Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Recommended Posts

Pokazać to tu nie można bo grozi banem ;)

Tomek, weź podeślij fotkę na prywacie, żeby się obrońcy patentów nie zlecieli.  :D

Panowie, jeśli ma ktoś homara od Getat, mógłby pokazać go na nadgarstku ? Byłbym bardzo wdzięczny, ja mam tylko 18-18,5 cm w łapce, ale te 44-45mm od Paneraia/kopii podobno trochę inaczej "lezy" na ręce - znaczy lepiej ?!

Koperta jest 1:1 z Panerai.

Zerknij na foty Panerai i będziesz wszystkio wiedział. Choć przy 18,5 cm w nagdarstku nie masz sie czego obawiać. No może jedynie czy nie kupić Radka 47mm.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Tomek, weź podeślij fotkę na prywacie, żeby się obrońcy patentów nie zlecieli.  :D

Dawać mi to zdjęcie, z patenciarzami się rozliczym B)

Macie na PW foty najlepszego homara Pama  :)

Mialem paganiego udajacego brajtka , mial zakrecana koronke ,test 30 min w wannie przeszedl , teraz mam paganiego datejusta i tez nie zaparowal. Mam tez parnisa ultimate i ten niestey paruje

Ja przetestowałem Tisela submersible w jeziorach na Kujawach i Egejskim, jakiś delikatny freediving do max 10m. Nawet nie pisnął.... O takie testowanie mi chodziło

Jeden mój Tisell zaparował od deszczu  ^_^

No ale najlepszym też się zdarza  ;)

Edited by tomaliusz

Panowie, nurkował ktoś (choćby na bezdechu albo snorkeling) z chińskim zegarkiem zadeklarowanym jako diver ?

Ten dawał radę...

195bb6482eb186bdd7f15dab6cbb8d67.jpg

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Spinnaker SP-5055-01 Fleuss - Swatch SUTO401 - Swatch YIS403 

Cześć,

czytam temat od jakiegoś czasu teraz zabiorę glos. Jeśli chodzi o homary seiko to polecam bardzo Heimdallr (rekin w logo), mam od nich 62MASa i jest pięknie wykonany, luma też nie ustepuje "seikowej" w mojej ocenie.

Pozdr

qnmXdLV.jpg

;)

Cześć,

czytam temat od jakiegoś czasu teraz zabiorę glos. Jeśli chodzi o homary seiko to polecam bardzo Heimdallr (rekin w logo), mam od nich 62MASa i jest pięknie wykonany, luma też nie ustepuje "seikowej" w mojej ocenie.

Pozdr

Zastanawia mnie to, czy wszystkie ten Heimdallry, San Martiny i inne (zapomniane w tym momencie przeze mnie firmy) to nie są te same z tej samej taśmy modele tylko z innym napisem i deklem?

Swoją drogą bardzo ładna zieleń, podoba mi się :)  Czy na bezelu nie ma kropki z lumą na 12? namalowane to tylko?

Kropka jest, wypelniona lumą, ale z tego co wiem, zgodnie z oryginałem bez obramowania. Bezel to oczywiście ceramika.

Co do ich produkcji, to moim zdaniem są różnice jakości, czasem i projektu (np. Fiftyfour robi 62 w wielkości 38mm z tego co pamiętam, przy homarach mm300 bywają znaczne różnice - inne mechanizmy 9015 i nh35, ale nawet i ety 2824) wiec nie jest to do końca...

Edited by qbapiasek

;)

Można ale te modele Getat bez napisu

A co z osłoną koronki

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Mi też, ale wykręcaj codziennie koronkę, żeby go nakręcić ?! Ja chcę Luminora z dwiema wskazówkami, tylko jeszcze żebym wiedział, czy da się zamówić.

Jeśli chodzi o zamówienia z Getat to słyszałem jednak od osób które zamawiały że niestety kontakt zrobił się gorszy niż wcześniej.

Jednym słowem na zamówienie czekasz miesiąc lub nawet dłużej a sam kontakt z sklepem utrudniony.

Podejrzewam że w obecnym okresie może być jeszcze gorzej i lepiej jednak się wstrzymać -_-

Edited by tomaliusz

Kropka jest, wypelniona lumą, ale z tego co wiem, zgodnie z oryginałem bez obramowania. Bezel to oczywiście ceramika.

Co do ich produkcji, to moim zdaniem są różnice jakości, czasem i projektu (np. Fiftyfour robi 62 w wielkości 38mm z tego co pamiętam, przy homarach mm300 bywają znaczne różnice - inne mechanizmy 9015 i nh35, ale nawet i ety 2824) wiec nie jest to do końca...

