Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

@tomek123er dzięki za dodatkowe info, zawsze z ciekawością czytam opinie z pierwszej ręki.

 

Troche bezsensem jak dla mnie jest konstruowanie mechanizmu z rezerwa chodu 5 dni jesli po 3cim dniu zaczyna się mocno rozjeżdżać ... a sugestia serwisu bez komentarza.

 

Napalałem się trochę na SH21 ale po tym, co piszesz raczej odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na meshu C65 wygląda bardzo ciekawie. Też się zastanawiam na czym metalowym by go tu zawiesić.

 

Podczas ostatniej wyprzedaży przez chwilę były dostępne dedykowane kajdany do C65, ale zniknęły dość szybko. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozeszły się bardzo szybko. Patrząc na cenę myślałem, że będzie to mój plan awaryjny. Ciekawe jaka jest szansa dobrać bransoletkę z maskownicą innego producenta tak żeby pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I tylko koszula inna ;-)

post-34987-0-79669900-1579170441_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozeszły się bardzo szybko. Patrząc na cenę myślałem, że będzie to mój plan awaryjny. Ciekawe jaka jest szansa dobrać bransoletkę z maskownicą innego producenta tak żeby pasowała.

Niewielka, szukałem, jeszcze zanim CW zaczął robić do niego kajdana. Koperta unikalna pod wieloma względami, mniejsza/niższa niż większość nurków, dobranie maskownicy przez to trudne. Ale już na meszu C65 całkiem fajnie wygląda (zajrzyj, jak chcesz, wcześniej w temacie na moje zdjęcia) - mnie nie przeszkadza mały odstęp między teleskopem i kopertą. A oryginalna branosleta od CW nie jest wcale taka droga w porównaniu z markami z podobnej półki. Wykonana bardzo precyzyjnie i naprawdę daje radę, szczegolnie że jest cała szczotkowana.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to albo naprawia albo nie naprawia, bo być może mechanizm ma jakieś ograniczenia konstrukcyjne, które np. niewystarczająco ograniczają zakres pracy sprężyny.

Analizowales ten mechanizm pod kątem budowy i "sposobu" tego producenta na radzenie sobie ze zmianą amplitudy czasomierza wynikającą z wielkości impulsów napędowych?

 

Przykładem rozwiązania high tech w branży, może być np. rozwiązanie stosowane przez Lange & sohne:

https://www.alange-soehne.com/en/stories/constant-force-escapement

Nie ma dostępnych szeroko informacji o sha21(schematy, animacje). Przez dekiel niewiele widać, ale napewno sh21 nie zbliża się do rozwiązań technicznych Lange :). Myślę, że generalnie mają opracowany mechanizm, tylko czasem coś pójdzie nie tak przy montażu. Mam wrażenie, że przyczyna leży w samych sprężynach i ich smarowaniu. Zresztą mam podobny problem z Unitasem, pierwsza doba -3-4s/d, dalsze 12 godzin to już powyżej -10s/d. Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="fidelio" post="2691438"

 

Całość świetnie skomponowana :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
[quote name="fidelio" post="2691438"

 

Całość świetnie skomponowana :-)

 

Podziękował Kolego :-) Dziś jestem na etapie badania, jak sprawuje się mechanizm, gdy chodzi o odchyłkę. Jutro zdam relację :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem sprawdzić odchyłkę u siebie, ale 10 minut wcześniej się zatrzymał. Muszę się przyzwyczaić, że to nie automat. Do tej pory zaobserwowałem, że nienakręcony na full "leżąc na plecach" spieszył jakieś 6s/d, po nakręceniu "do oporu", "dial up", spieszył ok. 9s, Przerwy między odczytami nie były zbyt długie, więc mógł wkraść się znaczny błąd, ale zaskoczyło mnie, że noszony przez kilka godzin miał 0,5s/d na plusie.

 

BTW, to mój pierwszy mechanik, więc wybaczcie pytanie. Czy nakręcając, bezwzględnie trzeba również "odkręcać" koronkę w przeciwną stronę, tak jak należało to robić w starszych zegarkach mechanicznych, czy wystarczy jedynie kręcić w stronę naciągająca sprężynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kręcić koronką w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Kręcenie w drugą stronę nie ma sensu.

Edytowane przez Karol1329

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Po dobie (na noc odłożony deklem do góry), +2s/24h. Narzekać nie zamierzam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem kartę gwarancyjną - kupując na siebie nic więcej nie muszę robić w kwestii posiadania 5-letniej gwarancji?

Tylko przy odsprzedaży trzeba się rejestrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

the 60|60 Guarantee transferable if I pass my watch on?

 

Yes. If the new owner can contact us with the original purchase information and paperwork, we will honour the 60-month (5 year) movement guarantee if the movement is found to be faulty and the watch was originally purchased within that time.

 

Wygląda więc na to, że trzeba mieć po prostu komplet papierów, od poprzedniego właściciela i jest ok, bez konieczności rejestracji czy czegoś takiego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kiedyś wrzucałem tutaj fotke tudora i c65 gmt Pepsi. Dla mnie kolory chw do bani. Ten czerwony leci mardzo mocno w róż. Kumpel ma jak coś, może by podrzucił na jakieś fotki

 

Poszperałem i już znalazłem. Faktycznie dziwny ten czerwony. Ze zdjecia ani ten ani ten. Tudor też jakiś przekombinowany.

