Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Noc Muzeów 2015

Rekomendowane odpowiedzi

NOC MUZEÓW 2015 w Warszawie

 

 

Również w tym roku będzie miała miejsce bardzo kulturalna impreza pod nazwą " Noc Muzeów ". Cech Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st. Warszawy zaprasza do zwiedzania i podziwiania eksponatów w sali muzealnej Cechu, ale też do ewentualnego osobistego zaistnienia ze swoimi zbiorami w sali wykładowej znanej Wam z warsztatów. 

 

Jeśli ktoś z Was chciałby poświęcić czas i pokazać szerzej swoją kolekcję zegarów czy zegarków / raczej chodzi o zegary np. kominkowe czy inne o takich gabarytach / pod szyldem KMZiZ ale w siedzibie Cechu to proszę o pilny kontakt  :)

 

Władze Cechu udostępnią nam salę wykładową gdzie będzie można pochwalić się swoimi zbiorami i coś o nich powiedzieć zwiedzającym. Będzie przygotowany do obejrzenia m.in warsztat zegarmistrzowski tzn. stół i kilka zegarów.

 

Noc muzeów odbędzie się już za tydzień w sobotę 16 maja od godz 18 do 1 w nocy już w niedzielę 17 maja w siedzibie Cechu przy Piekarskiej 20  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noc Muzeów już za nami. Byłem w siedzibie Cechu przy Piekarskiej 20 od początku do końca tej imprezy. Gdy wracałem do domu około 2 w nocy myślałem sobie - zmarnowana szansa dla Klubu i Klubowiczów. Przespałem się i już wiem że nie do końca myślałem dobrze.

Po pierwsze to była impreza dla muzeów. My tylko mogliśmy przyłączyć się wykorzystując małą salę wykładową w siedzibie Cechu. Nie było to specjalnie nagłośnione, nie mamy klubowego roll-up'a i dla przeciętnego Kowalskiego nie jesteśmy znani bo też przeciętny Kowalski nie ma potrzeby posiadania zegarka jako takiego, a w szczególności mechanicznego.

 

Zarwałem kawałek nocy, ale jestem bogatszy o nowe doświadczenia co może pozytywnie zaowocować w przyszłym roku. Nie jestem zegarmistrzem i nie reprezentowałem Cechu. Ale na tyle na ile było to możliwe mówiłem zwiedzającym o naszej organizacji i o tym czym się zajmujemy. Trafiały się osoby które są stałymi bywalcami forum tzn. czytelnikami. Ale, wśród zwiedzających byli też Klubowicze. I to bardzo znani :) 

W przyszłym roku należy chyba "noc" nagłośnić i spróbować zaznaczyć swoją obecność jako Klub. W tym roku tę szansę wykorzystał tylko Janek eksponując swoją kolekcję zegarków. Tak ciekawie o nich opowiadał że chwilami robiło się tłoczno, a tłum przed jego kolekcją liczył około 40 osób. Ani na chwilę nie było pusto !

 

Podczas 7 godzin trwania "nocy" przez Muzeum Cechowe przewinęło się ponad pół tysiąca zwiedzających. Członkowie Cechu skrupulatnie to liczyli. Z moich obserwacji wynika że na około 100 osób tylko 5 do 7 miało zegarek mechaniczny na nadgarstku. Kobiety praktycznie wszystkie zwracały uwagę na małego Zenita z kolekcji Janka. Nawet młode dziewczyny twierdziły że właśnie taki mały klasyczny damski zegarek na skórzanym pasku  jest najładniejszy. Panowie standardowo albo klasyka o wzornictwie Atlantica albo coś bardziej konkretnego czyli wzorniczo okolice Rolexa.

 

Trafiały się też przypadki skrajne - oglądając np. kieszonkowy 120 letni zegarek jeden z młodzieńców chcąc błysnąć przed swoją dziewczyną twierdził że to ściema bo w tamtych czasach nie było baterii, więc ten zegarek nie może mieć tylu lat bo co by go napędzało ? Nie mógł uwierzyć że to zegarek mechaniczny taki bez prądu ! Dla mnie szokiem była Jego niewiedza, dla Niego szokiem była sprężyna umieszczona wewnątrz koperty. Co smartphone może zrobić z "ludziem" :D 

 

Cech zrobił przyjacielski gest Klubowi i za to należą się podziękowania dla Starszego Cechu Marka Drzażdżyńskiego. Jeśli w przyszłym roku nic nie ulegnie zmianie powinniśmy jako Klub pokazać się na Nocy Muzeów. Myślę, że wiele Waszych kolekcji i historii z nimi związanych spotkałoby się z dużym zainteresowaniem zwiedzających.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi z dzieciakiem poszedłem tramwaje oglądać i wodociągi :)

 

A tak serio, była propozycja wybrania się do Cechu, ale jak stwierdził syn wystarczy, że w domu ciągle jest o zegarkach, więc nie wyraził woli oglądania zegarków tej nocy, niestety.

 

Ale za rok będzie o rok starszy, więc już na pewno tam zajdziemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz, super sprawa - było bardzo miło się spotkać z Tobą i z Jankiem, rewelacyjne eksponaty i świetna atmosfera. W ogóle warto odwiedzić cech, mała ekspozycja, ale piękne zegary i zegarki.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.