Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

OK Panowie Waszym subiektywnym zdaniem CHW robi lepsze zegarki. Moim subiektywnym zdaniem Oris jest o niebo lepiej wykonany.

Jeśli ktoś nie wie co miałem na myśli a ma CHW może mi podesłać zrobimy zdjęcie i będzie widać o co mi chodzi.

Nie zrozumcie mnie zle CHW robi świetne zegarki, ba niedalej jak wczoraj byłem na ich stronie bo szukam divera na kajdanie i niby ok ale potem szukam zdjąć w sieci i czar pryska tym bardziej ze trzysetke kilka razy miałem w rękach i co do jakości się wypowiedziałem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ale co powiedz konkretnie bo jak dla mnie koperta C65vd ma więcej smaczków jak Sumo w porównaniu z innymi diverami a koperta Oris 65 jest prosta i ma więcej charaktery vintage, i to faktycznie jest zegarek który ma charakter zegarków vintage czego nie mogę powiedzieć o tym CHW który jednak jest zbyt nowoczesny

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Sam pisałeś o szczotkowaniach, polerkach, przejsciach.

Może w tym przypadku przyświecało producentom inne założenie- finezyjna/ prosta koperta. Ale tak samo można napisać w przypadku porównania Tridenta i Aquisa.

Dobra kończę temat bo będęnie niesłusznie posądzony o bycie fanboyem Warda a oto łatwo. :-)

Cieszcie się chłopaki swoimi zegarkami i Wesołych Świąt.

 

EDIT: W życiu nie stwierdziłem, że CW robi lepsze zegarki od Orisa. ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zdrowych i pogodnych Świąt, dla wszystkich :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Polerki szczotki i przejścia bardziej dotyczyły Aquisa i Tridenta. Wersje vintage to inna para kaloszy i to tez napisałem. Wizualnie przewagę ma CHW bo jest bardziej wysmakowany ale to Oris ma więcej klimatu vintage i zarówno koperta jak i tarcza wygrywa

 

 

Peace

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie Waszym subiektywnym zdaniem CHW robi lepsze zegarki. Moim subiektywnym zdaniem Oris jest o niebo lepiej wykonany.

Jeśli ktoś nie wie co miałem na myśli a ma CHW może mi podesłać zrobimy zdjęcie i będzie widać o co mi chodzi.

Nie zrozumcie mnie zle CHW robi świetne zegarki, ba niedalej jak wczoraj byłem na ich stronie bo szukam divera na kajdanie i niby ok ale potem szukam zdjąć w sieci i czar pryska tym bardziej ze trzysetke kilka razy miałem w rękach i co do jakości się wypowiedziałem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Nie całościowo lepszy, tylko w pewnych aspektach.

Mam Tridenta i zastanawiam się nad Aquisem albo czymś wyżej i wiem, że kupując Orisa żadnego szoku odnośnie skoku jakości nie dostanę.

Natomiast stwierdzenie, że "nie ma czego porównywać, to inna liga, te zegarki nie mogłyby obok siebie stać na półce" uważam za grubą przesadę. Przypominam tylko, że Christopher Ward produkuje już mechanizmy typu In-house, udziela 5lat gwarancji na mechanizm. Porównanie go do Steinharta według mnie nie ma żadnego uzasadnienia.

 

Trochę zdjęć nie moich bo takich robić nie potrafię.

 

trident600-18.jpg

trident600-14.jpg

trident600-32.jpg

trident600-10.jpg

trident600-33.jpg

trident600-30.jpg

trident600-31.jpg

trident600-11.jpg

trident600-9.jpg

trident600-26.jpg

trident600-27.jpg

trident600-17.jpg

trident600-1.jpg

trident600-12.jpg

Christopher-Ward-C60-Trident-Day-Date-CO

337577-c25fab0934397b54f2aa82bd7a0d116b.

Edytowane przez streszo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Szoku nie doznasz, ale patrząc na te zdjęcia nadal uważam, że to nie ten am poziom wykończenia stali. Może to kwestia tego, że Oris ma więcej szczotkowania które wolę od polerki

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szoku nie doznasz, ale patrząc na te zdjęcia nadal uważam, że to nie ten am poziom wykończenia stali. Może to kwestia tego, że Oris ma więcej szczotkowania które wolę od polerki

 

Pewnie masz rację. Z tego co widziałem jednak z dostępnych recenzji i zdjęć w internecie to cały szczotkowany Aquis z matowym bezelem i tarczą dużo traci wizualnie w porównaniu do tego z elementami polerowanymi.

