Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też, zwłaszcza, że niektóre modele są preorder... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledwo sie dzis powstrzymalem przed zakupem, jeden model juz mam ale chetka byla strasznie silna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B):D

 

c60-42-auto-skvk_2_4.jpg

 

(Zdjęcie z sieci)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedają, bo przycinają opcje kolorystyczne, i ma być nowy GMT w tym roku. Ewentualnie nowe modele nie są aż tak popularne i potrzeba szybkiego zastrzyku gotówki :) Nie rozumiem,czemu zielony bezel jest najmniej popularny, na naszym forum chyba na razie wręcz przeciwnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie. Z całym szacunkiem, ale niektóre wersje kolorystyczne były okropne ... albo jak kto woli z angielska dobrane. ;)

Inna kwestia to cena, fajnie jak sprzedają w wyprzedaży ale ceny regularne są jednak mniej zachęcające zwlaszcza jak się nie zarabia w EUR czy GBP.

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mocno inwestują w brand: stacjonarny "salon", reklamy, gazeta albo sponsoring nie są darmowe. Jak dla mnie oczywiście mogliby sobie darować, ale ja może kupię jeszcze jednego Tridenta albo Worldtimera więc jako konsument się nie liczę. Mam nadzieję kiedyś porównać na żywo mojego Tridenta z nurkiem od Steinhart, bo jak na razie to firmy wydają się podobne: szeroka oferta, "Swiss made", dostępne modyfikowane mechanizmy. Tylko Steinhart za podobne modele chce 40% mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jaki jest plan... Wiele firm zegarkowych ma młody rodowód i dobrze sobie radzą, a ich produkty są cenione. To czym mnie Ward przekonał, to poza obsługą klienta, próby własnych modyfikacji mechanizmów. Kibicuję im. Może uda im się jak ML. Co do ceny, to w tej cenie znajdzie się parę innych Subów... ale że zegarków nie kupujemy głową już o cenie nie przynudzam... ;)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietne sa te tridenty od CW. Model vintage 38mm widzialbym u siebie ale ceny maja wziete z kosmosu. 800€ to ciut za duzo.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

U mnie Krzysiek od wczoraj :)

20160225_220645.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z Tridentami jest taka, że nie sprzedają osobno bezeli. Co więcej, gdy wysyłasz do nich Tridenta na naprawę bezela, wraz z nim wymieniają ponoć całą kopertę(!) za ~60 funtów. Szkoda. Z możliwością podmian na inne kolory ten zegarek byłby jeszcze bardziej atrakcyjnym zakupem.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co więcej, z tego co wyczytałem na ichnim Ch.Wardowym forum, jeżeli dana wersja kolorystyczna nie jest już przez nich produkowana/nie ma jej na stanie, to przy ew. wymianie uszkodzonego bezela podmieniają go na czarny :P

 

Nie wiem, o co chodzi. Czyżby montaż był taki upierdliwy w tej kopercie, że łatwiej wymienić całą na nowo? A może myślą, że napędzą sobie sprzedaż, skoro nie można kupić jednego modelu i po prostu podmieniać bezeli?

 

Najsłabsze jest to, że nie ma żadnych alternatywnych aftermarketowych wersji, które byłyby w 100% kompatybilne.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawostki. Trzeba by było napisać do CW bezposrednio i zweryfikować informacje. Może napiszę w weekend. Na szczęście czarny mi pasuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraziłbym się gdyby mi zielony na czarny podmienili...

 

Dobra, to jak wersja 1 Tridenta będzie wymagała w swoim czasie przeglądu, to nie ma co liczyć na wymianę zużytych części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym chyba nie jest tak źle, bo Ch.Ward oferuje 5 lat gwarancji i własny przegląd w cenach podanych tutaj. Powyżej 5 lat pozostaje serwis mechanizmu u dowolnego zegarmistrza, który zna się na szwajcarskich werkach, a w przypadku uszkodzeń dot. zewnętrznych elementów zegarka, odesłanie go na naprawę do Anglii. Pierwsza wersja Tridenta ma chyba ten sam bezel, co obecny Trident z kwarcowym mechanizmem?