Poszukam zdjęć niebieskiego C65 GMT choć to chyba najrzadsza wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj:

 

eb3b173c630c47b8e5161976b5f8cfc2.jpg

 

Lubię ten zegareczek.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest super, bardzo fajnie wykonany. Ale zastrzeżenia mam do oryginalnego paska. Jest taki jakiś sztywny, słabo się układa, a jednocześnie taki jakby cienki i delikatny. Ogólnie bez szału. Poza tym jakoś nie widzę na nim skóry i kombinuje w co by go tu ubrać. Mam jeszcze czarne nato, więc na jutro pewnie zrobię taka konfigurację. Chciałbym dorwać bransoletę, ale nowa ma kosmiczna cenę. Zastanawiam się nad tą:

https://www.watchgecko.com/crosskeys-solid-mesh-stainless-steel-watch-strap

Bardzo się cieszę że wybrałem ten kolor tarczy. Już praktycznie kupiłem czarny, ale w ostatniej chwili uznałem że czarny jednak zbyt popularny i zamieniłem na khaki. Jest bardzo ładny i ciekawy. Całkowicie nie żałuję decyzji i polecam :)

 

O ile mesh dla takiego zegarka doda mu nutki vintage, to nie wiem czy ten konkretnie model będzie pasował. Do tego, w przypadku wysyłki do PL należy doliczyć jeszcze 15GBP.

 

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć dwie rzeczy: bransolety CWL są solidne i dobrze wykonane, a do tego modelu oryginał najlepiej pasuje (widziałem, macałem ;)). Druga kwestia, to to czy będzie pasować i będziesz zadowolony. Mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że zdarzyło mi się tak kupić bransoletę, bo oryginalna wydawała się za droga, a i tak później żałowałem i rozglądam się za oryginałem, bo zamiennik jednak nie pasował do kompletu.

 

Jeżeli cena nowej, oryginalnej Cię odstrasza to weź pod uwagę, że będzie służyć lata. Zawsze możesz poczekać, na promocje (jeżeli CWL robi na akcesoria), sprawdzić w jakiej walucie bardziej opłaca Ci się zakup (GBP lub EUR), poszukać nowej lub używki na zatoce lub bazarku forum CWL.

Poszperałem i już znalazłem. Faktycznie dziwny ten czerwony. Ze zdjecia ani ten ani ten. Tudor też jakiś przekombinowany.

Poszukam zdjęć niebieskiego C65 GMT choć to chyba najrzadsza wersja.

Też rozważałem tą wersję, ale zobaczyłem zdjęcia i miałem też okazję porozmawiać z Kol @denver47 na ten temat. Niebieska, jest świetna. Zastanawia mnie tylko czy tak jak przy czarnej w praktyce wskazówka GMT nie jest zbyt widoczna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Panowie,

 

fajne te Wasze Divery Vintage... i pomyśleć, że sam się na niego długo przed premierą napalałem, a nadal go nie kupiłem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzisiaj robiłem swojemu zdjęcia do recenzji tego zegarka, która za nie długo się pojawi. I tak, jak pisał Kolega @Krygo, koperta jest wykonana po prostu świetnie i robie ogromne wrażenie. So, stay tuned ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kiedyś wrzucałem tutaj fotke tudora i c65 gmt Pepsi. Dla mnie kolory chw do bani. Ten czerwony leci mardzo mocno w róż. Kumpel ma jak coś, może by podrzucił na jakieś fotki

Mnie tam się te kolory bardzo podobają, nie są takie typowe i poprawne, dzięki czemu zegarek zyskuje więcej charakteru vintage. Widziałem, że ludzie modują swoje SKXy, traktując bezel pepsi jakąś chemią dla uzyskania takiego efektu :)

 

Też rozważałem tą wersję, ale zobaczyłem zdjęcia i miałem też okazję porozmawiać z Kol @denver47 na ten temat. Niebieska, jest świetna. Zastanawia mnie tylko czy tak jak przy czarnej w praktyce wskazówka GMT nie jest zbyt widoczna.

Piszecie o C65 GMT? Przecież tam wskazówka GMT jest pomarańczowa. Jak może nie być widoczna? Pytam, ponieważ po początkowo mieszanych uczuciach co do C65 już odkładam do świnki na kolejnego, a GMT jest jednym z mocnych kandydatów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem swojemu zdjęcia do recenzji tego zegarka, która za nie długo się pojawi. I tak, jak pisał Kolega @Krygo, koperta jest wykonana po prostu świetnie i robie ogromne wrażenie. So, stay tuned ;-)

 

Zgadzam się i w pełni popieram. Sam jestem szczęśliwą "ofiarą" wyprzedaży.

 

Przepraszam, zamiast zacytować kolegę @ fidelio wkleiłem jego tekst. Przepraszam. 

Edytowane przez apgrod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się te kolory bardzo podobają, nie są takie typowe i poprawne, dzięki czemu zegarek zyskuje więcej charakteru vintage. Widziałem, że ludzie modują swoje SKXy, traktując bezel pepsi jakąś chemią dla uzyskania takiego efektu :)

 

Piszecie o C65 GMT? Przecież tam wskazówka GMT jest pomarańczowa. Jak może nie być widoczna? Pytam, ponieważ po początkowo mieszanych uczuciach co do C65 już odkładam do świnki na kolejnego, a GMT jest jednym z mocnych kandydatów ;)

...zbyt widoczna... zaburzająca odbiór zegarka. ;)

Dzisiaj robiłem swojemu zdjęcia do recenzji tego zegarka, która za nie długo się pojawi. I tak, jak pisał Kolega @Krygo, koperta jest wykonana po prostu świetnie i robie ogromne wrażenie. So, stay tuned ;-)

 

Zgadzam się i w pełni popieram. Sam jestem szczęśliwą "ofiarą" wyprzedaży.

Jest tak świetna, że ostatni mój nabytek nawiązuje do tego klasycznego profilu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrozumiałem, że nie jest widoczna, a ona jest po prostu oczo... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.