Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając fakt ze w żaden sposób nie jest związany ze wspomniana datą.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pomijając fakt ze w żaden sposób nie jest związany ze wspomniana datą.....

 

Ze wspomnianą datą nie jest związany, ale z dążeniami niepodległościowymi już tak. Można więc uznać, że data ma charakter symboliczny w kontekście celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ze wspomnianą datą nie jest związany, ale z dążeniami niepodległościowymi już tak. Można więc uznać, że data ma charakter symboliczny w kontekście celu.

Nie chcę zaśmiecać wątku, ale poza tym że w pózniejszych latach handlował bronią, niewiele miał wspólnego  z dążeniem do niepodległości.

Do Gwardii Narodowej podczas Powstania Listopadowego powołano go jak wszystkich mieszkańców Warszawy w wieku 18-50 lat ,(urzędników, rzemieślników, posiadających nieruchomość).

Taki "bohater niepodległościowy" ^_^

Na tyle, na ile zbadałem temat to walczył, ale o kasę  :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heeh pojechałem do Hermitage z założeniem ,że przymierze RO porównam go z konkurencją wyrobię sobie finalną opinię i zaplanuje podróż do Pragi lub Berlina po wersje z granatową tarczą.  Przymierzyłem białego , czarnego i porównałem z 15451ST.ZZ.1256ST.03  , który ma granatową tarczę ( tą samą co 15400 )  i stwierdziłem ,że w sumię to zegarek z granatową i czarną tarczą już mam więc czas na białasa  :rolleyes:

post-71843-0-10293500-1519893298.jpg

 

piękny jest  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jest piękny. I mówię to ja, miłośnik czarnych tarcz. Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo... to mamy znowu "komplet" w watku jak to nicon zauwazyl - takze kolorystyczny - GRATULUJE!  B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Piękny, duży zegar. W modelu oznaczonym jako 15400 firma Audemars Piguet nie tylko powiększyła średnicę koperty w stosunku do referencji 15300, ale także zmniejszyła szerokość pierścienia. W rezultacie mocno wzrosła średnica tarczy, a to już wpływa na optyczny odbiór zegarka. Royal Oak 15400 prezentuje się więc bardzo efektownie. Gratuluję wyboru. :)  Jako wieloletni użytkownik kalibru 3120, chciałbym zwrócić Ci tylko uwagę na dwie rzeczy. Uważaj na datownik. Nigdy nie przestawiaj daty poza granicami czasowymi wyznaczonymi przez producenta. Datownik można przestawiać w godzinach: 1 - 18. Jeżeli tak długo nie będziesz nosić zegarka, że mechanizm przestanie odmierzać czas, to nie próbuj zaczynać rozruchu od przestawienia datownika. Przekręć koronkę kilka razy, aż mechanizm wystartuje, a następnie wskazówką minutową przejedź do momentu, aż nastąpi przeskok datownika. Wtedy będziesz wiedział, która jest godzina i jeżeli nie wykonujesz tej czynności po godzinie 18, ustaw właściwą datę. I jeszcze jedna rzecz. Bardzo ostrożnie operuj koronką. Niestety trwałość nastawnika to słaby punkt kalibru 3120. A poza tym, niech się dobrze nosi.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, ile teraz na metce kosztuje 15400 w Hermitage?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za miłe słowa plus praktyczną i bardzo przydatną radę od Mariusza    :D Cieszę się , że przyczyniam do wypełniania luki jaka powstała po spektakularnym zakupie Mariusza . Dla porządku przed zakupem postanowiłem pomacać dwa inne modele VC Overseas i GP Laureato bardzo się na tych modelach zawiodłem , jeśli RO na zdjęciu wygląda gorzej niż w rzeczywistości to przy VC i GP jest dokładnie odwrotnie .  Mowa tu oczywiście o wyglądzie bo co do werku w szczególności przy VC ciężko się przyczepić . Chyba jakiś czas inne moje zegarki będą miały odpoczynek bo fascynacja RO postępuje z każdą godziną ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mam dokładnie takie samo odczucie co do Vacheron Constantin. Podstawowy Overseas na zdjęciach wygląda super natomiast na żywo rozczarowuje. Wersja ze stoperem wygląda dużo lepiej - prawie 2 mm więcej do średnicy robi jednak dużą różnicę. W modelu bazowym temat wykłada dodatkowa podziałka sekundnika, która optycznie "pomniejsza" zegarek przy dość dużej szerokości pierścienia. Overseas powinien mieć więc kopertę o średnicy 43-44 mm, a w konsekwencji większą tarczę. Wtedy byłoby okay.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem to samo, wiec to chyba nie przypadek  ;)

Jesli Overseas, to tylko chrono, ale cena z kosmosu...  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja chrono wygląda dużo lepiej ale dalej zostaję różnica w bransolecie a ta jest ogromna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma drugiej tak kultowej i tak wykonanej - sie wie  :P  ;)

 

ps

nie zdziwilo Cie jak w rzeczywistosci caly zegarek sie mieni/blyszczy? Bo na zdjeciach taki surowy wychodzi a tu zaskoczenie  :) Oczywiscie wyglada to pieknie  B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro o VC Overseas mowa - mi zupełnie nie pasuje w nim okienko daty. Jest za małe i robi wrażenie nieprzystajacego do takiej klasy zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bialym 15400 okienko daty pomimo bialego tla jest widocznym okienkiem, dlatego duzy plus czarnego cyferblatu, ze nie widac praktycznie w ogole tego okienka a delikatny font zupelnie nie zakloca tarczy/indeksow  :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 

ps

nie zdziwilo Cie jak w rzeczywistosci caly zegarek sie mieni/blyszczy? Bo na zdjeciach taki surowy wychodzi a tu zaskoczenie  :) Oczywiscie wyglada to pieknie  B)

 

Co dla jednego jest zaletą, dla drugiego może być wadą ;) Mnie właśnie ten instagramowy bling skutecznie odwodzi od zakupu... po prostu ten zegarek jest "za ładny" :) Nie wspominając o tym, że po opisie Mariusza bałbym się datę przestawić ;)

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Toba - jednak idac ta droga, to bardziej rażą blyszczace modele nurkowe czy GMT w ceramice   ;)

RO ze wzgledu na swoje kanciaste ksztalty bardziej (jako calosc) to rownowazy.

Ale nie patrzac daleko - Pamy tez sa "sliczne" i pieknie "blyszcza" jak na swoj "wojskowy" charakter  B) Takie trendy  :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tak serio porównujecie VCO do APRO


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego? AP i VC, to ta sama polka cenowa/jakosciowa, wiec chyba nie powinien dziwic fakt porownywania tych 2 modeli do siebie. Baaaa... mozna byloby jeszcze dolozyc do tego porownania Nautilusa i wg mnie jedyną wielką roznicą pomiedzy nimi bylaby... cena.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wygląd.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem... - kazdy z nich ma bardzo charakterystyczny i ciekawy wyglad  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP RO piekny.

PPN może być. Przy czym większość zegarków ładniejsza jest.

VCO szpetny.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

AP RO piekny.

PPN może być. Przy czym większość zegarków ładniejsza jest.

VCO szpetny.

 

Michał, nie to jest piękne, co jest piękne, ale co się komu podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.