Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Może wcześniej był na serwisie u AD i wymienili tarczę, zgodnie z ich polityką.

Mogą wymieniać czcionki to czemu i nie tarczę, jeśli klient się zgodził.

 

:huh: Serwis nie wymienia "czcionek" tylko część w konkretnym mechanizmie, żeby wyeliminować ryzyko usterki. Widzę, że niepotrzebnie o tym napisałem. Więcej się ode mnie niczego nie dowiecie z kuchni AP. Nie wyjdę poza opracowania, które piszę na AP Club.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - takie informacje sa bardzo wazne dla nas wszystkich i szacun Ci za to, ze o tym wspomniales, bo dzieki Tobie wiemy co i jak sie odbywa - szczegolnie w tak niszowej marce na tym forum i nie ma co sie obrazac za idiotyczne wpisy. Wycieczki personalne i "zarciki" byly, sa i beda, ale nie ma co karac normalnych uzytkownikow  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dzisiaj posty jakie wybrał dla mnie Instagram natknąłem się na taki post:

Człowiek oddał Royal Oak'a z czarną tarczą do serwisu, wrócił z białą datą:
26863299_148663649085994_649023746309986
 
A jeśli chodzi o zegarek z poprzedniej strony, to czy nie można na własne życzenie zmienić tarczy w limitowanej wersji na standardową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To biale tlo, to chyba jednak pomylka...  :wacko:

 

A jesli chodzi o wymiany tarcz z innych modeli, to nie wydaje mi sie, aby oficjalny serwis na to sie zgodzil. To samo tyczy sie innych firm. Niejeden np. chcialby w swoim GMT wymienic bezel na ceramiczna Pepsi, albo tarcze  na niebieska w Subie, jednak, to tylko marzenia  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niepotrzebnie o tym napisałem. Więcej się ode mnie niczego nie dowiecie z kuchni AP. Nie wyjdę poza opracowania, które piszę na AP Club.

Jak baba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to dla dobra klienta !! Teraz jest zdecydowanie bardziej czytelna :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To biale tlo, to chyba jednak pomylka...  :wacko:

 

Dokładnie. Serwis AP nie wymieni tarczy, bo klient ma taki kaprys. W końcu referencje zegarków czemuś śłużą. Co do białego tła pierścienia cyfrowego - wygląda mi to na pomyłkę serwisu. Dziwię się, że klient w ogóle odebrał zegarek. Jeszcze bardziej jestem zaskoczony jakością pracy działu kontroli.  :unsure: 

 

Jak baba...

 

Raczej jak ktoś rozsądny. Po cholerę mam wystawiać swoją ulubioną firmę zegarkową na bezsensowne ataki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Serwis AP nie wymieni tarczy, bo klient ma taki kaprys. W końcu referencje zegarków czemuś śłużą. Co do białego tła pierścienia cyfrowego - wygląda mi to na pomyłkę serwisu.

Cóż, za serwis i za kontrolę odpowiada człowiek, każdy może się pomylić, szczególnie że chyba były referencje Royal Oak z czarną tarczą i białym pierścieniem daty (?)

 

Dziwię się, że klient w ogóle odebrał zegarek.

To raczej było celowe. Prowadząc konto na instagramie zapewne zależy mu na jak największym gronie obserwatorów, a takie "sensacyjne" posty na pewno pomogą mu zwiększyć ich ilość.

Chciałbym od razu dodać, że mój post nie miał być atakiem na AP, szczególnie że Royal Oak to mój ideał zegarka, który przynajmniej narazie, mogę podziwiać jedynie z daleka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Cóż, za serwis i za kontrolę odpowiada człowiek, każdy może się pomylić, szczególnie że chyba były referencje Royal Oak z czarną tarczą i białym pierścieniem daty (?)

Były, ale zakończyły się wraz z designem charakterystycznym dla referencji 15300. Od momentu wejścia do oferty Royal Oak Ref. 15400, tło datownika zbliżone jest do koloru tarczy. Ja nie rozumiem tego typu pomyłki.

 

Chciałbym od razu dodać, że mój post nie miał być atakiem na AP, szczególnie że Royal Oak to mój ideał zegarka, który przynajmniej narazie, mogę podziwiać jedynie z daleka :)

Nie ma sensu atakować AP. Uwierz mi, że w Audemars Piguet są nieźle wkur...ni na takie pomyłki ich autoryzowanych serwisów, bo to psuje wizerunek firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Po cholerę mam wystawiać swoją ulubioną firmę zegarkową na bezsensowne ataki?