 

 

Taka ciekawostka jeszcze-wstydu nie ma :)

 

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=587245

 

z44R0w3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wracając do zapięcia w Orisie to może faktycznie to z bransolety jest zbyt "zwykłe", z kolei, moim zdaniem wersja do paska kauczukowego zamiata pod względem regulacji i funkcjonalności większość konkurencji.

To z Tridenta powyżej też raczej nie zabija :D tam jest poza przedłużką na pianką, jakakolwiek mikro regulacja?

 

oris-aquis-date-11.jpg

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym ostrożny w tak srogiej ocenie orisa. Moim zdaniem aquis jakościowo jest bardzo zbliżony do tridenta i wygląda świetnie. Ciężko jest mi zdecydować, który jakościowo wygląda lepiej. Design chyba jednak lepszy w orisie. Co nie zmienia faktu, że wybrałem tridenta i uważam, że to dobra decyzja. Ta subtelna przewaga nie nie uzasadnia dwukrotnej różnicy w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zapięcia w Orisie to może faktycznie to z bransolety jest zbyt "zwykłe", z kolei, moim zdaniem wersja do paska kauczukowego zamiata pod względem regulacji i funkcjonalności większość konkurencji.

To z Tridenta powyżej też raczej nie zabija :D tam jest poza przedłużką na pianką, jakakolwiek mikro regulacja?

 

Jaką "pianką"? :rolleyes:

To jest szybka 4 stopniowa regulacja, która pozwala przedłużyć lub skrócić bransoletę o długość jednego ogniwa bez przyrządów. Przesuwasz zapadkę na dół i wsuwasz lub wysuwasz bransoletę.

W Tridencie nie ma "diver extension" tylko sama mikro regulacja.

Według mnie to jest o wiele lepsze niż zwykłe zapinanie takie jak w Aquisie.

post-108712-0-47651300-1555755545_thumb.jpeg

post-108712-0-37844500-1555755564_thumb.jpeg

 

Od 7:05 widać.

 

Każdy ma prawo do własnego zdania, natomiast pisanie, że Oris zalatuje chińszczyzną i porównywanie do Seagulla..............nawet nie chce mi się komentować, bo to zalatuje brakiem jakiekolwiek wiedzy zegarkowej. I piszę to jako miłośnik zegarków, a nie ktoś kto sprzedaje Orisa od 13 lat.

I żeby nie było....miałem w rękach zegarki CHW i proszę wybacz, ale gdyby były w oficjalnej sprzedaży w Polsce to nie miały by racji byty stania na półce obok Orisa. Co innego rozwiązania techniczne, a co innego jakość wykonania, a tutaj nie ma czego porównywać bo to nie ta liga dla CHW.

 

Zresztą pytasz się mnie o takie rzeczy, a podobno miałeś w rękach zegarki CHW. To jak to jest?? ;)

Edytowane przez streszo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Byłbym ostrożny w tak srogiej ocenie orisa. Moim zdaniem aquis jakościowo jest bardzo zbliżony do tridenta i wygląda świetnie. Ciężko jest mi zdecydować, który jakościowo wygląda lepiej. Design chyba jednak lepszy w orisie. Co nie zmienia faktu, że wybrałem tridenta i uważam, że to dobra decyzja. Ta subtelna przewaga nie nie uzasadnia dwukrotnej różnicy w cenie.

Różnica wynika ze sposobu dystrybucji reklamie sponsoringu serwisie i wielu innych aspektach które są kosztami dla Marek takich jak Oris Longines Omega itp. Mikrobrandy to jednak zupełnie co innego. I tak masz prawo zapłacić za „metkę” jak i możesz wybrać produkt niszowy za polowe ceny i cieszyć się tak samo. Tak jest w każdej branży.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Jaką "pianką"? :rolleyes:

To jest szybka 4 stopniowa regulacja, która pozwala przedłużyć lub skrócić bransoletę o długość jednego ogniwa bez przyrządów. Przesuwasz zapadkę na dół i wsuwasz lub wysuwasz bransoletę.

W Tridencie nie ma "diver extension" tylko sama mikro regulacja.

Według mnie to jest o wiele lepsze niż zwykłe zapinanie takie jak w Aquisie.

