Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Uroczyscie odszczekuje, po wielu zawirowaniach zwrocono mi pieniazki, a ten sam model kupilem nie o 15 a o 40% taniej, tak ze w kieszeni zostalo ponad 400€ ba, piechota nie chodzi Pytanie do kolegow, czy z ipada lub iphone mozna dodac focie na forum? Bo tez chce sie pochwalic Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uroczyscie odszczekuje, po wielu zawirowaniach zwrocono mi pieniazki, a ten sam model kupilem nie o 15 a o 40% taniej, tak ze w kieszeni zostalo ponad 400€ ba, piechota nie chodzi Pytanie do kolegow, czy z ipada lub iphone mozna dodac focie na forum? Bo tez chce sie pochwalic Pozdrawiam

Ważne że w końcu jesteś zadowolony, wielu z nas kupowało z entuzjazmem za -15%, żeby za chwilę ten sam zegar zobaczyć na wyprzedaży -50% albo przynajmniej -30% :)

Ajfona nie mam, ale obszerny temat z opisem wstawiania zdjęć jest tu: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/140398-dodawanie-zdj%C4%99%C4%87/

Polecam założenie własnej galerii na jakimś portalu typu flickr albo postimages, bo wtedy możesz łatwo wstawiać do tematu duży format zdjęcia i nie znika po jakimś czasie.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie przynudzałem z tym brzydalem, a dzisiaj od rana chodzi jak nakręcony nomen omen:

 

CW6502.jpg

CW6501.jpg

CW6503.jpg

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie przynudzałem z tym brzydalem, a dzisiaj od rana chodzi jak nakręcony nomen omen:

 

 

 

 

 

 

Eh, rozumiem że to takie pieszczotliwe określenie? :)

Bardzo mi się podoba ten zegar, nico przypomina mi  Orisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem obie wersje Sixty Five i wolę CW, chociaż to vintage bez nawiązań do własnych tradycji :) Jak Oris, to dla mnie tylko Aquis...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ch WARD to młoda firma więc ciężko oczekiwać od nich zegarka retro nawiązującego do własnego modelu z przed lat.

Jak dla mnie ich zegarki niczego nie udają a jedynie są inspirowane  modelami bardziej zasłużonych firm.

 

A w kwestii porównania  CW do  Sixty Five  i tego że wygrywa dla Ciebie CW, to bardziej chodzi o jakość wykonania czy raczej kwestie estetyki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Sixty Five, to estetycznie spójny jest dla mnie Movember, pozostałe wersje już mniej, w każdej czegoś mi brakuje. Bransoleta też nie taka, jakbym chciał. Koperta nie leżała na nadgarstku zbyt wygodnie (ale to, wiadomo, rzecz gustu i indywidualnego nadgarstka). CW65 retro spasował nawet bez przymierzania i nie zawiodłem się, jak przyszedł, chociaż jest dwa razy tańszy od Orisa. A żeby nie było - Oris Aquis Date to mój ulubiony nurek, którego nie sprzedam za żadne pieniądze, tylko że ta poprzednia wersja, z grubą bransoletą :)

 

Tri6506.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przymiarkach stwierdzam, że chyba metki z ceną im się na magazynie zamieniły. Orisy zrobiony jak by był żywcem przeniesiony w czasie, ciut zbyt blaszany. CWL wykonany jest jak współczesny zegarek, materiały i krzywizny koperty robią robotę... Nie kupiłem bo bo tarcza do mnie nie gada ale z tych dwóch stawiam na C65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przymiarkach stwierdzam, że chyba metki z ceną im się na magazynie zamieniły. Orisy zrobiony jak by był żywcem przeniesiony w czasie, ciut zbyt blaszany. CWL wykonany jest jak współczesny zegarek, materiały i krzywizny koperty robią robotę... Nie kupiłem bo bo tarcza do mnie nie gada ale z tych dwóch stawiam na C65.

Tomek sugerujesz, że mają jeden magazyn i nam wciskają kit, że te wszystkie szwajcarskie manufaktury z tradycjami to mistyfikacja dla naiwnego klienta? A ten magazyn w Szanghaju? ;)

CW65 ma trochę ciekawszą kopertę, dobór mechanizmu też jak dla mnie na plus - ktoś może narzekać na brak daty, ale ja wręcz przeciwnie. Zgoda co do wrażenia "aluminium" vs. solidna stal. Szczególnie takie odczucia miałem po przymiarce nowszych modeli Orisa (np. Chronoris date).


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek sugerujesz, że mają jeden magazyn i nam wciskają kit, że te wszystkie szwajcarskie manufaktury z tradycjami to mistyfikacja dla naiwnego klienta? A ten magazyn w Szanghaju? ;)

CW65 ma trochę ciekawszą kopertę, dobór mechanizmu też jak dla mnie na plus - ktoś może narzekać na brak daty, ale ja wręcz przeciwnie. Zgoda co do wrażenia "aluminium" vs. solidna stal. Szczególnie takie odczucia miałem po przymiarce nowszych modeli Orisa (np. Chronoris date).

Nic nie sugeruję. Tak daleko bym nie szedł w interpretacji. Miałem na myśli eksperyment w stylu: kładę dwa obok siebie na stole i oceniam który "lepszy"...

 

Btw, butik w Katowicach sobie o mnie przypomniał po prawie roku i zapraszał mnie w zeszłym tyg na przymiarkę nowego "Movembra"... Dobrze że miałem okazję ponosić C65 vintage divera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorny relax

20190124-193239-3.jpg


Troszkę fotek na rozruszanie tematu :)

 

20190124-200859.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam już przyzwyczaiłem się do nowego i w sumie to mi się podoba.

