Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Maciej

Złote, mechaniczne garniturowce z allegro z lat 50- 60- 70 - Omega Zenith Longines

Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do zakupu klasycznego zegarka (garniturowiec) z lat 50 - 60 - 70 w złotej kopercie w budżecie do 5k PLN.

Oto kilka modeli:

1) http://allegro.pl/zlota-18k-ss-omega-constellation-chronometer-i5323792998.html

2) http://allegro.pl/omega-vintage-zloto-18k-cal-601-reczny-naciag-i5332904037.html

3) http://allegro.pl/klasyczny-zenith-18k-gold-0-750-komplet-unikat-i5337484073.html

4) http://allegro.pl/omega-geneve-automatic-cal-552-zloto-18k-idealna-i5332892361.html

5) http://allegro.pl/zenith-automatic-18k-idealny-stan-zlota-tarcza-i5338890563.html

6) http://allegro.pl/zegarek-meski-longines-lite-zloto-18k-xl-od-1zl-i5339276542.html

7) http://allegro.pl/longines-18k-zloty-piekny-meski-klasyk-i5344390588.html

Moją uwagę najbardziej przykuły Zenith-y ale jeden z nich to jednak kwarc. Chciałbym pierwszy zegarek z napędem mechanicznym. Datownik będzie tutaj na duży plus. Dziwią mnie trochę ceny Omeg. Czyżby są to owoce marketingowe filmów z J.Bondem?

Pierwsza jest rzeczywiście "przeszacowana".....ale co ma Bond do cen? ;)

Pozdrawiam, Marek

Na Twoim miejscu zapomniał bym o allegro a zainteresował bym się forumowym bazarkiem na którym jest i złota Doxa i złoty Zenith na pewno bezpieczniej i pewniej 

Pierwsza jest rzeczywiście "przeszacowana".....ale co ma Bond do cen? ;)

Reklama?

Akurat te prezentowane przez Ciebie modele niewiele z Bondem mają wspólnego....

P.S I co to za modna ostatnio "maniera" odpowiadania pytaniem na pytanie?-młodzi niczego już nie są pewni,czy co? ;)  :P

Zdanie oznajmiające i pytajnik na końcu....o ludzie...

Pozdrawiam, Marek

Akurat te prezentowane przez Ciebie modele niewiele z Bondem mają wspólnego....

P.S I co to za modna ostatnio "maniera" odpowiadania pytaniem na pytanie?-młodzi niczego już nie są pewni,czy co? ;)  :P

Zdanie oznajmiające i pytajnik na końcu....o ludzie...

Czepiasz się. Omega to marka Bonda w podświadomości gawiedzi zatem i popyt większy niż np na Zenith-a czy IWC. Widać to chociażby po ilości sprzedawanych egzemplarzy na rynku wtórnym. Napisz lepiej co sądzisz o tych modelach.

Pzdr

Bond nosił kilka marek -Omegę ,Rolexa , :P Seiko.....Pulsara od Hamiltona.

Zegarki są przeszacowane,tylko tyle i aż tyle ;)  ;) -posłuchaj kolegi Pawła lub daj ogłoszenie w dziale "poszukuję" -model i marka.

P.S Chcesz fajnego Zenitha skontaktuj się z kolegą @sneer-doradzi lub odradzi ;)

Co do Omegi na ALL...jest nasz forumowy kolega @kono 32-miewa ciekawe egzemplarze ,oryginalne w dobrych cenach [vintage]

W latach 60-tych twórcy pierwszych filmów z agentem Jej Królewskiej Mości chcieli, by zgodnie z zamysłem autora książek - Fleminga, grającym Bonda - Sean Connery nosił zegarek marki Rolex.

Wybór ostatecznie padł na model Submariner. W tamtych czasach pojęcie "lokowanie produktu" nie istniało, więc gdy producenci poprosili Rolexa o użyczenie zegarka bohaterowi, marka odmówiła. Na nadgarstku Connery'ego znalazł się więc prywatny Rolex na skórzanej bransolecie należący do jednego z członków filmowej ekipy.

