Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Recommended Posts

Piękny i bardzo dobrze wykonany. Fajnie spakowany w transporcie, co też ważne. Zakręcana koronka, szafir i pasek pachnący skórą. Miyota.

Jestem pod wrażeniem bo to mój pierwszy chińczyk. I co najważniejsze ten homar nie kąsa mojej ręki i da się nosić158696aee4bfc2113eba1d166331a6d5.jpgf420b977139d92cfe6c9a649625145e3.jpg779b6fd16e4878f9b7dd5c6fb392a8be.jpg504a58e0feb1d6e967adb26752665bb0.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by Mruk75

Piękny i bardzo dobrze wykonany. Fajnie spakowany w transporcie, co też ważne. Zakręcana koronka, szafir i pasek pachnący skórą. Miyota.

Jestem pod wrażeniem bo to mój pierwszy chińczyk. I co najważniejsze ten homar nie kąsa mojej ręki i da się nosić

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niezły. PVD kusi. Jak bym miał praskę do szkła, to kopertę telepałbym ze dwa dni z puszce z korundem. Ładna przecierka by wyszła.

Jak Parnis świeci w porównani do innych:

- Seiko - świeci do zimowego rana

- Parnis - świeci do wiosennego rana (mam go 2gi tydzień, więc nie wiem czy zimą da radę do rana), przy czym czytelnie świecą tylko indeksy - wskazówki umierają po jakiś 3 godzinach. Później widzę je tylko z kilku centymetrów.

- Yobokies-tarcza/Dagatz - wskazówki - świeci do zimowego rana i jeszcze dzień dłużej

- Vratislavia Conceptum Kosmonauta - hmmm...

- Citizen - świeci do zimowego rana

- Maranez Layan - świeci do wiosennego rana(mam tydzień, wiec w zimowych warunkach nie sprawdzany, ale powinno być dobrze), w dzień razi w oczy ;-)

https://www.fotosik.pl/zdjecie/fdc57f67715ee2eb

Edited by nononame

Dzisiaj zawitał do mnie nowy wynalazek - automat Cadisen (chociaż widziałem go także z logo QUANQIN czy BINGER). Całkiem miły zegarek - podobnież z szafirem i ciekawie dekorowanym mechanizmem. Solidnie wykonanym, zapewne wyląduje na jakimś kolorowym nato na lato. 

med_gallery_97447_3514_40773.jpg

med_gallery_97447_3514_189355.jpg

med_gallery_97447_3514_264174.jpg

Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Dzisiaj zawitał do mnie nowy wynalazek - automat Cadisen (chociaż widziałem go także z logo QUANQIN czy BINGER). Całkiem miły zegarek - podobnież z szafirem i ciekawie dekorowanym mechanizmem. Solidnie wykonanym, zapewne wyląduje na jakimś kolorowym nato na lato.

Faktycznie, całkiem sympatyczny. Jaki tam jest mechanizm?

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Jest tak jak mówisz - to PTS Hangzhou 2B00/2BA0 (przynajmniej tak znalazłem w internetach). Znalazłem kilka recenzji na YT identycznego zegarka tylko oznakowanego Guanqin

https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=_bQfxPa0xl8

https://www.youtube.com/watch?v=0bZREytA5nk

Niestety, przy okazji dowiedziałem się, że to model inspirowany Numos Lambda - szkoda :-( .

Cześć Panowie. Co prawda jeszcze nie nabyłem żadnego chińskiego zegarka, ale intensywnie rozważam zakup. Chciałem was prosić o opinię nt. zegarkow Binger. Interesuje mnie skeleton. Cena 90$. Miał ktoś styczność? Czy te 90$ nie bedzie kwotą wyrzuconą w błoto? Cudow nie oczekuje po tym zegarku. Byle mierzył czas w miarę dokładnie i byl porzadnie wykonany. Ewentualnie może polecicie cos taniego. Parnis, Reef Tiger czy Sea-Gull z racji ceny na poczatek odpadają.

Link do Bingera http://s.aliexpress.com/mmAFrma2?fromSns=Copy to Clipboardeb905ef5244adef679f4afde644d24d0.jpg

Cześć Panowie. Co prawda jeszcze nie nabyłem żadnego chińskiego zegarka, ale intensywnie rozważam zakup. Chciałem was prosić o opinię nt. zegarkow Binger. Interesuje mnie skeleton. Cena 90$. Miał ktoś styczność? Czy te 90$ nie bedzie kwotą wyrzuconą w błoto? Cudow nie oczekuje po tym zegarku. Byle mierzył czas w miarę dokładnie i byl porzadnie wykonany. Ewentualnie może polecicie cos taniego. Parnis, Reef Tiger czy Sea-Gull z racji ceny na poczatek odpadają.

