Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Te chrono są świetne. Mnie podobają się jeszcze Tridenty Old Radium i z białą tarczą.

Jak z rozmiarami? 38 chyba za mały, a 42 może być za duży. Jak Wam się je nosi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że tym razem nie urwie posta....Wrażenia odnośnie Tridenta 600 PRO i GMT bardzo pozytywne. Trochę się powtórzę. Kupiłem Tridenta GMT jako typowego EDC, który ma być porządnie wykonany, w przystępnej cenie i jednocześnie za bardzo nic nie udawać (no może trochę Bremonta). Zadanie Trident wykonuje w 100%. Przede wszystkim, w swojej klasie cenowej to chyba jeden z lepiej wykonanych zegarków. Pewnie niektórzy się skrzywią ale to "niestety" prawda. Może to kwestia egzemplarza? A w zasadzie dwóch bo podobne odczucia mam względem 38mm PRO. Nie wiem. Poprostu widzę jak jest. Do tej pory nie zauważyłem żadnych niedoróbek na tarczy czy kopercie. Brzegi i krawędzie świetnie wykonane. Aż kolega noszący na codzień Breitlinga pomacał Tridenta i pokiwał głową z aprobatą. Nie twierdzę oczywiście, że to ten sam kaliber zegarkow. Ale cen rowniez nie. Jeżeli chodzi o bransoletę , to jest co najmniej równie dobrze. Starannie wykończona i skręcona oraz gładkie krawędzie. W moim odczuciu i po porównaniu z niektórymi innymi markami bransoleta w Tridencie (przynajmniej wersja całkowicie szczotkowana, która domówilem) sprawia dużo lepsze wrażenie niż w wielu zegarkach z tej samej lub nieco wyższej półki cenowej: Mido diver, Rado DiStar, Fortis Marinemaster. Nie gorsze też niż np w Tagu Aquaracer. Bransoleta do 38ki miała kilka mikrorysek na dwóch polerowanych ogniwach.? .Do tego wszystkiego zegarek doskonale trzyma czas. Cały czas dokładność chodu oscyluje, w przypadku GMT, koło -1sek na dobe. W egzemplarzu 38mm jest to już bliżej + 10. Wiem z doświadczenia, że jak odchylka jest większa niż podawana w specyfikacji jako dopuszczalna (tak miałem w poprzedniej wersji), CW nie robi problemów z darmowa regulacja w trakcie trwania gwarancji (5lat!). O jeszcze jednym zdarzeniu dotyczącym obsługi klienta, w zasadzie pozytywnym, napiszę następnym razem. Jako minus nowego Tridenta muszę wspomnieć dziwnie zachowujący się, w niektórych warunkach, anty refleks. Na koniec. W mojej opinii Trident 600 jest naprawdę wart swojej ceny: 60 ATM, ceramika, dobre wykonanie, design (kwestia gustu), gwarancja, 2 miesiące na zwrot towaru, ew. GMT. Do tego okresowe baaardzo poważne obniżki czynią z niego prawdziwy "Bang for the Buck". Oczywiście jeżeli, ktoś szuka rozpoznawalności, historii i prestiżu to powinien poszperać gdzieś indziej. Ja traktuję Tridenta jako zwykłego EDC i według mnie świetnie sprawdza się w tej roli jednocześnie nie rujnując finansowo.

P.S jako minus zaliczylbym również , jak Arek, nie pełną skalę godzinową na bezelu. I brak na niej lumy

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, dużo mi wyjaśniłeś.

Chyba poczekam zatem na obniżkę. Kilka modeli bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Mnie to przekonuje. Od każdego zegarka oczekuję solidnej roboty. To czy będzie drogą marką, zależy od tego jaką historię z nim na ręce napiszą zwykli ludzie. Wszak, Speedmaster w kosmosie znalazł się nie jako przez przypadek i nie do tego był stworzony. Ale nie o tym... Trident zatem zapowiada się świetnie i chyba nie powinienem się wahać pomiędzy nim a Combat Sub. 

 

W kontekście, "Bang for the Buck": http://www.outsidecontext.com/2012/03/09/christopher-ward-c60-bond-review/

 

No to Piotrek, czekamy zatem razem. ;)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Mnie to przekonuje. Od każdego zegarka oczekuję solidnej roboty. To czy będzie drogą marką, zależy od tego jaką historię z nim na ręce napiszą zwykli ludzie. Wszak, Speedmaster w kosmosie znalazł się nie jako przez przypadek i nie do tego był stworzony. Ale nie o tym... Trident zatem zapowiada się świetnie i chyba nie powinienem się wahać pomiędzy nim a Combat Sub.

 

W kontekście, "Bang for the Buck": http://www.outsidecontext.com/2012/03/09/christopher-ward-c60-bond-review/

 

No to Piotrek, czekamy zatem razem. ;)

No ale gdybym to ja tak stał jak ten facet z artykułu, miał te 3 grand gotówki w ręku a przed sobą Milgaussa to bym się nie oparł . Odnośnie obniżek, które na pewno będą, trzeba pamiętać,ze nie obejmują one zwykle wszystkich modeli (Tridenty zazwyczaj tak)i wszystkich wariantów. Ale może się trafi Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym się pewnie nie oparł, ale póki co Trident wystarczy.  :D Z drugiej strony jako EDC, jednak coś w klasie Trident, ale może jak zacznę grać w Totka to i Milgauss może robić za EDC.

 

Poczekamy... spokojnie. Z SOLem LE już się pożegnałem i nie liczyłem, że go trafię... ;)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę coś od siebie jako że CW posiadalem. Pisze to z żalem bo zegarka juz nie mam, czego żałuje. Swietnie wykonany. W mojej ocenie ten model mial swoj charakter. Do tega ETA (Satelita) w wyzszej wersji.

