Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

To render. Na żywo, w naturalnym świetle, będzie wyglądał gorzej. Oh, jak spasowane są te ogniwa w bransolecie ;)

Poczekajmy na pierwsze zdjęcia na żywo, no i jakąś reckę na YT.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

No dobrze, czekam na te setne części mm spasowania na Waszych zdjęciach z przymiarek ;) Tylko postarajcie się, proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To render. Na żywo, w naturalnym świetle, będzie wyglądał gorzej.

Moje dotychczasowe doświadczenie z Royal Oak podpowiada coś zupełnie przeciwnego. Giloszowanie tarczy załatwi temat i to będzie świetny zegarek.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Moje dotychczasowe doświadczenie z Royal Oak podpowiada coś zupełnie przeciwnego. Giloszowanie tarczy załatwi temat i to będzie świetny zegarek.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hmm. Czekamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Hmm. Czekamy?

Jasne, czekamy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak przypuszczalnie pamiętasz, miałem kiedyś Royal Oak 15300 i proporcje w 15500 bardziej przypadły mi do gustu. 

 

Pamiętam, że miałeś 15300 i bardzo się dziwiłem, że sprzedałeś.

Ja 15500 na żywo nie widziałem, ale jestem pewien, że prezentuje się jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Gra światła na  srebrno-białym "waflu" na tarczy 15300 zrobiła na mnie wielkie wrażenie. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że miałeś 15300 i bardzo się dziwiłem, że sprzedałeś.

Ja 15500 na żywo nie widziałem, ale jestem pewien, że prezentuje się jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Gra światła na  srebrno-białym "waflu" na tarczy 15300 zrobiła na mnie wielkie wrażenie.

 

Niestety kosztem czytelności. Też bardziej podobały mi się proporcje 39 mm choć najlepiej wypadają w wersji butikowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Niestety kosztem czytelności.

Nie było aż tak źle. Przez dobre siedem lat miałem Royal Oak ze srebrną tarczą i nigdy nie narzekałem na czytelność wskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było aż tak źle. Przez dobre siedem lat miałem Royal Oak ze srebrną tarczą i nigdy nie narzekałem na czytelność wskazań.

Miłość jest ślepa, ja też „uważam, że nie przeszkadza mi” 47 mm PAMa 372 ;-)

A układ tarczy pasowałby mi z tego modelu ...tylko ta data :-(

post-55792-0-13833400-1586960504_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Miłość jest ślepa, ja też „uważam, że nie przeszkadza mi” 47 mm PAMa 372 ;-)

Co do Panerai, to na moim nadgarstku tylko PAM233 leży dobrze i wszystko poniżej 44 mm średnicy koperty. W sumie robiłem kilka przymiarek do zegarków Panerai, ale może w końcu zdecyduję się na zakup zwłaszcza że teraz dają 8 lat gwarancji.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2020 o 08:32, eye_lip napisał(-a):

Nowy AP na pierwszy rzut oka jest ok, ale to co pod deklem, kompletnie nie pasuje do charakteru zegarka który nie jest nowoczesną interpretacją tylko nawiązującą do historycznego modelu, a wręcz zegarkiem z lat 50 przeniesionym we współczesne realia produkcji. Mechanizm jest za duży w stosunku do koperty, wahnik i łożyskowanie jest masywne i nowoczesne i nie pasuje imo charakterem do stylistyki vintage (nie neo-vintage). Vacheron pokazał imo bardziej spójną wersję ( i do tego sporo przyjaźniejszą dla portfela):

attachicon.gifVacheron-Constantin-Historiques-Cornes-de-Vache-1955-Steel_2-768x538.jpg

 

Zgadzam sie, tez mi sie ten mechanizm gryzie... Ciekaw jestem jak bedzie to wygladac na zywca.

W dniu 15.04.2020 o 16:20, desmo napisał(-a):

Miłość jest ślepa, ja też „uważam, że nie przeszkadza mi” 47 mm PAMa 372 😉

A układ tarczy pasowałby mi z tego modelu ...tylko ta data 😞

Polecam model bez daty...

