasie ponownie pojawiła się fajna oferta na ten zegarek, to skorzystałem. A odnośnie jeszcze w/w zwrotu, to dodam tylko, że był darmowy (zegarek kupiony w ofercie choice), etykieta z DHL i wysyłka na polski adres. Zwrot pieniędzy otrzymałem dwa dni po otrzymaniu przez nich paczki.

Nowy jest już wolny od tej wady, więc o tyle dobrze. Nie jest jednak do końca tak kolorowo, gdyż ten egzemplarz również ma swoje bolączki. Bezel nie centruje, ma minimalną odchyłkę w lewo (do przeżycia), bransoleta na dolnym uchu dziwnie haczy, nie pracuje płynnie, do tego można usłyszeć niepożądane dźwięki w postaci skrzypienia podczas pracy bransolety. Zobaczę czy uda się tym dwóm ostatnim wadom w jakiś sposób zaradzić. Bransoleta już skrócona na mój nadgarstek, zegarek ogólnie bardzo cieszy oko. Bardzo podoba mi się pomarańczowy kolor tarczy. Szkoda, że zastosowano niebieską warstwę antyrefleksyjną (zamiast przezroczystej), gdyż w pewnych warunkach wpływa na wygląd tej pomarańczy - no cóż.

Kilka zdjęć:

20240427-210331.jpg

20240427-191258.jpg

20240427-191229.jpg

20240427-191217.jpg

To ja tylko dodam, że zawsze trzeba weryfikować "okazje" że strefy monet. Bo niestety często oszukują 

Screenshot_20240428-115945.thumb.jpg.5a1de8cb1a202508fde92179c3aa4090.jpgScreenshot_20240428-115907.thumb.jpg.b30a89226e43834e380472614ede7f9a.jpg

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

44 minuty temu, Plan 9 napisał(-a):

To ja tylko dodam, że zawsze trzeba weryfikować "okazje" że strefy monet. Bo niestety często oszukują 

Screenshot_20240428-115945.thumb.jpg.5a1de8cb1a202508fde92179c3aa4090.jpgScreenshot_20240428-115907.thumb.jpg.b30a89226e43834e380472614ede7f9a.jpg

Często są "przeceny" z niższej ceny na wyższą. A mówią, że Chińczycy nie są kreatywni. ;) 

Posted (edited)
Godzinę temu, Plan 9 napisał(-a):

A ja jeszcze uściślę, że mówiąc o "strefie monet" chodziło mi o dział "monety" czy też "coins", w którym odbieramy podstawowe/codzienne monety (+10, +20... +70 monet) - i to tam przedstawiane są nam potencjalnie interesujące nas oferty z nieco większą obniżką niż normalnie. Samemu jeszcze nie korzystałem z przedstawionego przez Ciebie działu z wymianą monet, ale ponoć tam również można trafić niezłe ceny. Problem w tym, że nie można tam korzystać z wyszukiwarki, a jedynie przewijać to, co zostało udostępnione...

Edited by Hoffhoffski

W dniu 26.04.2024 o 11:37, Paulus57 napisał(-a):

I jeszcze dekielek PP.

20240426_112229.jpg

Mój ma inny dekielek i w innym pudełku przyleciał. Kupiony na ali

20240429_120300.jpg

20240429_120242.jpg

7 minut temu, nh35 napisał(-a):

Mój ma inny dekielek i w innym pudełku przyleciał. Kupiony na ali

20240429_120300.jpg

20240429_120242.jpg

Pasek też masz inny. Najlepiej załóżmy, że oba oryginalne. ;) 

Brąziaka zamieniłem na stalowca, prawie forumowe przejęcie. Dzięki Robert. 

IMG_20240429_155046.jpg

6 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Pasek też masz inny. Najlepiej załóżmy, że oba oryginalne. ;) 

U mnie jeszcze inaczej, na dekielku "promienisty grawer" i dumne "Peking", a opakówka z "limitowanym" smokiem. I bądź tu mądry :)

20240429_183159.jpg

20240429_183216.jpg

51 minut temu, GrzesiekW napisał(-a):

U mnie jeszcze inaczej, na dekielku "promienisty grawer" i dumne "Peking", a opakówka z "limitowanym" smokiem. I bądź tu mądry :)

20240429_183159.jpg

20240429_183216.jpg

Masz i grawer i pudełko najładniejsze. 

21 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Masz i grawer i pudełko najładniejsze. 

tylko kto patrzy na deklowy grawer i na pudełko :D. nie czepiam się. po prostu doszedłem swego czasu do wniosku, że te ładne dekielki to trochę przerost formy nad treścią. skłonił mnie do tego głębokiego niezwykle przemyślenia SD od Dietricha, który ma d*pę bardziej gołą niż stary sowiet albo najtańszy chińczyk. nic. po prostu goły dekiel. a zegarek jest ogólnie fenomenalny. deklem do góry go nie noszę, a i paru stów za ładny dekiel bym nie chciał dopłacać. co do pudełek, to też nie mam przekonania. pewnie fajny gadżet, jak ktoś ma jeden czy dwa zegarki :D

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Posted (edited)

A do mnie dzisiaj taki kwarcyk przyjechał.

