Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

@eye_lip jakie zegarki miałeś na myśli, których koperty i bransolety są wykończone na poziomie Audemars RO, tylko kilka razy tańsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę podawać tutaj konkretnych zegarków bo nie o to mi chodziło - projekt koperty i bransy RO jest na tyle zjawiskowy że robi duże wrażenie jako całość i tak jest odbierany (czyli super wykonany) - ale jakość szczotki czy polerek rozkładając na czynniki pierwsze nie różni się w mojej opinii od zegarków pokroju Aqua Terry czy IWC Ingenieur - tam już mamy specyficzny rodzaj szczotkowania np nakładające się na siebie szczotki które wyglądają jak 3d troszkę. Każdy kto zajmuje się profesjonalnie renowacją kopert jest w stanie powtórzyć te wykończenia, obróbka stali tego typu to nie jest kosmiczna technologia. Trudno (lub raczej długo, czasochłonie i kosztownie) to się obrabia tytan lub tantal, albo robi black polish czy polerowanie faz i ostrych wewnętrznych kątów na płytach mechanizmu. W dzisiejszych czasach za mniej niż kilkaset dolarów (w cenie sprzedaży samego zegarka typu noname, w wielkoseryjnej produkcji) można zrobić kopertę z 904L wykonaną na poziomie Rolexa. W latach 70 ta jakość RO była novum i wymagała dużych nakładów, także cena zegarka była uzasadniona. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele rzeczy jest pod publiczkę, a ręczne szczotkowanie elementów nie jest niczym niezwykłym w produkcji zegarków. Nie ma w tym filmie nic zaskakującego pod kątem produkcji bransolety zegarkowej. Większość bransolet zegarkowych jest produkowana przez wyspecjalizowane firmy jak np Gay Freres (który robił bransy właśnie do Royal Oak, do Rolexa, Nautilusa, Overseas) wykupiony jakiś czas temu przez Rolexa, czy Wellendorf (Lange) i technologie produkcji są takie same. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajny , ale to jednak nie Aikon ...
Takie zdjęcie porównawcze, wrzucałem wcześniej do wątku ML

31e91e5782196ad6cc8cb0e1e686df1d.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ChrisM napisał(-a):

Czekamy .. 🤩

B590110E-2037-4CC3-90A5-02A49E414276.jpeg

Pokazywać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ChrisM napisał(-a):

Tak na szybko się pochwale , 2 lata czekania , niespodziewany mail w czwartek i jest 😍

 

Gratuluję 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ChrisM napisał(-a):

Tak na szybko się pochwale , 2 lata czekania , niespodziewany mail w czwartek i jest 😍

F98CC024-A72E-47D9-B60E-3ABE6FBCFBAF.jpeg

Moja stara mówi, że brzydki - bo akurat zerknela przy tablecie - ale ja pochwalam:

za***isty zegarek😎

Edytowane przez I_love_britney
Literowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

Moja stara mówi, że brzydki

baby są jakieś inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

Moja stara mówi, że brzydki - bo akurat zerknela przy tablecie - ale ja pochwalam:

za***isty zegarek😎

Eee ,  bo „ stara „ nie widziała detali i Jakosci wykonania 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ChrisM napisał(-a):

Tak na szybko się pochwale , 2 lata czekania , niespodziewany mail w czwartek i jest 😍

 

Muszę powiedzieć, że wygląda zjawiskowo. :wub: Gratuluję!

 

A jak oceniasz komfort na łapce. Udało się w miarę dopasować do nadgarstka? Bo on raczej nie posiada żadnej regulacji. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, I_love_britney napisał(-a):

Odbior hermitage czy zagranica?

AP Butik Monachium 

 

19 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Muszę powiedzieć, że wygląda zjawiskowo. :wub: Gratuluję!

 

A jak oceniasz komfort na łapce. Udało się w miarę dopasować do nadgarstka? Bo on raczej nie posiada żadnej regulacji. 

Dziękuje bardzo Mario . 
Jest przepiękny , zdjęcia nie oddają wyglądu na żywo  😍


Po skróceniu o jedno ogniwo siedzi idealnie na łapce . 
Branze od AP - jeśli chodzi o komfort noszenia  to można porównać do Jubilee

Edytowane przez ChrisM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ChrisM napisał(-a):

AP Butik Monachium 

 

Dziękuje bardzo Mario . 
Jest przepiękny , zdjęcia nie oddają wyglądu na żywo  😍


Po skróceniu o jedno ogniwo siedzi idealnie na łapce . 
Branze od AP - jeśli chodzi o komfort noszenia  to można porównać do Jubilee

No, tylko do momentu gdy ucisk każe Ci szukać mikroregulacji 😉 ale w końcu AP nie kupuje się dla bransolety…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ChrisM napisał(-a):

Tak na szybko się pochwale , 2 lata czekania , niespodziewany mail w czwartek i jest 😍

F98CC024-A72E-47D9-B60E-3ABE6FBCFBAF.jpeg


 

Super ! Piekna rzecz ! Swietnie sie prezentuje na żywo , kiedys bylem blisko zakupu, troche sobie pluje teraz w brode 😕 jednak troche sie balem brac taki zegar z drugiej reki nie widzac co siedzi w srodku przez brak przeszklonego dekla.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, desmo napisał(-a):

No, tylko do momentu gdy ucisk każe Ci szukać mikroregulacji 😉 ale w końcu AP nie kupuje się dla bransolety…

To prawda, że brak mikroregulacji ale przy odrobinie szczęścia bransoletę można dopasować naprawdę optymalnie. 
Swojego AP rzeczywiście nie kupowałem dla bransolety ale po latach- nie wiedzieć czemu-  najczęściej ją wspominam z sentymentem i zawsze inne porównuję właśnie do niej… i żadna do tej pory nie zrobiła na mnie takiego wrażenia :)

 

@ChrisM, gratuluję, superowy jest, do mnie uśmiecha się bardziej inna wersja kolorystyczna :) 


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w związku z tym, że Hermitage traci AP i Bvlgari z końcem roku wiecie czy będzie w Polsce przedstawiciel tych marek?

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć ze rok temu chrono leżało w hermitage i nie wziąłem tylko dlatego bo brak w nim przeszklonego dekla. Dzisiaj by mi to już kompletnie nie przeszkadzało. Gratki świetnego zegarka👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.