Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z 15450 pod względem dostępności, Ile trzeba czekać np w Hermitage, czy może lepiej zamówić gdzieś za granicą? Marzy mi się taki na 30stkę, co prawda jeszcze trochę czasu jest ale widząc to co się dzieje na rynku może warto zacząć się szybciej interesować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT, ale 15450 przed trzydziestką? Coś chyba zrobiłem złego w moim życiu... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi - ja tam nie żałuję, że nie zabiłem rodziców 🙂. Innej możliwości niż spadkobranie na dorobienie się AP przed 30 - ką nie miałem.

Dokładnie w wieku 30 lat wybrałem zakup pierwszego  dwupokojowego mieszkania "pod wynajem". Nie było to złym pomysłem, bo kupiłem je na gdańskim Przymorzu za 80 tysi (tyle wyszło po odcięciu 20 % ze stówki dzięki drugiej w moim przypadku uldze mieszkaniowej, pierwsza poszła ok. 1995 r. na moje własne, ale dzięki inflacji wzrósł limit i starczyło na drugie) a po roku od odbioru (przez ten czas zarabiało na siebie), gdy nastąpiła migracja do Warszawy, sprzedałem je za 136 KPLN. Za 130 kupiłem 2 pokoje 36 m na Żoliborzu - mam je do dziś, spłaciło się już ze dwa razy.

 

@KamilD gratulujemy wyboru 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 1999 kupiłem 58m + 20 metrów antresola na Woli za 142 (plus20 za miejsce parkingowe), które wynajmuję od 7 lat za 2.100 (podobno mógłbym chcieć więcej), więc też nie narzekam, ale dużo bliżej mi do 50 niż do 30 🙂 Oczywiście koledze KamilD zazdroszę "pozytywnie", bez rozważania opcji uśmiercenia kogokolwiek i czasami puszczam totka 😉 BTW jak kupowałem, to rzeczony kolega był w połowie podstawówki, a moich doświadczeń szkolno- uniwersyteckich i zawodowych (np. badania due dilligence na początku lat 2000) z nikim młodszym bym nie zamienił 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mroova napisał:

...

ja tam nie żałuję, że nie zabiłem rodziców 🙂.

...

Chyba większość nie żałuję. 

 

9 godzin temu, KamilD napisał:

Panowie, orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z 15450 pod względem dostępności, Ile trzeba czekać np w Hermitage, czy może lepiej zamówić gdzieś za granicą? Marzy mi się taki na 30stkę, co prawda jeszcze trochę czasu jest ale widząc to co się dzieje na rynku może warto zacząć się szybciej interesować?

Fajny problem ciut starszego nastolatka. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Panowie, przed 30 to już rosły facet, a nie starszy nastolatek :D

 

BTW - chyba najlepiej zadzwonić do Hermitage i zapytać. Pracuje tam nasz forumowy kolega, na pewno pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym pisałem, ale na 33 urodziny mój śp. Tata mi powiedział, że to najlepszy wiek, bo już cię stać i jeszcze możesz. Ale to chyba niekoniecznie dotyczyło zegarków 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kamilu koledzy delikatnie i podprogowo sugerują abyś kupił kawalerkę a nie AP
Szok bo to forum zegsrkowe

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi ja też swoje mieszkania puszczam zawsze jakieś 10 % poniżej ceny jaką widzę w ogłoszeniach konkurencji  - to ja wybieram sobie lokatorów  (choć oczywiście to nie te czasy, co na początku 2000-nych, wtedy raz przyszło naprawdę ze 20 - 30 osób, potem były sms-y z pogróżkami "ja Pana załatwię" za umawianie wszystkich na raz), a do tego nie opłaca im się szukać innego, dzięki temu mam spokój. W dwóch lokalach mam tych samych ludzi od ponad 6 lat, w jeszcze jednym od 5. Rok temu wszystkim podniosłem po 150 zł a i tak łyknęli bez problemu. Przez te 22 lata raz tylko słabo trafiłem, musiałem ludzi pogonić, ale to była konsekwencja tego, że mieszkanie przez kilkanaście lat niewkładania w nie nawet jednego gronia stało się taką padliną. Po tej sytuacji w końcu zrobiłem w nim remont i z dziadami znowu się nie zadaję. Zresztą ostatnie mieszkanie kupiłem jakieś pięć lat temu (akurat prawie pokrywa czesne w przedszkolu) , teraz różne giełdy - przynajmniej nie kusi człowieka  na zbytki zegarkowe bo zawsze widzi się jakąś okazję - ze skutkiem oczywiście "różnym", zwłaszcza teraz, ale za to ile dziś okazji przy tej zwale !!! Dylemat - uśredniać straty czy łapać nowe ? 