IMG_20240430_171003_Bokeh__01.thumb.jpg.d17d860668b85684829af06d14dcf62d.jpgIMG_20240430_171623__01.thumb.jpg.7df65dac6dfcbae73cdc83f0a95acee1.jpg

Edited by Plan 9

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

50 minut temu, oszolom napisał(-a):

tylko kto patrzy na deklowy grawer i na pudełko :D. nie czepiam się. po prostu doszedłem swego czasu do wniosku, że te ładne dekielki to trochę przerost formy nad treścią. skłonił mnie do tego głębokiego niezwykle przemyślenia SD od Dietricha, który ma d*pę bardziej gołą niż stary sowiet albo najtańszy chińczyk. nic. po prostu goły dekiel. a zegarek jest ogólnie fenomenalny. deklem do góry go nie noszę, a i paru stów za ładny dekiel bym nie chciał dopłacać. co do pudełek, to też nie mam przekonania. pewnie fajny gadżet, jak ktoś ma jeden czy dwa zegarki :D

A to akurat 100% racji, dekiel, pudełko czy inne dodatki mają znaczenie marginalne i nie rozpatrywałbym ich jako czynnik decydujący czy choćby ważny przy zakupie (chociaż raz w życiu kupiłem zegarek dla graweru, szwajcarskiego Renisa z grawerem pamiątkowym, dla pułkownika WP, datowanego na początek lat '80).

Z drugiej strony, zawsze fajniej dostać ładniejsze pudełeczko, jakiś drobny gadżet czy choćby ten grawer, jeśli traktować to jako bonus i cena nie idzie z tego powodu w górę :)

Jak się komuś podoba, polecam pośpieszyć się. Jest jeszcze wersja z granatową tarczą. Cena z VAT-em i zniżkami niecałe 260 USD. 

Tak wygląda ten co wybrałem. Wcześniej miałem niebieski. 

H88d8286d4b1949bd8d9c34dadd02559fo.jpg

Niby nic a trudno (się) nie pochwalić. Kolejny Addiesdive. Jedyna łatka jaką można mu przykleić, to że niby nurek a tylko 5 atm.

Poza tym same plusy: 

- cena - zapłaciłem 42 złote, dokładnie tyle samo kosztował mnie słynny Casio F-91W,

- koperta i dekiel stalowe, koperta i bezel pokryte PVD, 

- bezel centruje idealnie a kliknięcia wyraźne, minimalny back-play, 

- sekundnik idealnie trafia w indeksy, może kiedyś Seiko opanuje na tym poziomie ostatnie dwie opisane cechy? ;) 

- pasek nato dobrej jakości, nie jest to top, ale przypominam o cenie całości. 

Kupiłem pod wpływem impulsu, bo staram się już tych najtańszych nie brać, ale wierzcie mi stosunek jakości do ceny wywala w kosmos. Chyba ten zegarek bije, pod tym względem, dotychczasowego lidera - Tandorio. 

Byłbym zapomniał, ma także lumę, widoczna bez doświetlania lampką diodową, także w oczku na "60". Pewnie długo nie świeci, ale to sprawdzę wieczorem.

Polecam wszystkim - KUPUJCIE! 

20240504_104030.jpg

28 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Niby nic a trudno (się) nie pochwalić. Kolejny Addiesdive. Jedyna łatka jaką można mu przykleić, to że niby nurek a tylko 5 atm.

Poza tym same plusy: 

- cena - zapłaciłem 42 złote, dokładnie tyle samo kosztował mnie słynny Casio F-91W,

- koperta i dekiel stalowe, koperta i bezel pokryte PVD, 

- bezel centruje idealnie a kliknięcia wyraźne, minimalny back-play, 

- sekundnik idealnie trafia w indeksy, może kiedyś Seiko opanuje na tym poziomie ostatnie dwie opisane cechy? ;) 

- pasek nato dobrej jakości, nie jest to top, ale przypominam o cenie całości. 

Kupiłem pod wpływem impulsu, bo staram się już tych najtańszych nie brać, ale wierzcie mi stosunek jakości do ceny wywala w kosmos. Chyba ten zegarek bije, pod tym względem, dotychczasowego lidera - Tandorio. 

Byłbym zapomniał, ma także lumę, widoczna bez doświetlania lampką diodową, także w oczku na "60". Pewnie długo nie świeci, ale to sprawdzę wieczorem.

Polecam wszystkim - KUPUJCIE! 

20240504_104030.jpg

Jak Ci się udało kupić za 42zl? najtaniej na dziś to 87zl. Mimo to gratuluje 

59 minut temu, jarek08s napisał(-a):

Jak Ci się udało kupić za 42zl? najtaniej na dziś to 87zl. Mimo to gratuluje 

Dziękuję. Był o ofercie Choice za 63 zł a ja jeszcze miałem zniżkę 21 zł za zakup powyżej 100 USD (3%) i stąd ta cena. 

Wierz mi, że nawet cena 187 nie byłaby przesadzona, jak na chińskie realia, bo do innych nie porównuję. 

myślałem, że to tryciak jest w pierwszej chwili...

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Dziś "piękno zewnętrzne". Prezentacja jutro. :) 

20240507_185319.jpg

20240507_185334.jpg

20240507_185532.jpg

1 godzinę temu, oszolom napisał(-a):

myślałem, że to tryciak jest w pierwszej chwili...

No bo takiego udaje 😅 

Luminoxa kiedyś chciałem kupić to może i sobie wezmę ☺️ 

Szkoda że właśnie nie tryt, oczywiście z odpowiednią wyższą ceną by był ale wtedy chyba prędzej bym kliknął 😁