 

W odniesienia do wczesniejszych wypowiedzi. Moj zegarek byl z 2006 roku czyli jeden z pierwszych modeli. Na tarczy i deklu widniał napis Swiss Movement.

post-60083-0-87352800-1454030819_thumb.jpgpost-60083-0-96123300-1454030837_thumb.jpg

Edytowane przez el_mazurro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tridenta od września, tylko jakoś czasu na lepsze zdjęcia brak ;-) Kupilem go bez promocji, ale według mnie i tak jest warty każdej złotówki.

 

post-37397-1454053405,428_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazały się dane nowości, tak jak pisałem wcześniej Trident Ti w dwóch wersjach i Chrono. Na początku Chrono:

 

Wg mnie ładne:

c60-43-chr-sbbs-1_nf.jpg

ale grube straszliwie! 17,1mm

c60-43-chr-sbbs-4.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytan na mnie wrażenia nie robi. Tak z założenia . Chronograf natomiast, na pierwszy rzut oka, ekstra! Zasadność chrono w nurkach jest trochę dyskusyjna. Ale ile nurków naprawdę nurkuje. Bardzo fajne chrono i sekundnik. A grubość? No cóż... Tytanowy faworyt wygląda całkiem fajnie. Chodzi mi o materiał.

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi mieć nadzieję że wygram losowanie za wypełniony "survey", bo niestety na ten rok nie planuję większego zakupu.

Chrono to ciekawa tańsza alternatywa dla miłośników Taga albo Breitlinga, i miło że ekspertmentują.

 

Przynajmniej mój GMT w następnym tygodniu wróci z naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny filmik. Ta wersja chyba podoba mi się najbardziej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytan na czarnym pasku (http://www.christopherward.co.uk/watches/dive/c60-titanium/c60-43-ti-v1-k.html) wygląda fantastycznie, tylko dla mnie za lekki :( Mam taki osobisty defekt, że lubię czuć ciężar na nadgarstku...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób narzeka, że czarny blat powinien być połączony z kopertą DLC ale mi też się podoba kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zakupilem C60 TRIDENT PRO 600 - 42MM z brazowym bezelem i czarna tarcza. Jestem pod sporym wrazeniem jakosci wykonania i tego jak zegarek sie prezentuje. Dla fanow Tudora gdy portfel nie pozwala pozycja bardzo interesujaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnogość wersji Tridenta przyprawia o zawrót głowy i sam już nie wiem, który... Osiołkowi w żłoby dano... ;) Dla mnie podobnie, chrono w nurku jest mocno dyskusyjne ale... mimo wysokiej koperty, kolorystyka tego Tridenta robi wrażenie. W tej kolorystyce (niebieski), zwykły też by robił wrażenie. Tytan, wygląd super, ale znów w codziennym zegarku może być kłopotliwy. Jak z dokładnością chodu, Tridentów na 2824? Tak jak napisano na stronie, czy wsadzają lepsze grade niż standard i da się więcej z niego wycisnąć?

 

Ja wlasnie zakupilem C60 TRIDENT PRO 600 - 42MM z brazowym bezelem i czarna tarcza. Jestem pod sporym wrazeniem jakosci wykonania i tego jak zegarek sie prezentuje. Dla fanow Tudora gdy portfel nie pozwala pozycja bardzo interesujaca.

 

Gratulacje! Pochwal się zdjęciami. 

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gratulacje! Pochwal się zdjęciami. 

 

Tak tez zrobie, tylko poczekam na swiatlo lepsze i troche czasu by sie przydalo.

 

Edit.

 

Nie wytrzymalem wiec kilka roboczych zdjec leci :)

29gersj.jpg

 

2qbyc8x.jpg

 

29vkpol.jpg

 

2vteb82.jpg

 

54r4h.jpg

Edytowane przez amen20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką to to ma wysokość koperty?

 

Btw, czerwona kropa pokazująca lotnisko miażdzy.

 

C900WorldTimer_Dial3.jpg

 

(zdjęcie z sieci)

 

nie wspominając o własnej modyfikacji ETY.

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istvan, ten Malvern to standard, czy jakaś limitka forumowa?

U mnie w końcu jest: 5e6fb9ba307047c03a2646b329f02a16.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką to to ma wysokość koperty?

 

Btw, czerwona kropa pokazująca lotnisko miażdzy.

 

C900WorldTimer_Dial3.jpg

 

(zdjęcie z sieci)

 

nie wspominając o własnej modyfikacji ETY.

 

12,05 mm. Z boku wygląda bardzo fajnie. Przylega super do ręki i wydaje się cieńszy pewnie przez swoją sporą średnicę.

 

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem cudeńka na bransolecie a pasek croco będzie do mnie jechał :) Wykonanie bardzo dobre, bransoleta super wykonana, skręcana choć środkowe elementy są polerowane i ryski będą nieuniknione. W zapięciu smaczek w postaci loga firmy :) nie mówiąc o logo na zapięciu. Jak będę miał chwilę czasu to porobię trochę zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12,05 mm. Z boku wygląda bardzo fajnie. Przylega super do ręki i wydaje się cieńszy pewnie przez swoją sporą średnicę.

 

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem cudeńka na bransolecie a pasek croco będzie do mnie jechał :) Wykonanie bardzo dobre, bransoleta super wykonana, skręcana choć środkowe elementy są polerowane i ryski będą nieuniknione. W zapięciu smaczek w postaci loga firmy :) nie mówiąc o logo na zapięciu. Jak będę miał chwilę czasu to porobię trochę zdjęć.

Koniecznie! Co innego zdjęcia reklamowe, co innego prawdziwe!

Niech się nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.