 

@Dorian06  kto wie, jak silna jest miłość do zegarków 😉 kiedyś na forum była polewka, jak któryś z kolegów machnął literówkę i napisał "matkę sprzedam"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy ;) to forum, do tego wątek AP no co jak co, ale to chyba ostatnie miejsce w którym mógłbym się spodziewać bólu tylnej dolnej części ciała ;) i nie nie muszę nikogo zabijać dla spadków, nie wygrałem w totka, nawet na studia nie poszedłem, ba! Matury nie napisałem :D po liceum założyłem firmę i od tamtego czasu zapier***am, udało się przekształcić pasję w pracę i rozwijam własną markę... a każdy i tak widzi swoje ;) 

 

Dziękuję Koledze @amatsukaze za pomoc, już wszystko wiem :)

 

P.S. priorytety mam poukładane ;) gdybym nie miał mieszkania nie myślałbym o AP ;) Zdrowia życzę :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgryźliwi tetrycy dostali to, o co się sami prosili :lol:  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega prosił o poradę w sprawie zegarka, a otrzymał w zamian moralne frazesy :(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KamilD nikt inaczej niż życzliwie Cię nie odbierał, jeszcze raz gratulujemy ! Ja zaś najbardziej zazdroszczę łączenia pracy z pasją, do tego jak widać efektywnego.

 

@mario1971 @nicon mam pełną świadomość, że w porównaniu ze znakomitą większością forumowiczów jestem cienkim bolkiem, a kol. Nicon słusznie ocenił moją działalność jako lumpiarstwo, wyraźnie jeden z lokali sam określiłem jako padlinę. Czy było to chwalenie się ?  Po ponownym przeczytaniu widzę że można tak to odebrać - ta wymiana doświadczeń z Szuwim powinna iść na priva, bez sensu zaśmiecałem wątek, za co oczywiście przepraszam.  Poza tym jednak nie widzę żadnego umoralniania ani zgryźliwości wobec Kamila, raczej kpiliśmy z siebie  i obranej drogi życiowej, na pewno nie  z niego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KamilD - w żadnym wypadku nie chciałem Cię obrazić - życzliwie zazdroszę i zastanawiam się, gdzie sam pobłądziłem 😉

Sorry za zaśmiecanie wątku - mam nadzieję, że moderator posprząta 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznajcie po prostu że kolega za młody na AP - sądzac po lekturze forum, koledzy tutaj ok. 40 i później pokupowali swoje AP, Rolki czy inne. Niech kolega poczeka 10 lat i wtedy się odezwie, dostanie garść praktycznych rad bez wspominania skąd na zegarek ma🤪
 

Jak się spodziewałem, dostaliśmy wysyp rad odnośnie inwestowania w nieruchomosci - narodowy sport rodaków. Wszyscy w Polsce by tylko w nieruchomosci inwestowali, zawsze się zastanawiam kto mieszkania wynajmuje, skoro wszyscy tylko chcą kupować😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, szuwi napisał:

Sorry za OT, ale 15450 przed trzydziestką? Coś chyba zrobiłem złego w moim życiu... 😉

Czasem wystarczy piłkę kopać 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Rebrov napisał:

Czasem wystarczy piłkę kopać 😛

Albo boksować 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poczułem się urażony, spokojnie :) właściwie to już się przyzwyczaiłem bo jestem w stanie zrozumieć skąd to wynika. Wielu ludzi nazwijmy to kolokwialnie "dochodzi do czegoś" w średnim wieku, stąd widok młodszej osoby z Rolexem czy AP na ręku może budzić emocje ;) ale każdy ma swoje tempo i inaczej sobie układa życie a RO na 30stkę dla mnie miałby być zwieńczeniem ciężkiej pracy :)

Edytowane przez KamilD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając te wypociny wygląda na to że jestem człowiekiem sukcesu :D  a też mi jeszcze daleko do 40 :P

 

233846d7d2faf.jpg

 

A tak na poważnie to dajmy sobie na luz bo to nie miejsce na takie dyskusje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Muzzy napisał:

Czytając te wypociny wygląda na to że jestem człowiekiem sukcesu :D  a też mi jeszcze daleko do 40 :P

 

233846d7d2faf.jpg

 

A tak na poważnie to dajmy sobie na luz bo to nie miejsce na takie dyskusje...

Zazdroszczę nadgarstka - Offshore świetnie leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.