Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Z dokładnością do ilu mm można wyregulować bransoletę w RO?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Piotek, nie będzie Ci pasował. Nie zawracaj sobie głowy :D Tylko Ty i Rolex, jak Flip i Flap, Jaś i Małgosia i Dwóch takich co ukradło księżyc :D

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak Bolek i Lolek, Tytus, Romek i Atomek, Dzieci z Bullerbyn... ;)

 

Jesteś nie na bieżąco, Jacenty. Aktualnie obwiesiłem się Omegami i Breitlingiem jak cyganski książę a Rolniksy kręcą się w rotomacie :)

 

EDIT: Cwaniaczku z mikroregulacją w Perrelet'cie ;)

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Seiko ma parę ciekawych ;)

 

 

 

Bartek, miałem napisać to samo ;)

Moim zdaniem tarcze w pokazanych GS'ach, co najmniej, w niczym nie ustępują tarczy w RO. I mam na myśli tutaj nie stylistykę, bo to zwyczajnie kwestia gustu, ale poziom wykończenia detali...

Zdjęcia słabe  bo robiłem....tabletem  :)

post-48316-0-52307100-1509675216.jpeg

post-48316-0-90470600-1509675455_thumb.jpegpost-48316-0-13875000-1509675476.jpgpost-48316-0-78339600-1509675494_thumb.jpgpost-48316-0-04472500-1509675532_thumb.jpgpost-48316-0-58229800-1509675577_thumb.jpg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

...jak Bolek i Lolek, Tytus, Romek i Atomek, Dzieci z Bullerbyn... ;)

 

Jesteś nie na bieżąco, Jacenty. Aktualnie obwiesiłem się Omegami i Breitlingiem jak cyganski książę a Rolniksy kręcą się w rotomacie :)

 

EDIT: Cwaniaczku z mikroregulacją w Perrelet'cie ;)

Piter, mam tylko Seiko ;P

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem okazje porownac AP RO I VC overseas I powiem ze jak dla mnie,jest lepiej wykonany od AP tarcza,ciekawsza koperta.i kiedys jak bede wybieral napewno bedZie to VC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ostatnio mialem okazje porownac AP RO I VC overseas I powiem ze jak dla mnie,jest lepiej wykonany od AP tarcza,ciekawsza koperta.i kiedys jak bede wybieral napewno bedZie to VC

De gustibus non est disputandum. Natomiast obiektywnie warto przypomnieć, że Overseas nie ma stop sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno dokładność nie jest istotna w zegarku mechanicznym więc po co komu stop sekunda ;).

Hihi :)

I plus za pamięć.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jaką dokładnością da się dopasować bransoletę w RO?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ale podobno dokładność nie jest istotna w zegarku mechanicznym więc po co komu stop sekunda ;).

 

Na przykład, gdy chcesz ustawić wskazówki w taki sposób, aby wskazówka minutowa idealnie pokrywała się z każdym indeksem, gdy sekundnik przekracza godzinę 12. Wtedy stop sekunda przydaje się.  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dokładnością długości ogniwa. Nie ma żadnej regulacji ani półogniw. Także Twoja ręka albo pasuje do zegarka albo nie. Już się ludziom w głowach poprzewracało i już nawet wymagają, aby zegarek dobrze leżał i był wygodny- co za bezczelność :P

Z jaką dokładnością da się dopasować bransoletę w RO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mów Rychu, że taka padaczka???

W pośpiechu nie obadałem tego przy przymiarce.

 

Ja lubię zegarek zazwyczaj dość przylegająco więc dla mnie to prawdopodobnie dyskwalifikuje ten zegarek.

Mój nadgarstek w interwale dobowym fluktuuje obwodem o jakieś 3-4 mm więc wobec powyższego to szybka regulacja plus możliwość precyzyjnego, bazowego ustawienia to klucz do komfortu.

 

Szkoda.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dokładnością długości ogniwa. Nie ma żadnej regulacji ani półogniw. Także Twoja ręka albo pasuje do zegarka albo nie. Już się ludziom w głowach poprzewracało i już nawet wymagają, aby zegarek dobrze leżał i był wygodny- co za bezczelność :P

A w GSach mam półogniwa od producenta...

Rysiek, masz rację, ręka od Ruhli, a Omega ma pasować ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam podobnie w ciągu dnia :( Cóż mogę Ci Piotrek napisać- trochę padaczka, ale jaka ładna za to ;)

 

Edit: Marek- szybkie regulacje w zapięciach robią się popularne choć standardem jeszcze ciężko je nazwać, ale brak półogniw już w obecnych czasach ciężko zrozumieć i wytłumaczyć. Ale może masz rację- po co łapa robotnika pcha się po Audemarsa? :o

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy AP śmierdzą pieniądze? A taki bokser albo piłkarz to nie robotnik? No i z brakiem dopasowania i mikroregulacji to słabe - za luźna lub za ciasna bransoleta to gwóźdź do trumny każdego zegarka.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No cóż, jedni narzekają, a drudzy kupują i cieszą się świetnymi zegarkami. Pozdrawiam Was serdecznie i więcej optymizmu życzę. Miłego weekendu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz spasował, czyli racja ewidentnie leży w powyższych postach :)

 

AP to wielkie zegarmistrzostwo od strony technicznej i wizualnej ale są " nudne jak flaki z olejem" , gdzie tu ten pazur jak przy Rolexie czy Omedze?, jak sie pozytywnie, i z kim " podkręcić "?, to nie tylko z racji ceny marka " niszowa" , przynajmniej wśród wiekszosci.

