Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość safix

Metron-poszukiwania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość safix

Witam szanowne grono

zostałem ostatnio właścicielem zegara wiszącego Merton,wiem że nie jest to żaden hicior w śród zegarów

6a590b1455d7a2d2m.jpg

ale czy ktoś potrafi mnie naprowadzić gdzie znajdę jakieś materiały na temat tego zegara (historia,budowa,mechanizm) czy są jakiekolwiek materiały na temat tego zegara.A może ktoś doskonale go rozpracował i potrafi podzielnic się wiedzą?Moja przygoda z zegarami dopiero się zaczyna chociaż

mam już dwa w swojej kolekcji(mikro) :)

d36012229ba200cem.jpg

606d793db1258b35m.jpg

za wszelkie sugestie ben dem wdzeczny

z uszanowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj szczęścia u producenta :) a nóż widelec mają jakąś dokumentację. taki sam metron jest u mnie w pracy. Wszyscy pracownicy zgodnie przyznają, że bez niego byłoby tak jakoś... pusto (a nie interesują się zegarami :) )

http://www.metron.torun.pl/

 

Chyba, że już próbowałeś...


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość safix

Ale niestety tam nikt nie chce rozmawiać..................no poco zawracać sobie głowy pierdołami,to prze ciesz takie POLSKIE :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość safix

A jednak muszę przyznać że nie miałem racji,dostałem taki list:

Szanowny Panie.

W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję z przykrością ale nie

posiadamy żadnej dokumentacji technicznej w/w zegara.

Produkowane były w latach 60-70 ubiegłego stulecia

wykonane z drewna bądź materiałów drewnopodobnych

i oklejane naturalnymi okleinami.

Wyposażone były w mechanizm z regulatorem wahadłowym

o napędzie sprężynowym i urządzeniem do wybijania godzin i półgodzin.

Jego dane techniczne ;

- dokładność dobowa - +- 20 sek / 24 h

- błąd bicia +- 20 sek / 24 h

- rezerwa chodu - 8 dni.

Gdyby Pan potrzebował jakieś części do niego to proszę pytać , może

będziemy mogli Panu pomóc .

Pozdrawiam............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę jedynie powiedzieć, że cieszę się iż Twoje przewidywania okazały się błędne.

Informacje, które uzyskałeś od Metrona są wprawdzie skąpe, ale jednak coś napisali na temat tego zegara i wyrazili chęć pomocy jakbyś potrzebował części... :lol:

Powiem szczerze, że Swatch Group (serwis Tissota) na moje pytanie o zegarek który posiadam nie udzieliło mi żadnych (dosłownie) informacji. Nawet okresu produkcji nie znali :lol:

Stąd wniosek... Cudze chwalicie itd :D


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość despoko

Witam...

Co chciałbyś wiedzieć odnosnie Metrona ? konstrukcja mechanizmu łatwiejsza niz u Beckera, bębny można ściągnąć łatwiej i mniej kłopotów z elementami bicia ( ładnie pomyślane) (choć zasady działania te same) same części wykonane prawdę mówiąc tandetnie, trudno czyszczalne (proporcja miedzi+cynk skapa)

pozdrawiam... :)

Ps. drugi przedstawiony zegar był w Bytomiu na giełdzie staroci w szytowym dniu (sobota) ceniony 550 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam takiego metrona .I zegar podczas działania ma nierówny głos dodam że 5 lat temu był czysczony i nie moge go wyregulować raz się spieszy raz póżni mimo wielokrotnego regulowania.Jaka może być przyczyna.

post-103254-0-09050400-1534150410_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo "czyszczenie" o ile nie usunięto problemów związanych ze zużyciem się mechanizmu (łożyska, spręzyny) nie na długo pomoże. To jak w silniku samochodowym. Regularna wymiana oleju przedłuża jego żywotność, ale nie sprawi, że będzie pracował wiecznie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że odkąd odebrałem go od czysczenia 5 lat temu tak jest,a zegarmistrz który go robił okazało sie że jest partaczem.A łożysk nie robi i twierdzi nie wiem czy to prawda że Metrony mają kiepskie mechanizmy żeby go sprzedał i kupił sobie niemiecki Junghansa bo lepsze wykonanie.Mimo to chce go zrobić żeby dobrze działał nie mam zamiaru go się pozbyć,tyle że to musi prawdziwy fachowiec to zrobić.Ale dzięki tarant za podpowiedż.Może ktoś sie wypowie jak zna w okolicach Lęborka jakieś dobrego fachowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, a Ty go regulujesz poprzez śrubę na wahadle czy coś w mechaniźmie?

A od ostatniego czyszczenia 5 lat temu to on chodził jskos czas poprawnie czy cały czas źle? I te odchylenia od dokładnego chodu to jakiego rzędu...minuty czy godziny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że zegar "podczas działania ma nierówny głos".

A próbowałeś odrobinę przekrzywić zegar w prawo lub lewo - czy "nierówny głos" wtedy się zmienia? Robi się bardziej miarowy?

Odchylenie trzy minuty ma tydzień to nie jest tak źle :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jaka była diagnoza i jaki skutek po naprawie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jaka była diagnoza i jaki skutek po naprawie:-)

Oczywiście że dam znać ,narazie powiedział że zegar nie był czyszczony i coś trzeba poprawić ale ostatni raz 5 lat temu był czyszczony ale czy rzeczywiście był ,teraz dałem do innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem i zegarmistrz dziśiaj i trzeba było.przeczyścić i coś trzeba zrobić ale nie powiedział co bo to tajemnica.

Tam gdzie mieszkasz są  specyficzni zegarmistrzowie. :D

Czy zegar już równo pracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wróży. Jest nadzieja ze zegar będzie dobrze chodził i cieszył oko i ucho :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek do odbioru,tylko nie wiem dlaczego nie chciał powiedzieć co było prócz czyszczenia do zrobienia.Jaka to tajemnica co było w moim zegarze ,śmiech na sali.Mam nadzieje że będzie działał prawidłowo ,dam znać jak się sprawuje.Tyle powiedział że poprzedni zegarmistrz co go robił popełnia  jeden błąd w zegarkach i zegarach.Teraz wiem że nie każdy zegarmistrz jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na odbiór techniczny. Też mnie dziwi ta "tajemnica" ale niech tam. Ważne żeby zegar był jak należy.

Zegarmistrzowie tak jak i inni specjaliści.. są i doskonali..sa i dobrzy i tacy mniej też :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar odebrany dzisiaj teraz działa jak powinien .Przeczyścił i dwie rzeczy poprawił po poprzednim fachowcu .Nie chciał powiedzieć co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo miła wiadomość. Oby działał perfekcyjnie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar na 3 dni póżni się 3 min.według mnie zła tolerancja mimo regulacją wahadła

Zegar na 3 dni póżni się 3 minuty

według mnie zła tolerancja mimo regulacji wagadłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.