Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Czego to się człowiek nie dowie, gdy redaktorzyna korzysta z translatora: 

 

"Norweskie "Dagbladet" wspomina, że w przeszłości Haaland nosił zegarek marki Audemars Piguet ze szkieletem z dębu królewskiego. Jego cena to około 0,5 miliona złotych (ponad 100 tysięcy euro za sztukę)."

 

Źródło: https://www.sport.pl/pilka/7,65081,28474916,haaland-ma-gest-wydal-rownowartosc-100-metrowego-mieszkania.html#do_w=57&do_v=428&do_st=RS&do_sid=750&do_a=750&s=BoxOpLink

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem w książce Jo Nesbo o Harrym Hole że zegarek ma śrubkę do nakręcania 😄. Zresztą muszę wrócić do tej książki, bo tam był opis, że skorumpowani policjanci dostawali w prezencie Patki, które miały usuwane logo Patka i nakładane... Rolexa czy jakoś tak po to aby ukryć ich prawdziwą wartość. To bylo tak pokręcone, że aż śmieszne. Wtedy na to nie zwróciłem uwagi, ale poszukam i sprawdzę to to był za opis. Nie wiem czy to kwestia tłumaczenia czy sam autor tak zakręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mroova napisał(-a):

Czego to się człowiek nie dowie, gdy redaktorzyna korzysta z translatora: 

 

"Norweskie "Dagbladet" wspomina, że w przeszłości Haaland nosił zegarek marki Audemars Piguet ze szkieletem z dębu królewskiego. Jego cena to około 0,5 miliona złotych (ponad 100 tysięcy euro za sztukę)."

 

Źródło: https://www.sport.pl/pilka/7,65081,28474916,haaland-ma-gest-wydal-rownowartosc-100-metrowego-mieszkania.html#do_w=57&do_v=428&do_st=RS&do_sid=750&do_a=750&s=BoxOpLink

 

Dziś to chyba tylko w prawicowych mediach „płacą” tyle żeby zatrudnieni tam „ znali się” na dobrach luksusowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś student na praktykach wrzucił w translator, nie ma co wymagać wiele od sport.pl


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mroova napisał(-a):

Czego to się człowiek nie dowie, gdy redaktorzyna korzysta z translatora: 

 

"Norweskie "Dagbladet" wspomina, że w przeszłości Haaland nosił zegarek marki Audemars Piguet ze szkieletem z dębu królewskiego. Jego cena to około 0,5 miliona złotych (ponad 100 tysięcy euro za sztukę)."

 

Źródło: https://www.sport.pl/pilka/7,65081,28474916,haaland-ma-gest-wydal-rownowartosc-100-metrowego-mieszkania.html#do_w=57&do_v=428&do_st=RS&do_sid=750&do_a=750&s=BoxOpLink

 

Tak samo często można przeczytać o wychwytach z silikonu (Si) zamiast krzemu 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2022 o 11:24, szymon__k napisał(-a):

Dopiszę się do klubuemoji109.png

6d1bda2503272455b122f3d17a83ab62.jpg

f68711faaf07ece22f1f1a75ba5bf79c.jpg

Gratuluję.  

Super zegar. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Waszej opinii, może porady. Trochę przemeblowuję kolekcję i kusi mnie Offshore. Wizualnie chyba najbardziej 26470SO, na którego mam chyba relatywnie niezłą ofertę, oczywiście grey. Podobają mi się też divery, ale tu cena grey vs rrp to już hardkor.

26470SO ma swoje wady, raz że to trochę „składak”, dwa ponoć zdarzają się awarie, niemniej mnie kręci. Skomentujcie proszę

Edytowane przez af1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj troszkę. Rynek grey trochę się stabilizuje. Nie widomo jakie będą ceny, zwłaszcza AP. Goń króliczka ile się da...😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2022 o 20:42, rafi napisał(-a):

Zastanawialiście się, czy można mieć bespoke AP RO? Można. Wystarczy być Edem Sheeranem

https://www.hodinkee.com/articles/ed-sheeran-hodinkee-audemars-piguet-royal-oak-chronograph-ceramic

Brzydki. Nie nosiłbym. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak noc. Ale bespoke.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według HODIKNEE CEO Audemars Piguet François-Henry Bennahmias odchodzi w 2023 r. z firmy. Szkoda, że tak późno. W mojej osobistej ocenie to człowiek, który zniszczył wizerunek tej marki. Pod jego zarządem AP odmienił się całkowicie. Z szacownej manufaktury bezsprzecznie zaliczanej do Wielkiej Trójcy, AP stało się marką dla raperów ze złotymi nakładkami na zęby, śmiesznych i kiczowatych gwiazd Instagrama itp. Głupkowate wystąpienia François-Henry Bennahmias, któremu chyba się wydaje, że jest w wieku swojej córki, nadały firmie niepoważną twarz. 

Zlikwidował linie Jules Aaudemars (co za głupi pomysł ?), Edward Piguet, Tradition, Praktycznie  zostały tylko RO, RO Offshore, RO Concept i cudowny CODE 11.59. Ten ostatni to moim zdaniem największa porażka AP od wielu lat, za którą Bennahmias osobiście odpowiada. Śmieszne jest jego ciągle trwające tłumaczenie, że Royal Oak też się na początku ludziom nie podobał. Czy ktoś wierzy w to, że CODE 11.59 nagle stanie się pożądanym zegarkiem ? Już trochę czasu minęło, a linia ta nadal jest raczej powszechnie uznawana za nieudaną stylistycznie. 