Ta sama większość bedzie sie zachwycać, i słusznie, myslac ze nigdy go nie kupię....

Mialem na nadgarstku AP, ale by obcować z podobnym zegarkiem pod wzgledem techicznym i jakością wykonania wystarczylo mi 1/3 kwoty na GS by czuć " to samo"

No cóż, jedni narzekają, a drudzy kupują i cieszą się świetnymi zegarkami.

Mariusz, wiekszosc tych co pokazujesz i piszesz ze sie ciesza z zegarka AP, ciesza sie bardziej z czego innego, a mianowicie zycia na wolnosci i tego ze ich nikt nie zastrzelił w tym tygodniu ;) Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz spasował, czyli racja ewidentnie leży w powyższych postach :)

Marek,

nie oczekuj ode mnie, że będę się odnosił do wszystkiego, co ktoś tutaj napisze. Nawet jeżeli nie zgadzam się z czyjąś opinią, to nie oznacza, że zaraz mam tę opinię negować. Namolnością można tylko zohydzić firmę o której tu rozmawiamy, a nie o to mi przecież chodzi.

 

Mialem na nadgarstku AP, ale by obcować z podobnym zegarkiem pod wzgledem techicznym i jakością wykonania wystarczylo mi 1/3 kwoty na GS by czuć " to samo"

Świetnie, gratuluję :). Też lubię Grand Seiko, szczególnie modele Spring Drive i HEQ. Co do reszty Twojej opinii, patrz wyżej.  :) 

 

Mariusz, wiekszosc tych co pokazujesz i piszesz ze sie ciesza z zegarka AP, ciesza sie bardziej z czego innego, a mianowicie zycia na wolnosci i tego ze ich nikt nie zastrzelił w tym tygodniu ;)

Ciężkie życie musi mieć król Hiszpanii, książę z Kentu, Robert Lewandowski, Tom Brady. Szczególnie martwi mnie sytuacja Toma, bo jestem kibicem New England Patriots. Szkoda byłoby stracić tak świetnego quarterbacka. A jakie katorgi musi przeżywać Henry Kissinger, że się zadał z Audemars Piguet? Normalnie czarna rozpacz.  :)  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekamy, bo za takie pieniądze chciałoby się mieć wszystko. Ale też podziwiamy. AP wygląda też dobrze projektowana grubszą kreską. Moim faworytem był diver w stonowanych kolorach ale taką koronkę mogę znieść tylko jedną i to w klasycznym położeniu.

post-55792-0-75055600-1509785619_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jadę po Roleksie za detal w zasadniczej mierze estetyczny jakim jest brak AR to byłoby nieuczciwe przemilczać tak potężne, dwa użytkowe uchybienia jak brak dokładnej regulacji w połączeniu z brakiem szybkiej, beznarzędziowej regulacji.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje, to PP Nautilus rowniez nie ma mikroregulacji - coz... tez uwazam, ze powinna ona sie stac norma, ale jak widac nie wszystkim na tym zalezy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz. Potem słychać opinię człowieka, że najlepsze zegarki na Świecie to Rolex. A drugi doda, że Omega jest na podobnym poziomie jakości.

 

I w pewnym sensie obaj mają rację.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Narzekamy, bo za takie pieniądze chciałoby się mieć wszystko. Ale też podziwiamy.

 

Rozumiem, że można mieć do bransolety zastrzeżenia natury funkcjonalnej, ale budzi we mnie niesmak nazywanie padaczką dzieła AP. Bransoleta AP jest pięknie wykończona, a zapięcie po zamknięciu stanowi idealną, spójną całość z resztą konstrukcji. Na bazie własnych, siedmioletnich doświadczeń z Royal Oak dodam, że bransoleta układa się idealnie sprawiając, że można zapomnieć, iż ma się na ręku zegarek. Komfort użytkowania jest doskonały.

 

Tak jak mówisz. Potem słychać opinię człowieka, że najlepsze zegarki na Świecie to Rolex. A drugi doda, że Omega jest na podobnym poziomie jakości.

 

I w pewnym sensie obaj mają rację.

 

Temat dedykowany miłośnikom Roleksa jest tu.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielam te dwie kwestie. Kunszt wykonania mogę doceniać ale jeśli koncepcja oparta na dopasowaniu ogniwem/ pół ogniwem nie zda egzaminu to zegarkowi ( obojętne jakiej marki ) nic nie pomoże. Jakaś mikroregulacja jest zawsze planem awaryjnym a w przypadku rozważania noszenia zegarka przez cały rok , przez całą dobę - dodatkowo oczekiwałbym aby była ona bardzo prosta w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.