 

 

Uwielbiam go

Edytowane przez SzefSzefow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne "turbo" ;) robiłem kiedyś do niego pasek (może nawet do tego samego jeśli to z PL).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to przecież jest wersja "bieda". Na sekundniku nawet przysknerzyli.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne "turbo" ;) robiłem kiedyś do niego pasek (może nawet do tego samego jeśli to z PL).

 

Z pewnoscia nie do tego  ;)

Ale to przecież jest wersja "bieda". Na sekundniku nawet przysknerzyli.

 

Ha! Wiedzialem, ze cos jest nie tak  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, tez mi sie ten mechanizm gryzie... Ciekaw jestem jak bedzie to wygladac na zywca.

 

Polecam model bez daty...

Uwielbiam go

Świetna rada...mały otwór w tarczy zastąpić ...większym ;-) Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna rada...mały otwór w tarczy zastąpić ...większym ;-)

 

Narzekales na date, nie na otwor   :P

Zresza, jak szalec to szalec  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze AP powinno sie zastanowic co chce wreszcie zrobic z takim klasykiem jak RO, bo ostatnio troszke smiesznie wypadaja ze swoimi pomyslami... Inne wielkosci, inne mechanizmy, inne logotypy na tarczy itp, etc..... Chyba sami nie wiedza co chca osiagnac :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wydaje mi sie, ze AP powinno sie zastanowic co chce wreszcie zrobic z takim klasykiem jak RO, bo ostatnio troszke smiesznie wypadaja ze swoimi pomyslami... Inne wielkosci, inne mechanizmy, inne logotypy na tarczy itp, etc..... Chyba sami nie wiedza co chca osiagnac :unsure:

Podobny zarzut można by wysunąć pod adresem A. Lange & Söhne. W niektórych modelach nazwa producenta na tarczy stosowana jest w półkolu, a w innych modelach już nie. No sami nie wiedzą, co chcą osiągnąć. Wcześniej wielu miłośników zegarków krytykowało AP za zbyt duże dysproporcje pomiędzy średnicą koperty oraz tarczy. Teraz problem został wyeliminowany i też jest źle. Ponadto producent istotnie poprawił dokładność działania werków, uzupełnia też brak własnego mechanizmu ze stoperem w podstawowych modelach. Audemars Piguet wykonuje świetną robotę i nie zasługuje na krytykę taką jaką prezentujesz.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze AP powinno sie zastanowic co chce wreszcie zrobic z takim klasykiem jak RO, bo ostatnio troszke smiesznie wypadaja ze swoimi pomyslami... Inne wielkosci, inne mechanizmy, inne logotypy na tarczy itp, etc..... Chyba sami nie wiedza co chca osiagnac :unsure:

Oni doskonale wiedza co chca osiagnac.

Oferuja ponadczasowy design jak najszerszej ilosci potencjalnych konsumentow. I to dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam 15400 Niebieskiego lub Czarny jakby ktos sie chcial pozbyc lub wiedzial kto ma na sprzedaz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

:D

Narzekales na date, nie na otwor   :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam 15400 Niebieskiego lub Czarny jakby ktos sie chcial pozbyc lub wiedzial kto ma na sprzedaz :)

Aha... jak znajdziesz to daj tez mi znac

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... jak znajdziesz to daj tez mi znac

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Znalazlem , ale cena mnie nie satysfakckonuje - daje znac ;)

Nigdy nie wiadomo czy ktorys z kolegow nie chce sprzedac , nie zaszkodzi zapytac .

Czy przeszkadza Ci to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Znalazlem , ale cena mnie nie satysfakckonuje - daje znac ;)

 

Royal Oak świetnie trzyma cenę, a ta przeważnie podąża za wyceną aktualnego modelu w kolekcji. Tak było kiedyś w przypadku referencji 15300, gdy Ref. 15400 był obowiązujący w katalogu. Obecnie sytuacja powtarza się w kontekście Ref. 15500 - Ref. 15400, choć Ref. 15300 też od nich nie odstaje. Spośród Wielkiej Trójki rynek wtórny najsłabiej reaguje na Overseas, który można kupić z przeceną rzędu około 30%. Wracając jeszcze do Audemars Piguet, to na YouTube jest materiał prezentujący [Re]master01, gdzie widać, jak spektakularny i piękny to zegarek.

 

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.