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C9 Worldtimer

 

Miały być zdjęcia ale zegarek natchnął mnie na tyle, że oprócz zdjęć wystukałem mini recenzję… pierwszą moją recenzję :). Zdjęcia są takie sobie, bo posiadam tylko „małpeczkę” z nastawami ręcznymi, oświetlenie o tej porze roku jest jakie jest a i ja nie mam jakichś szczególnych zdolności… (To też moje pierwsze wrzucanie tu zdjęć a więc nie wiem czy zrobiłem to optymalnie, bo jakieś małe są. Ewentualnie poproszę o info jak je fachowo wrzucić)

 

Nie będę przynudzał a więc wspomnę tylko o smaczkach, których na zdjęciach nie da się uchwycić i nie są podane na stronie producenta. Pomysł z kontynentami na tarczy to strzał w dziesiątkę. Otworki w miejscach lotnisk są fazowane co przy słabszym oświetleniu padającym pod kątem powoduje jakby ich świecenie. Szybka jest lekko wypukła a jej AR pod pewnymi kątami daje delikatny niebieski blask. Wszystko to w takich chwilach przypomina jakby atmosferę i wtedy nie mogę oderwać wzroku od mojej Ziemi zamkniętej w zegarku. Tabliczki z napisami też dodają uroku i kontynenty wraz z nimi przypominają mi jakieś dawne mapy. Jak dla mnie, mistrzostwo.

 

IMG 1191M

 

Tutaj trochę widać „świecące” się punkty miast.

 

IMG 1194M

 

Co do wskazań 24h to trzeba się przyzwyczaić. Zwłaszcza przy odczycie minut delikatnie się gubię i muszę patrzeć na te miniaturowe oznaczenia na brzegu tarczy. Za to sam pomysł pokazania obu czasów w formie 24h jest bardzo dobry, bo dzięki temu właśnie dokładnie widać różnice wraz z porami dnia. Nie ma datownika ale mi to nie przeszkadza i poza tym dodatkowe okienko pewnie zaburzyłoby cały odbiór a i technicznie pewnie ciężko byłoby to zrealizować przez tarczę z lotniskami.

 

Koperta wykonana bardzo dobrze także między uszami, boki szczotkowane, luneta polerowana. Wysokość 12mm i trzyma się nadgarstka jakby przylepiona. Bardzo to lubię.

 

IMG 1193M

 

Mechanizm ETA 2893 ładnie zdobiony i przy zmianie godziny drugiej strefy oraz jej symbolu miło czuć i słychać mechaniczne przeskoki. Tykanie w rytmie 4Hz też jest słyszalne przy zbliżeniu do ucha a nie we wszystkich moich zegarkach słychać, nad czym ubolewam.

 

Zegarek fabrycznie miał bransoletę, ale korzystając z bardzo dobrej, trzydniowej promocji :) zakupiłem pasek granatowy z krokodyla. Bardzo mięciutki i ładnie wykończony (nitka z obu stron ta sama jakby był szyty ręcznie). Zapięcie też piękne.

 

IMG 1192M

 

Bransoleta wykonana idealnie. Pracuje pięknie i bezszelestnie. Ostatnie ogniwa do skracania/wydłużania skręcane. Smaczku dodaje logo ukryte w zapięciu. Część środkowa polerowana i ładnie to wygląda ale ryski w tym przypadku niestety nieuniknione. (zdjęcia starsze, bo wolę pasek)

 

IMG 1155M

IMG 1164M

 

Jedyna słaba strona to luma. Na wskazówkach jeszcze nie jest źle i świeci dość ładnie na niebiesko ale malutkie punkciki przy godzinach są ledwie widoczne a więc w normalnych warunkach, bez specjalnego doświetlania, nie da rady odczytać godziny, chyba że po pewnym czasie będę pamiętał w którym miejscu jaka jest godzina. No ale, jak w ciemności nie widać piękna tarczy, to po co w ogóle na nią patrzeć ;).

 

Podsumowując, to kawał porządnie wykonanego, nietuzinkowego, rzadko spotykanego zegarka, który na pewno często będzie gościł na moim nadgarstku.

Edytowane przez mirekne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.  Za to Chr. Ward ma u mnie dużego plusa, że robi modele, które nie są kopią czegoś, co już istnieje :) a przynajmniej ja takich nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzały się takie:

 

58967.jpeg

ale CWL rzeczywiście ma swój styl, którego się trzymają. 

Dzięki za recenzję Worldtimera, odkąd go pierwszy raz zobaczyłem bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kuku!

 

 

 

 

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Gdyby poprawili wskazówki można by się zastanowić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotogeniczny to zegarek a wskazówki to, moim zdaniem, jego wielki atut :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby poprawili wskazówki można by się zastanowić :)

 

Konrad, to Ty się zastanawiaj, a ja ponoszę... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Jeszcze nie poprawili, nie mam nad czym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.