Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Zapisy NOWE wersje VC Heritage Chrono

Rekomendowane odpowiedzi

a nie lepiej po prostu ustawić odpowiednią godzinę i samemu sprawdzić? :mellow:

pomijam już to, że nie wiadomo czy QV ustawiał każdą sztukę co do sekundy a jeżeli tak to względem czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było z grubsza okej, ale dla pewności ustawiłem z moim rangemanem i jest git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jasna sprawa, ustawiłem i póki co działa bez zarzutu. Tak się tylko zastanawiałem, czy może w produkcji zegarki były ustawiane co do sekundy i fakt, że w transporcie zgubił te 35 sekund może świadczyć o jakimś problemie.

 

Głupio zapytałem, ale mój ostatni kwarcowy zegarek naręczny dostałem na komunię (i nie widziałem go od jakichś 15 lat), więc już zapomniałem, jak one powinny działać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarki były ustawiane przez naszego zegarmistrza ale przy kontroli jakości czasem trzeba było skalibrować sekundową a do tego trzeba odciągnąć koronkę na chwilę ( wtedy mechanizm nie pracuje ) i stąd pewnie te 30sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka odchylka miesci sie granicach tolerancj? U mnie po wstepnych obserwacjach i w porowaniu do zegara sterowanego radiem 1,5s/tydzien do tylu. Czy to normalne? Czy mogloby byc gorzej, a moze lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka odchylka miesci sie granicach tolerancj? U mnie po wstepnych obserwacjach i w porowaniu do zegara sterowanego radiem 1,5s/tydzien do tylu. Czy to normalne? Czy mogloby byc gorzej, a moze lepiej?

Ale Wam się nudzi :lol:

Masz dobrą odchyłkę, producent przewiduje " accuracy" : +- 20sek na miesiąc.

http://www.citizen.co.jp/miyota_mvt/download/pdf/spec_6S11_21.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłą mają normę +/- 20 na miesiąc dla kwarca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka odchylka miesci sie granicach tolerancj? U mnie po wstepnych obserwacjach i w porowaniu do zegara sterowanego radiem 1,5s/tydzien do tylu. Czy to normalne? Czy mogloby byc gorzej, a moze lepiej?

 

Ty to tak na poważnie? Czy jaja sobie robisz?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na prawde chcesz wiedziec, czy tylko chciales rozmowe zagaic? ;) 6s na tydzien wydawalo mi sie troche duzo, bo dysponuje chinczykiem za 10$ ktory ma 2s. Przyznaje, ze nie zajrzalem do opisu, odchylka 6s mi nie przeszkadza, z zegara jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.