Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, nicon napisał(-a):

10latki są teraz targetem AP?

 

Pewnie skończyli się piłkarze i raperzy, którym mogli sprzedać RO.

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, KrysH napisał(-a):

Alez glebia!! Takie coś bym nosił pomimo ze zalatuje trochę dziecinnością... 

 

Fajnie by było mieć możliwość nawet przymierzenia ! Wyobrażam sobie jak to musi wyglądać na żywo !


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Wiedniu jest butik z AP, czy tylko jakieś centrum serwisowe ? Przynajmniej tak wydedukowałem ze strony AP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2023 o 19:55, a_team napisał(-a):

Czy w Wiedniu jest butik z AP, czy tylko jakieś centrum serwisowe ? Przynajmniej tak wydedukowałem ze strony AP emoji846.png

jeśli jest to jedynie serwis. Do końca zeszłego roku był AD w Kitzbuhel, ale zapewne skończyła im się umowa bo już nie pokazuje ich na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , Spiderman może się nie podobać ale doceńmy ile pracy i pomysłowości AP włożyło aby stworzyć ten czasomierz. Zwróćmy uwagę, że zdołali to wszystko umieścić w kopercie mierzącej zaledwie 42 mm szerokości i 14,6 mm grubości.

Warto posłuchać tej miłej Pani. Ja po tym wywiadzie dopiero zrozumiałem ten zegarek.

 

 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, o.m.e.g.a napisał(-a):

No, invicta w koncu ma konkurencje. :lol: 

 

Ale śmieszne....


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że najwięksi gracze sceny zegarmistrzowskiej prezentują czasami takie "śmieszne" zegarki. To pokaz kunsztu zegarmistrzowskiego, miniaturyzacji, nowych rozwiązań technicznych oraz materiałowych, itd. Jeśli ktoś te dzieła  postrzega w kategoriach zegarków czysto użytkowych, to zupełnie nie rozumie o co tu chodzi. Pisanie, że "targetem " są tu dzieci lub wyłącznie piłkarze lub raperzy, to dopiero jest śmieszne, a nie to, co tworzą takie manufaktury jak AP, RM czy MB&F. 

 

 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawki dla dużych chłopców. Nie ma się co czepiać. To tylko kwestia grubości portfela. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mylof napisał(-a):

Jeśli ktoś te dzieła  postrzega w kategoriach zegarków czysto użytkowych, to zupełnie nie rozumie o co tu chodzi.

No nie moge sie z tym zgodzic - ja rozumiem i traktowalbym to tak samo czysto uzytkowo kazdego dnia, jako swietne uzupelnienie kolekcji i radosc z noszenia niesztampowego zegarka 😎😊😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, głębia jest nienaturalna i całokształt wyciąga mimo wszystko ten zegarek na piedestał.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mylof napisał(-a):

zaledwie 42 mm

To albo zaledwie, albo 42mm. Omega w 1947 wsadziła tourbillon do koperty 37.5mm. Porównanie do Invicty jak najbardziej zasadne, też mają niesztampowe i odważne projekty z superbohaterami.

 

catalogshot_l.jpg


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał(-a):

To albo zaledwie, albo 42mm. Omega w 1947 wsadziła tourbillon do koperty 37.5mm. Porównanie do Invicty jak najbardziej zasadne, też mają niesztampowe i odważne projekty z superbohaterami.

 

catalogshot_l.jpg

W latach 80 AP miał tourbillon w kopercie grubości 5.5mm, owalnej 29x32,  więc w sumie nie wiem czego się tyczy ta wzmianka @mylof o wielkości koperty. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niedawna zmiana w AP na pozycji prezesa jest dowodem że udziałowcy firmy nie podzielali wizji prezesa odnośnie produkcji m.in. takich zabawek jak te ze Spidermanem czy Czarną Panterą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć, udziałowcy liczą kasę a prezes kasę załatwił. Tak więc ocierają łzy banknotami i za dywidenda kupują sobie patki :P

Nie mniej też mam nadzieję że nowa CEO poszuka innej drogi


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, Jan said:

i za dywidenda kupują sobie patki

 

Oby tylko nie te szkaradki z W&W 2023 xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

W latach 80 AP miał tourbillon w kopercie grubości 5.5mm, owalnej 29x32,  więc w sumie nie wiem czego się tyczy ta wzmianka @mylof o wielkości koperty. 

 

Mnie nie tyle chodziło o to, że w kopercie zmieszczono tourbillon, lecz o to, że w zegarku o takich wymiarach udało się pomieścić figurkę Spidermana i uzyskać efekt głębi i trójwymiarowości. 

22 godziny temu, artme napisał(-a):

No nie moge sie z tym zgodzic - ja rozumiem i traktowalbym to tak samo czysto uzytkowo kazdego dnia, jako swietne uzupelnienie kolekcji i radosc z noszenia niesztampowego zegarka 😎😊😉

 W sumie masz rację, też bym czasami nosił :-)

11 godzin temu, nicon napisał(-a):

Porównanie do Invicty jak najbardziej zasadne, też mają niesztampowe i odważne projekty z superbohaterami.

 

Porównanie AP do Invicty. Zdumiewają mnie Twoje posty forum. Chyba że to miał być żart, lecz jeśli tak, to na marnym poziomie.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba niezbyt wielki wyczyn patrząc na.. 

Roger-Dubuis-Knights-of-the-Round-Table-ii-8.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, agremi napisał(-a):

Zabawki dla dużych chłopców. Nie ma się co czepiać. To tylko kwestia grubości portfela. 

Są na świecie kolekcjonerzy, który zbierają RM albo F.P. Journe albo tylko AP RO Offshore, albo MB&F albo DeBethune. To, że mają na nie pieniądze, nie oznacza przecież , że nie znają się  na zegarkach albo kupują je tylko na pokaz. My tu rzadko ponad Rolexa, Omegę czy JLC się wzbijamy, więc mamy zupełnie inną perspektywę. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak do dyskusji o spidermanie 😉 

 

 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto obejrzeć, jeśli ktoś  lubi AP. 

 

 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjawiskowy  jest ten AP, do tego fajnie cienki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.