Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Praktyk

Klamry PRAKTYK

Rekomendowane odpowiedzi

Monstrum od Patryka ;)

Wielkie dzięki, ogromna jest ale dopracowana w szczegółach tak jak chciałem.

Szpila w detalach jest świetna..... teraz czekam na pewien pasek i będzie zestaw ;)

TOM_8035_cr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dziecko poszło w świat.

Aż się łezka w oku kręci.

 

Moja pierwsza Ósemeczko, pamiętaj:

- noś się dobrze,

- z paskami nie zadzieraj,

- zegarków pod rękę nie obracaj,

- nie rdzewiej i nie pękaj!

 

Cieszę się, że się podoba :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak...tak szybko dojrzewają i w świat idą... ;-) oby więcej w świat poszło i dobre imię swego twórcy wychwalało...masz Ty fach w rękach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, słowa uznania od zacnego paskownika to nie byle co :-)

 

A z klamrą 008(M) rozmiar 22 było tak:

 

koncepcja%20M_zps7lfzfjfv.jpg

 

387d875b-0167-4766-8683-4f0230e3901e_zps

 

008-m-4_zpsbcznmem9.jpg

 

008-m-1_zpszxonntgi.jpg

 

W duuuuużym skrócie oczywiście :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Twoje klamerki ładnie by się prezentowały z masywnymi pachami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0907_cr.jpg

 

Pokażę jeszcze takie żeby uświadomić jakie ciężary muszę przez kolegę Praktyka nosić ;)

 

DSC_0913_cr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamra piękna, ale czy praktyczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale to jest totalnie bez sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy noszenie zegarka mechanicznego, gdy dostępne są kwarce jest praktyczne? Skoro większość ludzi ma teraz komórki, to noszenie zegarka też jest bez sensu.  :blink:

 

Jeśli ktoś zamówił, inny zrobił i obaj są zadowoleni, to chyba ma sens, a w przypadku rzeczy które przede wszystkim mają wyglądać, praktyczność jest jednak na drugim miejscu.  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Krygo ,Krygo...Wszystko ma jakiś sens. Nie ma niczego bez sensu. Jak już napisałeś, że jest bez sensu to uzasadnij. Zachowaj się jak prawdziwy mężczyzna ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, umrę ze śmiechu, indywidualna klamerka bez sensu... A paskom po co kolorowe przeszycia, samochodom alufelgi a ludziom tatuaże? Pewnie, że bez sensu, ale trzeba się czymś bawić. Działaj Praktyk, bo pięknie ci to wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BellaUrsa, ta klamra nie jest ani praktyczna, ani ładna. Powiesz o gustach się nie dyskutuje- ok, ale jednak takie jest moje zdanie. Wykonawcy nie oceniam bo ostatecznie robił to o co został poproszony. Przerost formy nad treścią, ot co. Łagodnie mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie tak jak z żoną kolegi...bywa że ani ładna ani praktyczna a jednak jemu się podoba i to najważniejsze ;)

Praktyczna nie jest ale co tam, zupełnie niepraktyczne jest posiadanie kilkunastu zegarków, mechanicznych które co rusz trzeba ustawiać, nakręcać....miałem Oceanusa z WC i on był praktyczny, leciutki bo tytan utwardzany, szafir, sam się ustawiał, zawsze wskazywał dobry czas.....czemu wszyscy nie mają dokładnie takich....

Skończmy temat, bo wchodzimy na subiektywne opinie i zaśmiecamy koledze wątek.

Niech robi dla tych którym się podoba a tym którym się nie podoba niech nie patrzą ;)

Peace ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas przychodzi na ten świat po coś.Kolega Praktyk,by między innymi uprzyjemniać nasz zegarkowy świat.A kolega Krygo by zrzędzić. No cóż tak to już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tematy na tym forum gdzie ktoś się czymś chwali/ pokazuje/ reklamuje swoje wyroby to kółka wzajemnej adoracji. Wiedziałem, że odbiór będzie taki, a nie inny, ale zrzędzenie nie ma tu nic do rzeczy. Wyraziłem tylko swoją opinię. Niektórzy jak zwykle lubią dodawać do prostej rzeczy swoją ideologię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i ja opinię Krygo szanuję, ma prawo do swego zdania.

