Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

Dziękuje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Faktycznie, na tym zdjęciu wyglada jak by to był taki "mikro-mechanizm".

Jednym z wyznaczników wielkiego zegarmistrzostwa jest miniaturyzacja. Średnice kopert jednakże rosną więc dysproporcja pomiędzy wielkością werków, a kopert, powiększa się. Jaskrawym tego przykładem jest Vacheron Constantin Patrimony Ref. 81180.

 

patrimony_81180_inside.jpg

 

Powyższy Patrimony nie ma przeszklonego dekla więc nie razi to bardzo w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak mogli inaczej wykończyć powierzchnię ringu. Jaki sens pieczołowicie zdobić mechanizm zostawiając takie połacie metalu?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jednak mogli inaczej wykończyć powierzchnię ringu. Jaki sens pieczołowicie zdobić mechanizm zostawiając takie połacie metalu?

Ja uważam, że haute horlogerie do czegoś zobowiązuje. Nawet, gdy dekiel nie jest przeszklony, to mechanizm powinien być wykończony z najwyższą starannością. Co do dysproporcji pomiędzy średnicą mechanizmu, a koperty w Royal Oak 15400, to mnie na żywo to w ogóle nie przeszkadzało. Wystarczyło jednak przyłożyć 15300 do porównania i wyraźnie było widać, że proporcje w 15300 są lepiej zachowane choć to tylko 2 mm różnicy. Z drugiej strony, baza kalibru 3120 weszła szeroką ławą do modeli Offshore o średnicy koperty 44 mm i nie wygląda to źle. Pod warunkiem, że producent zadba o dekorowanie dekla, bo to wizualnie wiele zmienia.

 

ap_royaloak_offshore_ms26568.jpg

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem szczerze o co sie rozbija :wacko:

Dla mnie 15400 od d... strony wyglada super. Mechanizm mniejszy, ale za to zamykajacy go ring z srubami tworzy bardzo fajny klimat pasujacy do calosci charakteru tej linii B)

Fajny ciosany klocek z niego  :P  i choc na zdjeciach wyglada surowo, to w rzeczywistosci blyszczy sie i mieni bardziej od Rolka :blink:

post-25547-0-86671200-1507832527_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie specjalnie dla Ciebie wieczorkiem  B)  ;)

Już jest wieczór a nadgarstkowego nie ma. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie wiem szczerze o co sie rozbija :wacko:

Rozbija się o dzielenie włosa na czworo. Nie ma się czym przejmować. 15400 to świetny zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Rewelacyjny zegar jak już wcześniej pisałem. Jeszcze raz gratuluję  :). Tylko fotki mogłyby być większe - tak z 1200px szerokości byłoby okay. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Kurczę....bardzo dobrze wyglada na tych zdjęciach na twoim nadgarstku!

 

@McIntosh - Dziękuje za odpowiedz

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Awi - lezy super, ale taki leciutki w stosunku do SD :D

 

Mariusz - teraz lepiej? Kliknij, to sie powiekszy ;)

post-25547-0-36149200-1507835806_thumb.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Lepiej choć sugerowałbym wykonanie zdjęć w świetle dziennym, bo wtedy łatwiej wydobyć detale wykonania zegarka  :). Zwłaszcza jeżeli zdjęcia robisz przy użyciu smartfona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mi się marzy ten "pacjent", ale raczej nie jako codzienniak, tylko taka "truskawka na torcie" ;)  :)

post-64114-0-61523200-1507837594_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mi się marzy ten "pacjent", ale raczej nie jako codzienniak, tylko taka "truskawka na torcie" ;)  :)

 

Skoro o marzeniach mowa...

 

ap_ro_c_gmtt.jpg

 

Jak dla mnie spełnienie w zegarkowej pasji  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15202 to jak wiadomo klasyka.

Po SD - 15400 wydaje sie chudziutki a 15202 to dopiero chudzina :)

 

Mariusz - na gumie??? Nie ma ladniejszych AP? Co Cie w nim tak wywala z butow, ze tyle kasy bys dal z tego "dziwolaga"? :wacko::D;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15202- świetny. Przebolał bym brak sekundnika. Bartek, może się zrzucimy? Jeden miesiąc Ty jeden ja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz - na gumie??? Nie ma ladniejszych AP? Co Cie w nim tak wywala z butow, ze tyle kasy bys dal z tego "dziwolaga"? :wacko::D;)

Napiszę "poemat" na temat tego zegarka na AP Club. Szczegóły wkrótce  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

15202- świetny. Przebolał bym brak sekundnika. Bartek, może się zrzucimy? Jeden miesiąc Ty jeden ja :D

 

Bartek, jest temat ;)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Awi - lezy super, ale taki leciutki w stosunku do SD :D

 

Mariusz - teraz lepiej? Kliknij, to sie powiekszy ;)

attachicon.gif7.jpg

 

Mariusz, gratulacje :)

 

Fajnie, ze ktos wychodzi poza schematy forumowe. Ciekaw tez jestem jak Ci sie sprawdzi pod kątem uniwersalnosci, bo ty jednozegarkowiec (ja niestety tez sie chyba stalem jednozegarkowy - albo stety....).