 

Z AP juz odkad odswiezylem watek sporo hejtow/zarcikow etc. polecialo, ale ja na to leje... - przepraszam - smieje :D i  Tobie rowniez to zalecam  :)

 

W Rolku rowniez nie jest wesolo, bo niestety czym wyzej sie wchodzi, tym wiecej tych, dla ktorych jest za wysoko nasmiewaja sie bez sensu i celu z samego wchodzenia. Nie maja porownania, nie moga osobiscie porownac i wyrazic wlasnego zdania, wiec zostaja tylko stereotypy i netowe czytanki - ja juz od dawna przestalem sie wdawac w te zlosliwosci i dyskutuje tylko z tymi, ktorych znam (i wiem, ze robia to dla jaj) lub z tymi, co oprocz tego maja jeszcze cos ciekawego do powiedzenia.

 

Mariusz - wracajac do konkretow - bylem wczoraj na Pilsudskiego i faktycznie potwierdzono mi, ze nowy limitowany model 15202 nie trafi do PL i bedzie dystrybulowany wylacznie w oficjalnych butikach. I teoretycznie moglbym to zrozumiec, bo to limitka, jednak fakt, iz modelu 15202 w ogole nie maja z tego powodu oraz... i tu uwaga - 15400 z niebieska tarcza rowniez mnie rozwalil...  :blink:

 

Kurcze - troche mi to przypomina wytwarzanie sztucznego cisnienia/potrzeby jak na Daytone - czy faktycznie musza sie do tego posuwac????  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mariusz, niebieska tarcza w 15400 była dostępna tylko w butikach zdaję się od początku, w końcu to "boutique edition", natomiast 15202 już od dobrych kilkunastu miesięcy jest do dostania tylko tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - ale ja tego nie wiedzialem, bo nigdy az tak tego nie sledzilem i pierwszy raz spotkalem sie, ze u dystrybutora nie mozna dostac jakiegos nielimitowanego modelu ze wzgledu na kolor tarczy  :wacko:

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Raczej jak ktoś rozsądny. Po cholerę mam wystawiać swoją ulubioną firmę zegarkową na bezsensowne ataki?

Gdzie był atak? Na markę którą nie pozwolisz ""zaatakować"?

 

Zachowujesz się mało rozsądnie....drapiąc tylko na powierzchni i próbując pokazać / przekonywać, tylko do "czekoladowej strony" AP

 

Komedia....

 

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kurcze - troche mi to przypomina wytwarzanie sztucznego cisnienia/potrzeby jak na Daytone - czy faktycznie musza sie do tego posuwac????  :wacko:

Nie odnoszę takiego wrażenia. Audemars Piguet wytwarza rocznie 40000 zegarków. Przy takiej limitacji ograniczenia nie są niczym sztucznym tylko raczej naturalną konsekwencją.

 

Gdzie był atak? Na markę którą nie pozwolisz ""zaatakować"?

Chodziło mi o nabijanie się z AP przy każdej możliwej okazji, czy to ma sens czy nie. Faktycznie trochę niefortunnie użyłem słowa "atak".

 

Komedia....

Skoro "komedia" to nie czytaj moich postów, przecież nikt Cię nie zmusza.

 

Cała powyższa dyskusja zaczęła się od zegarka, który pokazał Kuba. Chyba już o tym zegarku wszyscy zapomnieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ja nie z interpretowałem to jako nabijanie się lub złośliwość, ale może mam i większy dystans.

 

