Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Recommended Posts

Lubie goscia a i dobry gust ma :)

post-25547-0-78784900-1523565831_thumb.png

Edited by artme

Guest The Lord

Nie jestem audiofilem, ale kiedy córka zażyczyła sobie słuchawki Beats - to poczytałem i okazuje się, że mistrzostwo to nie jest. A tu proszę. Beats AP ;)

Beats to produkt bardziej modowy niż audiofilski. Jeżeli jakość dźwięku ma znaczenie, to warto poszukać słuchawek w ofercie takich producentów jak McIntosh, Stax, HiFiMan, a jeżeli słuchawki mają nie tylko porządnie grać, ale też ładnie wyglądać, to polecam Audeze. W przypadku pierwszego z wymienionych producentów nie ma problemu z wyborem, bo McIntosh ma w ofercie tylko jeden model słuchawek, ale za to grają jak marzenie. Rzecz dotyczy MHP1000, które zostały wykonane przy wsparciu Beyerdynamic. Prywatnie słucham muzyki właśnie na sprzęcie McIntosh. Dodam jeszcze, że lata mijają, pojawiają się nowe produkty, ale dla mnie nadal nieśmiertelne pozostają słuchawki Sony MDR-R10. No ale to już temat na zupełnie inną dyskusję. :)

Beats to produkt bardziej modowy niż audiofilski. Jeżeli jakość dźwięku ma znaczenie, to warto poszukać słuchawek w ofercie takich producentów jak McIntosh, Stax, HiFiMan, a jeżeli słuchawki mają nie tylko porządnie grać, ale też ładnie wyglądać, to polecam Audeze. W przypadku pierwszego z wymienionych producentów nie ma problemu z wyborem, bo McIntosh ma w ofercie tylko jeden model słuchawek, ale za to grają jak marzenie. Rzecz dotyczy MHP1000, które zostały wykonane przy wsparciu Beyerdynamic. Prywatnie słucham muzyki właśnie na sprzęcie McIntosh. Dodam jeszcze, że lata mijają, pojawiają się nowe produkty, ale dla mnie nadal nieśmiertelne pozostają słuchawki Sony MDR-R10. No ale to już temat na zupełnie inną dyskusję. :)

Hehe, no jakoś podejrzewam, że córce raczej nie będzie kupował słuchawek za 8k:) Ale ma to szczęście, że zawsze może się wymigać tym, że słuchawki miałby być bezprzewodowe:)

Guest The Lord

Hehe, no jakoś podejrzewam, że córce raczej nie będzie kupował słuchawek za 8k:)

Też tak przypuszczam. :) Ogólnie nawiązywałem do jakości brzmienia.

No wiem. -właśnie dlatego zdziwiła mnie kooperacja z AP. Najwyższa liga zegarkowa i i słuchawki nawet nie przeciętne. 

No wiem. -właśnie dlatego zdziwiła mnie kooperacja z AP. Najwyższa liga zegarkowa i i słuchawki nawet nie przeciętne.

Też się zdziwiłem, żeby nie powiedzieć zniesmaczyłem widząc logo AP na tych słuchawkach.

Włodarze AP najwyraźniej nie znają się na audio.

Też się zdziwiłem, żeby nie powiedzieć zniesmaczyłem widząc logo AP na tych słuchawkach.

Włodarze AP najwyraźniej nie znają się na audio.

..........raczej umieją liczyć pieniądze. 

Edited by jimmy6

Zawsze przy takich kooperacjach zadaję sobie pytanie kto ma więcej do zyskania.

Czyżby AP wysyłało komunikat do wszystkich właścicieli słuchawek Beats i toreb LV - „brakuje Wam jeszcze takiego zegarka” ?

Dokladnie jimmy  :)

Tez wolalbym, aby weszli w uklad np. z Sennheiserem (choc tu idealnie pasowalby L&S ze wzgledu na pochodzenie ;) ), jednak zegarkowe dobra luksusowe, to przede wszystkim moda, a swiat Apple i Beatsów jest teraz na topie, wiec nie dziwi mnie taki wybor  B)

Czyżby AP wysyłało komunikat do wszystkich właścicieli słuchawek Beats i toreb LV - „brakuje Wam jeszcze takiego zegarka” ?

Dziwi Cie to? A kto kupuje np. Omegi i Rolexy poza milosnikami i swiadomymi wlascicielami? Wlasnie ci, ktorym "do kompletu" brakuje jeszcze "modnego/rozpoznawalnego zegarka"  :)

Edited by artme

Dziwi Cie to? A kto kupuje np. Omegi i Rolexy poza milosnikami i swiadomymi wlascicielami? Wlasnie ci, ktorym "do kompletu" brakuje jeszcze "modnego/rozpoznawalnego zegarka"  :)

Akurat masowa rozpoznawalność Rolexa i Omegi wyprzedza o lata świetlne AP co przekłada się na konkretne liczby niekoniecznie świadomych zegarkowo posiadaczy. Najwyraźniej AP też nie ma nic przeciwko „ modowej” motywacji posiadania ich zegarka jako kolejnego instagramowego, luksusowego dodatku. To klasyczna droga na skróty która trochę mnie jednak dziwi w przypadku marki z wielkiej trójki.

