Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Bisseta Mariusz już miał (z podwójnym datownikiem).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może być to coś w rodzaju podróży sentymentalnej..... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Journe to by był piękny strzał i już wykwintne "danie" .

Stawiam na linię Octa .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zawsze może być to coś w rodzaju podróży sentymentalnej..... ;)

 

To mogła być podróż sentymentalna, bo faktycznie brałem pod uwagę zegarki Breguet. Jednak we wszystkich modelach, które widziałem, kulało wykończenie tarcz. Pisząc bardziej konkretnie, indeksy nie były równo położone więc niestety musiałem zrezygnować. Pozostałe typy kolegów są dobre, a jeden trafny. Tak więc jest to Laurent Ferrier albo Patek Philippe, a może jednak F.P. Journe?  :) Jak już będę miał zegarek, to wrzucę fotkę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F.P. Journe - eeeee.... nie sadze - przeciez juz jednego "dziwolaga" w kolekcji ma  :P  ;) 

 

Pablo - nie wydaje mi sie, aby 15300 poszedl do ludzi, bo takim ruchem bym sie zdziwil  :) 

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mogła być podróż sentymentalna, bo faktycznie brałem pod uwagę zegarki Breguet. Jednak we wszystkich modelach, które widziałem, kulało wykończenie tarcz. Pisząc bardziej konkretnie, indeksy nie były równo położone więc niestety musiałem zrezygnować. Pozostałe typy kolegów są dobre, a jeden trafny. Tak więc jest to Laurent Ferrier albo Patek Philippe, a może jednak F.P. Journe? :) Jak już będę miał zegarek, to wrzucę fotkę na forum.

Mariusz, mógłbyś napisać w których modelach? Czy tarcze z tampondrukiem giloszowane czy któryś model z nakladanymi?

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem , że dla kolegi ideałem zegarka eleganckiego jest PP Calatrava , więc może ...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to bym w pelni zrozumial i poparł  B) Ale, najwazniejsze, aby spelniac marzenia a nie przypodobac sie uczestnikom forum  ;)

 

Filip - Mariusz ma faktycznie oko do zegarkowych "niedociagniec". Jak mi powiedzial o niedomalowanej tarczy VC w Galerii Mokotow, to w zyciu nie zwrocilbym na wystawie na to uwagi - no... pewnie, gdybym juz chcial kupowac i ogladal go dokladnie, to moze, jednak jak pamietamy - Mariusz w wielu modelach np. JLC tez widzial niedorobki  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dokładnie rzecz dotyczy Quai de I'lle, w którym tarcza jest sknocona w kilku miejscach. Nie wiem jak ten zegarek przeszedł przez dział kontroli jakości. Może zmieni się coś na lepsze pod kierownictwem nowego CEO.

 

@Filip,

co do Breguet to koncentrowałem się na dwóch modelach. Przede wszystkim na Ref. 7727 i w drugiej kolejności na Ref. 5277. Ostatecznie odpuściłem.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rzecz dotyczy Quai de I'lle, w którym tarcza jest sknocona w kilku miejscach. Nie wiem jak ten zegarek przeszedł przez dział kontroli jakości. Może zmieni się coś na lepsze pod kierownictwem nowego CEO.

 

@Filip.

co do Breguet to koncentrowałem się na dwóch modelach. Przede wszystkim na Ref. 7727 i w drugiej kolejności na Ref. 5277. Ostatecznie odpuściłem.

Ok, czyli jeśli chodzi o niedoróbki nie miałeś na myśli tarcz Breguet?

 

7727 jest fantastyczny, bardzo mi się podoba - kiedyś jeden z przyjaciół Śp. Hayka opowiadał mi historię jak na Baselworld Hayek zobaczył Choparda taktowanego 8hz i nie mógł odpuścić, aż w końcu efektem tego Breguet wypuścił 7727.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ok, czyli jeśli chodzi o niedoróbki nie miałeś na myśli tarcz Breguet?

Miałem dlatego zrezygnowałem z Breguet. Uważam, że firma powinna popracować nad jakością wykończenia. Mam na myśli zdarzającą się niechlujność dotyczącą indeksów. W tym względzie wiele mogliby nauczyć się od Lange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Czytam Wasze komentarze z niedowierzaniem, że kontrola jakości w przypadku zegarków za 50-100k zł może przepuszczać takie rzeczy. Tym bardziej, że to są firmy, których produkcja jest względnie mała.

 

No cóż, życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne "mity" padają....

Czy to pasjonaci mają zbyt duże wymagania?

Widziałem płyty Patka które wyglądają jak szlifowane dremelem, teraz Mariusz pisze o Breguet.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że to są firmy, których produkcja jest względnie mała.

Wbrew pozorom im skala produkcji większa tym łatwiej o jakość , a właściwie powtarzalność .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kolejne "mity" padają....

Czy to pasjonaci mają zbyt duże wymagania?

Widziałem płyty Patka które wyglądają jak szlifowane dremelem, teraz Mariusz pisze o Breguet.....

 

Zdarzają się też problemy z wykończeniem tarcz Jaeger-LeColutre, Vacheron Constantin. Pamiętam jak kiedyś na forum wrzuciłem fotkę Vacherona ze słabo wykończoną tarczą. Niektórzy myśleli, że robię sobie żarty i że wrzuciłem zdjęcie podróby. A to było zdjęcie oryginalnego Vacherona, prosto z SIHH. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na targach często mają prototypy

 

Nawet prototyp powinien być wykonany najlepiej jak to możliwe. Na targach robi się masę zdjęć, które później publikowane są na portalach i powielane. Niedoróbki prowokują do niezbyt pochlebnych opinii, a to wpływa na wizerunek firmy. W ogóle uważam, że na poziomie haute horlogerie zegarki powinny być wykonane najlepiej jak to tylko możliwe. Nawet te części, których nie widać, powinny być dopracowane. W końcu elitarne zegarmistrzostwo zobowiązuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o sytuacji idealnej a nie takiej gdzie księgowy z jednej strony a CEO z drugiej strony naciskają na dział rozwoju że koniecznie musimy zdążyć na Basel bo po targach nasza dopracowana premiera przejdzie bez echa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - nie mowimy o sytuacji idealnej, tylko o trzymaniu sie poziomu jakosci koncowej czegos, czego cena jest wlasnie z najwyzszego poziomu. Dlatego zgadzam sie z Mariuszem - to jest zwyczajne nechlujstwo i skoro w prezentowanych na targach modelach pokazowych wystepuja niedorobki, to czego mamy sie spodziewac po seryjnej produkcji lub serwisie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom im skala produkcji większa tym łatwiej o jakość , a właściwie powtarzalność .

 

To półprawda i zbyt daleko idące uproszczenie, Leszku.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.