Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda.

Moim zdaniem, i jak uczy historia , by tworzyć dzieła które ocierają sie o doskonalosc potrzebny jest wizjoner którego ograniczają tylko własne pomysły .


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To półprawda i zbyt daleko idące uproszczenie, Leszku.

Pewnie jest to jakieś uproszczenie , Piotrze .

Jednak to właśnie wielkość produkcji wymusza kompletne oprzyrządowanie i robotyzację linii produkcyjnych , a w efekcie tego takie na przykład indeksy godzinowe są mocowane w Seiko czy Rolku pewnie bardziej precyzyjnie niż w zdecydowanie bardziej wyszukanym i wyrafinowanym Breguecie ( uwagi powyżej), gdzie dominuje produkcja jednostkowa ( albo prawie jednostkowa ) .

To tylko taki przykładzik jeden .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To firmy od zarabiania pieniędzy .w warunkach sporej konkurencyjności mimo wszystko....jest takie pojęcie jak „ time to market” i oni starają się „być pierwsi”...a drogę wskazali im wizjonerzy jak Jobs czy Musk...którzy sprzedawali/ sprzedają nie istniejące w momencie prezentacji projekty....czasami nawet tego nie ukrywając

Tyle jeśli chodzi o prezentacje na targach, premiery internetowe itd....Ale w fazie sprzedaży detalicznje wszystko powinno być już tip/top... więc być może firmy powinny inwestować nie tylko w luskusową wodę mineralną w butikach ale także w większą ilość wykwalifikowanych kontrolerów jakości.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili kiedy zaczyna się korporacja kończy się po troszę HH

Dlatego - wracając do punktu wyjścia tej dyskusji - myślę, że Mariusz kupił coś od niezależnych. Stawiam na FPJ. Jako że chyba pierwszy tak obstawiałem, to jeśli zgadnę - Mariusz - dasz ponosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dlatego - wracając do punktu wyjścia tej dyskusji - myślę, że Mariusz kupił coś od niezależnych. Stawiam na FPJ. Jako że chyba pierwszy tak obstawiałem, to jeśli zgadnę - Mariusz - dasz ponosić?

Zarówno Journe, Ferrier jak i Patek są niezależni.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ale tu już też Rolex czy Breguet padły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a w efekcie tego takie na przykład indeksy godzinowe są mocowane w Seiko czy Rolku pewnie bardziej precyzyjnie niż w zdecydowanie bardziej wyszukanym i wyrafinowanym Breguecie ( uwagi powyżej), gdzie dominuje produkcja jednostkowa ( albo prawie jednostkowa ) .

To tylko taki przykładzik jeden .

Akurat wyjatkowo kiepski przykład wybrałeś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście zdarzają się też takie bez błędów;)121836ef81eacfce53298bfaa809dd31.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj na ogląd Rafaelowi a potem porozmawiamy.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D nigdy Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Oczywiście. Ale tu już też Rolex czy Breguet padły

Tak, ale...

 

Firma, której zegarek kupiłem, nie ma dystrybucji w Polsce.

Breguet się kwalifikuje, ale nie jest to Breguet. Dorzucę następującą podpowiedź - spodobała mi się idea chronometru tak bardzo charakterystyczna dla zegarków firmy Rolex.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek czyli...

 

Pewnie jest to jakieś uproszczenie , Piotrze .

Jednak to właśnie wielkość produkcji wymusza kompletne oprzyrządowanie i robotyzację linii produkcyjnych , a w efekcie tego takie na przykład indeksy godzinowe są mocowane w Seiko czy Rolku pewnie bardziej precyzyjnie niż w zdecydowanie bardziej wyszukanym i wyrafinowanym Breguecie ( uwagi powyżej), gdzie dominuje produkcja jednostkowa ( albo prawie jednostkowa ) .

To tylko taki przykładzik jeden .

Jest w tym co piszesz sporo racji, natomiast w praktyce jest tyle uwarunkowań, że rzeczywista jakość owoców rękodzieł i wytworów automatów wypada różnie. Załóżmy, że producent używa rewelacyjnych maszyn, takoż świetnych narzędzi ale niewłaściwie dobierze interwały ich przeglądów i wymian i tolerancje wykonawcze radykalnie wzrosną...

 

Sedna dotknął Robert Desmo, drugorzędne jest jak zostało wykonane. Najważniejsze finalnie jest oko kontroli jakości.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nautilus.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

F.P. Journe też ma chronometry.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mata Calatravę czy nie mata? :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mata Calatravę czy nie mata? :)

 

Ja tu o Journe, a Ty do mnie z Patkiem. :) Rozumiem, że podobnie jak Donald Trump wierzysz tylko w informacje zdementowane?  :D  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zaraz, a RO ostawisz?

 

Nie mam natury kolekcjonera. Chociaż taka idea bardzo do mnie przemawia tylko zasobność portfela nie ta...

 

journecollection.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to obstawiam Nautilusa.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No to obstawiam Nautilusa.

Widzę, że jednak nie zmieniasz zdania. Myślisz, że rok 100-lecia niepodległości Polski postanowiłem uczcić Patkiem?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kilku powodów obstawiam Nautilusa. Ale za dużo w tym spojrzenia przez pryzmat własnych preferencji. Gdyby został RO to obstawiałbym Calatravę.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak nie zmieniasz zdania. Myślisz, że rok 100-lecia niepodległości Polski postanowiłem uczcić Patkiem?  :)

 

Czapek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy wcześniej nie interesowałem się manufakturą  Ferrier , ale teraz dzięki tej dyskusji pooglądałem ,.poczytałem  no i jestem zauroczony Galet Micro-Rotor. ( jako opcja na elegancko )  Koniecznie muszę podjechać do ich butiku jak będę w okolicy i zobaczyć na żywo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.