Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Praktyk

Klamry PRAKTYK

Rekomendowane odpowiedzi

Mosiądz 24mm.

Zaprojektowana do prostokątnej koperty.

Zestaw pozłacany.

post-80806-0-56065500-1455972991_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tylko 500kb na jeden post :-)

Hehe.

post-80806-0-80577200-1455973566_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna taka.....biżuteryjna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle :-)

 

Czyżby moja podświadomość przemyciła motyw z jednego z moich ulubionych filmów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się projektem który ostatnio udało mi się odkurzyć i trochę popchnąć do przodu.

Trochę nie na temat ale co tam :-)

 

- nowe chromy

- polerka szybki

- kompletny przegląd

- wiercenie i frezowanie korpusu mechanizmu i tarczy (celem ukazania balansu)

 

POZOSTAŁO:

 

- renowacja tarczy

- renowacja wskazówek

- dobranie paska (ten na szybko został skrojony własnoręcznie)

- wykonanie klamry

 

 

IMG_6823%20m_zpsw7aytsdj.jpg

 

IMG_6832%20m_zpsosxrjj1g.jpg

 

IMG_6830%20m_zps5olazbsv.jpg

 

IMG_6834%20m_zpsvfyoaxwq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt, wszystko ladnie poza ta dziura w tarczy.

Jak dla mnie szpeci fajny, ladnie odnowiony zegarek.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za ten zegarek tylko i wyłącznie dla tej "dziury".

Ta "dziura" była, że tak powiem, osią całej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaspel
      Sprzedam najnowszy patent Sinn - system duoflex do mocowania paska do zegarków u1/U2/ux z rozstawem w uszach 22.
      W komplecie zupełnie nowy, nie docinany niebieski pasek z mocowaniami w tegimencie, najnowszy typ klamry Sinn - w końcu z mikroregulacja, oraz dociety na ok 17cm pasek koloru zielonego.
      Wszystko oryginalne Sinn, wraz z pudłem i instrukcja.
      Zdjęcia przedstawiają sprzedawany zestaw, założone na zegarek dla przykładu.
      Stan powiedzmy 9/10
      Sama zwykła klamra to koszt 800-1000zl plus nowy pasek 650.
      Cena tego zestawu to ponad 2000zl.
      Ja poproszę było 1600 jest 1️⃣4️⃣0️⃣0️⃣
       
       






       

       



       














    • Przez Romolomo
      Witam Szanowne Grono. 
       
      Stałem się posiadaczem zegarka Mako XL od Orienta. Niestety, fabryczna bransoleta nie ma przedłużenia umożliwiającego zakładanie zegarka na piankę. Czy znacie może jakiś sklep, gdzie mógłbym coś takiego dobrać do w/w zegarka. Może macie doświadczenie z takimi zakupami? 
    • Przez Rhotax
      Gdy oglądałem wiele zdjęć z klamrami ręcznie robionymi (ale nie tylko) zawsze wydawało mi się, że one za bardzo..."odstają". Tzn. po zapięciu na ręce, ta część — nazwijmy ją płetwa (ten kawałek na którym spoczywa języczek) — nie przylega do paska, nie ma łuku zagięcia zgodnego z łukiem wygięcia paska na nadgarstku.
      Wydawało mi się, że to będzie przeszkadzało i w takim codziennym użytkowaniu co chwila bym zahaczał takim dużym, odstającym kawałkiem metalu.
       
      Kupiłem sobie jakąś grubszą klamrę do testów u zegarmistrza...no i rzeczywiście w moim testowym pasku odstaje :/
       
      Ale potem gdzieś znalazłem takie zdjęcia:
      http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0dc4e746e3cd39b6 http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f6382bfa787255e3 tutaj wydaje się, że płetwa idealnie przylega do paska (na pierwszym zdjęciu szczególnie) czyli — można ?
       
      Pytanie czy to rzeczywiście zależy tylko od mocniejszego wygięcia płetwy czy jeszcze od profilu...języczka ?
      Bo gdy wezmę tą moją klamrę i tak w linii prostej naciągnę pasek tak, że języczek styknie się z płetwą to mam taką "szparę" między dwoma końcami :/

       
      Aby leżały na styk ze sobą, muszę zjechać po języku w dół, ale wtedy odsuwa się od płetwy

       
      Czy języczek nie powinien najpierw (idąc od strony teleskopu) wyginać się mocno w dół, nawet poniżej linii klamry, potem drugie zagięcie ostro w górę, a potem trzecie zagięcie już na samej końcówce aby przylgnąć do płetwy ? Mocno w dół idzie np. w tej klamrze
       
       
      Ktoś zna zasady jak się profiluje klamrę, języczek (pewnie ma tu znaczenie np. jaka jest grubość paska i od tego zależą wielkości zagięć na języczku) ? Czy też wszystko robi się na oko, tzn. raz kiedyś ktoś dawno temu zrobił profil pod konkretny pasek i teraz po prostu się powtarza ten kształt ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.