Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji ostatnich urodzin nabyłem takiego sikora 🙃

 

 

20210307_140753.jpg

Edytowane przez Jodkarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2021 o 18:57, mario1971 napisał(-a):

Fajny diver - siedem razy powiem tak! :)

Spory kloc mimo 42mm. Od strony koronki fajnie wygląda, ale z drugiej strony, pionowa, wysoka koperta. Na duży nadgarstek pasuje, jak u Michała na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowej stronie internetowej AP kolekcja Jules Audemars jest tak schowana, że początkowo trudno ją odnaleźć. Zastanawia mnie, czy AP szykuje się do przedstawienia nowych modeli w zakresie linii zegarków typowo eleganckich. Jules Audemars wydają się być już mocno przestarzałe. Tkwi tutaj duży potencjał firmy, ale i spore ryzyko. Jeśli nowe Jules Audemars ( o ile w ogóle się pojawią ) spotkają się z tak negatywnym przyjęciem zegarkowej społeczności jak Code 11.59, to czy byt firmy nie będzie zagrożony ? Jakie są Wasze przemyślenia na ten temat ? 

Mam wrażenie, że AP buduje od pewnego czasu wizerunek firmy, której produkty są kierowane głównie do młodszych odbiorców. Tak odbieram na przykład ostatnią kampanię reklamową na ich kanale Youtube (zresztą bardzo udaną moim zdaniem).  Czy Waszym zdaniem nie jest zbyt ryzykowne ? Zegarki AP są przecież bardzo drogie; czy naprawdę jest tak wielu młodych ludzi na świecie, którzy będą w stanie sobie na nie pozwolić ? Wydaje mi się, że zainteresowanie zegarkami mechanicznymi oferowanymi przez firmy takie jak VC, PP, AL&S, czy AP pojawia się raczej na późniejszym etapie życia, kiedy sytuacja finansowa jest już ustabilizowana, rodzina zabezpieczona i można sprawiać sobie drogie prezenty. 

Uważam, że AP nie ma wyjścia - musi wkrótce przedstawić nową lub przynajmniej odświeżoną kolekcję Jules Audemars skierowaną do nieco starszej klienteli i ta kolekcja musi być udana. 

Jestem ciekawy Waszych przemyśleń na ten temat; w końcu AP nadal należy do Świętej Trójcy zegarkowego świata. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach nietrudno o młodych klientów z dużymi pieniędzmi: sportowcy, jutuberzy, artyści. Nie zdziwiłbym się gdyby stanowili oni połowę, jeśli nie więcej, klienteli marek luksusowych, które muszą się do nich dostosowywać i oferować produkty które ich zainteresują.

Edytowane przez wjtk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa uwaga. Model dochodzenia do wysokich zasobów finansowych poprzez naukę w dobrych szkołach, a następnie wieloletnią ciężką pracę połączoną oszczędzaniem oraz umiejętnością odraczania przyjemności być może odchodzi do lamusa. Teraz ktoś młody może wyskoczyć z utworem, który nagle w internecie zdobędzie olbrzymią popularność i takich natychmiastowych karier wydaje się być coraz więcej.  Czasami umiejętność prowokacji czy wywołania szoku dać może wielką popularność, a co za tym idzie - kasę.  Jak słusznie zauważyłeś, podobnie jest w sporcie. 

Dla zmęczonych podstarzałych konsumentów PP Calatrava 5196J, a dla młodych youtuberów AP RO Offshore.  Dla każdego coś się znajdzie. 

Ja nie jestem dwudziestoletnim sportowcem czy youtuberem, ale wybrałbym jednak Offshore. Audemars Piguet jednak wygrywa. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszecie. Jeszcze kilkanaście/kilkadziesiąt lat temu na bardzo drogie zegarki mogli sobie pozwolić starsi ludzie niż obecnie. Wystarczy zobaczyć na przyrost milionerów na świecie. Nie są to starsi ludzie. 

Jeżeli taki AP chce ich zaopartywać w zegarki, to kolekcja RO ze swoimi odmianami to jednak  za mało. Tym bardziej, że niektóre niedostępne. Skoro można sprzedawać więcej to czemu nie.  Zapewne dlatego powstała kolekcja 11.59.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci "mlodzi bogacze" nie przejmuja sie zbytnio dostepnoscia. Jak chca cos sobie kupic, to zwyczajnie kupuja i tyle. Mysle, ze wlasnie szczegolnie mlodzi wydaja 100% wiecej, aby tylko miec cos, co jest modne a starsi potrafia poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem sobie TRF i taką super fotkę przyuważyłem. 

 

AP chrono.jpg

 

Prawdziwe zauroczenie od pierwszego wejrzenia :wub:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Przeglądałem sobie TRF i taką super fotkę przyuważyłem. 

Prawdziwe zauroczenie od pierwszego wejrzenia :wub:

Serio? A ta data ni w "P" ni w "D" Cię nie razi? Ja umieściłbym ją przynajmniej symetrycznie między 4 a 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, facecik napisał(-a):

Serio? A ta data ni w "P" ni w "D" Cię nie razi? Ja umieściłbym ją przynajmniej symetrycznie między 4 a 5.

Nic a nic... :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Nic a nic... :)

No, jak na "człowieka z lupą", to dechy nie widzisz😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Przeglądałem sobie TRF i taką super fotkę przyuważyłem. 

 

AP chrono.jpg

 

Prawdziwe zauroczenie od pierwszego wejrzenia :wub:

Jaka to referencja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na mojej łapie chrono (ale inna ref) siedzi fajnie:) 

IMG_20200722_134602.jpg

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Smycel napisał(-a):

Jaka to referencja?

Wg mnie to jest 1256ST.01


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Nawet na mojej łapie chrono (ale inna ref) siedzi fajnie:)

Oj... musiales sie chyba niezle nakombinowac, zeby na Twoim nadgarstku na zdjeciu nie wyszedl na moooocno za duzy... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie skupiałem się na tym, wrzuciłem zegarek kumpla na rękę i tyle, zrobiłem zdjęcie telefonem i koniec historii. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Przeglądałem sobie TRF i taką super fotkę przyuważyłem. 

 

Prawdziwe zauroczenie od pierwszego wejrzenia :wub:

 

Świetny jest , byłem bardzo blisko zakupu tej referencji jednak brak przeszklonego dekla mnie zniechęcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak inny ref niż ten podany przez @mario1971 

 

Może ktoś inny jeszcze coś podrzucić?

 

@eye_lip- a ten u Ciebie to co to za ref?

A swoją drogą Filip spodnie to masz tu za***iste 👊🏻😁👊🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.