Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, eye_lip napisał:

Referencja 5402 (pierwszy ro) miała 39mm, później pojawił się 4100 (36mm - mid size).

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sanik napisał:

A jaki rozmiar koperty miał model stworzony przez G.Gentę? 36mm?

 

23 minuty temu, eye_lip napisał:

Referencja 5402 (pierwszy ro) miała 39mm, później pojawił się 4100 (36mm - mid size).

 

dodatkowo sam Genta nosił RO w kopercie 5402ST. bransoleta stalowa, jednak bezel miał złoty.

 

39 mm nie tylko na tamte czasy to był "olbrzym".

na moim nadgarstku taki rozmiar RO wygląda na spory. u mnie idealne pasuje tzw mid-size 14790 czyli 36 mm (czasami mierzony/podawany jako 37mm)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olbrzym był także pod kątem ceny bo kosztował tyle co 6 submarinerów :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olbrzym był także pod kątem ceny bo kosztował tyle co 6 submarinerów default_smile.png
Fakt, cenowo zgasili wtedy wszystkich.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, lort napisał:

Fakt, cenowo zgasili wtedy wszystkich.
 

Ale chyba szybko  się rozeszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
6 godzin temu, eye_lip napisał:

Olbrzym był także pod kątem ceny bo kosztował tyle co 6 submarinerów :)

 

Obecnie Royal Oak Ref. 15500 w stali to równowartość ponad dwóch Submarinerów Date Ref. 116610LN, co świadczy o tym, że Rolex strzyże swoich klientów bardziej niż topowe firmy zegarkowe (nie dotyczy Patek Philippe Nautilus). Relacja jakości do ceny nie jest zbyt atrakcyjna w odniesieniu do wspomnianego Roleksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
A ten znowu...

Nie twórz atmosfery kneblowania. Jesteś w klubie miłośników Audemars Piguet, a nie w klubie fanów Roleksa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po kiego grzyba w dziale AP znowu jedziesz na  Rolexa - nie masz juz o czym w kolko pisac i po innych dzialach trolowac?? Sam upominales ludzi, ze w dzialach innej marki pisza o Rolkach a sam jak tylko masz okazje to robisz... stajesz sie juz nudny i w dodatku sam sobie przeczysz.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
To po kiego grzyba w dziale AP znowu jedziesz na  Rolexa - nie masz juz o czym w kolko pisac i po innych dzialach trolowac?? Sam upominales ludzi, ze w dzialach innej marki pisza o Rolkach a sam jak tylko masz okazje to robisz... stajesz sie juz nudny i w dodatku sam sobie przeczysz.

 

Jadę na Roleksa? Sugerujesz jakoby Rolex nie podnosił cen swoich zegarków w sposób bardziej agresywny od topowych producentów? Bo to właśnie zasugerowałem z pominięciem Nautilusa. Jeżeli moje posty są Ci solą w oku, to skorzystaj z opcji ignorowania. Polecam, bo nie potrzebuję tu handryczyć się z kimś, kto czepia się mnie o każdy wpis, którego treści nie potrafi poprawnie przyswoić.

 

Poza tym, odpowiadałem na wpis Filipa, więc Twoje przytyki o trollowaniu są absurdalne.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obecnie mistrzem podnoszenia cen jest Omega. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przeglądałem ostatnio zdjęcia historycznych "kieszonek" AP i stanowią one kopalnię świetnego wzornictwa, które można by zaadoptować na rzecz zegarków naręcznych. Poniżej purystyczne wersje ze stoperem (przy okazji piękne wskazówki).

 

spacer.png

 

spacer.png

 

A teraz coś z zupełnie innej bajki czyli zegarek pokazujący, że krytykowana tu stylistyka CODE 11.59 ma jednak potencjał.

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tutaj jest pięknie, takie Code można uwielbiać.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, tutaj jest pięknie, takie Code można uwielbiać.
Cóż wszystko modele Code, gdzie wyrzucą tarczę lub jej część zaczynają wyglądać

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
6 godzin temu, eye_lip napisał:

No, tutaj jest pięknie, takie Code można uwielbiać.

 

4 godziny temu, lort napisał:

Cóż wszystko modele Code, gdzie wyrzucą tarczę lub jej część zaczynają wyglądać emoji854.png

 

Coś w tym jest...

 

spacer.png

 

spacer.png

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W ostatnich latach pojawiło się trochę zegarków z rozbudowanym urządzeniem kalendarzowym wskazujących miesiąc, dzień miesiąca oraz dzień tygodnia. Na przełomie lat 2017 / 2018 Vacheron Constantin zaprezentował modele nawiązujące do historycznych referencji pochodzących z 1942 oraz 1948 roku, a w roku bieżącym Jaeger-LeCoultre przedstawił nowy Master Control Calendar oraz jego wersję rozbudowaną dodatkowo o stoper czyli Ref. 4138420. Przeglądając archiwa trafiłem na zegarek Audemars Piguet Ref. 5504 pochodzący z roku 1948, który również mógłby stanowić ciekawą inspirację dla współczesnej wersji.

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten vintage, bajka. Ja dziś sprawdzałem jak leży RO w wersji tzw. Elephant. Co ciekawe tarcza nie jest giloszowana jak np. w AP Diver, ale stemplowana:20200603_141917.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Audemars Piguet od 1 lipca podnosi ceny o 6%, co oznacza (uwzględniając podwyżkę ze stycznia bieżącego roku na stalowe RO), że Royal Oak Ref. 15500 będzie kosztował 22500 Euro, a to już więcej od Vacheron Constantin Overseas Ref. 4500V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Nie spodobał się chłopcom to może dziewczyny kupią”-  pomyślał Fransuła Ąri ...ma chłop słabość do mody jednak

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarnego bym ponosił na próbę...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.