Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Cytując posta można wyłowić link. Wrzucone na fotowrzut.pl - stronka aktualnie nie działa, stąd problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również nie widać. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chyba fotowrzut nie działa :/ to w takim razie z dzisiaj na zapodaj.

 

 

 

 

7f1a4644855bd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W końcu się Audemars Piguet obudził, a poniżej najnowsze dzieło AP na mechanizmie oznaczonym jako kaliber 4409 czyli [RE]MASTER01. Zegarek nawiązuje do modelu Ref. 1533 z lat 40. ubiegłego wieku.

remaster01_1.jpg
 
remaster01_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, od strony wizualnej - odczyt wskazań czasu jest beznadziejny.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Niestety, od strony wizualnej - odczyt wskazań czasu jest beznadziejny.

Czy mógłbyś określić zegarek ze stoperem, który Twoim zdaniem ma idealny odczyt wskazań? Pytam z ciekawości. Wracając do AP, to mnie [Re]master01 przypadł do gustu.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba chodzi o kolor wskazówki minutowej i godzinowej w zestawieniu z kolorem tarczy - pod tym względem (na zdjęciach, bo na żywo może być inaczej), faktycznie jest bardzo trudno z łatwym sprawdzeniem godziny.

A tak generalnie - jak dla mnie świetny projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba mnie wyprzedził. Tak, chodzi mi o zlewające sie kolory wskazówek i tarczy.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm wyglada na fotce fajnie. Wahnik zrobić optycznie lżejszy i będzie rewelacja. Coś jak ma Zenith i IWC.

 

I te ucha mi się nie podobają. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tu chyba chodzi o kolor wskazówki minutowej i godzinowej w zestawieniu z kolorem tarczy - pod tym względem (na zdjęciach, bo na żywo może być inaczej), faktycznie jest bardzo trudno z łatwym sprawdzeniem godziny.

A tak generalnie - jak dla mnie świetny projekt.

 

Kuba mnie wyprzedził. Tak, chodzi mi o zlewające sie kolory wskazówek i tarczy.

W tych kolorach jest sens. Zapewne producent chciał odróżnić wskazania stopera od ciągłego pomiaru czasu. Moim zdaniem wyszło świetnie tylko szkoda, że Audemars Piguet trafia z bardzo ładnym modelem w złe czasy. Liczba zarażonych koronawirusem w USA przekracza już to, co dzieje się w Chinach. Gospodarka leży "na łopatkach", bezrobocie rośnie. Teraz lepiej trzymać kasę na koncie niż inwestować czy wydawać na dobra luksusowe. Myślę, że świat długo będzie lizał rany jak już upora się z wirusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś określić zegarek ze stoperem, który Twoim zdaniem ma idealny odczyt wskazań? Pytam z ciekawości. Wracając do AP, to mnie [Re]master01 przypadł do gustu.

Zegarek z chronografem, w którym odczyt zarówno czasu jak i stopera jest bardzo wyraźny, to moim zdaniem Omega Speedmaster Moonwatch.

Nowy AP bardzo piękny i imponujący, tylko to bardzo mały zegarek, bo zaledwie 32 mm. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z chronografem, w którym odczyt zarówno czasu jak i stopera jest bardzo wyraźny, to moim zdaniem Omega Speedmaster Moonwatch.

Nowy AP bardzo piękny i imponujący, tylko to bardzo mały zegarek, bo zaledwie 32 mm.

Zegarek ma 40mm.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem co mam myśleć.... mechanizm świetny, ale od strony wizualnej kompletnie nie moja bajka. Wydaje mi się że niestety AP ma chyba jakiś problem i zostało niewolnikiem Royal Oak. Te wszystkie nowe projekty są jakieś takie przekombinowane.

Za to ta koperta i uszy napewno fajnie by wyglądały na damskim nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma 40mm.

Dziękuję za wyjaśnienie ! Wydawało mi się, że gdzieś (chyba na Hodinkee), pisano o 32 mm.

Zegarek pięknie nawiązuje do tradycji AP.  


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, z całą sympatią do małych czasomierzy, 32mm w 2020 roku żadna firma nie wypuści.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie ! Wydawało mi się, że gdzieś (chyba na Hodinkee), pisano o 32 mm.

Zegarek pięknie nawiązuje do tradycji AP.  

 

owszem na Hodinkee piszą o 32 mm ale mechanizmu...koperta ma 40mm.

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek dla dziadka... szkoda :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Fajny zegarek dla dziadka... szkoda :unsure:

 

:) Audemars Piguet oferuje aż trzy kolekcje o zacięciu sportowym. Najwięcej do nadrobienia jest w modelach klasycznych, więc "dziadkowy" kierunek jest bardzo pożądany. Mnie się sportowe zegarki na bransolecie już kompletnie przejadły, a wiek starczy osiągnę za kilkadziesiąt lat o ile w ogóle dożyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podzielam zdanie McIntosha...jestem względnie młody a wybrałem dla siebie z premedytacją zegarek klasyczny...Moim zdaniem AP zrobiło b.dobrze wprowadzając ten model na rynek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też brakowało mi klasycznych AP ale to zestawienie kolorystyczne, nawet jeśli historyczne, wygląda dziwnie. Mam na myśli słonecznie żółtą ( ciepłą) tarczę i różowe złoto części koperty. ( chłodne) . W zegarkach klasycznych two tone też wygląda różnie. No ale i tak jest o niebo lepiej niż w Code.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no prosze Was...

Chronograf, to nie model sportowy, tylko klasyczny??? :blink::wacko:  To chyba mam jeszcze wiele wiedzy nt. zegarkow do podgonienia, bo dla mnie ten model, to model "sportowy dla dziadka" a nie "klasyczny klasyk" <_<

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nietrafione dziecko AP po CODE 11:59. Ni to klasyk, ni sportowiec, wygłaskany, wychuchany. Taki trochę Frankenstein. Do jakiej grupy docelowej chcą z nim dotrzeć? To jest oczywiście moje osobiste zdanie na temat tego wypustu.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Ci juz odpowiedzialem - dziadek z zacieciem sportowym :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.