Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
thomass

Kartel z werkiem elektrycznym.

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem niedawno szweckiego kartela z mechanizmem elektrycznym, na płaską baterię (chyba). Werk ma - moim zdaniem - dość ciekawą konstrukcję, a do tego wewnątrz czerwienią się rubiny, więc myślę wart jest pokazania.

post-61762-0-80706000-1429644721_thumb.jpg

post-61762-0-81285900-1429644722_thumb.jpg

post-61762-0-78422200-1429644723.jpg

post-61762-0-86175000-1429644729_thumb.jpg

post-61762-0-34776900-1429644826_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo ładny zdobiony szwajcarski mechanizm  :)


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że to kartel, to musimy wierzyć na słowo, bo frontu nie pokazałeś.

Edytowane przez erzlot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazanie frontu mogłoby być potraktowane jak reklama, więc pokażę go w innym terminie.

Zresztą skrzyneczka niczym się nie wyróżnia i jest jak tysiące szweckich karteli w polichromii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyłek też może służyć do reklamy (nawet bardzo często tak jest). :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś z kolegów posiada zegar z tym mechanizmem ? Czy można coś więcej dowiedzieć się o precyzji chodu i jak długo "trzymają "baterie(a) ?

 

Wdzięczny będę za parę faktów.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

ps. podoba mi się mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie posiadam tego machanizmu, ale wydaje mi się upiększoną wersją Junghansa Electory z 50-tych lat (a może i odwrotnie, Junghans stworzył wersję uproszczoną?) - jako technik nie przykładam wagi do grawerowanych elementów, istotna jest funkcja. Jughans wbudował 7 rubinów, ale dobrze je ukrył, na pierwszy rzut oka nie widać żadnego. Nie wiem, ile tych werków wyprodukowano, były wbudowane we wszelkiego rodzaju zegary, od ceramicznych kuchennych po salonowy luksus. Tylko zawsze były wbudowane we właściwym kierunku: Balans u góry, a na dole bateria: To robiło dodatkowy sens, życiodajne płyny wylanej baterii nie topiły werku, lecz wypływały "na miasto". Jeden taki musiałem na nowo lakierować rujnującpierwotną czarno-złotą optykę. Teraz płyta jest czarna i też nie wygląda źle. Co do techniki (naturalne Junghansa): Nie podam dokładnych cyfr o dokładności, mój lakierowany w przedpokoju jest nastawiany 2x do roku (sam się między latem a zimą nie przestawi) i przy tym koryguję o 2-3 minuty. Bateria pierwotnie przewidziana typ D (R29) u mnie jest zastąpiona przez AA (R6) z adapterem, póki co trzyma od ponad roku. Mam dwie Electory (przedpokój w stali i kuchnia w ceramice) i dotykam ich 2x do roku, myślę, że przedstawiony tutaj zegar poprawnie serwisowany i wyregulowany powinien sprawować się podobnie. Pozdrawiam, Krzych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wiedzę

 

Pozdrawiam

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między wiedzą a doświadczeniem? Wiedza nie jest efektem przypadku. (Własne, na poczekaniu wymyślone) a ja przypadkowo wszedłem w posiadanie tych zegarków. Pozdrawiam serdecznie, Krzych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.