 

Mnie klamra się podoba, ale bardziej w kontekście podziwiania niż noszenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj,tam zaraz ideologię.  ...Przypomniał mi się taki dowcip : Po wojnie,na Różyckim sprzedawał facet maść na pozbycie się szczurów. Maść na ściury! Maść na ściury!-wołał.Pyta się go jakiś gość- a jak to działa?  Łapiesz Pan ściura,smarujesz mu pod ogon i on zdycha-mówi sprzedający.  E,tam,to ja go mogę zabić i bez maści-mówi gość.   Można tak,a można i tak-maść na ściury! maść na ściury!maść na ściury! ......Pozdrawiam kolego Krygo  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i ja opinię Krygo szanuję, ma prawo do swego zdania.

 

Mnie klamra się podoba, ale bardziej w kontekście podziwiania niż noszenia:)

 

Kolego sanik - 100% racji, ale nie oznacza to, że zawsze z tego prawa trzeba korzystać, bo najpierw kolega Krygo bez żadnej argumentacji pisze tutaj, że:

Wybaczcie, ale to jest totalnie bez sensu...

 

 

Później, że

klamra nie jest ani praktyczna, ani ładna. Powiesz o gustach się nie dyskutuje- ok, ale jednak takie jest moje zdanie. Wykonawcy nie oceniam bo ostatecznie robił to o co został poproszony. Przerost formy nad treścią, ot co. Łagodnie mówiąc.

 

 

Czyli, że co? Jak łagodnie mówiąc, to pewnie mniej łagodnie wyszłoby, że ta klamra to g*wno. No ale przecież o gustach się nie dystkutuje.

 

Z drugiej strony wszyscy, którzy byli na tak zostali wrzuceni do kotła towarzystwa wzajemnej adoracji.

 

A wystarczyłoby, żeby kolega Krygo zastosował zasadę, o której sam pisał 3 dni wcześniej w innym poście:

 

czasami swoje myśli lepiej zachować dla siebie. Nie uważasz?

 

 

A tak to wyszła cała hipokryzja i dorabianie ideologii. Poza tym, skoro kolega wiedział jaki będzie odbiór, to zdaje się wsadził kij w mrowisko specjalnie licząc na taki efekt, więc dodatkowo wprowadza zamieszanie do spokojnej dyskusji i psuje temat kol. Praktyka zupełnie bezcelowo, więc może niech po prostu przeniesie się na forum wegan lub takich co lubią się w inną dziurkę i tam pisze im, że to jest "totalnie bez sensu".

 

42805cee023948813205b4c19ee80cc4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego BellaUrsa, chyba troche sie rozpedziles w swoich osadach.

Kolega Krygo wyrazil swoja opinie do ktorej ma prawo.

A tobie kolego, to ze zrobiles dwa czy trzy paski nie daje chyba prawa do decydowania kto co moze powiedziec w tym dziale a czego nie. A tym bardziej wkladania w czyjes usta tego czego nie powiedzial.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak takie "opinie" ci się podobają, to ta też będzie w twoim guście: twoja opinia o wypowiedzi BellaUrsa jest beznadziejnie głupia.  Akceptujesz jedną, zaakceptuj i tą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak takie "opinie" ci się podobają, to ta też będzie w twoim guście: twoja opinia o wypowiedzi BellaUrsa jest beznadziejnie głupia.  Akceptujesz jedną, zaakceptuj i tą.

Akceptuje opinie kolegi BellaUrsa na temat wypowiedzi Krygo,

Takze akceptuje Twoja opinie na temat Mojej.

Jednakze NIE akceptuje tego ze ktos decyduje kto ma prawo wyrazac opinie I decyduje jak te opinie maja wygladac.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Praktyk, poproś moda o wyczyszczenie wątku i działaj dalej. Wielu na forum bez słów śledzi Twoje poczynania i trzyma kciuki za kolejne udane projekty. :)

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich słowach krytyki (za które dziękuję) wypiłem butelkę Jack-a, zagiąłem czas, kręgosłup i metalową łyżkę, aby pieszo dotrzeć na tybetański płaskowyż i spędzić dwa lata w Gnieździe Tygrysa. Studiowałem Wadżrajane, malując mandale, kręcąc młynkami i zgłębiając naturę rzeczywistości do całkowitego zaniku linii papilarnych. Powróciłem odmieniony i prezentuję pierwszy model z nowej serii PRAKTYCZNYCH klamr:

