Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

roberto231

GW-9200 nie działa wysokościomierz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czyściłem ostatnio GW-9200 - pierwszy raz od zakupu 4 lata temu. 

Zdjąłem paski i obudowę dół - góra (dekielka nie odkręcałem) i tą blaszkę sensora z boku przykręconą dwoma śrubkami do koperty (nazbierało się tam kurzu).

 

Po złożeniu od tego czasu nie działa wysokościomierz. Za każdym naciśnięciem pokazuje inną wysokość lub kreski -- -- .

Zepsułem przez to czyszczenie pod blaszką gdzie sensor? Czy uszczelki nie tak założyłem?

 

W sumie to uszczelki były dwie. Jedna przy sensorze, pod tą blaszką co odkręcałem i druga większa też przy sensorze - która idzie na ta blaszkę .  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Zepsułem przez to czyszczenie pod blaszką gdzie sensor? ...

Tak! Nie wolno czyścić tego miejsca pod blaszką!

Jest tam taka specjalna gumowa maź która przepuszcza powietrze a zatrzymuje wodę, dzięki czemu działają sensory.

Jest ona bardzo delikatna i każda jej ingerencja mechaniczna może łatwo ją uszkodzić.

Sam odkręcałem tą blaszkę ale pod nią tylko delikatnie przetarłem wacikiem wierzch z kurzu.

Jak pojechałeś szczoteczką po niej to na pewno ją uszkodziłeś  :unsure: a już na forum były tego przypadki jak i w Ryśku jak ich w GDF-100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Casio Marine Gear, kilka lat temu też uszkodziłem tą gumową błonkę, sensory poszły się dreptać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przypadkowo odgiales ta blaszke za bardzo od sensora ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odświeżam temat w swoim pierwszym poście. Objawy mam identyczne, na chwile pojawia się temperatura na wyświetlaczu a potem --- i napis ERR. Najwyraźniej zbyt intensywnie czyściłem okolice czujnika przy zmianie koperty, bezela i paska. Wymagało to wyciągnięcia czujnika z koperty, także i przy tym mogłem popełnić jakiś błąd. Poza tym zegarek działa, stroi się itd.

 

Pytania:

1) czy da się kupić sam czujnik? czy to raczej wina reszty elektroniki zegarka?

2) czy możliwa jest jakaś dodatkowa diagnostyka?

3) czy jest gdzieś jakiś schemat jak to powinno być złożone, albowiem już zwariowałem i może nie tak coś złożyłem?

 

Pomóżcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagales czujnik bez odkrecania dekla?

Możesz zapytać w ZIBI ale chyba będzie ciężko o sam czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wymienić całą kopertę (porysowane szkło) musiałem rozkręcić czujnik do cna. Do tego cały był zafajdany syfem od przodu (włoski, jakieś inne paprochy) więc go przetarłem, rzeczywiście naruszając nieco konsystencję rzeczonej gumy.

 

edit: swoją drogą zastanawiam się jak taki czujnik w ogóle działa, jest przypięty taśmą do płytki, z masą zegarka nie ma połączenia, zaś ten metalowy krążek który widzimy od zewnątrz i płytka oraz płytka z odstającą blaszką stykają się z tylnym wieczkiem, tak mi się przynajmniej zdaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czujnik, a nawet czujnik+moduł są nie do dostania w zibi, w pacparts, czy u drugiego dystrybutora w USA. Niemcy i brytole też nie mają.

Zatem kombinuje i szukam pomocy. Pytanie jest następujące, czy widzieliście gdzieś może fotki wnętrza SGW-300, SGW-400, SGW-500 czy PROTREKA PRG550? Podejrzewam, że w nich może być identyczny czujnik, da się znaleźć w necie szczególnie SGW w niskiej cenie do wypatroszenia. Od rana szukam fotek, ale nie mogę znaleźć, żeby porównać optycznie czy to te same czujniki. Widzieliście-coś-gdzieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj uszkodzonego Ryśka tak będzie najlepiej czasem psie pojawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie polecasz szukać? Poza tym w międzyczasie zamówiłem mocno zużytego SGW-400H za stówkę i zobaczymy co w nim siedzi w środku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update- w SGW-400H sensor jest inny, a przynajmniej ma kompletnie inną taśmę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update nr 2 i prośba o wsparcie

 

Zakupiłem używany PRT-40 i okazuje się, że czujniki są identyczne, co ilustrują poniższe fotki.

Pytanie: 
Jakiej techniki użyć? Zdzierać dremlem z taśmy osłonkę i szlifować to tak aby odsłonić scieżki i na rympał jechać lutownicą? Jakoś to roztapiać rozpuszczalnikami czy kwasami i tak lutować? Może poszukać gdzieś jakieś lutownicy Hot air, wygrzać i przełożyć taśmę? A moze obszlifować i dać klej przewodzący? Poradźcie, chciałbym to zrobić jak najbardziej elegancko przy czym czujnik jest dość delikatny i nie chce go męczyć. 

 

 

post-92714-0-51970000-1473505336_thumb.jpg

post-92714-0-44332900-1473505346_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co chcesz zrobić teraz. Wytłumacz :)
Nie można po prostu przełożyć czujnika bez kombinacji?


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie inna taśma jest i nie da rady.

Zgadza się, muszę wyciągnąć taśmę z risemanowskiego czujnika i przełożyć do czujnika z PRT. Z tego ostatniego zegarka sensor był już "odpadnięty" - przydarzyła mu się awaria, którą opisano w poniższym wątku - tam też zobaczycie, że taśmy są inaczej zakończone.

.

http://www.thewatchsite.com/21-japanese-watch-discussion-forum/103993-casio-protrek-prt40.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to będzie przełożyć, żeby działało przez dłuższy czas, ale trzeba próbować...


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko? Powiem tak Zibi i cała reszta chciwego, wrednego bądź bezużytecznego wsparcia Casio - zero, mrjp - jeden. Lutownicą hot air byłoby lepiej, estetyczniej i prościej ale nie miałem takiej pod ręką. Przejechałem to zwykłą kolbą lutowniczą i tadam, wszystko zaczęło działać, wskazania są zgodne z drugim zegarkiem jakim dysponuje z czujnikiem (SGW-400H).

 

Reasumując - czujnik z PRT-40 po przełożeniu taśmy działa w GW-9200. Koszt naprawy 50 zł (cena zepsutego PRT-40, który zakupiłem na allegro). Czujniki różniły się tym, że jeden miał z tyłu "1" naniesioną, drugi "7". Przypuszczam, że o oznaczenia serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super że się udało.

Trzeba było zdjęcia robić i do działu technicznego wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to polutowałem, że nie będę sobie wstydu robił :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeetam ,każda naprawa naprawiona jest na +.Ty zrobiłeś to tak i pokazałeś, że się da a może ktoś inny zrobi to trochę inaczej=estetycznej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanej operacji. Przy okazji obaliłeś mit, który opowiadają w zibi, że nie można wymienić samego czujnika, bo jest sprzężony z elektroniką modułu.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.