Model "Submariner" pojawił się we wszystkich filmach z udziałem Seana Connery i Timothy'ego Daltona, a także w pierwszym obrazie, w którym Bonda zagrał Roger Moore - „Żyj i pozwól umrzeć” z 1973 roku.

Moore rozpoczął przygodę z Rolexem na ręku, ale w kolejnych latach jego miejsce zajmowały napakowane gadżetami zegarki Seiko. 
Pierwszy z nich, model 0674, miał wbudowaną drukarkę, a kolejny, czyli H357, wyposażono w ledowy wyświetlacz wiadomości. Seiko G757 z „Ośmiorniczki” posiadał GPS, a inny zegarek z tego samego filmu pozwalał na przeprowadzanie wideo-rozmów.

Warto również wspomnieć, że w pierwszym filmie z udziałem Moore'a obok Rolexa pojawił się model Hamilton Pulsar P2 LED, uchodzący wówczas za super nowoczesny gadżet.

Kolejny odtwórca roli agenta 007, Pierce Brosnan, w 1995 roku dostał nowy zegarek: Omegę Seamaster. Rolex nie wchodził w grę, gdyż był powszechnie kojarzony ze zbytnim luksusem i przepychem. Omegę łączył związek z brytyjską armią, a model "Seamaster" w latach 60-tych znajdował się na wyposażeniu Królewskiej Marynarki.

Daniel Craig wybrał większy i solidniejszy zegarek Omega Seamaster, czyli "Planet Ocean".
To idealny wybór dla Bonda, który w przeciwieństwie do wygadanego Brosnana lubi załatwiać sprawy po męsku.

zatem i popyt większy niż np na Zenith-a czy IWC.

To byś się zdziwił

Pozdrawiam, Marek

a ja cały czas myślałem że Bond wciąż nosi Rolexa :(   no nic idę do kina przewartościować swoją piramidę prestiżu 

Sam Paweł widzisz że Rolex to najsłabszy zegarek Jamesa :D ,a firma nawet nie chciała zegarka dać.....a Omega dba o wizerunek :)

Pozdrawiam, Marek

Guest Angelo

tylko ciekawe czy to Rolex jest slaby czy agent z...traba :D

Rolex już nie musi się reklamować w taki sposób, popyt na markę od czasu pierwszego Bonda wzrósł zapewne co najmniej 100000 krotnie.

Omega zapłaciła więcej o ile Rolex był w ogóle zainteresowany reklamą w kolejnych "Bondach".

Rolex w latach 60 tych był nadal przeciętniakiem, i potrzebował promocji gdzie się da, teraz reklamując się w kolejnych odsłonach Bonda raczej obniżałby swoje notowania.

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Rolex już nie musi się reklamować w taki sposób

Jak każda nowa religia :D -reszte robią "wyznawcy".... z tego powodu ma tyluż zwolenników co przeciwników :)

Pozdrawiam, Marek

Guest Angelo

ja w tej chwili cenie obie marki jednakowo...

a za Bondem nieprzepadam... dawne filmy byly lepsze od tych wspolczesnych...

z ,,Bondow,, zawsze najbardziej podobaly mi sie dziewczyny ;)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By PistolPete
      Witam,

Jak w tytule, sprzedam nową i nieużywana ksiażkę pt. "Moonwatch Only"- Wydanie Trzecie.

Publikacja jest bardzo ceniona wśrod kolekcjonerów Omegi Speedmaster Professional i uchodzi za najlepsze żródło informacji o kultowym Moonwatchu. Niektórzy uważaja ja wręcz za biblię wśród publikacji poświęconych temu modelowi Omegi.
      Książka obfituje w opisy poszczególnych referencji, ciekawe fakty i galerie zdjęć.

