Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum choć zaglądam tu od 2007 roku. Dzięki forum nabyłem pierwszy mechaniczny zegarek – Zeno Magellano na Unitasie. Potem przewinęło się przez moją rękę kilka diverów – SKX009, DeepBlue, Orient Kamasu, Seiko Samurai. Mój nadgarstek zawsze był z tych cieńszych, ale ostatnio zmniejszył się do 16cm w obwodzie i 53-55mm szerokości – z tego powodu rozstałem się z Samurajem. Aktualnie nie mam żadnego divera, a szukając inspiracji na forum trafiłem na wątek CW i obawiam się, że przepadłem ;) Podoba mi się biały C60 Trident 300 na czarno-pomarańczowej gumie, ale mam straszny dylemat 40mm czy 42mm. Serce mówi 42, rozum 40mm. Za jakiś czas chciałbym dołączyć zegarek  casual w okolicach 38-40mm (nie wiem czy ma to znaczenie). Dla lepszego poglądu wklejam zdjęcia mojego nadgarstka w dwóch damskich zegarkach ;) – Garmin 43mm i L2L 50mm, Orient 38/39mm i L2L 45/46mm. Pomóżcie Panowie...

IMG_4662.jpg

IMG_4663.jpg

IMG_4664.jpg

IMG_4665.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nadgarstku 16cm ja bym brał 40mm. Jeśli chcesz kupić, to lepiej się pospiesz bo od kwietnia ceny w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TRobert napisał(-a):

Przy nadgarstku 16cm ja bym brał 40mm. Jeśli chcesz kupić, to lepiej się pospiesz bo od kwietnia ceny w górę.

Dziękuję za odpowiedź. Wiem z wątku o podwyżce, dlatego muszę szybko myśleć i decydować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy nadgarstku 16cm ja bym brał 40mm. Jeśli chcesz kupić, to lepiej się pospiesz bo od kwietnia ceny w górę.
Ja mam prawie 18 i CW 39 40 i 41. I jest ok. Ważniejsze jest jaką masz szerokość nadgarstka, to ona decyduje o tym jak zegarek wygląda na ręku. Jak masz do 6cm weź 40 jak powyżej 42.
Ale z tego co widzę i piszesz, bierz 40.
Nowe kolory na pasku i nie tylko
20230326_125142.thumb.jpg.42301b630c4fc95183f27b66997bdf61.jpg
A skąd masz taki nieużywany paseczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dawno temu gdzieś na Ali ale to jest inny kolor niz oryginał, taki jasny beż tylko zdjęcie przekłamuje bo pochmurno było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pepe_b napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedź. Wiem z wątku o podwyżce, dlatego muszę szybko myśleć i decydować ;)

 

Zdjęcie 40tki na nadgarstku 17,5 cm.

20230327_144432.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość pasków i tak jest produkowana w Chinach więc szukałbym na ali - będzie zdecydowanie taniej

Tylko trzeba poczytać opinie, żeby znaleźć te lepiej wykonane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość pasków z Chin nie ma startu do ww., a te porównywalne są w dość zbliżonych cenach, biorąc pod uwagę promocje i kody rabatowe. Blushark oferuje promocję "buy 4 get 3 free", do tego kody rabatowe łączące się z promocją (nawet do 40%) oraz darmową przesyłkę przy zakupach powyżej 50 USD, czym można dość znacznie zbić cenę. W takim przypadku nie ryzykowałbym Chińczyka. Oczywiście chcąc kupić jeden pasek, mamy przewagę np. Aliexpress, ale kto z nas kupuje paski pojedynczo ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sporo pasków z ali i faktycznie z jakością bywa różnie ale nie zawsze jest tak źle, np

https://a.aliexpress.com/_EwVn4gF

Świetna guma, nie ustępuje jakością orisowej z sixty five, który miałem, jedyny mankament to zbyt długie piny przy teleskopach do zegarków z krótkimi uszami 

Kolejny przykład 

https://a.aliexpress.com/_ExE7TeF

Również bardzo dobrej jakości, wygodniejszy niż dość znane paski erikasorginals,  ponieważ nie są tak twarde 

Ale również trafiały się kiepskie dlatego staram się kupować te, do których są zdjęcia i sporo opinii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


https://a.aliexpress.com/_mMglMqw
https://a.aliexpress.com/_mKQDnKI
Te przetestowałem i są ok.
Co do Ali, to musisz patrzeć na okucia, jak okucia nie są tandetne, to reszta też będzie ok.