A co Pan CEO zrobił z podstawowego Royal Oak'a ? Przekształcił go w grubego i wielkiego potwora, który ma kompletnie zaburzone proporcje i pozbawiony został całego uroku pierwotnego konceptu Gerarda Genty. W zdecydowanej większości recenzji RO 15500ST jest oceniany jako za duży, za gruby, za ciężki i bardzo niewygodny. 

Partnerstwo biznesowe z MARVEL, to moim zdaniem nieporozumienie, które było jednym z ruchów obniżających prestiż firmy. Ostatnio zrobili wyjątkowy model Royal Oak specjalnie dla Eda Sheerana. Czy chwalenie się wykonaniem unikatowego Royal Oaka dla jakiegoś słodko-pierdzącego chłopca, który śpiewa rzewne piosenki dla nastolatek, to miał być ruch podnoszący prestiż manufaktury czy może jednak raczej nie ?

 

Jak widzicie Koledzy zjechałem Pana Bennahmiasa doszczętnie. To moja osobista ocena. Fanów AP pod rządami aktualnego jeszcze szefa firmy zapraszam do obrony ich ulubionej manufaktury.  Co dobrego tenże Prezes zrobił Waszym zdaniem dla AP przez czas swego urzędowania ? Powiecie, że dochód firmy się stale zwiększa i tu pewnie będziecie mieć rację.

 

marvel.jpg

Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bym tego nie ujął, oby za AP wziął się ktoś z wizją. Aktualnie to marka jednego modelu i nawet w nim udało się coś popsuć.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mylof, mam dokładnie te same odczucia. Poza zamknięciem marki w dwóch i pół linii w tym żenującej propozycji którą musiały „ratować” sugestie producenta jak fotografować zegarek żeby „walory”  tarczy nie  dominowały oceny dodałbym koncepcję „unique butique experience” . Zapisywać się na wizytę w butiku w którym nie ma co przymierzyć i tym bardziej zamówić…. To trzeba być nie lada bufonem. A może on był 5 kolumną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest nadzieja dla AP. Zobaczcie jak szybko np. tchnął w markę życie nowy CEO Parmigiani.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy noszę się z zamiarem zakupu AP. Powiedzcie mi proszę czy jest jakakolwiek szansa na zapisanie się na jakikolwiek model? Czy sytuacja wygląda jak w Rolexie?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, warloard napisał(-a):

Koledzy noszę się z zamiarem zakupu AP. Powiedzcie mi proszę czy jest jakakolwiek szansa na zapisanie się na jakikolwiek model? Czy sytuacja wygląda jak w Rolexie?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

gorzej niż w Roleksie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, warloard napisał(-a):

Koledzy noszę się z zamiarem zakupu AP. Powiedzcie mi proszę czy jest jakakolwiek szansa na zapisanie się na jakikolwiek model? Czy sytuacja wygląda jak w Rolexie?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Jakikolwiek model to nie jest dobry pomysł. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2022 o 20:49, warloard napisał(-a):

Koledzy noszę się z zamiarem zakupu AP. Powiedzcie mi proszę czy jest jakakolwiek szansa na zapisanie się na jakikolwiek model? Czy sytuacja wygląda jak w Rolexie?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

W butiku w Wenecji nie ma żadnego zegarka. Ani jednego. Na wystawie tylko bańki. Wygląda to tragicznie. Sądząc po tym co zobaczyłem wątpię aby była jakąkolwiek szansa aby zapisać się na cokolwiek.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

W butiku w Wenecji nie ma żadnego zegarka. Ani jednego. Na wystawie tylko bańki. Wygląda to tragicznie. Sądząc po tym co zobaczyłem wątpię aby była jakąkolwiek szansa aby zapisać się na cokolwiek.  

Kosz.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po części macie rację z tym co stało się z AP. Z drugiej strony kolejki na każde AP sięgają kilku lat. A i tak nie każdy z ulicy może dostać alokację na "swoje wymarzone" AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego filmu to raczej wynika, że Code 11.59 starają się w salonach wciskać na siłę tym klientom, którzy przyszli z zamiarem zapisania się na RO.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu byłem w butiku żeby kupić / zamówić gumę do swojej Pandy - podczas krótkiej pogawędki moj sprzedawca zapytał dlaczego chciałbym zmienić bransoletę ..

- na to ja , ze bardzo podobają mi się Divery i chciałbym coś w tym stylu na lato ale wiem jak teraz z dostępnością itp 

- na to on zaproponował przymiarkę wszystkich nowych Diverow ( fotki kilka stron wcześniej ) 

- stwierdziłem , ze mi się Niebieski podoba ale chyba bardzo długa lista , na co on

stwierdził , ze aktualnie między 6 a 12 miesięcy  - oczywiście wpisałem się na listę z nadzieja na szybka alokacje .

W zeszłym tygodniu postanowiłem podjechać i podpytać bo w sumie wakacje i minęło prawie 6 miesięcy 😂

 Niestety zostałem trochę odprawiony z kwitkiem - sprzedawca stwierdził , ze myślał ze będzie szybciej ale aktualnie problem z produkcja werkow itp  😕

Kazał  czekać na maila żegnając mnie z lekko zniecierpliwiona mina ..

Moral tej przydługiej historii taki , ze o dziwo sam sprzedawca wyszedł z propozycja zakupu wiec myśle , ze jak się dobrze pogada i nawiąże dobre relacje to szansa na alokacje jest ( oczywiście raczej na Code , Offshore Chrono , Divery  - na RO chyba nie ma szans ) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.