Ksiąka jest w bardzo dobrym stanie (przynajmniej 9/10). Jest nieużywana i jeszcze ofoliowana. Z tego wzgledu nie moge zrobić przykładowych zdjęć treści. Takowe można jednak znależć w internecie.
      Ksiąka ma jedynie pare małych mankamentów na rogach. To skutki poprzedniej przesyłki kurierskiej. Wady są jednak znikome. Starałem się je pokazać na zdjęciach. Największe widać na pierwszym zdjęciu (prawy górny róg) i trzecim ostatnim.

Szczegóły:
      Pełny tytuł: Moonwatch Only
      Podtytuł: The Ultimate OMEGA Speedmaster Guide
      Autor: Gregoire Rossier, Anthony Marquie
      Język:  AngielskiOprawa: TwardaLiczba stron: 566
      EAN: 9782940506309
      ISBN: 2940506302ID: 25047509
      Wydawca: Watchprint com Sarl
      Waga: 3538 g
      Wymiary: 259 × 323 × 46 mm
      Data wydania: 29. listopad 2019

Cena: 750PLN (z wysyłką na terenie Polski)

Zdjcia uzupełnione. Mam nadzieję, ze spełniaja standardy. 
    • By lukebor
      Na sprzedaż nowa Omega Planet Ocean w wersji 42mm, ref: 232.92.42.21.03.001, niebieska, na świetnej jakości pasku Omegi z zapięciem motylkowym. Tytanowa koperta. Mechanizm 8500.
      Zegarek niedostępny już w oficjalnej dystrybucji, w świetnej wersji 42mm. 
      Pełny komplet, stan 10/10, od polskiego AD Omegi. 5 lat gwarancji,
      Możliwy odbiór osobisty Kielce/Wa-wa/czasami inne miasta.
      Wysyłka ubezpieczonym kurierem na ryzyko kupującego.

Cena - 22.999 zł
      Bez zamian proszę. 

• By FlugsS
      Cześć,

Zbliżają się moje 30 urodziny - postanowiłem zrobić zrobić sobie prezent (no dobra, oficjalnym obdarowującym będzie żona, ale sami wiecie... 🙂 )
      I tak kiedyś razem z Wami wybrałem mój pierwszy "poważny" zegarek, garniturowiec - Tissot Le Locle i był to strzał w 10, więc chciałbym skonsultować i ten wybór.

Budżet jakim dysponuje to 5000zł (delikatnie elastyczny)
      Zegarek chciałbym nosić na co dzień - typowy smart casual.
      Ważnym jest dla mnie aby był to automat, na bransolecie, szwajcar.
      Nadgarstek mam 17,5cm

I teraz powiem Wam, że przez tydzień siedziałem i główkowałem. Znalazłem tylko 1 (jeden) zegarek który spełnia moje oczekiwania, a zarazem podoba mi się.
      Jest nim Longines Conquest Automatic L3.776.4.99.6

Co myślicie o tym wyborze? Ewentualnie coś co tygryski lubią najbardziej, jakieś alternatywy? 🙂

• By TheKubizz
      Czołem!

Poszukuję opcji customizacji paska do Omegi Speedmaster takiego jak na zdjęciu poniżej. Zależy mi na dodaniu do tak owego własnego logotypu (w miejscu logotypu NASA) + napisu na pasku.

Czy ktoś z Was wie może kto świadczy takie usługi lub do kogo najlepiej byłoby się z tym zwrócić celem wykonania takiego paska?

Będę wdzięczny za pomoc!

Źródło: Internety
    • By MrBluesman
      Dzień dobry!
      Poszukuję starej stalowej Omegi Seamaster 30 w oryginalnych częściach.
      Interesuje mnie tylko i wyłącznie ten dokładnie model, można czasami go wypatrzeć na aukcjach, jednak są to mało zaufane źródła, tak jak tutaj: https://allegro.pl/oferta/omega-seamaster-30-8393605011

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.