Jak potrzebujesz gumy to patrz na fluororubber, inne oznaczenie FKM np.
https://a.aliexpress.com/_mPxpuUI
Ten jest trochę profilowany i dobrze się układa z CW na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 mm jest jak najbardziej ok :)

 

P8MubkV.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 mm jest jak najbardziej ok
 
P8MubkV.jpg&key=2f95d32c13c4ddc4b638e8f20f7aa51ab9e2e45328f73a5ed7dcec830fd55773
Przecież ty masz taki nadgarstek , że 44 też dobrze leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, clusca napisał(-a):

Zdecydowana większość pasków z Chin nie ma startu do ww., a te porównywalne są w dość zbliżonych cenach, biorąc pod uwagę promocje i kody rabatowe. Blushark oferuje promocję "buy 4 get 3 free", do tego kody rabatowe łączące się z promocją (nawet do 40%) oraz darmową przesyłkę przy zakupach powyżej 50 USD, czym można dość znacznie zbić cenę. W takim przypadku nie ryzykowałbym Chińczyka. Oczywiście chcąc kupić jeden pasek, mamy przewagę np. Aliexpress, ale kto z nas kupuje paski pojedynczo ;)

 

 

Blushark dość mocno stock przetrzepany ma. Zależy mi na 2 częściowych paskach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kornel91 napisał(-a):

42 mm jest jak najbardziej ok :)

 

P8MubkV.jpg

 

Jakbym miał męski nadgarstek to bym nie miał dylematu...

Tymczasem kliknąłem 40-tkę

Dziękuję za pomoc, jak dotrze to wrzucę fotkę :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Miszkolc napisał(-a):

Przecież ty masz taki nadgarstek emoji123.png, że 44 też dobrze leży.

Zgadza się, że i większe leżą dobrze ale sam wiesz, że ten profil koperty jest bardzo przyjazny nawet na mniejsze nadgarstki :)

 

Godzinę temu, pepe_b napisał(-a):

 

Jakbym miał męski nadgarstek to bym nie miał dylematu...

Tymczasem kliknąłem 40-tkę

Dziękuję za pomoc, jak dotrze to wrzucę fotkę :)

 

 

Oczywiście to bardzo dobry wybór :) 

Również cieszę się z zakupu :)

Bezel klika bardzo przyjmnie i tylko to co do czego można się delikatnie przyczepić to pisałem na początku to dość długie zapięcie przez regulację to taki jedyny minus :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Zgadza się, że i większe leżą dobrze ale sam wiesz, że ten profil koperty jest bardzo przyjazny nawet na mniejsze nadgarstki :)

 

Oczywiście to bardzo dobry wybór :) 

Również cieszę się z zakupu :)

Bezel klika bardzo przyjmnie i tylko to co do czego można się delikatnie przyczepić to pisałem na początku to dość długie zapięcie przez regulację to taki jedyny minus :) 

 

Zamówiłem na gumowym pasku, jakoś nie mogę przekonać się do bransolet, tzn. wizualnie mi się podobają, ale waga mi przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, pepe_b napisał(-a):

 

Zamówiłem na gumowym pasku, jakoś nie mogę przekonać się do bransolet, tzn. wizualnie mi się podobają, ale waga mi przeszkadza.

Akurat jeden z lżejszych zegarków na bransolecie. Ja akurat wolę bransolety ale na pewno będzie cieszył jak już dojdzie :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Miszkolc napisał(-a):

 

Faktycznie wyglądają świetnie. Chyba się przełamię i zamówię na próbę. Może to rzeczywiście niezła alternatywa dla Blushark, bo wyglądają niemal identycznie jak ich seria AlphaPremier :)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.