Moje słowo "Komedia" dotyczyło, "atak z połączeniem - jak to czytałem - focha", co nie powinno mieć miejsce. Ale masz racje, czytać nie muszę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andreas - żadna - powtorze - ŻADNA marka nie jest "czekoladowa" jesli chodzi o serwis. Cala zabawa konczy sie w tych czasach na zakupie. Najpierw przekonuja nas swietnymi reklamami, kawą w salonie etc. a jak juz kupisz - czar najczesciej pryska kiedy dochodzi do reklamacji czy serwisowania. Problem lezy tylko w tym, co napisalem powyzej - na forum sa rozni ludzie. Fajni, rzeczowi, inteligentni ale rowniez chamscy i zlosliwi, lub zwyczajnie podsycajacy "awantury". Mariusz jak kazdy z nas ma swoj charakter i nie mnie wnikac i go tlumaczyc, jednak wystarczy poczytac sobie troche ten watek od momentu w ktorym zaczalem sie udzielac i jak pewnie zauwazysz bylo w nim kilka "malo milych wycieczek". Czasem mialoby sie ochote nosic tylko G-Schocka i pisac, ze Tissot za 1000pln niewiele odbiega od firmy X za 30 000pln. Jedni tylko sie tym przejmuja - inni olewaja. Jesli jednak ktos uczciwie informuje o czyms, co nie jest przyjemne, gdyz jego ulubiona marka (a dokladnie zwykli ludzie - partacze) dopuszcza sie bledow, to raczej powinno sie banowac idiotyczne komentarze, a nie tych, co sie za to obrazaja - nawet jak to wyglada dziecinnie. ;)  Akurat trafilo na Mariusza, a jego historie na forum dobrze znamy  :D choc szczerze przyznam, iz czasami samemu mi sie chce... bo juz czytac idiotyzmow nie mozna  ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych miesiącach sprzedaży po premierze 15400 z niebieską tarczą był ogólnie dostępny tak jak

z czarną czy jasną. Ze względu na dużą popularność modelu AP żeby ograniczyć dostępność i utrzymać cenę na wysokim poziomie wymyślili sobie boutique edition, która obięła również niebieską wersję chrono

 

W tamtym czasie 15400 blue był ogólnie dostępny na Piłsudskiego

Natomiast moje zainteresowanie wzbudzały zawsze modele Offschore

 

post-32408-0-70383800-1517580971_thumb.jpg

post-32408-0-58042500-1517581016_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem - swietnie ukladaja sie na reku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że powinniście panowie trochę wyluzować, bo nikt tu nikogo ani (broń Boże) marki AP nie atakuje. Nie ma co się zachowywać jakby Wam rodzinę obrażali. Trochę dystansu do tego hobby, to tylko przedmioty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Andreas - żadna - powtorze - ŻADNA marka nie jest "czekoladowa" jesli chodzi o serwis. ;)

No właśnie....i nawet nie tylko serwisowo ale i jakościowo, każda marka ma swoje trupy w szafie....obojętnie na ile jestem przekonany do marki lub ja uwielbiam, kropka.

 

Ale może faktycznie nie czytałem poprzednie strony aby ocenić pewne reakcje / komentarze

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że powinniście panowie trochę wyluzować, bo nikt tu nikogo ani (broń Boże) marki AP nie atakuje. Nie ma co się zachowywać jakby Wam rodzinę obrażali. Trochę dystansu do tego hobby, to tylko przedmioty.

 

Spokojnie - luzu mi nie brakuje a i z dystansem osobiscie sobie radze  ;) ale takich jak ten ponizej wpisow juz sie czytac nie chce...:

 

"No cóż fascynacja powierzchowna kolejnymi posiadanymi zegarkami , to oczywiście nic złego ."

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"No cóż fascynacja powierzchowna kolejnymi posiadanymi zegarkami , to oczywiście nic złego ."

No to już co innego, fakt. Dla takich osób nie powinno być miejsca na forum.

 

Ja bardziej piję do drobnych żartów czy uszczypliwości odnośnie marki. Tekst o wymianie całej tarczy w serwisie był imho śmieszny, a McIntosh się od razu obraża. Nie wiem, może ja mam jakiś skrzywiony humor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko - wole "brak dystansu" u Mariusza, dzieki ktoremu mozna cos modrego i rzeczowego sie dowiedziec, niz tępe "wycieczki" i niby smieszne i inteligentne zarciki  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tekst o wymianie całej tarczy w serwisie był imho śmieszny, a McIntosh się od razu obraża. Nie wiem, może ja mam jakiś skrzywiony humor...

 

Nie obrażam się. Napisałem tylko, że nie będę informował o kuchni Audemars Piguet jeżeli ma to narażać firmę na szydercze posty. Tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych miesiącach sprzedaży po premierze 15400 z niebieską tarczą był ogólnie dostępny tak jak

z czarną czy jasną. Ze względu na dużą popularność modelu AP żeby ograniczyć dostępność i utrzymać cenę na wysokim poziomie wymyślili sobie boutique edition, która obięła również niebieską wersję chrono

 

W tamtym czasie 15400 blue był ogólnie dostępny na Piłsudskiego

Natomiast moje zainteresowanie wzbudzały zawsze modele Offschore

 

Moim skromnym zdaniem jeśli RO to tylko na bransolecie. Traci ten zegarek cały swój urok na pasku, obojętnie jakich komplikacji by nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.