 

Model 103

Mosiądz/miedź

Rozmiar 22mm

Sugerowana grubość paska 5mm

 

103-1_zpshpvjnunn.jpg

 

103-2_zpsnuq1nomj.jpg

 

103-3_zpswmbr4hsc.jpg

 

103-4_zpsnlzhz9ez.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj...tak...chyba też odwiedzę Tybet... Piękna sztuka. No PRAKTYCZNOŚĆ bije z niej jak trzeba...tutaj najbardziej wybredni się z tym zgodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaspel
      Sprzedam najnowszy patent Sinn - system duoflex do mocowania paska do zegarków u1/U2/ux z rozstawem w uszach 22.
      W komplecie zupełnie nowy, nie docinany niebieski pasek z mocowaniami w tegimencie, najnowszy typ klamry Sinn - w końcu z mikroregulacja, oraz dociety na ok 17cm pasek koloru zielonego.
      Wszystko oryginalne Sinn, wraz z pudłem i instrukcja.
      Zdjęcia przedstawiają sprzedawany zestaw, założone na zegarek dla przykładu.
      Stan powiedzmy 9/10
      Sama zwykła klamra to koszt 800-1000zl plus nowy pasek 650.
      Cena tego zestawu to ponad 2000zl.
      Ja poproszę było 1600 jest 1️⃣4️⃣0️⃣0️⃣
       
       






       

       



       














    • Przez Romolomo
      Witam Szanowne Grono. 
       
      Stałem się posiadaczem zegarka Mako XL od Orienta. Niestety, fabryczna bransoleta nie ma przedłużenia umożliwiającego zakładanie zegarka na piankę. Czy znacie może jakiś sklep, gdzie mógłbym coś takiego dobrać do w/w zegarka. Może macie doświadczenie z takimi zakupami? 
    • Przez Rhotax
      Gdy oglądałem wiele zdjęć z klamrami ręcznie robionymi (ale nie tylko) zawsze wydawało mi się, że one za bardzo..."odstają". Tzn. po zapięciu na ręce, ta część — nazwijmy ją płetwa (ten kawałek na którym spoczywa języczek) — nie przylega do paska, nie ma łuku zagięcia zgodnego z łukiem wygięcia paska na nadgarstku.
      Wydawało mi się, że to będzie przeszkadzało i w takim codziennym użytkowaniu co chwila bym zahaczał takim dużym, odstającym kawałkiem metalu.
       
      Kupiłem sobie jakąś grubszą klamrę do testów u zegarmistrza...no i rzeczywiście w moim testowym pasku odstaje :/
       
      Ale potem gdzieś znalazłem takie zdjęcia:
      http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0dc4e746e3cd39b6 http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f6382bfa787255e3 tutaj wydaje się, że płetwa idealnie przylega do paska (na pierwszym zdjęciu szczególnie) czyli — można ?
       
      Pytanie czy to rzeczywiście zależy tylko od mocniejszego wygięcia płetwy czy jeszcze od profilu...języczka ?
      Bo gdy wezmę tą moją klamrę i tak w linii prostej naciągnę pasek tak, że języczek styknie się z płetwą to mam taką "szparę" między dwoma końcami :/

       
      Aby leżały na styk ze sobą, muszę zjechać po języku w dół, ale wtedy odsuwa się od płetwy

       
      Czy języczek nie powinien najpierw (idąc od strony teleskopu) wyginać się mocno w dół, nawet poniżej linii klamry, potem drugie zagięcie ostro w górę, a potem trzecie zagięcie już na samej końcówce aby przylgnąć do płetwy ? Mocno w dół idzie np. w tej klamrze
       
       
      Ktoś zna zasady jak się profiluje klamrę, języczek (pewnie ma tu znaczenie np. jaka jest grubość paska i od tego zależą wielkości zagięć na języczku) ? Czy też wszystko robi się na oko, tzn. raz kiedyś ktoś dawno temu zrobił profil pod konkretny pasek i teraz po prostu się powtarza ten kształt ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.