 

Pięknie się prezentuje i czerń jest jednak bardziej uniwersalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9673576_OI000010.jpg

 

w ramach rozluźnienia :D:D

wybaczcie nie mogłem się powstrzymać, nasz polsko-chiński AP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, gratulacje :)

 

Fajnie, ze ktos wychodzi poza schematy forumowe. Ciekaw tez jestem jak Ci sie sprawdzi pod kątem uniwersalnosci, bo ty jednozegarkowiec (ja niestety tez sie chyba stalem jednozegarkowy - albo stety....).

 

Pięknie się prezentuje i czerń jest jednak bardziej uniwersalna.

 

 

Dzieki.

RO nigdy nie dalby mi spokoju, wiec jak sie przydarzyla okazja i mozliwosci, to... "raz kozie smierc" i tyle - przynajmniej sobie troche ponosze i jesli odrzuce, to bedzie moja swiadoma decyzja a nie rozpisywanie sie o codziennych uzytecznosciach nie majac go dluzej na reku niz chwile w salonie  ;)

Jesli chodzi o wygode uzytkowania, to jak do tej pory lezy idelnie, swietnie wywazony i czasem go nie czuc na reku (jak Suba) - choc po SD o to nie trudno  :D

Dobowa odchylka po 3 dniach noszenia, to +3s/dobe - podobnie bylo w SD. Po miesiacu juz sie zrobilo +2s/dobe a pozniej sie zatrzymal i caly czas praktycznie 0s/dobe - moze tak bedzie i w tym  :D  ;)

 

Brak lumy to faktycznie problem po Subopodobnych, jednak indeksy sa tak szlifowane, ze nawet jak jest ciemno (np. kino), to lapia swiatlo i je dobrze widac szczegolnie na czarnej tarczy - ktos kiedys powiedzial, ze podobnie jest z Grand Seiko i troche w to nie wierzylem, a teraz zwracam honor  B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosh - takie cos znalazlem na stronie - o co cho...? :blink:

 

Regular Winding

Even if you have not worn your timepiece for a while, you should wind your mechanical watch (self-winding or manual-winding) at least once a month. For a manual-winding watch, turn the crown until it resists, without forcing it. For a self-winding watch, we recommend at least 30 turns of the crown. This helps keep the movement components well lubricated.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dobowa odchylka po 3 dniach noszenia, to +3s/dobe - podobnie bylo w SD.

Świetny wynik. Sam jestem zaskoczony :). Tym bardziej gratuluję. Nie taki straszny kaliber 3120 jak go malują ;).

 

McIntosh - takie cos znalazlem na stronie - o co cho...? :blink:

 

Regular Winding

Even if you have not worn your timepiece for a while, you should wind your mechanical watch (self-winding or manual-winding) at least once a month. For a manual-winding watch, turn the crown until it resists, without forcing it. For a self-winding watch, we recommend at least 30 turns of the crown. This helps keep the movement components well lubricated.

Spokojnie, ciesz się zegarkiem bez stresu :). Wykonasz te czynności po przestawieniu datownika, a w konsekwencji konieczności zakręcenia koronki. Podobnie rzecz ma się podczas ustawiania czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny wynik. Sam jestem zaskoczony :). Tym bardziej gratuluję. Nie taki straszny kaliber 3120 jak go malują ;).

Poczatkowe problemy z datownikiem nadszarpnely pewnie troche wizerunek nowego wtedy mechanizmu. Teraz daja gwararancje na 3 lata, wiec mieli pewnie sporo czasu na dopracowanie wczesniejszych problemow - ale coz... jak bedzie, to zobaczymy - poczatki sa jednak obiecujace B)

 

 

Spokojnie, ciesz się zegarkiem bez stresu :). Wykonasz te czynności po przestawieniu datownika, a w konsekwencji konieczności zakręcenia koronki. Podobnie rzecz ma się podczas ustawiania czasu.

Ale o co chodzi????, bo jak widac moj ang jest chyba nie do konca... :wacko:

Czy dobrze rozumiem, ze powinienem raz w miesiacu dokrecac zegarek recznie na maxa (min. 30 obrotow) nawet jak jest codziennie noszony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale o co chodzi????, bo jak widac moj ang jest chyba nie do konca... :wacko:

Czy dobrze rozumiem, ze powinienem raz w miesiacu dokrecac zegarek recznie na maxa (min. 30 obrotow) nawet jak jest codziennie noszony?

 

Mario, to nie Rolex dla prostego ludu a wyrób HH. Częste obcowanie z nim to przywilej.

A tak na serio to wiesz, że jad mi się sączy i dlatego taka złośliwa menda jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.