Moda i zegarki luksusowe ida w parze, wiec nie dziwi mnie fakt wybrania marki, ktora w swojej kategorii (przenosna muzyka) odniosla sukces a do tego jest juz marka zwiazana z Apple. Czy to droga na skroty? Moze i tak. Jednak wole taka polityke, ktora moze pozwalac sie rozwijac takiej firmie jak AP, niz podzielic losy np. Mosera  ;)

Moda i zegarki luksusowe ida w parze, wiec nie dziwi mnie fakt wybrania marki, ktora w swojej kategorii (przenosna muzyka) odniosla sukces a do tego jest juz marka zwiazana z Apple. Czy to droga na skroty? Moze i tak. Jednak wole taka polityke, ktora moze pozwalac sie rozwijac takiej firmie jak AP, niz podzielic losy np. Mosera  ;)

W sumie racja. Na tle zupełnie odklejonego od rynku PP czy zniszowanego VC - AP to powiew komercyjnej świeżości.

..........raczej umieją liczyć pieniądze.

Może i umieją, ale o ile zrozumiałbym połączenie np. Beats-Hublot, tak AP już niekoniecznie. Jakoś inaczej kojarzy mi się ta marka (może nieco błędnie pod wpływem opinii na forum :) )

To trochę tak jakby zamiast robić zegarek dla Maserati MC 12 zrobili go dla Kia Stinger.

Guest TigerBear

To tak jak kooperacja Levinsona z Lexusem. O ile klocki Levinsona ( zwłaszcza te stare ) były bardzo dobre, to o dźwięku car audio już tego nie powiedziałbym, jest raczej efektowny.

Na pewno samochód jest znacznie lepszy :) 

Skoro AP może stworzyć wraz z Lebronem Jamesem edycję Offshore i zarobić na tym kilkadziesiąt milionów to dlaczego ma nie iść na współpracę z najmodniejszymi słuchawkami świata? Z całym szacunkiem, ale większość posiadaczy AP zapewne wybierze Beatsy a nie inne słuchawki znane głównie fanatykom audiofilom - zwłaszcza, że jakość dzwięku, wykonania jak i design Beats w zupełności im wystarcza:)

Skoro AP może stworzyć wraz z Lebronem Jamesem edycję Offshore i zarobić na tym kilkadziesiąt milionów to dlaczego ma nie iść na współpracę z najmodniejszymi słuchawkami świata?

Żeby się nie rozmieniać na drobne? Jak chcą być znani z robienia zegarków to niech zachowają swoje logo na tarcze, bo jak zaczną je umieszczać na słuchawkach, perfumach i gaciach to trochę im się ten prestiż rozmyje.

1dFQTya.png

No troche pojechales... :blink::wacko:

Mysle, ze nie ma sie co martwic o tak idiotyczny pomysl w wykonaniu marketingowcow z AP :)

A tak na serio - Beatsy, to nie Samsung. Konkuruja z Bose a ta jak wiadomo jest calkiem niezla marka jesli chodzi o jakosc (nie wchodze w dyskusje z audiofilami, choc sam jestem bywalcem audioshow co roku i cenie porzadny sprzet). Poza tym jak juz pisalem stala sie marka Apple a jak Apple jest postregany teraz na swiecie rowniez wiemy, wiec nie robmy takiej tragedii ;)

Edited by artme

Guest The Lord

Tez wolalbym, aby weszli w uklad np. z Sennheiserem (choc tu idealnie pasowalby L&S ze wzgledu na pochodzenie ;) ), jednak zegarkowe dobra luksusowe, to przede wszystkim moda, a swiat Apple i Beatsów jest teraz na topie, wiec nie dziwi mnie taki wybor  B)

Mam wątpliwości. Zgodziłbym się z Tobą, gdyby cennik Sennheisera zaczynał się od modelu HD600, a Orpheus był bardziej obecny w ofercie. Niestety przy drobnicy za 200-500 zł, firma Sennheiser nie koresponduje dobrze zarówno z Audemars Piguet jak i z Lange.

Mam wątpliwości. Zgodziłbym się z Tobą, gdyby cennik Sennheisera zaczynał się od modelu HD600, a Orpheus był bardziej obecny w ofercie. Niestety przy drobnicy za 200-500 zł, firma Sennheiser nie koresponduje dobrze zarówno z Audemars Piguet jak i z Lange.

Gdyby produkowali jeszcze kable zasilające za 20000zł/m prostujące prąd z elektrowni wtedy korespondowaliby idealnie :D.

1dFQTya.png

Guest The Lord

Gdyby produkowali jeszcze kable zasilające za 20000zł/m prostujące prąd z elektrowni wtedy korespondowaliby idealnie :D.

Nie chodzi tylko o cenę, ale też o jakość brzmienia i o to, żeby nie rozmieniać się na drobne. Na przykład STAX byłby dobrym wyborem.  :)