Link do Bingera http://s.aliexpress.com/mmAFrma2?fromSns=Copy to Clipboard

Nie powinieneś być rozczarowany - miałem Bingera i to był bardzo przyzwoicie wykonany zegarek, bez niedoróbek. Spokojnie można je porównać do Parnisów czy Pagini Design. 

Nie powinieneś być rozczarowany - miałem Bingera i to był bardzo przyzwoicie wykonany zegarek, bez niedoróbek. Spokojnie można je porównać do Parnisów czy Pagini Design.

Pagani jednak trochę tanszy jest od Bingera, a Binger od Parnisa. Parnis, Reef Tiger czy tym bardziej Sea-Gul jakąś juz renome wsrod chińskich zegarkow mają, wiec nie taki strach je kupować. Natomiast zastanawiam sie czy te 90$ to adekwatna kwota, bo niby duzo to nie jest, ale moze sa marki blizniacze, ktore sprzedaja to samo za mniej.

Za te 90 dolarów sprzedam Ci Parnisa divera homara suba. Szafir Miyota szwajcarska luma testowane wr100

Za te 90 dolarów sprzedam Ci Parnisa divera homara suba. Szafir Miyota szwajcarska luma testowane wr100

Pokaż zdjęcie. Chodzi ci o taki? To zdaje sie nie jest skeleton. Ale fajny jest.

c0d54e46b1f1bb18ab942dff9f43dd61.jpg

Edited by Dred81

Pokaż zdjęcie. Chodzi ci o taki? To zdaje sie nie jest skeleton. Ale fajny jest.

Ten na zdjęciu akurat na Miyocie nie jest. Mechanizm chiński, nie pamiętam nazwy, ale nie Seagull. Lepsze nurki Parnisa bez GMT.

Na ile wiem, to w tym przedziale cenowym, ze skeletonów nic lepszego nie znajdziesz. Ciekawie wygląda FIYTA, ale te są już chińczykami z wyższej półki.

Fiyta szczyci się tym, że jest trzecią kosmiczną firmą na świecie. Chińscy kosmonauci mieli ich zegarki na orbicie.

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Zobacz jeszcze tu

https://www.alpha-1993.com/en/Skeleton/

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Propozycje Alphy  z ręcznym napędem chyba spełnią Twoje oczekiwania, bo o ile pamiętam chciałeś coś dużego, a te 45 mm bez koronki... HoHo. ;)

Dziękuję za sugestie. Fiyta poza moim zasięgiem. Alpha w kregu zainteresowań, ale nie znalazłem ich skeletonow na Aliexpress. Nie chciałbym kupować poza Ali, bo jednak 60-dniowa ochrona się przydaje.

Owszem, chcialbym cos wiekszego, kopertę powyzej 42mm, ale zauwazylem, że Chińczycy czasem podaja średnicę tarczy, a czasem calej koperty, w sumie robią to losowo i nie wiadomo czy pisza o tarczy czy o kopercie.

Dziękuję za sugestie. Fiyta poza moim zasięgiem. Alpha w kregu zainteresowań, ale nie znalazłem ich skeletonow na Aliexpress. Nie chciałbym kupować poza Ali, bo jednak 60-dniowa ochrona się przydaje.

Owszem, chcialbym cos wiekszego, kopertę powyzej 42mm, ale zauwazylem, że Chińczycy czasem podaja średnicę tarczy, a czasem calej koperty, w sumie robią to losowo i nie wiadomo czy pisza o tarczy czy o kopercie.

Sklep z Alphą wydaje się wiarygodny. Popytaj o niego na forum, poszukaj w googlach informacji. Nie sprawdzałem, ale może na Gearbest, albo Banggood znajdziesz też Alphy?

Sklep z Alphą wydaje się wiarygodny. Popytaj o niego na forum, poszukaj w googlach informacji. Nie sprawdzałem, ale może na Gearbest, albo Banggood znajdziesz też Alphy?

Dzieki za sugestie. Sprawdzę

Panowie, wiem, że to nie do końca ten wątek się co byście polecili z chińczyków na szczupłą rękę w budżecie +-400? Chodzi o codzienny zegarek. Może być na bransolecie.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk