Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos z Was moze mial okazje poogladac na zywo i moglby powiedziec cos o zawartosci ponizszego wydania?

post-25547-0-40238400-1508220176.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Z innej beczki to czytając ten wątek można odnieść powoli wrażenie, że AP to Rolex naszych czasów :)

 

Ktos z Was moze mial okazje poogladac na zywo i moglby powiedziec cos o zawartosci ponizszego wydania?

No na przykład ja. Kiedyś ta książka, a właściwie książki, bo rozdałem kilka, były do wygrania na AP Club i to z autografem pani Jasmine Audemars :). Co do wydania, ciekawe. Jest tam sporo marketingu, ale też wiele użytecznych informacji, które rozprawiają się z masą fałszywych danych dostępnych w sieci na temat Royal Oak. Ogólnie wartościowe wydanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. A wiesz moze gdzie mozna byloby ja kupic i za ile ona "chodzi"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. A wiesz moze gdzie mozna byloby ja kupic i za ile ona "chodzi"?

Chyba gdzieś wstawiłem na forum to zdjęcie. Jakiś czas temu zazyczyłem sobie tą książkę na prezent. Fajna, ale mniej u mnie entuzjazmu niż u kolegi McIntosha. Aha kupiona w Stanach.46384f23b57629f76ddab4573918cd96.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzieki. A wiesz moze gdzie mozna byloby ja kupic i za ile ona "chodzi"?

 

Ja kupuję książki u przyjaciół Amerykanów. Niestety w Amazonie to wydawnictwo nie jest już dostępne. Jeżeli bardzo Ci zależy, to mogę spróbować załatwić Ci tę książkę bezpośrednio w Audemars Piguet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba gdzieś wstawiłem na forum to zdjęcie. Jakiś czas temu zazyczyłem sobie tą książkę na prezent. Fajna, ale mniej u mnie entuzjazmu niż u kolegi McIntosha. Aha kupiona w Stanach.

 

A za ile kupiles (moze chcialbys sie pozbyc)?  :rolleyes:  ;)

 

Mariusz - jesli mozesz sie dowiedziec w jakiej jest oficjalnej cenie, to bylbym wdzieczny B)

 

ps

w RO jest obustronny czy tylko wewnetrzny AR, bo nigdzie nie moge sie doczytac - jest to gdzies w ogole napisane???

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Witam,

jeszcze coś o kosztach serwisu:

Grand Lange1

gruntowny serwis mechanizmu wraz z wymianą części                    3 400 zł

plus ubezpieczenie transportu ok 700zł (Apart).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za ile kupiles (moze chcialbys sie pozbyc)?  :rolleyes:  ;)

 

Mariusz - jesli mozesz sie dowiedziec w jakiej jest oficjalnej cenie, to bylbym wdzieczny B)

 

ps

w RO jest obustronny czy tylko wewnetrzny AR, bo nigdzie nie moge sie doczytac - jest to gdzies w ogole napisane???

 

cena sugerowana była na poziomie 100 EUR

Ja kupiłem, a raczej mi kupiono, za około 170 USD.

 

jak byłem w serwisie AP w Belgii to chciałem od nich kupić i zapłacić od ręki. nie zgodzili się :)

 

na razie zostawię sobie tą książkę. RAZ że zawiera ciekawe informacje, DWA to stanie się (stała) przedmiotem kolekcjonerskim, nie tak łatwo dostępnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeszcze coś o kosztach serwisu:

Grand Lange1

gruntowny serwis mechanizmu wraz z wymianą części                    3 400 zł

plus ubezpieczenie transportu ok 700zł (Apart).

 

Chcesz powiedziec, ze pelny serwis zegarka za ponad 100k pln kosztuje tyle, co Rolexa Submarinera??? Nie wierze...  :blink:  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec, ze pelny serwis zegarka za ponad 100k pln kosztuje tyle, co Rolexa Submarinera??? Nie wierze...  :blink:  :unsure:

To niemiecka marka, która dopiero zdobywa rynek. Oni budują strategię długofalową ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem galerii swojego ale skoro dziś na ręce to co jakiś czas mogę odświeżyć temat :)4a25565d046209946d6b85d317e9a5bc.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki w nim siedzi mechanizm i jaki rozmiar, wiesz moze? 


@Desmo

Nie wierze i tak - cena z kosmosu, albo to maly przeglad (cos jak w samochodach), bo taki z myciem mechanizmu, wymiana zurzytych elementow na nowe i polerka, to wierzyc mi sie nie chce... :wacko:  

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Chcesz powiedziec, ze pelny serwis zegarka za ponad 100k pln kosztuje tyle, co Rolexa Submarinera??? Nie wierze...  :blink:  :unsure:

Mam Ci fakturę pokazać ? :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - ale jak powiesz nam po ilu latach ten przeglad byl robiony i co wchodzilo w jego sklad, to zrobi sie jasniej  :)

Sam przyznasz, ze to malo logiczne patrzac na ceny przegladow Patka, VC czy AP...  :wacko:

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki w nim siedzi mechanizm i jaki rozmiar, wiesz moze? 

 

Ja mam mechanizm od JLC kaliber 2225. Średnica zegarka 36 mm. Najmniejszy zegarek jaki mam, a wizualnie nie odbiega od tych które mają powyżej 40 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Nie - ale jak powiesz nam po ilu latach ten przeglad byl robiony i co wchodzilo w jego sklad, to zrobi sie jasniej  :)

Sam przyznasz, ze to malo logiczne patrzac na ceny przegladow Patka, VC czy AP...  :wacko:

Zegarek z roku 2008. Uszkodzone coś z napędem sekundnika - nierówny bieg wskazówki- wg serwisu zaliczył jakiś udar. Tendencja do przyspieszania: ponad +30s/doba.  Czas serwisu od lutego do lipca br.

Naprawiono i wyregulowano. Teraz odchyłka srednia ok +0.3s/doba.

Cena bez polerki; z polerką +2700 :).

Edytowane przez mkuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaa - widzisz :P - odejmij od przegladu RO 15400 polerke (koperta + bransoleta - a nie pasek ;) ) i wyjdzie pewnie podobnie, chociaz tutaj najwieksze doswiadczenie ma Mariusz - moze sie oficjalnie nam przyzna jak to dokladnie wygladalo  :)

 

@lort - dla mnie nie dowiary, ze to tylko 36mm  -_-  :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz - jesli mozesz sie dowiedziec w jakiej jest oficjalnej cenie, to bylbym wdzieczny B)

Trudno mówić o oficjalnej cenie, bo nakład książki został wyczerpany. Mogę jedynie zdać się na życzliwość Audemars Piguet. Od Ciebie zależy czy chcesz, abym podjął działania czy nie.

 

Aaaaaaaaa - widzisz :P - odejmij od przegladu RO 15400 polerke (koperta + bransoleta - a nie pasek ;) ) i wyjdzie pewnie podobnie, chociaz tutaj najwieksze doswiadczenie ma Mariusz - moze sie oficjalnie nam przyzna jak to dokladnie wygladalo  :)

No ale ja napisałem ile kosztuje pełny serwis zegarka Royal Oak Ref. 15300ST. I to co do złotówki.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - w sprawie ksiazki jutro dam znac, bo mam dostac odpowiedz z jednego zrodla.

jesli chodzi o serwis, to gdzies moze i pisales, ale warto byloby to umiescic w tym dziale dla potomnosci jesli nie masz nic przeciwko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

5858 zł za kompletny serwis Royal Oak 15300ST. Rok 2017, Francja.

 

Było kilka stron wcześniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kuna przepraszam, ale mi umknelo... :( Ale z polerka i ubezpieczeniem czy nie? :)

Za to wlasnie tego szukajac natknalem sie na...

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/116571-ap-panerai-czy-rolex/

 

Tak niewiele czasu minelo i jednak AP w glowie do dzis siedzialo... :)

Mariusz,

pisałem o kompletnym serwisie zegarka czyli polerka i ubezpiecznie też się mieszczą w podanej przeze mnie kwocie. A co do wątku na który się powołujesz, to widzę, że sobie podyskutowałem (wówczas jako Magik). Po ponad dwóch latach moje poglądy pozostały niezmienne.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z roku 2008. Uszkodzone coś z napędem sekundnika - nierówny bieg wskazówki- wg serwisu zaliczył jakiś udar. Tendencja do przyspieszania: ponad +30s/doba.  Czas serwisu od lutego do lipca br.

Naprawiono i wyregulowano. Teraz odchyłka srednia ok +0.3s/doba.

Cena bez polerki; z polerką +2700 :).

No to mamy juz jasnosc:

L&S Grand Lange 1 - 3400 + 2700 + 700 = 6800pln

AP RO 15300 - 5858pln

 

I to by juz bylo bardziej sensowne/logiczne.

 

Mariusz,

A co do wątku na który się powołujesz, to widzę, że sobie podyskutowałem (wówczas jako Magik). Po ponad dwóch latach moje poglądy pozostały niezmienne.

Nooo... dzialo sie :D

Pamietam, ze wtedy ten 15300 mial byc wlasnie od Ciebie, ale zdecydowalem sie na Pama od Kol. Zorka. Fajna byla moja walka z myslami, gdzie ciagle szukalem uzasadnienia dla Pama jako zegarka jedynego w kolekcji :lol: Teraz juz wiem, ze u mnie Pam, tylko jako drugi moze funkcjonowac z racji na paski a jak widac AP ciagle chodzil po glowie az do dzis ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.