Spieszę z pomocą w sprawie Heimdallr, San Martin, Fifty four, himq sharkey steeldive itd...

Każda z nich to oddzielna firma. Miałem z każdej tej firmy po jednym lub więcej zegarków... Z Heimdallr miałem 62 mas 2 x w różnej wersji San Martin żółwia oraz 62 masy 2x mailem też Fifty four 62 mas oraz himq homara mm300....

Najlepiej wykonany jest Heimdallr pod każdym względem indeksy równo wycięte nałożone spolerowwne itd itd. praktycznie idealnie spasowany bezel, wskazówki centrują itd. i świetnie wyregulowane werki w okolica 1do 2 sekund na dobę

San Martin miałem i są nierówności między poszczególnymi egzemplarzami np w jednym 62 masie cały bezel miał luzy i koronka po odkręceniu latała trochę jak w nowych Mako. W żółwiu nie miałem się do czego przyczepić. Jedyne co to we wszykich San Martin ach przeszkadza płaskorzeźba rekina na deklu. W upalny dzień potrafi to być męczące. Pod względem kolorystyki Heimdallr ma najlepsze intensywne kolory.

Fifty four 62 mas miało luzy na bezelu i krzywo osadzone szkło w płaszczyźnie poziomej (na godz 12 było głębiej osadzone niż na 6) luma na indeksach była nałożona na tyle nierównomiernie że po naświetleniu widać było jaśniejsze i ciemniejsze smugi i nawet miejsca gdzie jej nie było (?) No i w niczym nie przypominała tej z Heimdallr czy SM

A HIMQ mm300 to bezel wylatywał z rąk. Jaka była przyczyna? Otóż w miejsce o ringu włożono taki drucik zagięty w zyg zag i zawinięty dookoła co dawało klikanie ale zandej pewności że nie zgubisz bezela

Nie wiem jak w innych wcześniej wymienionych jest to rozwiązanie bo nie rozbierałem ale na pewno bezele są osadzone dość sztywno i trzymają się na tyle dobrze że nie miałem nawet ochoty sprawdzać... To tak po krótce.

Dzięki, za sprostowanie !

Spieszę z pomocą w sprawie Heimdallr, San Martin, Fifty four, himq sharkey steeldive itd...

Każda z nich to oddzielna firma. Miałem z każdej tej firmy po jednym lub więcej zegarków... Z Heimdallr miałem 62 mas 2 x w różnej wersji San Martin żółwia oraz 62 masy 2x mailem też Fifty four 62 mas oraz himq homara mm300....

Najlepiej wykonany jest Heimdallr pod każdym względem indeksy równo wycięte nałożone spolerowwne itd itd. praktycznie idealnie spasowany bezel, wskazówki centrują itd. i świetnie wyregulowane werki w okolica 1do 2 sekund na dobę

San Martin miałem i są nierówności między poszczególnymi egzemplarzami np w jednym 62 masie cały bezel miał luzy i koronka po odkręceniu latała trochę jak w nowych Mako. W żółwiu nie miałem się do czego przyczepić. Jedyne co to we wszykich San Martin ach przeszkadza płaskorzeźba rekina na deklu. W upalny dzień potrafi to być męczące. Pod względem kolorystyki Heimdallr ma najlepsze intensywne kolory.

Fifty four 62 mas miało luzy na bezelu i krzywo osadzone szkło w płaszczyźnie poziomej (na godz 12 było głębiej osadzone niż na 6) luma na indeksach była nałożona na tyle nierównomiernie że po naświetleniu widać było jaśniejsze i ciemniejsze smugi i nawet miejsca gdzie jej nie było (?) No i w niczym nie przypominała tej z Heimdallr czy SM

A HIMQ mm300 to bezel wylatywał z rąk. Jaka była przyczyna? Otóż w miejsce o ringu włożono taki drucik zagięty w zyg zag i zawinięty dookoła co dawało klikanie ale zandej pewności że nie zgubisz bezela

Nie wiem jak w innych wcześniej wymienionych jest to rozwiązanie bo nie rozbierałem ale na pewno bezele są osadzone dość sztywno i trzymają się na tyle dobrze że nie miałem nawet ochoty sprawdzać... To tak po krótce.

O widzisz i sprowokowałem najlepsze porównanie 62masów jakie można by było dostać. Czyli Heimdallr jest najlepszy.