A z ploteczek, to w maju wychodzi nowy trident, nie będzie już miał wskazówki w kształcie cebuli. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam już przyzwyczaiłem się do nowego i w sumie to mi się podoba.

A z ploteczek, to w maju wychodzi nowy trident, nie będzie już miał wskazówki w kształcie cebuli. ;)

 

Gdzie te plotki wyczytałeś jeśli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cały wątek o tym na forum CW:

https://www.christopherwardforum.com/viewtopic.php?f=1&t=51155&start=165

Są tam nawet niewyraźne zdjęcia. W sumie to ten nowy bardzo się nie będzie różnić, ale nowe wskazówki to dobry pomysł.

Gdybym nie miał starego, którego bardzo lubię, to pewnie nowego bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cały wątek o tym na forum CW:

https://www.christopherwardforum.com/viewtopic.php?f=1&t=51155&start=165

Są tam nawet niewyraźne zdjęcia. W sumie to ten nowy bardzo się nie będzie różnić, ale nowe wskazówki to dobry pomysł.

Gdybym nie miał starego, którego bardzo lubię, to pewnie nowego bym kupił.

Dzięki za link.

 

Patrząc na te prototypowe zdjęcia nie jest źle, ale średnio podoba mi się ten misz masz na tarczy.

Po prawej data, po lewej napis Christopher Ward, na dole napis automatic, a do góry logo.

Największy plus jest taki, że zapełnili pustkę po zmianie logo, ale według mnie za dużo na tarczy się dzieje...

Jest natomiast lepiej niż w poprzedniej generacji Tridenta.

Cena pewnie 100 funtów do góry :rolleyes:

 

Mam ogromną nadzieję, że będą wersje 38mm z 5dniowym in-housem.

 

hvLBwsY.jpg

Edytowane przez bartwerk36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow, dobrze ze nie wrzucilem zdjec bialego C60 trident 600 COSC wersji limitowanej, w poniedzialek wraca do Anglii, 15 sek na dobe w plecy noszac,i w spoczynku wytrzymuje max 12h i zatrzymuje sie! A podobno ma in-hous SH21 ze 120 godzinna rezerwa, rowno 1/10 Dla wiadomosci nr 133/300 gdyby ktos kiedys trafil na niego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow, dobrze ze nie wrzucilem zdjec bialego C60 trident 600 COSC wersji limitowanej, w poniedzialek wraca do Anglii, 15 sek na dobe w plecy noszac,i w spoczynku wytrzymuje max 12h i zatrzymuje sie! A podobno ma in-hous SH21 ze 120 godzinna rezerwa, rowno 1/10 Dla wiadomosci nr 133/300 gdyby ktos kiedys trafil na niego. Pozdrawiam

Przykra sprawa, ale to chyba wypadkowa umasowienia produkcji, która wpłynęła na słabszą kontrolę jakości z jednej strony (gwałtowny przeskok dla firmy, która jeszcze niedawno była zupełnie niszowa i zatrudniała kilkanaście osób ), a z drugiej na jakości i ewentualnym udoskonalaniu obecnie produkowanych egzemplarzy SH21 odbija się mam wrażenie odejście Johannesa Jahnke...

Przy okazji: numer koperty/dekla nie jest na stałe powiązany z mechanizmem - możliwe, że wymienią Ci tylko mechanizm...

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, ponieważ zegarek jest jeszcze na 60 dniowej rekojmi, wiec nie bede bawił sie w zadne naprawy , po prostu zwrot pieniędzy i po co sobie komplikować , prawda? A wogole to mam wrażenie ze te wszystkie przecenione pochodzą ze zwrotów i reklamacji , a nie jak piszą z udostępnienien na pokazy etc. Jako ciekawostkę podam , zegarek przyszedł do mnie z instrukcja od innego modelu (GMT) i na bramzolecie z nowym logo , podczas gdy na zegarku jest stare CHWard.. Wiec rzeczywiście coś im przestało funkcjonować ?!Na koniec pytanie czy ktoś z kolegów robił zwrot do nich i jak to załatwić oczywiscie zeby poszło ubezpieczone (1 zamowienie od nich zaginęło po drodze i prawie 2m-ce trwało zanim doczekałem zwrotu kasy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to czy rzeczywiście tak masowo produkują i sprzedają ? Moje zamowienie z dnia 25/11/2018 miało numer 300006709 ( zegar który wcięło po drodze) a juz jest anulowane, natomiast zamowienie z 16/01/2019 miało około 300 numerów wiecej. Wiec jesli kierować sie nr zamówień w ciągu 50 dni było ich ok 300. Wiec nie sa to jakies ilości chyba powalające i tłumaczące wzrost sprzedaży ? O ile to tak funkcjonuje Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem znajomego zeby zadzwonił do ChW i osobiście przedstawił problem z nie nakrecajacym sie automatem tridenta 600COSC, Pani z obsługi klienta miło poinformowała , ze przecież jest koronka i nią można dokręcić zegarek?! Sory , ale to sa jaja jak berety nawet nie chce mi sie komentować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te indeksy w kropki już nie bardzo są retro... Za to jeden nasz kolega ucieszy się może z braku cyfr u góry i na dole :P

No i zniknął ręczny naciąg - jest Sellita 200 z wahnikiem (i brzydką, czarną datą na tarczy) - i tak ładnie, że utrzymali grubość koperty na tym samym poziomie.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.