 

attachicon.gif0A373D3F-40A2-458A-B0E3-DD06CC5EE8E3.jpeg

attachicon.gif52740D97-D058-4723-9F1B-656F9443D04D.jpeg

 

Od 7:05 widać.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6mTpkDnhldA

 

 

Zresztą pytasz się mnie o takie rzeczy, a podobno miałeś w rękach zegarki CHW. To jak to jest?? ;)

Miło być na piankę. Chyba łatwo się domyśleć

Co do tego co miałem w łapach to tak divera na bransolecie macalem dosyć dawno i po prostu nie pamietam jak rozwiązane było zapięcie ten drugi model który oglądałem ze dwa lata temu był z kolei na pasku. Był kolegi z forum. Kupił go i nie dalej jak po tygodniu sprzedał a w to miejsce kupił Orisowego 65

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło być na piankę. Chyba łatwo się domyśleć

Co do tego co miałem w łapach to tak divera na bransolecie macalem dosyć dawno i po prostu nie pamietam jak rozwiązane było zapięcie ten drugi model który oglądałem ze dwa lata temu był z kolei na pasku. Był kolegi z forum. Kupił go i nie dalej jak po tygodniu sprzedał a w to miejsce kupił Orisowego 65

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Który to kolega z forum jeśli to nie tajemnica? Zapytamy o opinię na temat jakości i wykonania.

W końcu nie tak często zdarza się, że ktoś posiadał zegarki Orisa i Christophera Warda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie pisać już ale muszę bo chcę się podzielić swoimi glebokimi przemyśleniami. Otóż zarówno Trident jak i Oris są świetne. :-) Czesem uporczywe przekonywanie przynosi odwrotny od zamierzonego skutek (w obie strony). Na szczęście rynek jest tak urozmaicony, że każdy coś sobie znajdzie. A czasem trzeba dbać jakiemuś zegarków drugą szansę. Ja już tak miewałem.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Który to kolega z forum jeśli to nie tajemnica? Zapytamy o opinię na temat jakości i wykonania.

W końcu nie tak często zdarza się, że ktoś posiadał zegarki Orisa i Christophera Warda.

Tajemnica żadna ale nie wiem czy Tomkowi vel tomasso będzie się chciało :) tym bardziej ze dziś już po obu zegarkach opadł kurz a Tomek na codzień nosi jednak zegarki z innej półki

Zdarza się nie często podobnie jak porównań specjalnie w sieci nie ma.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Miałem nie pisać już ale muszę bo chcę się podzielić swoimi glebokimi przemyśleniami. Otóż zarówno Trident jak i Oris są świetne. :-) Czesem uporczywe przekonywanie przynosi odwrotny od zamierzonego skutek (w obie strony). Na szczęście rynek jest tak urozmaicony, że każdy coś sobie znajdzie. A czasem trzeba dbać jakiemuś zegarków drugą szansę. Ja już tak miewałem.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Dokładnie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak ktoś mi podeśle Teidenta, to mogę zrobić recenzję porównawczą, czemu nie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A ja Ci podeśle Aqisa 43,5mm na kajdanie ;)

żeby było męski vs męski :D

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jest to jakiś pomysł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, że mam Tidenta GMT i Orisa Diversa. Nic nie muszę. To cudne uczucie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mi podeśle Teidenta, to mogę zrobić recenzję porównawczą, czemu nie ;-)

Leży na bazarku za 2 kafle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Leży na bazarku za 2 kafle :D

Chyba nawet we właściwym rozmiarze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, że ja dzisiaj cały dzień w kuchni spędziłem ;) I teraz dopiero czytam te 50+ wpisów...

A na zegarkach na szczęście się nie znam, więc obie marki podobną sympatią darzę, tylko jakoś w tych nowych Aquisach mi nie podchodzą bransolety... Ale to Jacek już wie, bo pisałem w temacie orisowym. A z kolei nowe Tridenty wskazówki mają (wg zapowiedzi wizualnych) koszmarne...

Więc zamierzam się przez Święta cieszyć tym, co mam - oba już pomału mają status sentymentalny, szczególnie Aquis. Wam też życzę - radości z tego, co udało się zdobyć do kolekcji!

 

Tri6506.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapytałem tylko czy spełnił oczekiwania... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapytałem tylko czy spełnił oczekiwania... :)

Ożez ty!

A tak serio chłopaki nie lepiej było kupić LLD?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ożez ty!

A tak serio chłopaki nie lepiej było kupić LLD?

 

Ale LLD to trochę inna półka cenowa niż Trident. Osobiście chętnie bym przygarnął LLD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A zapytałem tylko czy spełnił oczekiwania... :)

Jacek, jak to się mówi, otworzyłeś "puszkę z Pandorą" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.