Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Praktyk

Klamry PRAKTYK

Rekomendowane odpowiedzi

Klamra świetna,ale jak napisałeś...przy sugerowanym pasku 5mm (a może ciut grubszym) będzie problem z rozpinaniem paska.....zbyt długi języczek.To nie teoria,ale rzecz sprawdzona przy grubych paskach (5,5mm-6,5mm) i przy różnych klamrach custom. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamra świetna,ale jak napisałeś...przy sugerowanym pasku 5mm (a może ciut grubszym) będzie problem z rozpinaniem paska.....zbyt długi języczek.To nie teoria,ale rzecz sprawdzona przy grubych paskach (5,5mm-6,5mm) i przy różnych klamrach custom. :)

Jest na to jakaś rada, czy tak niestety musi być?

 

Tak sobie myślę że chcąc zmniejszyć długość szpili muszę skrócić klamrę, wtedy odległość pomiędzy ośką a pólkom na której opiera się szpila zmniejszy się.

W takiej sytuacji, mniej mnie obchodzi zapinanie, bo nawet nie przetkam grubego paska przez klamrę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na to rada......skrócić języczek/szpilę do maksimum (tyle ile się da) bez skracania klamry.W tym wypadku może być problem bo zrobiłeś wycięcie/wpust na klamrze pod języczek.Przyjrzyj się  niektórym klamrą Wojtka/ Ciecha. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:  Gratki i powodzenia w dalszej działalności ...


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamry Ciecha to ja oglądam codziennie na dobranoc :-P

Podcięcie wiele tu nie zmienia, ale masz rację, szpila, w tym przypadku, opiera się na długości ok 2mm. Spokojnie można ją skrócić o 1 a nawet 1,5mm.

Zobaczymy jak sobie poradzi z paskiem, w razie czego będzie rżnięcie.

 

Dzięki za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejny egzemplarz z typu 103.

Zgrabna, aczkolwiek wyrazista klamerka w rozmiarze 20mm.

 

Płaskie powierzchnie i przewaga kątów prostych czynią ją idealną parą dla prostokątnych kopert.

Maksymalna, sugerowana grubość paska 3mm.

 

103-2-1_zpsbixriynp.jpg

 

103-2-2_zpspkrubcwf.jpg

 

103-2-3_zpsf6had8wp.jpg

 

103-2-4_zpsv5n3ewpk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M-ka jako wyrób wygląda fajnie, chociaż skromnością nie grzeszy. Fajnie by wyglądała na pasku z rekina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRAKTYK-u nie mogę się skomunikować z tobą na PW, a potrzebuję klamrę 22mm. Masz coś na zbyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem się wrócić na Tybet,

po szczoteczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ 301:

Srebro 925 - masa całkowita 35 gram,

Ośka z mosiądzu,

Rozmiar 22mm.

 

301-12_zpsq5gtd01c.jpg

 

301-13_zpslb9kcihs.jpg

 

301-11_zpsfrowshyv.jpg

 

301-14_zpsv2kan18o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same wampiry na forum ???

Srebro paży :-)

Może powinienem wypolerować - będzie się błyszczała :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrób proszę fotki w mniej bezpośrednim świetle. Np odbitym w białej kartce. I od góry żeby więcej było widać tych rzeźbień. Wygląda ciekawie. Masz pomysł do jakiego zegarka czy tak dla warsztatu ?

 

 

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zainwestować w jakiś aparat. Te smartfony, jakie by nie były, nie umywają się do porządnego szkła!

Dla warsztatu :-)

Zaprojektowana z myślą o grubych paskach. Zrobiłem taką skórkę żeby przetestować jak to zadziała. Grubość paska dobre 4mm, lita, mięsista i bardzo elastyczna skóra.

Efekt współdziałania klamry z paskiem jest bardzo zadowalający. Ocenę estetyczną całości pozostawiam Wam :-)

Po dwóch dniach testów stwierdzam że nosi się świetnie. Pomimo dużej masy całego zestawu, szerokość sprawia że naciski rozkładają się na powierzchni. Jest wygodniej niż z oryginalnym paskiem.

 

IMG_20150723_192616%20m_zps1n9kpafj.jpg

 

z%20paskiem%202_zpsoaftxr8i.jpg

 

z%20paskiem%203_zpsajuxwzex.jpg

 

z%20paskiem%201_zpsltxlhnlw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa klamra a to,że masywna to tylko na plus.Srebro jest bardzo fajnym i wdzięcznym materiałem tylko,że niestety jest dużo bardziej plastyczne/miękkie od stali  nie mówiąc już o tytanie.Klamra może szybko się rysować lub być narażona na deformacje krawędzi podczas kontaktu z czymś twardszym.Ale i tak mi się podoba i mógłbym mieć taką. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zrobiłeś ten pasek. Szlufka super. No a klamra prezentuje się dużo lepiej niż samotnie. Myślę że kolejny krok to fajne nity ręcznie robione ;-)...te skręcane będą trochę oksydować . A zdjęcia ,jak na smatfona , dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się rangy. O taką klamre, tak jak o każdą biżuterię, trzeba dbać. Nie zalecam nosić podczar obsługi betoniarki, machania łopatą albo skakania po Orlej Perci :-)

Decydując sie na srebro miałem na wzgledzie fakt że, z czsem, wyżłobienia pokryją się patyną i ściemnieją.

