Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Recommended Posts

RO jest zegarkiem sportowym i jako taki zabrałbym na plażę. To jest tylko inny rodzaj sportu (dla elit) więc poziom elegancji powyżej tego, co wyobraża sobie facet w dresie. Nigdy bym dobrowolnie nie zrezygnował z tej ligi, możesz dokupić coś w

rodzaju TH lub Longinesa w roli dżiszoka i rozkoszował się majestatem RO.

Co-Axial

Passero - nie wiem czemu mowisz, ze zostanie a nie, ze kiedys wroce do Rolexa, bo to by oznaczalo, iz niedlugo sie z RO rozstane... :blink::rolleyes:  Z czego tak wnioskujesz? :) (choc ciezko jest wykonac ruch z nowym SD na bazarek -_- )

MeXy - nic dodac nic ujac - tylko sie tego trzymac B) U mnie synek jasno powiedzial (choc uwielbia sie bawic bezelem suba i SD :D ) - jesli mam go kiedys po tobie przejac, to tylko AP - nawet Messi go wybral :lol:;)

Edited by artme

Guest Passero

Passero - nie wiem czemu mowisz, ze zostanie a nie, ze kiedys wroce do Rolexa, bo to by oznaczalo, iz niedlugo sie z RO rozstane... :blink::rolleyes:  Z czego tak wnioskujesz? :) (choc ciezko jest wykonac ruch z nowym SD na bazarek -_- )

Mariusz, nie chcę się bawić w domorosłego psychologa, ale skoro pytasz... ;)

Gdzieś między wierszami Twoich postów, odczytuję- nie wiem, czy słusznie- potrzebę przekonania nie tylko nas, ale przede wszystkim samego siebie, do wyższości RO nad SD. I nie mam tu na myśli wyższości w sztuce zegarmistrzowskiej, tylko w przydatności dla, jak sam siebie nazywasz, jednozegarkowca. Bo moim zdaniem w głębi duszy jesteś miłośnikiem Rolex'a właśnie z tego powodu, że doskonale zdajesz sobie sprawę z jego uniwersalności... masz to przerobione ;)

I jak to w życiu- po małym skoku w bok z supermodelką- większość i tak wraca do żony ;)  :D

Nie wiem panowie co Wy robicie na plaży ale ja gram w siatkówkę, piłkę nożną, biegam brzegiem , pływam z dzieciakami w morzu bez sprzętu i na sprzęcie itd i czasem odpocznę na leżaczku pod parasolem. Niezależnie czy plaża publiczna czy prywatna. Jakoś nie wyobrażam sobie kontaktu tych super szlifowanych powierzchni i kantów z piachem. Obawiam się , że Nautiliusy i RO pasują bardziej do jachtu a na plaży to tylko przerwa na drinka ale skoro mam takie dylematy to pewnie oznacza to że mnie nie stać ;-)

PS Mariusz a synek jakie drinki lubi?

Edited by desmo

Guest McIntosh

I jak to w życiu- po małym skoku w bok z supermodelką- większość i tak wraca do żony ;)  :D

Tak to już bywa w małżeńskim stanie, że miłość przeminie, a baba zostanie. I choćbyś był silny nad wszystkie pierony, uwierzysz w piekło! Jakeś narodzony. :)

desmo, spróbowałem kiedyś wypoczynku na plaży godnego wyższych sfer i mimo, że nie było tam haratania w gałę, to ten epicki spokój i dyskretna elegancja, sprawił, że relaks był wyśmienity. AP pasowałby jak ulał.

Co-Axial

desmo, spróbowałem kiedyś wypoczynku na plaży godnego wyższych sfer i mimo, że nie było tam haratania w gałę, to ten epicki spokój i dyskretna elegancja, sprawił, że relaks był wyśmienity. AP pasowałby jak ulał.

Gratuluję, na razie plażowania.

Edited by desmo

Z dokładnością do ilu mm można wyregulować bransoletę w RO?

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Piotek, nie będzie Ci pasował. Nie zawracaj sobie głowy :D Tylko Ty i Rolex, jak Flip i Flap, Jaś i Małgosia i Dwóch takich co ukradło księżyc :D

Edited by Jash

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

...jak Bolek i Lolek, Tytus, Romek i Atomek, Dzieci z Bullerbyn... ;)

Jesteś nie na bieżąco, Jacenty. Aktualnie obwiesiłem się Omegami i Breitlingiem jak cyganski książę a Rolniksy kręcą się w rotomacie :)

EDIT: Cwaniaczku z mikroregulacją w Perrelet'cie ;)

Edited by gustaw6666

Myślę, że Seiko ma parę ciekawych ;)

Bartek, miałem napisać to samo ;)

Moim zdaniem tarcze w pokazanych GS'ach, co najmniej, w niczym nie ustępują tarczy w RO. I mam na myśli tutaj nie stylistykę, bo to zwyczajnie kwestia gustu, ale poziom wykończenia detali...

