Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hubex

Zalogował się na stronce AP. Jest komunikat że numer gwarancji nie jest prawidłowy.

 

Edytowane przez hubex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie brakuje numeru nad napisem Royal oak offshore :/ gdzie kupil ten zegarek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Haute Horologerie Lider - gościu z Polski, Wrocław. Podobno w nowszych nie ma tego numerka (ten jest z 2016).


Haute Horologerie Lider - gościu z Polski, Wrocław. Podobno w nowszych nie ma tego numerka (ten jest z 2016).

Podobno jeżeli poprzedni właściciel zarejestrował zegar na stronce, kolejny nie może już tego zrobić i stąd wywala błąd gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim RO byl numer nad tym J.... ale moze w tym modelu bywa inaczej... :unsure:


Ja mam z 2017 i mam numer wiec niech nie wciska kitu :)

Czyli masz pewnie fejka :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja przedluza gwarancje i wiadomo ze 2 raz nie zarejestrujesz, ale w każdej chwili mozesz sprawdzic na stronce od kiedy do kiedy jest ważna.

Haute Horologerie Lider - gościu z Polski, Wrocław. Podobno w nowszych nie ma tego numerka (ten jest z 2016).

 

 

Niech mu podesle np tego linka z recenzji zegarka z 2017r, no chyba że oni też dostali fejka :D

 

https://monochrome-watches.com/audemars-piguet-royal-oak-offshore-diver-funky-colors-2017-review-price/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w grey market nie szlifuja czasami numerów?

 

Koło balansu ma ciezarki na obwodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numery szlifują predzej złodzieje niz sprzedawcy w sklepach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

A w grey market nie szlifuja czasami numerów?

 

Koło balansu ma ciezarki na obwodzie?

Nie wiem czy ma, nie zatrzymywałem balansu, ale coś tam na nim widać gdy się ruszał. Sprawdzę, ale dopiero w poniedziałek. Zegarek podobno nie był odnawiany i faktycznie nosi ślady użytkowania. Na pierwszym zamieszczonym przeze mnie zdjęciu widać miejsce gdzie powinien być numer - wg. mnie jest ono "dziewicze". Ktoś musiałby napawać tam materiał i potem szlifować cały dekiel. Tyko po co usuwać numer w "chyba oryginalnym" zegarku? W części ogłoszeń na chrono są AP divery bez tego numeru (nie jest on usunięty przy obróbce zdjęć).

Rejestracja przedluza gwarancje i wiadomo ze 2 raz nie zarejestrujesz, ale w każdej chwili mozesz sprawdzic na stronce od kiedy do kiedy jest ważna.

 

Niech mu podesle np tego linka z recenzji zegarka z 2017r, no chyba że oni też dostali fejka :D

 

https://monochrome-watches.com/audemars-piguet-royal-oak-offshore-diver-funky-colors-2017-review-price/

Dzięki @Muzzy! Tylko że to są wersje kolorowe. Jego jest czarna, jak Twoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest render a nie żadne zdjęcie, wiec to logiczne że nie ma na nim numeru seryjnego zegarka..

 

Hubert, wkleiłem przykład żebyś zobaczył gdzie powinny być numery , ja mam w tych samych miejscach jak ten w recenzji, kolor nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

To jest render a nie żadne zdjęcie, wiec to logiczne że nie ma na nim numeru seryjnego zegarka..

 

Hubert, wkleiłem przykład żebyś zobaczył gdzie powinny być numery , ja mam w tych samych miejscach jak ten w recenzji, kolor nie ma znaczenia.

Jeszcze raz dzięki, ale przecież wiemy gdzie powinny być numerki. Co do zdjęć z chrono z zegarami bez numeru na deklu, sprawdzaliśmy zdjęcia robione in situ, nie rendery z internetu, których na chrono jest sporo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy wywiad z CEO AP.

Ciekawe, co mówi o Code 11:59, który okazał się bestsellerem (choć podobno niespodziewanym - a to dobre!), i o mocach produkcyjnych AP (chociaż tutaj jakby delikatnie sobie sam zaprzeczał).

 

https://watchesbysjx.com/2019/12/interview-francois-henry-bennahmias-ceo-audemars-piguet.html

 

 

Zartownis z niego  :)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki, ale przecież wiemy gdzie powinny być numerki. Co do zdjęć z chrono z zegarami bez numeru na deklu, sprawdzaliśmy zdjęcia robione in situ, nie rendery z internetu, których na chrono jest sporo.

Daj jakiegos linka. Gdzie wtedy jest umieszczony numer seryjny zegarka ? No bo gdzieś musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Daj jakiegos linka. Gdzie wtedy jest umieszczony numer seryjny zegarka ? No bo gdzieś musi być.

Wstawiam zdjęcie balansu z odważnikami. Przepraszam za syf na deklu. Widać dodatkowo jakiś numer. Może to numer mechanizmu?

Linki do ogłoszeń:

https://www.chrono24.pl/audemarspiguet/royal-oak-offshore-diver-steel--id12119758.htm?loggedOut=1

https://www.chrono24.pl/audemarspiguet/royal-oak-offshore-diver-15710stooa032ca01--id12906503.htm

https://www.chrono24.pl/audemarspiguet/royal-oak-offshore-diver--id13638928.htm

post-102568-0-66103900-1580719078_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi jednoznacznie ocenić po Twoim zdjęciu?

 

Czy te cieżarki to imitacja, czy rzeczywiste elementy regulacyjne - pytam bo powinno to wyglądać tak - a nie widziałem / słyszałem o podróbce tego mechanizmu z balansem z włosem swobodnym - to często jest element po którym najłatwiej wizualnie odróżnić oryginał od podróbki:

 

 

L1070175.jpg

 

inne fotki makro jak powinny wyglądać szczegóły i jakość tego mechanizmu:

https://www.watchcollectinglifestyle.com/home/macros-audemars-piguet-caliber-3120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Dzięki @StaryWilk -u. Załączam nieco lepsze zdjęcia. Lepszych już nie zrobię. Wg mnie ciężarki to nie imitacja. 

 

post-102568-0-48376700-1580730404_thumb.jpg

post-102568-0-46441600-1580730418_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie dlaczego na jednych egzemplarzach są obydwa numery na deklu a w innych jeden ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Chyba nikt więcej nie odpowie. Marka jest na forum raczej mało popularna. Może powinienem był zadać pytanie w dziale "podróbkowym"? W sumie to już nieważne. Wiemy (ja i właściciel) że to oryginał, przynajmniej mechanizm. Styl czcionki z numerem mechanizmu z linku zamieszczonego przez Kolegę @StaryWilk też jest inny, ale tym bym się nie przejmował. Jakość wykonania przy widocznym mechanizmie potwierdza że zegarek jest oryginalny. Dlaczego nie ma numeru egzemplarza? Nie wiem, nie mój problem. Powiedziałem znajomemu żeby odpuścił. Zgodził się i nosi, bo bardzo mu ten zegarek podapsował, lubi masywne. To miał być dla niego zegar na wakacje i ferie, do zarzynania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miał być dla niego zegar na wakacje i ferie, do zarzynania.

Ciekawe, miec AP jako zegarek do tyrania :) Edytowane przez maariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Mój szef może sobie robić co mu się tylko zechce. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, miec AP jak zegarek do tyrania :)

Raczej normalne, ap diver to nie jest arcydzieło sztuki haute horlogerie tylko stalówka z wysokim WR.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Jutro będzie wizyta w Hermitage (chyba że właściciel zmieni zdanie) i być może wyjaśni się o co chodzi z numerami, a już z pewnością czy to naprawdę jest AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.