 

Czytasz w moich myślach claus - na nity przyjdzie czas :-). Te tutaj są chromowane więc nie powinny oksydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebro powinno jednak błyszczeć :-)

 

IMG110230-1200_zpshn0gvchh.jpg

 

IMG110254-1200_zpsz7vlcj8t.jpg

 

IMG110352-1200_zpszltxwold.jpg

 

IMG110403-1200_zpsgrelcdh7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mosiądz  24mm  - na standardowy teleskop.

 

104-3_zpsdyal3fed.jpg

 

104-4_zpsssqu1wcd.jpg

 

104-1_zpsjtcvts1y.jpg

 

104-2_zpsmtxnfquo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamra nr 1 znalazła w końcu swój paseczek. Według mnie ciekawie to wygląda, klamra jest wygodna, choć wymaga odpowiednio dobranego paska.

post-69167-0-72877000-1452754925_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno zdjęcie

post-69167-0-33465200-1452755240_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia Sanik.

Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dziękuję. Klamrę noszę na co dzień i jest bardzo wygodna, pasek świetnie się dopasował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaspel
      Sprzedam najnowszy patent Sinn - system duoflex do mocowania paska do zegarków u1/U2/ux z rozstawem w uszach 22.
      W komplecie zupełnie nowy, nie docinany niebieski pasek z mocowaniami w tegimencie, najnowszy typ klamry Sinn - w końcu z mikroregulacja, oraz dociety na ok 17cm pasek koloru zielonego.
      Wszystko oryginalne Sinn, wraz z pudłem i instrukcja.
      Zdjęcia przedstawiają sprzedawany zestaw, założone na zegarek dla przykładu.
      Stan powiedzmy 9/10
      Sama zwykła klamra to koszt 800-1000zl plus nowy pasek 650.
      Cena tego zestawu to ponad 2000zl.
      Ja poproszę było 1600 jest 1️⃣4️⃣0️⃣0️⃣
       
       






       

       



       














    • Przez Romolomo
      Witam Szanowne Grono. 
       
      Stałem się posiadaczem zegarka Mako XL od Orienta. Niestety, fabryczna bransoleta nie ma przedłużenia umożliwiającego zakładanie zegarka na piankę. Czy znacie może jakiś sklep, gdzie mógłbym coś takiego dobrać do w/w zegarka. Może macie doświadczenie z takimi zakupami? 
    • Przez Rhotax
      Gdy oglądałem wiele zdjęć z klamrami ręcznie robionymi (ale nie tylko) zawsze wydawało mi się, że one za bardzo..."odstają". Tzn. po zapięciu na ręce, ta część — nazwijmy ją płetwa (ten kawałek na którym spoczywa języczek) — nie przylega do paska, nie ma łuku zagięcia zgodnego z łukiem wygięcia paska na nadgarstku.
      Wydawało mi się, że to będzie przeszkadzało i w takim codziennym użytkowaniu co chwila bym zahaczał takim dużym, odstającym kawałkiem metalu.
       
      Kupiłem sobie jakąś grubszą klamrę do testów u zegarmistrza...no i rzeczywiście w moim testowym pasku odstaje :/
       
      Ale potem gdzieś znalazłem takie zdjęcia:
      http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0dc4e746e3cd39b6 http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f6382bfa787255e3 tutaj wydaje się, że płetwa idealnie przylega do paska (na pierwszym zdjęciu szczególnie) czyli — można ?
       
      Pytanie czy to rzeczywiście zależy tylko od mocniejszego wygięcia płetwy czy jeszcze od profilu...języczka ?
      Bo gdy wezmę tą moją klamrę i tak w linii prostej naciągnę pasek tak, że języczek styknie się z płetwą to mam taką "szparę" między dwoma końcami :/

       
      Aby leżały na styk ze sobą, muszę zjechać po języku w dół, ale wtedy odsuwa się od płetwy

       
      Czy języczek nie powinien najpierw (idąc od strony teleskopu) wyginać się mocno w dół, nawet poniżej linii klamry, potem drugie zagięcie ostro w górę, a potem trzecie zagięcie już na samej końcówce aby przylgnąć do płetwy ? Mocno w dół idzie np. w tej klamrze
       
       
      Ktoś zna zasady jak się profiluje klamrę, języczek (pewnie ma tu znaczenie np. jaka jest grubość paska i od tego zależą wielkości zagięć na języczku) ? Czy też wszystko robi się na oko, tzn. raz kiedyś ktoś dawno temu zrobił profil pod konkretny pasek i teraz po prostu się powtarza ten kształt ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.