Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

erzlot

Roczniak GB -zawieszenie górne

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że jeżeli regulacja jest absolutnie wystarczająca, jak uznaliśmy obaj, to nie mieli potrzeby robić nic więcej. 

 

Ale jednak uważam, że GB powinien skorelować "rozsuw" kulek wahadła z rozstawem kolumn.

To tak jakby producent wypuścił na rynek samochód z 6 biegową skrzynią a można wrzucić tylko biegi 1 do 4.

To raczej tak, jakby się domagać kolejnych 15 biegów, bo się da upchnąć przecież. :)

Estetycznie zegar jest absolutnie ok, wahadło uniwersalne wymyślone i zastosowane, może raczej dla purystów powinien GB zastosować ogranicznik rozsuwu?

Widywałem na aukcjach roczniaki GB z wahadłem dyskowym, w których mało kumaci właściciele rozkręcali obciążniki poza granice dysku, tak, że wisiały prawie na zewnątrz. Też się toto obijało o filarki. Czy z powodu dyletantów powinien Gustav zmieniać konstrukcję?

Myślę, że w czasach, gdy zegar projektowano, zakładano konserwację i naprawy wykonywane przez fachowych zegarmajstrów, więc może nie uwzględniono wszystkich sztuczek, jakie mogą być na ich wynalazku przez entuzjastów dokonane w odległej przyszłości...

 

A roczniaków Gustava Beckera będę bronił jak niepodległości  :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.