Zdjęcia słabe  bo robiłem....tabletem  :)

post-48316-0-52307100-1509675216.jpeg

post-48316-0-90470600-1509675455_thumb.jpegpost-48316-0-13875000-1509675476.jpgpost-48316-0-78339600-1509675494_thumb.jpgpost-48316-0-04472500-1509675532_thumb.jpgpost-48316-0-58229800-1509675577_thumb.jpg

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

...jak Bolek i Lolek, Tytus, Romek i Atomek, Dzieci z Bullerbyn... ;)

Jesteś nie na bieżąco, Jacenty. Aktualnie obwiesiłem się Omegami i Breitlingiem jak cyganski książę a Rolniksy kręcą się w rotomacie :)

EDIT: Cwaniaczku z mikroregulacją w Perrelet'cie ;)

Piter, mam tylko Seiko ;P

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Ostatnio mialem okazje porownac AP RO I VC overseas I powiem ze jak dla mnie,jest lepiej wykonany od AP tarcza,ciekawsza koperta.i kiedys jak bede wybieral napewno bedZie to VC

Guest McIntosh

Ostatnio mialem okazje porownac AP RO I VC overseas I powiem ze jak dla mnie,jest lepiej wykonany od AP tarcza,ciekawsza koperta.i kiedys jak bede wybieral napewno bedZie to VC

De gustibus non est disputandum. Natomiast obiektywnie warto przypomnieć, że Overseas nie ma stop sekundy.

Ale podobno dokładność nie jest istotna w zegarku mechanicznym więc po co komu stop sekunda ;).

1dFQTya.png

Ale podobno dokładność nie jest istotna w zegarku mechanicznym więc po co komu stop sekunda ;).

Hihi :)

I plus za pamięć.

Pozdrawiam, Marek

Z jaką dokładnością da się dopasować bransoletę w RO?

Guest McIntosh

Na przykład, gdy chcesz ustawić wskazówki w taki sposób, aby wskazówka minutowa idealnie pokrywała się z każdym indeksem, gdy sekundnik przekracza godzinę 12. Wtedy stop sekunda przydaje się.  :P

Z dokładnością długości ogniwa. Nie ma żadnej regulacji ani półogniw. Także Twoja ręka albo pasuje do zegarka albo nie. Już się ludziom w głowach poprzewracało i już nawet wymagają, aby zegarek dobrze leżał i był wygodny- co za bezczelność :P

Z jaką dokładnością da się dopasować bransoletę w RO?

No nie mów Rychu, że taka padaczka???

W pośpiechu nie obadałem tego przy przymiarce.

Ja lubię zegarek zazwyczaj dość przylegająco więc dla mnie to prawdopodobnie dyskwalifikuje ten zegarek.

Mój nadgarstek w interwale dobowym fluktuuje obwodem o jakieś 3-4 mm więc wobec powyższego to szybka regulacja plus możliwość precyzyjnego, bazowego ustawienia to klucz do komfortu.

Szkoda.

Edited by gustaw6666

Z dokładnością długości ogniwa. Nie ma żadnej regulacji ani półogniw. Także Twoja ręka albo pasuje do zegarka albo nie. Już się ludziom w głowach poprzewracało i już nawet wymagają, aby zegarek dobrze leżał i był wygodny- co za bezczelność :P

A w GSach mam półogniwa od producenta...

Rysiek, masz rację, ręka od Ruhli, a Omega ma pasować ;)

Pozdrawiam, Marek

Niestety mam podobnie w ciągu dnia :( Cóż mogę Ci Piotrek napisać- trochę padaczka, ale jaka ładna za to ;)

Edit: Marek- szybkie regulacje w zapięciach robią się popularne choć standardem jeszcze ciężko je nazwać, ale brak półogniw już w obecnych czasach ciężko zrozumieć i wytłumaczyć. Ale może masz rację- po co łapa robotnika pcha się po Audemarsa? :o

Edited by ricardo216

A od kiedy AP śmierdzą pieniądze? A taki bokser albo piłkarz to nie robotnik? No i z brakiem dopasowania i mikroregulacji to słabe - za luźna lub za ciasna bransoleta to gwóźdź do trumny każdego zegarka.

Edited by desmo

Guest McIntosh

No cóż, jedni narzekają, a drudzy kupują i cieszą się świetnymi zegarkami. Pozdrawiam Was serdecznie i więcej optymizmu życzę. Miłego weekendu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk